Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Březen 28, 2024, 11:43:32 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: Vysvobození z vězení  (Přečteno 14130 krát)
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
kdy: Duben 15, 2013, 09:58:02 pm

Zdravíčko, měl bych dotaz na to, jak mají či můžou fungovat vysvobození nebo útěky z vězení?

Proč se ptám a co se stalo: u věže jsme chytili dva drowy. Jednomu se podařilo utéct a druhá skončila ve vězení. Ten uprchlík někde sehnal pomoc dalšího drowa a ve dvou pobili všechny stráže, PC i NPC, probili se až do vězení a zajatce zachránili. Přičemž veškeré varování, kterého se komukoliv dostalo, byl IC úšklebek zajatkyně, že ve vězení stejně dlouho nepobude (aspoň co vím).

No a když pominu fakt, že Elfí má být chráněné území, dá se takhle vůbec vysvobozovat? Pokud si pamatuji správně, kdysi se dohodlo, že se to musí ohlásit dopředu podobně jako útok (pokud by mělo jít o osvobození silou), anebo se dohodnout s druhou stranou, že tehdy a tehdy by se chtěli pokusit o osvobození potajmu a detaily co a jak. U okamžité záchrany se dá asi něco z toho pominout, ale nemělo by alespoň proběhnout nějaké varování přes tell?
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Lyc
K2-DM
Šampión
**
Příspěvků: 116


Outcast


Zobrazit profil
Odpověď #1 kdy: Duben 15, 2013, 10:32:37 pm

Nebyl to tenhle drow co tam přišel?

Zaznamenáno

"Ti, kteří si hlídají záda, uvidí smrt přicházet." drowské přísloví
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #2 kdy: Duben 16, 2013, 04:42:37 am

O jaké drowy se jedná?

V teoretické rovině - utok na vesnici se musí hlásit předem.
Před vesnicí jsou položeny druidské kameny a pakliže nemají šanci přehodit vůli s obtížností 40, nemají ve vnitřním lese co dělat.
Jak se ostatní drowové dozvěděli, kde je ten vězněný?
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Isidur
K2-Testeři
Lord
****
Příspěvků: 975



Zobrazit profil
Odpověď #3 kdy: Duben 16, 2013, 09:35:58 am

Jak se ostatní drowové dozvěděli, kde je ten vězněný?
No sice jsem u toho nebyl, ale jsou jen dve moznosti jak to zjistit a to tellem a nebo chybou druhe strany ze /zajatec/ neopustil druzinu drowu, ale tak ci tak je to ooc informace a to ze ho zajaly  IC vedel ten co utek, ale nevedel kam ho odtahnou.
Takove zachrane akce by melo sledovat DM pro nestranost a melo by dojit k oznameni utoku na Ves jinak je to solo akce a smrdi to ooc a porusenim pravidel.
Jinak tady je to jasne napsany http://kandelabrie.dyndns.org/chat/index.php?topic=4770.msg140715#msg140715
Zaznamenáno
Bhaall
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 1038


Killing equals Honor!!!


Zobrazit profil
Odpověď #4 kdy: Duben 16, 2013, 09:56:36 am

A co použít čistou logiku? Je to elf, a Elfí ves je obecně známé "fungující" město...navíc drowové mají všude špehy. Ale útok měl být ohlášen, přeci jen...je to hra a když se baví jen jedna strana... Co???
Zaznamenáno

Podporuji: http://Patreon.com/AndrewDark
Raghwarr Bloodspill  vykonavatel Zahredův - Slain by the vicious Cataclysm! Hněv
Arian
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 1122



Zobrazit profil
Odpověď #5 kdy: Duben 16, 2013, 10:00:04 am

To, ze vedia nebol problem, kedze sme vliekli dvoch a sme ich vliekli priamo a z toho jeden som pocul, ze zdrhol. Jaj skoda, ze som musel off. Vyplazuji jazyk
Zaznamenáno

Thorwulf
Oneill
K2-Testeři
Hrdina
***
Příspěvků: 421


DM...Kráterský kat


Zobrazit profil
Odpověď #6 kdy: Duben 16, 2013, 10:41:50 am

Já bych řekl že se dalo očekávat že zaútočí znovu. Pravdou je že yariel mohl dostat jakožto zůčastněný správce nějaký tell, že má předtuchu nebo něco takovýho. Jinak v tom nevidím nějakou drastickou újmu. Konečně si zase vjel povrch s podtemnem do vlasů :-)
Zaznamenáno

Víno, ženy, zpěv .....ou jééé
.....člen skupiny scénického historického šermu Romantika

Andrej Drozd - Největší všivák pod sluncem

Plzeň rulezzz
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #7 kdy: Duben 16, 2013, 11:25:58 am

O jaké drowy se jedná?
...
Jak se ostatní drowové dozvěděli, kde je ten vězněný?

Ve vězení Maiev, druhý zajatec, co cestou uprchl, byl Mourn'ed (cca) Olath a přišel zpátky s Rizzenem. A věděli to tak, že jsme je oba vedli do vězení a jeden se cestou dokázal osvobodit, v pohodě.

Ad. Bhaall, Oneill: Přesně proto to píšu sem jako dotaz a ne stížnost. Jde o hru a o to dohodnout se, jak to budem hrát. V Elfí se tím totiž lidi naštvali tak, že prostě chtějí chodit bez ohlášení dolů lovit přímo do Elgu. A já se vůbec nedivím, protože když třeba porovnám ten útok JEHOvistů se včerejškem, tak to je prostě nepoměr.
Teď budu mluvit čistě za sebe, mně by pro příště (opravdu krom toho, že mi to nepřijde úplně fér vůči lidem v Elfí, s tím žádný velký problém nemám, spousta věcí není fér) stačila otázka ve stylu "hele, povedlo se mi utéct a cestou jsem našel přítele, tak bysme se chtěli rovnou pokusit vysvobodit tu zajatou, ok?". No a příjemce by se dohodl s hráči kolem a věřím, že do pěti minut by přišla odpověď "fajn, pojďme se pomlátit (plyšáci se schovali)" a hotovo.
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Isidur
K2-Testeři
Lord
****
Příspěvků: 975



Zobrazit profil
Odpověď #8 kdy: Duben 16, 2013, 11:26:51 am

Já bych řekl že se dalo očekávat že zaútočí znovu. Pravdou je že yariel mohl dostat jakožto zůčastněný správce nějaký tell, že má předtuchu nebo něco takovýho. Jinak v tom nevidím nějakou drastickou újmu. Konečně si zase vjel povrch s podtemnem do vlasů :-)
Pokud se bavime o konkretni situaci beres to moc jednoduse tim ze byl loglej spravce Elfi jeste neznamena ze muzou utocit na Elfi , na zaklade tellu to jde tak v PvP a jak psal Bhaall bavila se jen jedna strana.
Je to jen muj nazor dalo se z toho vytezit mnohem vice , mohlo dojit k vyslechu drowa a trochu zas rozhejbat deni.
Zaznamenáno
Arian
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 1122



Zobrazit profil
Odpověď #9 kdy: Duben 16, 2013, 11:29:51 am

Je to jen muj nazor dalo se z toho vytezit mnohem vice , mohlo dojit k vyslechu drowa a trochu zas rozhejbat deni.

A co sme tam asi cely cas robili? Ja som ju navrhoval vytiahnut za vlasy von a okamzite popravit v ramci bleskovej spravodlivosti. Aj kata sme tam mali. Smích
Zaznamenáno

Thorwulf
Isidur
K2-Testeři
Lord
****
Příspěvků: 975



Zobrazit profil
Odpověď #10 kdy: Duben 16, 2013, 11:33:46 am

.....
A co sme tam asi cely cas robili? Ja som ju navrhoval vytiahnut za vlasy von a okamzite popravit v ramci bleskovej spravodlivosti. Aj kata sme tam mali. Smích
Chapu co bylo zamerem Mrknutí dotahnout drowaky do vezeni , ale asi se nepocitalo s utokem na Elfi bez ohlaseni
Zaznamenáno
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #11 kdy: Duben 16, 2013, 12:21:19 pm

Zdravíčko, měl bych dotaz na to, jak mají či můžou fungovat vysvobození nebo útěky z vězení?

Osobně mi to, že táhnete realtivně důležitou drowskou postavu přes půl světa do vězení přijde jako dostatečný důvod, potažmo předehra k tomu, aby na to měla druhá strana možnost zareagovat.
Jiná alternativa je, že DM prostě druhého pustí pod nějakou IC záminkou, jako to udělala někdy před dvěma týdny Amy z Elg'Cahlu přes všechny ty 40kové stráže a hele vy to asi nevíte. A víte, proč to nevíte? Protože si tady na foru nikdo nestěžoval. Protože je nám to jedno a nejsme z toho ublížený.

Takže odpověď za mě Geralte. Pokud je to součástí akce, přijde mi to v pohodě. Ti hráči z té akce tam stále jsou. To nahlašování je k tomu, aby se neútočilo, pokud tam bude jeden hráč, ale aby tam bylo osazenstvo, které je bráněníschopné. Včera to tak bylo. Navíc to, že na vás jdou jste věděli, měli jste i dost času se jít přespat a nabuffit na boj.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #12 kdy: Duben 16, 2013, 12:27:21 pm

O jaké drowy se jedná?

V teoretické rovině - utok na vesnici se musí hlásit předem.
Před vesnicí jsou položeny druidské kameny a pakliže nemají šanci přehodit vůli s obtížností 40, nemají ve vnitřním lese co dělat.
Jak se ostatní drowové dozvěděli, kde je ten vězněný?
Maiev, Rizzen, Mourn'bla bla.

Nejednalo se o útok na vesnici, město nechtěli přebírat z rukou správce.

Ty kameny by mě taky zajímali proč tam jsou. Můžeš mi to nějak víc vysvětlit? Nedávno jsi tam vyhnala krejču, chápu to tak, že tam kvůli dannan 'mají strach'. Pokud je to tak, tak předpokládám, že u všech vstupů do podtemna budou kameny s alespoň 50 na will, protože dole je to PODTEMNO, nejnehostinější místo nad i pod zemí, kde každý kdo neni paladin bude dělat bobíky, když se někde něco šustne.
Také doufám, že pokud by na tom území snad nějaký nekromant, jako je třebas Yariel kouzlil nekromantické kouzlo jako je Banshee, a navíc třebas před očima druidky nebo veledruidky také od Dannan, která tam nestrpí přítomnost drowa, nedostal dvojité poplácání po ramenou.

Dozvěděli se to tak, že jednomu se podařilo uniknout (myslim, že přeplatil zlou postavu, ale u toho jsem nebyl).
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #13 kdy: Duben 16, 2013, 12:28:55 pm

Ale útok měl být ohlášen, přeci jen...

Nejednalo se o útok na vesnici ve smyslu jejího dobytí.

Víte kolikrát byl někdo z povrchu v Elgu bez nahlášení? Věřte, že za poslední dva měsíce je to číslo dvojciferné.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #14 kdy: Duben 16, 2013, 12:29:33 pm

Jak se ostatní drowové dozvěděli, kde je ten vězněný?
No sice jsem u toho nebyl, ale jsou jen dve moznosti jak to zjistit a to tellem a nebo chybou druhe strany ze /zajatec/ neopustil druzinu drowu, ale tak ci tak je to ooc informace a to ze ho zajaly  IC vedel ten co utek, ale nevedel kam ho odtahnou.
Takove zachrane akce by melo sledovat DM pro nestranost a melo by dojit k oznameni utoku na Ves jinak je to solo akce a smrdi to ooc a porusenim pravidel.
Jinak tady je to jasne napsany http://kandelabrie.dyndns.org/chat/index.php?topic=4770.msg140715#msg140715
Takže možnost, že by jednoho pustila zlá postava pod příslibem peněz, hraná DM, která měla možnost přinést tuto informaci živá ostatním tě nenapadla? Myslím, že by jsi neměl propagovat svůj způsob řešení na situace, u kterých si nebyl. Škoda, že tě nenapadlo, že by se to dalo zahrát i bez ooc. No, ale jak se říká, podle sebe soudim tebe.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Stran: [1] 2 3
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS