Server Status - ONLINE Počet Hráčů - 0 z 64
Server IP - kandelabrie.hopto.org:5121 Typ Hry - PW Příběh
Verze - 1.69/SoU/HotU
   
 

Menu

> Novinky

> Fórum

> Pravidla

> Ke Stažení

> Časté Otázky

> Statistiky

> Odkazy

> Team

Informace

> Historie

> Mapa

> Přesvědčení

> Rasy

> Panteon bohů

> Úpravy povolání

> Možnosti hry

> Spolky a církve

> Území

> Řemesla

Registrace

Registrace cd-klíče


Pro opravu údajů se přihlašte zde

Účet
Heslo

Právě Hrají

IRC

IRC - EFNet kanál #Kandelabrie

Jméno
Kanál

 

 

Spolky a církve

Každá postava může být členem nejvýše dvou spolků či církví (např. spolek + spolek, spolek + církev, nelze být členem dvou církví zároveň). Nedoporučuje se mít postavy 1 hráče ve více různých spolcích z důvodu možného střetu zájmů. Zneužití informací OOC přenosem přes hráče může být trestné.

Založení spolků a církví

Spolek či církev se může založit u matrikáře. Zakládající postava však musí mít povolení ke spolčování, které lze získat od DM (v zastoupení například krále) kvalitní hrou a vymyšlením zajímavého námětu pro nový spolek. Pro založení církve je třeba mít minimálně 15. úroveň klerika či druida. Druid nebo klerik, který chce založit církev, musí dodržet následující pravidla:
 • před založením své církve nesmí vstoupit do jiné (vystoupení z ní nepomůže)
 • při zakládaní postavy si musí zvolit jméno boha z panteonu
 • musí mít stejné přesvědčení na ose dobro-zlo jako jeho bůh

  Vztahy spolků k postavám a jiným spolkům jsou:
 • nepřátelství - pokud spolek vlastní území stráže jedince napadnou
 • zatknout - stráže se pokusí jedince zatknout
 • neurčený - vztah je automaticky počítán např. z rasy
 • tolerance - může otvírat zamčené brány
 • spojenectví - vztah nepokazí ani případná špatná pověst postavy

  Víra, modlení a obřady

  Hra nijak neomezuje postavy ve volbě svého boha. Síla boha se určuje podle počtu věřících, které ho uctívají. Každá postava se může sama modlit nebo navštěvovat obřady církví a tím si zlepšovat svoji oblíbenost u boha nebo přírody. Oblíbenost postavy u boha značně klesá, jestliže je "vzdálenost" jejich přesvědčení (v tabulce devíti přesvědčení) větší než 2 a nebo je postava dobrá a bůh zlý (a opačně).

  Klerické bohy lze uctívat u vyrobitelných oltářů, které se dají libovolně rozmisťovat v městech a vesnicích. Druidské bohy lze uctívat pouze v lesích u pevně rozmístěných "oltářů".

  Věřící povolání (druid, klerik, paladin, černý strážce, hraničář, boží bojovník, měňavec) mají své schopnosti závislé na oblíbenosti u boha nebo přírody.

  Pro "nevěřící" povolání je víra v bohy také výhodná. Oblíbené postavy mohou u oltáře požádat bohy o oživení mrtvého přítele, mají snížené postihy při smrti, větší šanci, že přestanou krvácet při umírání anebo dokonce bonusy k záchranným hodům.

  Obřady pro církev mohou vést klerici nebo druidi s min. 15lvl, kteří mají stejné přesvědčení na ose dobro-zlo jako bůh a mají od své církve na to oprávnění. Obřad zvyšuje oblíbenost u boha podstatně víc, než obyčejné pomodlení. Síla obřadu roste s počtem a úrovní účastnících se kleriků nebo druidů a také s počtem přítomných věřících. Zjednodušeně platí, že čím více postav se modlí tím lépe.

  Také přízeň u bohů zvyšují svaté symboly vyráběné zlatníkem.

  Zatýkání, soudy a pověst postavy

  Jestliže postava provádí protizákonné věci, utrpí tím její pověst. Nezávisle na sobě se měří pověst postavy na povrchu a v podtemnu. To například znamená, že jestliže paladin z povrchu nemilosrdně vyvražďuje drowy, nijak tím neutrpí jeho pověst mezi obyvateli povrchu.

  Postavy se špatnou pověstí můžou mít problémy s ostatními postavami nebo s NPC. Jestliže NPC stráž zpozoruje a pozná postavu se špatnou pověstí nebo postavu, na níž majitel území vydal zatykač, snaží se jí zatknout a dopravit do místního vězení. Zatčení mohou provést i postavy hráčů. Zatýkaný musí se zatčením souhlasit, jen v případě že je mrtvý nemůže zatčení odmítnout. Zatčená postava, která je dopravená do vězení v něm čeká max. 3 reálné dny na soud nebo jiné vyřešení své situace.

  Uvězněnou postavu může soudit soudce v přítomnosti několika svědků. Soudce je postava, která dostane od svého spolku nebo církve oprávnění soudit. Spolek, do kterého soudce patří, musí být všeobecně uznávaný (o tom rozhoduje DM) a musí být majitel území, kde soud probíhá, anebo s ním musí mít dobré vztahy. Potrestání nebo osvobození souzené postavě, může napravit její pověst.
 •    

  Počet přístupů : 4402
  Dnes :135

     

  Neverwinter Nights game by Bioware.