Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 28, 2024, 08:27:09 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 397 398 [399] 400 401 ... 454
  Tisk  
Autor Téma: Běžné dotazy  (Přečteno 2068917 krát)
1Rakosnicek1
K2-Oligarchove
Lord
****
Příspěvků: 565


Zobrazit profil
Odpověď #5970 kdy: Březen 17, 2013, 07:12:39 pm

Já si všiml něčeho jiného a to jsou prázdné vitríny skoro nikdo tam nic nedává na prodej a pak nové postavy at už těch co tu hrají nebo někoho nového nemají kde co kupovat.
Jestli se nelíbí že se dají sehnat levné věci tak není problém je stáhnout, ale pak tu bude plno nářků že se nedá nikde nic koupit a když přijde někdo nový a uvidí prázdný vitríny tak se mu tu asi moc líbit nebude.
Až začnou řemeslníci něco dávat na prodej tak se to muže upravit je sice pravda že opak podporuje hraní což je poptávka po řemeslnících a podobně , ale né vždy je zrovna konkrétní řemeslník ve hře tak je dobré mít kde co koupit.
Zaznamenáno
Isidur
K2-Testeři
Lord
****
Příspěvků: 975



Zobrazit profil
Odpověď #5971 kdy: Březen 18, 2013, 06:27:40 am

To je pravda vubec velkej problem je napriklad sehnat luk , clovek ani nevi co muze a nemuze od remeslnika cekat a jaky jsou moznosti vyroby.
Zaznamenáno
Kinkin
K2-Oligarchove
Lord
****
Příspěvků: 813


Až uslyšíš můj řev...


Zobrazit profil
Odpověď #5972 kdy: Březen 18, 2013, 08:11:23 am

Mně se trochu nelíbí to vaření... Bylinky a esence nakupuješ z daní ostatních hráčů a pak lektvary prodáváš silně pod cenou (z mého pohledu, viz např. pravdivé vidění, regenerace - náklady na 10 lahviček zhruba 550 zlatek a ty to prodáváš za 250? Oba víme, že to náklady v životě nepokryje)   Podle mě to pěkně ničí ekonomiku PC alchymistů a brání to jakýmkoli jiným se nějak prosadit a prodávat zboží, protože tobě je jedno, že to nakupuješ z daní, za týden tam budeš mít dalších 100k a nakonec to vlastně stejně končí na tvém soukromém účtu. A jestli nemám pravdu, tak mě prosím vyveď z omylu  Valím oči! Super!

- tak abych to upřesnil ne já, ale spolek...kdyby byli výhrady z družiny, podřídím se v rámci dohody...zatím nebylo řečeno nic

- kdybych dával ceny výrobků "normální", tak to tam bude "smrdět" spíš překážet...viz některé vaše ceny v hospodě, ve vitrínách.

- ceny lektvarů určuji náhodně, podle toho jak se vyvíjí světopříběh a IC...třeba "ohlášené" výpravy atd. Byl problém se zloději a dalšími v invisu, tak sem snížil cenu
  pravdivého vidění a třeba regenerace pro lovce hipserů. Předci jenom to "pravdivé" dá pár bodíků navíc. Je to dočasné, tak jak ohlášený měsíc zběračů, horníků a   
  řemeslníků.

- Já soukromý účet teoreticky nemám...proč? Z prostého důvodu, když pochybí zlaťáky ve spolku, nebo církvi Dannan, tak je přesunu ze soukromého, tam, kam je potřeba.
  Upřesním...Zhruba měsíc a půl byl stav na mém soukromém cca 15-20k. V Elfím spolku cca 400k a církvi Dannan 150k potvrdí to všichni co jsou ve spolku, nebo církvi.
  Teď po naplnění vitrín a dvou týdnech "výpadku - nežijeme jen z NWN" je stav mého účtu 280k...účet spolku cca 140K  a účet Dannan 230k.

 Jak vidíš, z účtu spolkové pokladny se odčerpávají výdaje na výplaty členům spolku, poplatky za vedení vesnice... a věř nejsou malé...jen třeba týdenní výcvik stráží nás vyjde 
  na 35k. A máš mrtě poplatků dalších za různé  NPC a budovy. Navíc , když postaví církev nebo spolek obrannou věž, platíš za ni, nebo posádku taky. A spočítek si kolik věží je
  postaveno. Můj účet "narostl" díky prodeji z vitrín za dva týdny...teď přesunu 200k do spolkové pokladny na poplatky a mně zůstane na účtu kolem 80k.
 Ty utratím jednorázově , třeba pro dobrodruha, který mi donese svitek kováře bohů..sám bych se tam nikdy neodvážil.
 
 Někde sem četl, tak dva týdny zpátky, že jsou hrdinové, co "dávají dungy a "bosse" s prstem v nose. Tak pořád čekám na svitek a nikdo nic. Teda omluva, až na dva, ale 
 to byla asi náhoda.

- No a poslední nejdůležitější věc...jak jsem psal já a Rákosníček máte prázdné vitríny. Obyvatelé vesnice nemají co kupovat...radši se zaměřte na to.
  Veledruidka vykoupila i ty poslední chabé zásoby, co byli ve vitrínách. Vesnice vykupuje vaše questy, knihy,výrobky. Je to v režii obyvatel vesnice cca dva měsíce.
 
 Nechápu jednu věc, když nás tady bylo 5 , klepali jsme se, když už přijde pan Palivec a vykoupí nám výrobky dle množství a lvl. Měli jsme zaplněné vitríny jednak v hospodě,
 pak v cechu a navíc v domech. Teď je tady kolem cca 15-20 hrajících PC a vitríny krom lektvarů a snad nástrojů  zejí prázdnotou.
 Výjimkou je snad zlatnictví, ale tam jak všude jinde chybí rozpětí od 1 do 4 lvl okruhu výrobků. NPC a veledruidka z vesnice, můžou z nouze, nebo jen tak z rozmaru, nakupovat
 zboží. Jen musí mít, co nakupovat.

- Takže majetek mého účtu , církve Dannan a spolku Elfí útočiště plave někde mezi 250-580 měšců...přiznám se kolikrát to stačí tak tak, aby jsme přežili a mohli craftit taky.
  Ono je to težké, když jsem "zvedl" výkupní ceny u překupníka a nikdo nereaguje. Pamatuji dobu, cca rok zpátky , když byla cena dostupných komodit kolem 28-75 zlatek 
Poslední změna: Březen 18, 2013, 08:35:32 am od Kinkin Zaznamenáno

To víš ...... že ..... JO !
-darkvision-
GUILD-Tovaryšstvo
Šampión
**
Příspěvků: 101


Zobrazit profil
Odpověď #5973 kdy: Březen 18, 2013, 08:21:04 am

Derken poukazoval na to, že prodáváte pod cenou, čímž rujnujete ostatní řemeslníky - to byl smysl jeho příspěvku a na to si vůbec neodpověděl.

Proč tedy ruinujete ostatní řemeslníky ve stejném řemesle?
Ruinovat - záměrně prodávat výrobky pod cenou, neboť ostatní řemeslníci (fungující jako jednotlivci) si to dovolit nemůžou. Pokad náklady mám 500gp a prodávám výrobek za 250gp tak se to ani mě vůči ostatním hráčům nezdá košér.

Jasný prachy tu sehnat není lehký, ale zas odsad pocad. Věřím že rozumné uvažování tu má většina.  Úsměv

Co se týče vitrín tak za mě - dělám nástrojáře, ale kolik je tu nástrojů? 20? Pak máme pět tříd - to je celkem 100nástrojů, kdybych chtěl do vitríny dát tento počet kusů tak neuspěji. Myslím že posledně mi to vzalo 5ks nástrojů a že dál už nemohu - na pěti kusech opravdu vitríny nástrojema nezaplním (tak jsem to vzdal). Mimoto mohu jen tipovat po jakých nástrojích bude poptávka.
A na závěr, určitě daleko dříve vypiju 20lahviček něčeho, než spotřebuji pětkový nástroj.

edit: Abych jen nepoukazoval na chybu, zeptám se jinak. Pokad náklady jsou 550gp a ty to prodáváš za 250gp, je problém to prodávat alespon za 600gp (dočasně když je doba tedy zlá) ?
Poslední změna: Březen 18, 2013, 08:29:15 am od -darkvision- Zaznamenáno
Snekoun
K2-Oligarchove
Hrdina
***
Příspěvků: 304


Tard O´brien


Zobrazit profil
Odpověď #5974 kdy: Březen 18, 2013, 08:27:40 am

Jde mi o to že všechny postavy na světě nemohou uložit jinde peníze než v bance v elfí vesnici. Z uložení se platí 10% a to jde do kasy spolku, který vlastní hráči.
To v praxi znamená že spolek, který vede elfí vesnici má automaticky ze všech postav na povrchu 10 % z jejich ukládaných peněz, aniž by musel hejbnout zadkem.
To o těch 20 % jsem napsal schválně jelikož když si tam těch 20% dají tak stejně si to tam budou postavy ukládat, protože všude jinde je okolo 100% a více.

Do teď mi nikdo neodpověděl na otázku proč  v ostrovní pevnosti (neutrální město), kam se chodí zakládat spolky, odevzdávají se příběhové knihy(za které dostáváš peníze a xp) jsou daně z uložení a výběru 120% a poplatek za trezor 150.000,-.
Zrovna ostrovní pevnost kam když se chceš dostat, tak platíš 1000,- zlatých za cestu.

Je mi úplně fuk za kolik se kde co prodává, ale vadí mi že si tady každý druhý ohání RP serverem a města vlastní NPC (DMka) a jsou tam nesmyslně nastavené poplatky za bankovní služby, jako by NPC městům vládl úplný debil, který neumí ani počítat. Tím je systémově znemožněno aby postava uložila nebo vybrala peníze někde jinde. Logické by bylo kdyby tam bylo nastavená hodnota vyšší než v elfí vesnici ale zároveň nižší než třeba 50 %.

Zaznamenáno

Kráčím podle ní a šeptám: Tak Jarmilko, kdypak budeme mít svatbu? A ona odpovídá: Až pokvetou hovna!

Acount : Cili
Characters : Tard O´braien , Fren, Desur Tencklen
Kinkin
K2-Oligarchove
Lord
****
Příspěvků: 813


Až uslyšíš můj řev...


Zobrazit profil
Odpověď #5975 kdy: Březen 18, 2013, 08:34:10 am

Derken poukazoval na to, že prodáváte pod cenou, čímž rujnujete ostatní řemeslníky - to byl smysl jeho příspěvku a na to si vůbec neodpověděl.

Proč tedy ruinujete ostatní řemeslníky ve stejném řemesle?
Ruinovat - záměrně prodávat výrobky pod cenou, neboť ostatní řemeslníci (fungující jako jednotlivci) si to dovolit nemůžou. Pokad náklady mám 500gp a prodávám výrobek za 250gp tak se to ani mě vůči ostatním hráčům nezdá košér.

Jasný prachy tu sehnat není lehký, ale zas odsad pocad. Věřím že rozumné uvažování tu má většina.  Úsměv

Co se týče vitrín tak za mě - dělám nástrojáře, ale kolik je tu nástrojů? 20? Pak máme pět tříd - to je celkem 100nástrojů, kdybych chtěl do vitríny dát tento počet kusů tak neuspěji. Myslím že posledně mi to vzalo 5ks nástrojů a že dál už nemohu - na pěti kusech opravdu vitríny nástrojema nezaplním (tak jsem to vzdal). Mimoto mohu jen tipovat po jakých nástrojích bude poptávka.
A na závěr, určitě daleko dříve vypiju 20lahviček něčeho, než spotřebuji pětkový nástroj.

edit: Abych jen nepoukazoval na chybu, zeptám se jinak. Pokad náklady jsou 550gp a ty to prodáváš za 250gp, je problém to prodávat alespon za 600gp (dočasně když je doba tedy zlá) ?



Tak to je chyba v pochopu...

Protože druidka uvolnila vitríny na neomezený prodej nástrojů + prázdné vitríny v hospodě...tak nástroje dělej o sto šest nic ti v tom nebrání. Nevymlouvej se na vitríny.
Pak musím povolat  Kinkina a najednou dělat tech 100 nástrojů, co chybí.

To sem chtěl konečně slyšet,ale ne jen od tebe, ale od všech....ano, půjdem vyrábět mrtě výrobků do vitrín...veledruidka ráda přenechá starosti s vařením lektvarů jiným
a dokonce myslím má následovníky Waltra, Krasnaju a Febriel  


To Cili : tak už jsem ti odpověděl, domluv se s DM Twinkie, Šedostínka, Pietas, jejda my máme další DM Úsměv Oneill Jo pardon, odpověděl ti taky Isidur, jen asi nečteš
   pořádně IC převzetí území...
Poslední změna: Březen 18, 2013, 08:39:56 am od Kinkin Zaznamenáno

To víš ...... že ..... JO !
Snekoun
K2-Oligarchove
Hrdina
***
Příspěvků: 304


Tard O´brien


Zobrazit profil
Odpověď #5976 kdy: Březen 18, 2013, 08:37:51 am

Nechapu o co ti jde a radim radsi projdi k veci, jestli mas problem.

Vysvětlím support :

1, tvoje postava má z pokladů 150.000,-
2, jelikož všude v jiných městech jsou nesmyslné poplatky za uložení peněz, tak je doneseš až do elfí vesnice(přes všechny ty lupiče a nástrahy)
3, uložíš je na účet
4, účet vlastní hráči
5, přijde jim na spolkový účet 10% ze 150.000,- což je 1.500,- zlatých
6, hráčský spolek, který vlastní elfí vesnici vydělal 1.500,- zlatých aniž by musel lognout, protože DM nastavila všechny ostatní banky tak aby jsi tam nemohl nic uložit = support hráčského spolku který vede elfí vesnici.

Ty jsi nikde jinde nemohl uložit peníze protože by jsi ztratil uložením buď všechny peníze nebo by jsi chtěl uložit na ostrovní pevnosti a tam by jsi přišel o všechny a ještě by jsi zaplatil 3.000 zlatých navíc ze svého účtu.

Už se chápeme ?
Zaznamenáno

Kráčím podle ní a šeptám: Tak Jarmilko, kdypak budeme mít svatbu? A ona odpovídá: Až pokvetou hovna!

Acount : Cili
Characters : Tard O´braien , Fren, Desur Tencklen
-darkvision-
GUILD-Tovaryšstvo
Šampión
**
Příspěvků: 101


Zobrazit profil
Odpověď #5977 kdy: Březen 18, 2013, 08:41:45 am

No tak oukej. Ono totiž nejdříve to bylo tak že mi šlo dát jen pár kusů, pak se přidaly vitríny ale do nich jsem nemohl vkládat nic a pokad to ted už funguje v pořádku, tak se odpo na to vrhnu. Dík za info.

edit to chili: 10% ze 150.000 je 15.000  Mrknutí

edit2: Chili já Tě chápu, vím jak to myslíš. Ale Dm dle mého tohle právě nastavili tak, aby KAŽDEJ do té Elfí běžel, aby se tam díky tomu setkávalo více hráčů a aby byla možná větší interakce.
Zaznamenáno
Kinkin
K2-Oligarchove
Lord
****
Příspěvků: 813


Až uslyšíš můj řev...


Zobrazit profil
Odpověď #5978 kdy: Březen 18, 2013, 09:00:38 am

Nechapu o co ti jde a radim radsi projdi k veci, jestli mas problem.

Vysvětlím support :

1, tvoje postava má z pokladů 150.000,-
2, jelikož všude v jiných městech jsou nesmyslné poplatky za uložení peněz, tak je doneseš až do elfí vesnice(přes všechny ty lupiče a nástrahy)
3, uložíš je na účet
4, účet vlastní hráči
5, přijde jim na spolkový účet 10% ze 150.000,- což je 1.500,- zlatých
6, hráčský spolek, který vlastní elfí vesnici vydělal 1.500,- zlatých aniž by musel lognout, protože DM nastavila všechny ostatní banky tak aby jsi tam nemohl nic uložit = support hráčského spolku který vede elfí vesnici.

Ty jsi nikde jinde nemohl uložit peníze protože by jsi ztratil uložením buď všechny peníze nebo by jsi chtěl uložit na ostrovní pevnosti a tam by jsi přišel o všechny a ještě by jsi zaplatil 3.000 zlatých navíc ze svého účtu.

Už se chápeme ?


- za DM sem ti odpověděl výš, spíš bych viděl interakci hráčů.

- za sebe, jako hráčskou postavu, můžu samozřejmě udělat to, že snížím daně na původních 5%...níž, patrně jít nemůžu. Výšku daní určují výdaje spolku, do režií vesnice.
  Navíc, když budou chybět zlaťáky na režie, bude se muset zastavit NPC výkup knih a výrobků.

To -darkvision- : cokoli, ohledem craftu a potřeb adresujte mně. Kdyby něco nefungovalo, vyřešíme to. V hospodě jsou navíc vitríny s volným prodejem, kdyby nestačili v 
                              shromaždišti a přidal jsem vitrínu na chlast. Zase nikdo nereaguje a doplňuji ji jen já. Tak vesele vyrábějte a prodávejte.
Poslední změna: Březen 18, 2013, 09:07:42 am od Kinkin Zaznamenáno

To víš ...... že ..... JO !
Isidur
K2-Testeři
Lord
****
Příspěvků: 975



Zobrazit profil
Odpověď #5979 kdy: Březen 18, 2013, 09:16:51 am

Nechapu o co ti jde a radim radsi projdi k veci, jestli mas problem.

Vysvětlím support :

1, tvoje postava má z pokladů 150.000,-
2, jelikož všude v jiných městech jsou nesmyslné poplatky za uložení peněz, tak je doneseš až do elfí vesnice(přes všechny ty lupiče a nástrahy)
3, uložíš je na účet
4, účet vlastní hráči
5, přijde jim na spolkový účet 10% ze 150.000,- což je 1.500,- zlatých
6, hráčský spolek, který vlastní elfí vesnici vydělal 1.500,- zlatých aniž by musel lognout, protože DM nastavila všechny ostatní banky tak aby jsi tam nemohl nic uložit = support hráčského spolku který vede elfí vesnici.

Ty jsi nikde jinde nemohl uložit peníze protože by jsi ztratil uložením buď všechny peníze nebo by jsi chtěl uložit na ostrovní pevnosti a tam by jsi přišel o všechny a ještě by jsi zaplatil 3.000 zlatých navíc ze svého účtu.

Už se chápeme ?

Tebe stve ze se z daní platí vydaje na elfí , vidis v tom jen obohacení hracu ale jak psal Kinkin a ostaní tak v tom je daleko vic casu a venovaní  pozornosti co je kde potreba protoze PC nejsou schopni se o sebe postarat , a prodat vlastni vyrobky ani ve hre, ani na foru jen par vyjimek se najde , nic nikomu nebraní rozehrat s dalsima spolek a vzajemnou hrou mit treba u Elfí slevu na daních pro spolek treba za udrzovaní sortimentu ve vytrinach moznosti na hru je nekonecna a timhle by se ulechcilo i hracum kteri se doposud tomu venuji a tim nemaji tolik casu se venovat hre , protoze jinak by to slo do kopru a nikde by si nesehnal nic.
Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #5980 kdy: Březen 18, 2013, 09:21:45 am

vetsina dani co spolek vybere nezustane hracum, ale padne na provoz vsi napr. udrzba domu, "vycvik" prodavacu, platy strazi, atd.
z tehle penez se plati i vykupy vselijakych hlouposti a tim se podporuji hrace
a neposledni rade, se tihle lidickove musi starat o vesnici, min. pripravovat dilny, vitriny, questiky a jine veci urcene vsem
takze si myslim ze jestli jim neco malo zustane pro jejich pouziti, tak to je jen dobre

vyska dani, nevim kolik % ted je, ale spravce si musi rozhodnou kolik to bude, to ze da velke % neznamena, ze vybere vic
protoze hraci zacnou trochu setrit a hlavne NPC ktere na uzemi jakoby ziji a plati dane, se odstehuji, nebo zacnou setrit take nebo prestanou treba kupovat zbozi od hracu (kdyz uz budou odstehovany a nebo zchudli)
Zaznamenáno
trepik
Hrdina
***
Příspěvků: 350



Zobrazit profil
Odpověď #5981 kdy: Březen 18, 2013, 09:53:51 am

Já si myslim, že Cili tim myslel spíš to, že je to vlastně monopol, že si správce může nastavit klidně i 20, 40 nebo i 99% a lidi nebudou mít navýběr a stejně to tam budou muset uložit... Pokud je v elfí teď 9% (fakt netušim kolik Úsměv), a na ostrově je 120%, tak když tak prodá knížky a pak u sebe bude mít víc jak 50k, tak se bude muset plahočit zpátky a riskovat přepadení a tak... Kdyby ale měl možnost třeba za 50% uložit peníz, tak by toho možná využil a penízky byse vrátili zpátky do systému. Ale hlavně. Měl by na vybranou. Opět to vezme na reálný svět. Taky nemáš možnost jen jedné banky, ale máš jich víc na světě a ty se snaží mezi sebou konkurovat...

Když vzpomenu jen prvotní investice do Elgu. Tam nám muselo pomoct DM, protože jsme sice měli měli peníze, ale neměli jsme možnost je uložit nikam na účet, protože vklad byl zdaněn 150%...
Zaznamenáno

Zabij to dřív, než to zabije tebe!

Belar'Dia

Milmar
Rilwen Pendragon



RIP - Rilwen La'Lyth Tulogail, Rilwen Pendragon
Snekoun
K2-Oligarchove
Hrdina
***
Příspěvků: 304


Tard O´brien


Zobrazit profil
Odpověď #5982 kdy: Březen 18, 2013, 10:07:27 am

Mě nejde o to mít v elfí co nejmenší daně. Jde mi o to jak napsal Třepík mít možnost si uložit i peníze jinde a klidně z větší ztrátou peněz (daň 20%, 30% atd...)

Ale 120 % je nesmysl.

Kdyby v ostatních městech bylo například 30 % co by to znamenalo :

1, postavy mohou si uložit peníze i jinde se ztrátou 30 %

2, nebo riskovat cestu a dojít do elfí a uložit si tam peníze se ztrátou 10 % (nevím kolik tam teď je, vycházím z posledního mého lognutí) = ušetřím 20 %

3, správci vesnice (hráči) nikdy nezvednout přes 30%,  protože by to bylo více než u konkurence (DM)

4, pokud zvedne DM daně jinde například na 50% (bude hodně peněz u hráčů), může tím dát prostor pro zvednutí daní u hráčského spolku  - může zvednout na 30 % atd...

Tímto jsem myslel to regulování daní.
Zaznamenáno

Kráčím podle ní a šeptám: Tak Jarmilko, kdypak budeme mít svatbu? A ona odpovídá: Až pokvetou hovna!

Acount : Cili
Characters : Tard O´braien , Fren, Desur Tencklen
Snekoun
K2-Oligarchove
Hrdina
***
Příspěvků: 304


Tard O´brien


Zobrazit profil
Odpověď #5983 kdy: Březen 18, 2013, 10:11:44 am

edit to chili: 10% ze 150.000 je 15.000  Mrknutí

Díky za opravu. Nějak jsem to přehlédnul a špatně spočítal desetinná místa Smích
Zaznamenáno

Kráčím podle ní a šeptám: Tak Jarmilko, kdypak budeme mít svatbu? A ona odpovídá: Až pokvetou hovna!

Acount : Cili
Characters : Tard O´braien , Fren, Desur Tencklen
Snekoun
K2-Oligarchove
Hrdina
***
Příspěvků: 304


Tard O´brien


Zobrazit profil
Odpověď #5984 kdy: Březen 18, 2013, 10:15:07 am

- za sebe, jako hráčskou postavu, můžu samozřejmě udělat to, že snížím daně na původních 5%...níž, patrně jít nemůžu. Výšku daní určují výdaje spolku, do režií vesnice.
  Navíc, když budou chybět zlaťáky na režie, bude se muset zastavit NPC výkup knih a výrobků.

Ne prosím zvedni to na 40 %, protože pokud to neuděláš byl by jsi hloupý nevyužít toho že budeš pořád nejlevnější banka na serveru.
Teď to píšu vážně a beze srandy.

Jiné banky mají 120% takže dražší než konkurence nebudeš Mrknutí
Zaznamenáno

Kráčím podle ní a šeptám: Tak Jarmilko, kdypak budeme mít svatbu? A ona odpovídá: Až pokvetou hovna!

Acount : Cili
Characters : Tard O´braien , Fren, Desur Tencklen
Stran: 1 ... 397 398 [399] 400 401 ... 454
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS