Server Status - ONLINE Počet Hráčů - 0 z 64
Server IP - kandelabrie.hopto.org:5121 Typ Hry - PW Příběh
Verze - 1.69/SoU/HotU
   
 

Menu

> Novinky

> Fórum

> Pravidla

> Ke Stažení

> Časté Otázky

> Statistiky

> Odkazy

> Team

Informace

> Historie

> Mapa

> Přesvědčení

> Rasy

> Panteon bohů

> Úpravy povolání

> Možnosti hry

> Spolky a církve

> Území

> Řemesla

Registrace

Registrace cd-klíče


Pro opravu údajů se přihlašte zde

Účet
Heslo

Právě Hrají

IRC

IRC - EFNet kanál #Kandelabrie

Jméno
Kanál

 

 

Panteon Bohů

„On“ - Věčný Oheň

„On“ je bůh, jehož jméno ani přesná podoba nejsou známy. Je proto svými stoupenci označován prostým zástupným zájmenem „On“ s lehkým důrazem při jeho vyslovování.

Je bohem všech dobře smýšlejících a poctivých, kteří se nebojí postavit temnotě čelem. Jeho vyznavači uctívají nejen „Jeho“, ale i ostatní aspekty s ním spojené. Jedním z těchto aspektů je také Věčný Oheň, jež představuje bdělost, ochranu, ale zároveň také trestající ruku. Věčný oheň smývá všechny hříchy, zahání temnotu a chrání před ní. Proto je tento aspekt vyznávaný hlavně mezi paladiny a kleriky, kteří šíří „Jeho“ světlo tam, kde je toho třeba.

 • Přesvědčení: Zákonně dobré
 • Atributy: Světlo, Oheň, Spravedlnost
 • Moradin - Otec trpaslíků

  Moradin je obránce trpasličího národa a jejich zákonů. Je zatvrzelý až nelítostný, ale nadmíru spravedlivý. Soudí všechny podle jejich činů a snažení, nezávisle na dobrotě jejich srdcí. Zjevuje se, aby povzbudil svoje děti, pomohl jim vybrat správnou cestu a provést nejlepší rozhodnutí v kritických dobách.

  Vypadá jako urostlý trpaslík s obdivuhodně velikými svaly, přes které plynou jeho bílé vlasy a veliký upravený vous. Byl stvořen ze země, kamene a kovu a jeho duší je nikdy nepohasínající oheň. Ten samý oheň, kterým zapaluje svoje výhně a který dal život kovu, z kterého vznikl první z trpaslíků.

 • Přesvědčení: Zákonně dobré
 • Atributy: Země, Spravedlnost, Ochrana
 • Ithil - Paní Měsíce

  Ithil je v běžné řeči známa také jako Paní Měsíce. Tato bohyně dobra a čistoty je uctívaná hlavně mezi elfy a těmi, kteří se snaží nalézt klid a pravdu. Zjevuje se a je zobrazována převážně jako mladá nádherná elfka se světlími vlasy, která je obklopena jasnými měsíčními paprsky.

  Největším nepřítelem Ithil je Shar, protože měsíční světlo může odhalit tajemství, které ukrývá noční tma.

 • Přesvědčení: Neutrálně dobré
 • Atributy: Měsíc, Čistota, Pravda
 • Dannan - Matka Příroda

  Dannan matka a stvořitelka všech bohů i živých stvoření má mnoho podob a je v různých jazycích a kulturách nazývána mnoha různými jmény jako Dannan, Danu nebo třeba matka příroda. Občas se může zjevit v podobě krásné ženy s tmavými vlasy, kterou obklopuje ranní mlha a právě se rodící život.

  Vypráví se jak na počátku všech věků nebylo nic. Pak se nejvyšší otec a stvořitel Ollthair s Dannan rozhodli vytvořit všechny světy bohů, lidí i démonů. Tyto světy po stvoření předali do rukou ostatních bohů, kteří byli jejich dětmi. Všechny světy se od těch dob zmítají v nekonečném souboji dobra se zlem a pořádku s chaosem podle nálad a rozmarů vládnoucích bohů. Dannan však i nadále jako moudrá matka na vše dohlíží, tak aby to co bylo stvořeno, zůstalo v náležité rovnováze i zachováno.

 • Přesvědčení: Neutrální
 • Atributy: Příroda, Mateřství, Moudrost, Rovnováha
 • Waukeen - Kupecká Přítelkyně

  Waukeen známá také jako Kupecká Přítelkyně je zobrazována jako mladá a bohatě oblečená žena. Je bohyní mincí a bohatství. Bohatství však nemá ráda pro peníze samotné, ale pro pohodlí a vymoženosti, které přináší jejím následovníkům.

  Nejčastěji bývá uctívána bohatými kupci, obchodníky nebo lichváři, ale v řadách jejích uctívačů se mohou objevit i penězokazci nebo třeba zloději. Znakem Waukeen je zlatá mince zobrazující její tvář.

 • Přesvědčení: Neutrální
 • Atributy: Obchod, Peníze, Majetek
 • Auril - Ledová Královna

  Auril nebo též Ledová královna je bohyně zimy, chladu (fyzického i duševního), hladomoru a zoufalství. Největší moc mívá v oblastech s dlouhou zimou a nebo poblíž velkých ledovců. Je uctívána převážně ze strachu a zobrazovaná jako krásná, marnivá a mladá dívka s velmi bledou kůží, jejíž láska ale bývá smrtící.

  Její kněží lze snadno poznat podle bílých rouch a podle jejich varování před hněvem Auril. Při obřadech přijímají kněží oběti a dary od zoufalých a často zbídačených věřících, kteří tak doufají, že si Auril usmíří a bohyně je až přijde zima nechá v klidu žít. Nejmocnější kněží Auril tak mohou nahromadit ohromná bohatství a osobní majetek.

 • Přesvědčení: Neutrálně zlé
 • Atributy: Zima, Chlad, Hladomor, Zoufalství
 • Shar - Paní Noci

  Shar je tma Podtemna samotná, je také bohyní noci, zapomnění, ztráty a tajemství. Má moc vidět vše co se stane a nebo leží ve tmě. Jejím znakem je černý disk lemovaný fialovou obrubou. Věřící Shar se mohou spolehnout na to, že je tma zahalí do příjemného, jemného a důvěrně známého pláště nenápadnosti. A její nepřátelé ve tmě nacházejí nevýslovná nebezpečí a nezřídka se ve tmě navždy ztratí.

  Shar získává nové věřící nenápadně, různými úskoky a přesvědčováním, násilí používá jen zřídka. Nejvíce následovníků má Shar mezi nočními tvory, jakou jsou goblini, upíři a skřetvedi. Největším nepřítelem Shar je Ithil, protože měsíční světlo může odhalit tajemství, které ukrývá noční tma.

 • Přesvědčení: Neurálně zlé
 • Atributy: Temnota, Noc, Zapomění, Ztráta, Tajemství
 • Lloth - Pavoučí Královna

  Lloth je nepředstavitelně krutá a náladová bohyně, též známá jako Pavoučí královna. Jako bohyně temnoty, zla, chaosu, pavouků a nájemných vrahů formuje drowskou společnost kde přežije jen ten nejsilnější. Je neuvěřitelně zákeřná při jednání s jinými bytostmi a bezcitně brutální při snaze o zvýšení počtu svých věřících. Někteří věří, že je šílená, neboť Královna pavouků nechává bojovat své věřící mezi sebou v nikdy nekončících potyčkách a válkách. Dokáže být vřelá a nápomocná těm, ve kterých našla zalíbení, ale její potěšení je především ve smrti, ničení a mučení - počínaje neubožejšími tvory a konče jejími věřícími, kteří se jí jakkoliv zprotivili.

  Má dvě podoby drowskou a pavoučí. V drowské podobě je Pavoučí královna velmi krásná žena, někdy pokrytá pavouky. V pavoučí podobě má podobu velké černé vdovy s hlavou drowí ženy s pavoučíma očima. Někdy má místo pavoučích nohou lidské paže.

 • Přesvědčení: Chaoticky zlé
 • Atributy: Zlo, Chaos, Vrahové, Pavouci


 •    

  Počet přístupů : 4401
  Dnes :134

     

  Neverwinter Nights game by Bioware.