Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 28, 2024, 09:40:20 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 68 69 [70] 71 72
  Tisk  
Autor Téma: Nápady a návrhy  (Přečteno 353092 krát)
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #1035 kdy: Duben 30, 2013, 10:31:23 am

Mimochodem nehází si jen jedna strana, i hider k tý hodnotě má d20 roll (plus další množství různých bonusů). Teda pochopitelně pokud tu do toho někdo nějak nevrtal.
Ale hází. Podle popisu a mnohaletých testů. Vypíchnu na co dával ATM odkaz.
Check: The difficulty class is determined by the hide check of the hidden creature.
Tohle přímo znamená, že hide je DC, které je pevné a Check je na spotu, ke kterému se přidává 1d20.
A je to otestováno tak, že když budeš mít někoho, kdo má stejnej spot jako ty hide, tak se mu prostě neschováš ani nahodile.

K těm tvým bonusům. Jaké to jsou? Jenom z hlavy když vezmu kouzla, tak
Spot +20 (+50 ta epika) (jakékoliv magické povolání či lahvičky)
Hide +24 (2 povolání)
Raciály jsou asi 2 rozdíl s dalšími omezeními, pokud připočtu podtemno vs nadtemno, tak podtemno je znevýhodněný systémem světla.


Navíc většinou se bojuje někde, kde je zvýhodněný spotter.
A asi nejdůležitější věc, hidař si musí hlídat 2 skilly kdežto detector jenom jeden.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Mok
Mob
*
Příspěvků: 52


Zobrazit profil
Odpověď #1036 kdy: Duben 30, 2013, 11:48:58 am

Citace
Check: The difficulty class is determined by the hide check of the hidden creature.
Tohle přímo znamená, že hide je DC, které je pevné a Check je na spotu, ke kterému se přidává 1d20.
pleteš se, protože "hide check" znamená hod na hide, tedy DC není pevné.



Move silently:
Check: A move silently check is opposed by the listening creature's listen check. If the character is successful, the opposing creature remains unaware as the character moves.
Listen:
Check: Listen detects hidden creatures by opposing their move silently check. A successful check renders the hidden creature visible, and makes it a valid target for the listener.
Hide:
Check: The character must succeed at an opposed test against a searching creature's spot check. Success means that the character goes undetected.
Spot:
Check: The difficulty class is determined by the hide check of the hidden creature.

Toto říká wiki, tedy hází si oba. Stejně to funguje i u většiny DnD systémů a nevím (a nevěřím), že NWN to má jinak. Na jiném serveru, kde tyto skilly nemají žádnou úpravu mám hodnotu lehce pod 40 a přesto je mi chvilku trvá, než prohlédnu hidera, který má hodnotu kolem 20-30 (tedy pokud by si neházel, tak nemá šanci můj spot překonat).

Další bonusy:
Tak například proti PC máš -5 penaltu do spotu pokud se hidař drží za tvými zády. Listen prozměnu dostává penalty za vzdálenost a překážky mezi spoterem a hidařem. Do obou hodů pak hidař získává další +5 bonus, pokud je v klidu (pravda, stejný bonus může získat i spoter). Dalších asi 10 bodů pokud spoter bojuje či je jinak vyrušený. Spot-hide je také nějak modifikován na základě osvětlení, listen-sm může být ovlivněno povahou lokace. To jsou jen ty nejzákladnější bonusy, které může získat každý, bez ohledu na build.

//EDIT: do jisté míry lze říct, že ani hidař nemusí skillovat oba skilly, jsou totiž způsoby jak ty checky obejít (a tedy např. házet si jen proti jednomu). Pravda není to na perma stealth, je to spíš situační a nárazové, ale dá se to.
Poslední změna: Duben 30, 2013, 12:09:20 pm od Mok Zaznamenáno
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #1037 kdy: Duben 30, 2013, 04:47:44 pm

Hele, máš pravdu, pletu se. Podle wiki je to tak, jak říkáš. Hážou obě strany.

Je to zvláštní, naše zkušenost právě říká, že hidař neháže. Až se dostanu do hry, tak to budeme zkoušet a testovat, protože to je v kontradikci k tomu, jsme zatím zkoušeli já, ATM a krejča, kterej hrával hipsáky několik let.

Jasný tyhle další bonusy ale můžou hrát proti hidařovi stejně jako v jeho prospěch. Proto jsem šel spíše po věcech, které má jen jedna strana.

Nic, napíšu, až to natestujem.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Mok
Mob
*
Příspěvků: 52


Zobrazit profil
Odpověď #1038 kdy: Duben 30, 2013, 05:12:39 pm

Ono jde spíš o to, že ty hody litaj co chvilku, zvlášť v "search modu", takže když jsou ty skilly tak nějak rozumně vyvážený, je to otázkou chvilky (a štěstí),  než to prostřelíš.
Jinak teda přijde mi, že velká část těch bonusů pomáhá právě hiderovi a spoter z ní nic nevytříská (za předpokladu, že zároveň není hidař).
Zaznamenáno
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #1039 kdy: Duben 30, 2013, 05:43:09 pm

Hele, máš pravdu, pletu se. Podle wiki je to tak, jak říkáš. Hážou obě strany.

Je to zvláštní, naše zkušenost právě říká, že hidař neháže. Až se dostanu do hry, tak to budeme zkoušet a testovat, protože to je v kontradikci k tomu, jsme zatím zkoušeli já, ATM a krejča, kterej hrával hipsáky několik let.

Jasný tyhle další bonusy ale můžou hrát proti hidařovi stejně jako v jeho prospěch. Proto jsem šel spíše po věcech, které má jen jedna strana.

Nic, napíšu, až to natestujem.

Kontradikce, huháááá ty mi dáváš do těla Úsměv
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
GeForce
Hrdina
***
Příspěvků: 344


S úsměvem je každý den hezčí!


Zobrazit profil
Odpověď #1040 kdy: Duben 30, 2013, 06:27:51 pm

Koukám, že jsem docela rozbouřil klidnou vodu Smích Ale v podstatě, souhlasím, že proti spoterovi nemá šanci nikdo jinej, než ten co má hranovy kouzla.... ale zase s  nima a obratností je to druhej extrém, jak víme Smích A Jak jsi si stěžoval, že hidař nemá šanci proti casterovi ve fullboostu, jsi ty s Maiev pravým důkazem že to tak není Mrknutí
Eh, že by devast prorazil všechny štíty a položil tvého nepřítele do kytek? Vyplazuji jazyk

Ale co, nebudu flamovat a řešit něco co se očividně nezmění Mrknutí Díky, jsem rád, že jsme si většinu vysvětlili a budu se více těšit ve hře.

PS: To, že Geo není lamka a jetej na spot (což není tajnost) ukázal i nedávno v temným lese, když se zvednul díky neporazitelné armádě (Díky blbýmu mágovi Smích ) a pak na něj koukal Rizeen, co se to děje a ještě ač s kouzlama a šel žrát hlínu, protože ani nehipsnul (a to jsem neměl ani to blbý TS) Takže.. na jednu stranu, spot je fajn, ale s hranou se můžu jít bodnout i na světle... :/ A onehdá jak jsme to testovali na tom serveru, než byla K2 přendaná jsi sám viděl, o co všechno se můžeš ošidit s Maiev, aniž by tě dobrej spoter viděl.

Zaznamenáno

Geofery

"To je zase neusovina, to ti povim.." - OpOneill Škleb

Cagus je týpek Mrknutí
Oneill
K2-Testeři
Hrdina
***
Příspěvků: 421


DM...Kráterský kat


Zobrazit profil
Odpověď #1041 kdy: Květen 02, 2013, 09:56:55 am

Takže chápu to tak, že za zády nepřítele, pokud je v boji nebo dokonce pokud jsoui mezi námi překážky, dostávám další bonusy? :-) to je dobré vědět.
Zaznamenáno

Víno, ženy, zpěv .....ou jééé
.....člen skupiny scénického historického šermu Romantika

Andrej Drozd - Největší všivák pod sluncem

Plzeň rulezzz
Mok
Mob
*
Příspěvků: 52


Zobrazit profil
Odpověď #1042 kdy: Květen 02, 2013, 12:18:47 pm

Ano, pokud se v tom zde nikdo nevrtal, tak by to tak mělo fungovat.

Pozice v zádech = bonus pro hidaře do hide vs spot checku
Překážky (určité velikosti, je tam nějaké minimum) mezi spoterem a hiderem = kumulativní bonus pro hidaře do sm vs listen checku za každou překážku
Vzdálenost od spotera = opět kumulativní bonus pro hidaře sm vs listen checku za každých X stop od spotera
Spoter v boji = penalta pro spotera do jeho listen i spot checků

Je toho víc, ale tohle jsou ty nejzákladnější a vlastně i celkem logické z podstaty věci i běžných papírových pravidel.
Zaznamenáno
1Rakosnicek1
K2-Oligarchove
Lord
****
Příspěvků: 565


Zobrazit profil
Odpověď #1043 kdy: Únor 09, 2014, 09:33:05 pm

Mám návrch k tomu vetešníkovi co nabízí nějaké věci s Jachymem nás napadlo jestli by nešlo nějak udělat , aby mu nabízená věc zůstala pro postavu, které to nabídne pořád v nabídce, protože postava většinou u sebe nemá tolik peněz , aby si ji koupila když ji vyhovuje a když se pak vrátí tak už nabídka není.
A pokud ne tak jestli by nešlo udělat , aby se jí to odečetlo z učtu jako při koupi domku.
Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #1044 kdy: Únor 10, 2014, 09:11:01 am

schovat veci je moooc tezky
sahnout do uctu by teoreticky slo, ale je to IC podivnost to delat bez bankere a jeste s nejakym pochybnym potulnym chlapkem
Zaznamenáno
1Rakosnicek1
K2-Oligarchove
Lord
****
Příspěvků: 565


Zobrazit profil
Odpověď #1045 kdy: Únor 10, 2014, 10:35:48 am

Jasně to jsem chtěl vědět dík za odpověd  byl to jen nápad  Úsměv
Zaznamenáno
Barbar321
Nováček

Příspěvků: 48


Zobrazit profil
Odpověď #1046 kdy: Únor 20, 2014, 09:19:07 am

Když už se upravilo kouzlo "zaklep" na otvírání zámků k nepoužitelnosti, nejde aspoň udělat to, že by se lvl sesilatele přičítal k vlastnosti "otvírání zámků"?

Takhle mám (a s touto postavou vždy budu mít) jen dvě malá a naprosto nepoužitelná čísla.

Nebo aspoň upravit to kouzlo, aby k něčemu bylo (třeba dvojnásobek úrovně mága/socky). Současný 1*lvl sesilatele s tím tu nic neotevře ani mistr kouzelník na 40-té úrovni (TO61 a víc je tu opravdu požehnaně)
Zaznamenáno
Bhaall
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 1038


Killing equals Honor!!!


Zobrazit profil
Odpověď #1047 kdy: Únor 20, 2014, 02:09:35 pm

Je to tak schválně. Takhle je v partě aspon potřeba zloděj, což je poměrně unikát Úsměv
Zaznamenáno

Podporuji: http://Patreon.com/AndrewDark
Raghwarr Bloodspill  vykonavatel Zahredův - Slain by the vicious Cataclysm! Hněv
Barbar321
Nováček

Příspěvků: 48


Zobrazit profil
Odpověď #1048 kdy: Únor 20, 2014, 02:22:17 pm

Právě proto bych to kouzlo upravil. Co je na tom tak báječného, vzít si na třeba 35-tém lvl 1 lvl zloděje a díky možnosti neomezeného skillu/lvl namaxovat otvírání na tomto jediném lvlu?

To už je větším unikátem právě ten kouzelník na 40-tém lvl Nevím co si myslet/Nerozhodný
Zaznamenáno
Bhaall
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 1038


Killing equals Honor!!!


Zobrazit profil
Odpověď #1049 kdy: Únor 20, 2014, 02:38:28 pm

To je, taky kouzelník na 40 lvlu již není "pouhý smrtelník" je něčím víc Úsměv navíc ten 1 lvl rogua/assky ti může u postavy docela zkřížit plány. Co na tom, že nějaká postava neotevře všechno, to přece není klíčové, nebo jo?
Zaznamenáno

Podporuji: http://Patreon.com/AndrewDark
Raghwarr Bloodspill  vykonavatel Zahredův - Slain by the vicious Cataclysm! Hněv
Stran: 1 ... 68 69 [70] 71 72
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS