Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Březen 29, 2024, 08:42:51 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 398 399 [400] 401 402 ... 454
  Tisk  
Autor Téma: Běžné dotazy  (Přečteno 2056688 krát)
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #5985 kdy: Březen 18, 2013, 11:49:26 am

... zvedni to na 40 %, protože pokud to neuděláš byl by jsi hloupý nevyužít toho že budeš pořád nejlevnější banka na serveru...

Elg neni na serveru? Pch pch, jste tam nahoře jak američani. S vašimi hranicemi končí svět.

Do teď mi nikdo neodpověděl na otázku proč  v ostrovní pevnosti (neutrální město), kam se chodí zakládat spolky, odevzdávají se příběhové knihy(za které dostáváš peníze a xp) jsou daně z uložení a výběru 120% a poplatek za trezor 150.000,-.
Zrovna ostrovní pevnost kam když se chceš dostat, tak platíš 1000,- zlatých za cestu.
Ono by to teoreticky mohlo mít i nějaké technické důvody, což? *podsouvá mu myšlenku*

Jinak mimoděk, my jsme hráli dole nějaký 3-4 týdny, kde nebyla možnost si to uložit do banky než na té ostrovní pevnosti se stejnými procenty, jako jsi psal a taky se to dalo. Jo pravda všechny peníze jsi tahal u sebe, takže když jsi potkal povrchňany, tak jsi o to přišel (vim, že lutakastráta tam sekli minimálně 20krát, když ani nevěděl, že jsou to hráčské postavy a pokaždý mu vzali 50 tisíc. Naštěstí má koule a nešel si pobrečet na forum). Ale pointa je, že to taky šlo.

Jinak musím říct, že z dob měsíčních elfů mě nejvíc m....o, že jako alch (a krejčí) jsem musel doplňovat furt vitríny. Pak i zbytek věcí, protože jsem na to byl sám. Je to absolutně nedoceněná služba. Nikdo tě nepochválí, ale něco chybí a hned za tebou se stížností (samozřejmě přes forum nebo tell, hledat postavu IC je moc pracné). A můžu vám říct, že za ty peníze ta práce opravdu nestojí.

Kinkine, dám ti radu. Chtějí vyšší ceny, dej jim je. Dej tam cenu, kterou by byli ochotni dát jen v opravdové potřebě, jinak ať si to shánějí od hráčů. Win-win situace.

P.S.:
Když vzpomenu jen prvotní investice do Elgu. Tam nám muselo pomoct DM, protože jsme sice měli měli peníze, ale neměli jsme možnost je uložit nikam na účet, protože vklad byl zdaněn 150%...
Než si to zase někteří mistři upraví do svých demagogických argumentů, pomoc DM spočívala v tom, že jsme technicky neměli jak uložit peníze, které jsme měli, takže si je DM vzalo a uložilo za nás.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Taita
Šampión
**
Příspěvků: 152


Zobrazit profil
Odpověď #5986 kdy: Březen 18, 2013, 12:04:31 pm

... zvedni to na 40 %, protože pokud to neuděláš byl by jsi hloupý nevyužít toho že budeš pořád nejlevnější banka na serveru...

Elg neni na serveru? Pch pch, jste tam nahoře jak američani. S vašimi hranicemi končí svět.


Jasne, uz len k vam dole pojdem s plnym batohom zlatakov si ukladat peniaze. Nene, Cili to pisal dobre. V tomto pre nas koncia hranice nahore.
Zaznamenáno

Felis - alchymistka ako lusk (wipe)
Sollin Olath - "Co si to ke me dovolujes ty spino!" (wipe)
Amélia
Isidur
K2-Testeři
Lord
****
Příspěvků: 975



Zobrazit profil
Odpověď #5987 kdy: Březen 18, 2013, 12:14:34 pm

Mě nejde o to mít v elfí co nejmenší daně. Jde mi o to jak napsal Třepík mít možnost si uložit i peníze jinde a klidně z větší ztrátou peněz (daň 20%, 30% atd...)

Ale 120 % je nesmysl.

Takze si pujdem koupit "zbozi" za 100 nebo za 300 a ulne stejne ? Smích je to uplne stejne z 1000 zlatych zaplatim pri 9% 90 zlatych dan a nebo jinde 200 300 pri 20% a 30% a vice co je pro postavu lepsi ? to je myslim o nicem.
Nikdo te nenuti platit 120% kdyz mas moznost ulozit lacinejc.

Pokud teda nemas na konte miliony a chce se ti utracet  Škleb

 
Zaznamenáno
Michal[SK]
Hrdina
***
Příspěvků: 255



Zobrazit profil
Odpověď #5988 kdy: Březen 18, 2013, 12:17:29 pm

Cagus, vzdyt mate ten "support" i v pravidlech tak proč by se nekdo ozyval?  Smích
Zaznamenáno

mrazivé peklo a spálený raj
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #5989 kdy: Březen 18, 2013, 01:12:39 pm

Neda mi to tak alespon v kratkosti

K2 ma aktualne jedno hracske uzemi
U ostatnich mest je nastavena dan 80 procent. Krome ic duvodu (viz svetopribefora...) je to taky protilo ze praseci charaktery pojdou pokud se nebudou chovat slusne.
Do nastaveni dani ti cili fakt nic neni... kdyby jsi cas venovany postrehum s nulovou pridanou hodnotou investoval d ic fora a pribehu, bylo by to fajn.
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Michal[SK]
Hrdina
***
Příspěvků: 255



Zobrazit profil
Odpověď #5990 kdy: Březen 18, 2013, 02:00:43 pm

Muzes prosm specifikovat termin "praseci charaktery"? Docela zajimave  Smích
Zaznamenáno

mrazivé peklo a spálený raj
Derken
Nováček

Příspěvků: 20


Zobrazit profil
Odpověď #5991 kdy: Březen 18, 2013, 02:15:09 pm

      

- tak abych to upřesnil ne já, ale spolek...kdyby byli výhrady z družiny, podřídím se v rámci dohody...zatím nebylo řečeno nic

Já(Walter) jsem defakto z tvé družiny a určitě se ti co se týče cen ozvu i IC, až se potkáme ve hře, což se nám poslední dobou moc nedaří.

- kdybych dával ceny výrobků "normální", tak to tam bude "smrdět" spíš překážet...viz některé vaše ceny v hospodě, ve vitrínách.

Smrdět to tam nebude, protože prostě ty lektvary na ty výpravy lidi potřebovat budou -> minimálně to léčení. Ale s tím souvisí třeba i obtížnost světa. Čím jsou NPC slabší, tím méně spotřebuje postava lektvarů nebo tím méně potřebuje postava na výpravu bufferů a léčitelů.

- ceny lektvarů určuji náhodně, podle toho jak se vyvíjí světopříběh a IC...třeba "ohlášené" výpravy atd. Byl problém se zloději a dalšími v invisu, tak sem snížil cenu
  pravdivého vidění a třeba regenerace pro lovce hipserů. Předci jenom to "pravdivé" dá pár bodíků navíc. Je to dočasné, tak jak ohlášený měsíc zběračů, horníků a   
  řemeslníků.

Určovat ceny náhodně mi přijde ujeté a klidně bych byl ochotný založit cech v kterém určíme ceny. Souhlasím s tím, že když je tedy problém se zlodějíčky a tak, tak se sníží cena (přijde mi to sice příliš, ale budiž, to je už věc názoru).. Ale lektvar regenerace a další lektvary, co prodáváš za hubičku a jdeš těžce pod cenu součástí akce přeci nejsou. Cenu prostě určuju zhruba tak, kolik bys to normálně nakoupil u překupníka. Diamanty za litr, adam za litr (věčně oboje není skladem), mech mandragora třeba 800.. pak cenu vydělíš samozřejmě 50 a vynásobíš x, kde x je rovno počtu spotřebovanému na určitý počet lektvarů. Takhle to opakuješ s každou surovinou na lektvar a vyjde ti zhruba cena. A kdybych měl prodávat pod cenou, tak nezaplatím čas, který jsem strávil hlídáním horníka v adam dole například + jeho práci + náklady na cestu + riziko přítomnosti nepřátelské frakce.  Suma sumárům, pak prodělávám svůj čas a svoje peníze a nemám z toho nic  Mrknutí

  Já soukromý účet teoreticky nemám...proč? Z prostého důvodu, když pochybí zlaťáky ve spolku, nebo církvi Dannan, tak je přesunu ze soukromého, tam, kam je potřeba.
  Upřesním...Zhruba měsíc a půl byl stav na mém soukromém cca 15-20k. V Elfím spolku cca 400k a církvi Dannan 150k potvrdí to všichni co jsou ve spolku, nebo církvi.
  Teď po naplnění vitrín a dvou týdnech "výpadku - nežijeme jen z NWN" je stav mého účtu 280k...účet spolku cca 140K  a účet Dannan 230k.

Dobrá, jestli to tak skutečně je, tak to beru :-) jsem rád, že jsi osvětil mně i ostatním pozadí.

 
Jak vidíš, z účtu spolkové pokladny se odčerpávají výdaje na výplaty členům spolku, poplatky za vedení vesnice... a věř nejsou malé...jen třeba týdenní výcvik stráží nás vyjde 
  na 35k. A máš mrtě poplatků dalších za různé  NPC a budovy. Navíc , když postaví církev nebo spolek obrannou věž, platíš za ni, nebo posádku taky. A spočítek si kolik věží je
  postaveno. Můj účet "narostl" díky prodeji z vitrín za dva týdny...teď přesunu 200k do spolkové pokladny na poplatky a mně zůstane na účtu kolem 80k.
 Ty utratím jednorázově , třeba pro dobrodruha, který mi donese svitek kováře bohů..sám bych se tam nikdy neodvážil.

Dále bez komentáře, viz bod nad tím.
 
 
  Někde sem četl, tak dva týdny zpátky, že jsou hrdinové, co "dávají dungy a "bosse" s prstem v nose. Tak pořád čekám na svitek a nikdo nic. Teda omluva, až na dva, ale 
 to byla asi náhoda.

Ne, nebyla to náhoda, ale musíš myslet, že stejně jako je potřebuje na alchymii tvoje Nani, tak je na alchymii potřebuje i můj Walter  Mrknutí Dva bosse z pěti tam jsem schopný dát solo a už jsem to párkrát udělal, nicméně se to nevyplatí, pokud bych tam chodil kvůli lootu a ne pro expy. K třetímu se nemohu dostat bez jedné sběhlé postavy v jednom skillu s kterou jsem se od té doby ve hře moc nesetkal. Čtvrtý je zdlouhavý a běžet solo by to bylo snad na hodinu a na to nemám čas ani nervy :-) A je mi to k ničemu, když se nedostanu k tomu třetímu, protože k dosažení svitku potřebuješ k pátému bossovi a nedostaneš se tam bez poražení předešlých čtyř Mrknutí

- No a poslední nejdůležitější věc...jak jsem psal já a Rákosníček máte prázdné vitríny. Obyvatelé vesnice nemají co kupovat...radši se zaměřte na to.
  Veledruidka vykoupila i ty poslední chabé zásoby, co byli ve vitrínách. Vesnice vykupuje vaše questy, knihy,výrobky. Je to v režii obyvatel vesnice cca dva měsíce.
 
 Nechápu jednu věc, když nás tady bylo 5 , klepali jsme se, když už přijde pan Palivec a vykoupí nám výrobky dle množství a lvl. Měli jsme zaplněné vitríny jednak v hospodě,
 pak v cechu a navíc v domech. Teď je tady kolem cca 15-20 hrajících PC a vitríny krom lektvarů a snad nástrojů  zejí prázdnotou.
 Výjimkou je snad zlatnictví, ale tam jak všude jinde chybí rozpětí od 1 do 4 lvl okruhu výrobků. NPC a veledruidka z vesnice, můžou z nouze, nebo jen tak z rozmaru, nakupovat
 zboží. Jen musí mít, co nakupovat.

To se mé osoby moc netýká, co potřebovala moje osoba si sehnala na zakázku a jako alchymista vitríny doplňuji, akorát to spousta lidí nekupuje, protože s tvými (neber si to zle) nízkými cenami v životě nezaplatím sběrače nebo horníky Mrknutí 10k za 20 ks uzdrav (5) mi přijde fakt moc, ale 4k za 20 ks uzdrav (5) mi přijde ok. Stejně jako mi přijde ok 4,5k za 20 ks spěchu (5) vzhledem k tomu z čeho se vaří - to snad oba víme. Ano, doplňková bylinka se u každého liší, tak se může za doplňkovou nastavit třeba cena +25 zl nebo tak. To už se moc ovlivnit nedá, je to o náhodě, jestli doplňková bude nějaký mech nebo jitrocel co roste skoro v každé lokaci, ale spočítat si orientační nákladovku ze základních bylin + esencí svede snad každý.

Zaznamenáno
Laxus
GUILD-JEHO církev
Šampión
**
Příspěvků: 139



Zobrazit profil
Odpověď #5992 kdy: Březen 18, 2013, 02:53:04 pm

Hmm no na banky mam urcite podobny nazor, urok 9% sa mi zda vela. Pride mi to ako cista lichvarina a dane 130% Úsměv of course....

Banky bojkotujem aj v reale a tak iste aj v hre, ale spat k veci. Hrat sa da pekne aj bez banky, nesies sice riziko ze ti ich niekto zoberie, ale davat banke desiatku za vkazdy vklad, to teda fakt nie ... Osvedcila sa mi taktika nosit vsetko u seba, nakupovat suroviny a peniaze radsej drzat vo forme lektvarov popr. materialu alebo kniziek, nakupit do zasoby viac lektvarov a paliciek a mat potom jednoduchsi boj. Tiez dobra investicia je doplatit si par 1000XP ... naco je niekomu na sukr. ucte 100, 200 000 zlatych? Komu sa nepacia uroky v banke tak ju jednoducho nepouzivajte, da sa to a je to niekedy ovela vacsia zabava.
Zaznamenáno
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #5993 kdy: Březen 18, 2013, 03:16:11 pm

Cagus, vzdyt mate ten "support" i v pravidlech tak proč by se nekdo ozyval?  Smích
Ano, přesně kvůli tobě jsem to tam psal, aby se předešlo těmhle naprosto zcestným a lživým obviněním.
Znáš to o vlastním prachu?
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Michal[SK]
Hrdina
***
Příspěvků: 255



Zobrazit profil
Odpověď #5994 kdy: Březen 18, 2013, 05:26:56 pm

Oooo, tolik pozornosti, jsem pocten.  Smích
Neznam, pouč ma  Smích
Zaznamenáno

mrazivé peklo a spálený raj
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #5995 kdy: Březen 18, 2013, 05:29:31 pm

Dospěj. Valím oči! Super!
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Michal[SK]
Hrdina
***
Příspěvků: 255



Zobrazit profil
Odpověď #5996 kdy: Březen 18, 2013, 05:46:44 pm

Omlouvam se  Polibek
Zaznamenáno

mrazivé peklo a spálený raj
Taita
Šampión
**
Příspěvků: 152


Zobrazit profil
Odpověď #5997 kdy: Březen 18, 2013, 06:49:16 pm

Hmm no na banky mam urcite podobny nazor, urok 9% sa mi zda vela. Pride mi to ako cista lichvarina a dane 130% Úsměv of course....

Banky bojkotujem aj v reale a tak iste aj v hre, ale spat k veci. Hrat sa da pekne aj bez banky, nesies sice riziko ze ti ich niekto zoberie, ale davat banke desiatku za vkazdy vklad, to teda fakt nie ... Osvedcila sa mi taktika nosit vsetko u seba, nakupovat suroviny a peniaze radsej drzat vo forme lektvarov popr. materialu alebo kniziek, nakupit do zasoby viac lektvarov a paliciek a mat potom jednoduchsi boj. Tiez dobra investicia je doplatit si par 1000XP ... naco je niekomu na sukr. ucte 100, 200 000 zlatych? Komu sa nepacia uroky v banke tak ju jednoducho nepouzivajte, da sa to a je to niekedy ovela vacsia zabava.

Ked potrebujem nazbierat na dalsi lvl pomaly 90k tak to neni sranda cely cas nosit u seba. A mat peniaze vo forme lektvarov mi v tom pripade tiez moc nepomoze. Cize mi ostava davat to do banky a kinkinovi Smích. Zas na druhu stranu sa musim zastat Veledruidky, lebo v ramci RP odo mna odkupila epicke knizky za slusnu sumu, ktore by som inak hodil do kosa. Ked si to zratam, tak co som zaplatil na daniach sa mi v tejto (a inej) forme vracia.
Zaznamenáno

Felis - alchymistka ako lusk (wipe)
Sollin Olath - "Co si to ke me dovolujes ty spino!" (wipe)
Amélia
Lubko
GUILD-JEHO církev
Hrdina
***
Příspěvků: 430


Zobrazit profil
Odpověď #5998 kdy: Březen 18, 2013, 07:10:34 pm

jenom mensi vsuvka pokud jde o svitky kovare bohu. no lidi si to na ostrove berou asi celkem casto, ale proc by to prodavali? ja bych to neprodal ani za 100k, to bych musel byt v hodne velke financni tisni. proste kdyz si to tam vezmu jako odmenu a jedu craft,nebo nekdo ze spolku jede craft tak si to prectu sam na ziskani receptu. mozno proto ti to nikdo nechce prodat Smích
Zaznamenáno

Kdo seje vitr sklidi bouri.

Jednou přišla k trpaslikovi Smrt a chtěla si ho odnést s sebou, trpaslík se však pevně zapřel botama o skálu, na níž stál, vzpurně nakrabatil obočí a řekl ne.Tak Smrt zase odešla.

Acc; Lubizmi
Postavy:Ainur JEHO knez
               Herumor trpaslici kovar
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #5999 kdy: Březen 18, 2013, 08:28:01 pm

Hmm no na banky mam urcite podobny nazor, urok 9% sa mi zda vela. Pride mi to ako cista lichvarina a dane 130% Úsměv of course....

Banky bojkotujem aj v reale a tak iste aj v hre, ale spat k veci. Hrat sa da pekne aj bez banky, nesies sice riziko ze ti ich niekto zoberie, ale davat banke desiatku za vkazdy vklad, to teda fakt nie ... Osvedcila sa mi taktika nosit vsetko u seba, nakupovat suroviny a peniaze radsej drzat vo forme lektvarov popr. materialu alebo kniziek, nakupit do zasoby viac lektvarov a paliciek a mat potom jednoduchsi boj. Tiez dobra investicia je doplatit si par 1000XP ... naco je niekomu na sukr. ucte 100, 200 000 zlatych? Komu sa nepacia uroky v banke tak ju jednoducho nepouzivajte, da sa to a je to niekedy ovela vacsia zabava.

Ked potrebujem nazbierat na dalsi lvl pomaly 90k tak to neni sranda cely cas nosit u seba. A mat peniaze vo forme lektvarov mi v tom pripade tiez moc nepomoze. Cize mi ostava davat to do banky a kinkinovi Smích. Zas na druhu stranu sa musim zastat Veledruidky, lebo v ramci RP odo mna odkupila epicke knizky za slusnu sumu, ktore by som inak hodil do kosa. Ked si to zratam, tak co som zaplatil na daniach sa mi v tejto (a inej) forme vracia.
Co???
na 40lvl je myslim potreba 20k
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 398 399 [400] 401 402 ... 454
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS