Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 24, 2024, 04:36:16 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 [2] 3
  Tisk  
Autor Téma: Vysvobození z vězení  (Přečteno 14355 krát)
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #15 kdy: Duben 16, 2013, 12:37:19 pm

V Elfí se tím totiž lidi naštvali tak, že prostě chtějí chodit bez ohlášení dolů lovit přímo do Elgu.
A ty si myslíš, že se to nedělo a neděje?

A já se vůbec nedivím, protože když třeba porovnám ten útok JEHOvistů se včerejškem, tak to je prostě nepoměr.
Ano, protože jedno byla akce dohodnutá a druhá byla akce spontánní.

Jestliže to chcete takhle, tak si uvědomte, že to může dojít k tomu, že vás budeme nahoře po jednom chytat, zavírat u sebe do vězení a nedáme vám možnost se z nej bez ohlášení 'útoku' dostat. Opravdu to takhle chcete?

Teď budu mluvit čistě za sebe, mně by pro příště (opravdu krom toho, že mi to nepřijde úplně fér vůči lidem v Elfí, s tím žádný velký problém nemám, spousta věcí není fér) stačila otázka ve stylu "hele, povedlo se mi utéct a cestou jsem našel přítele, tak bysme se chtěli rovnou pokusit vysvobodit tu zajatou, ok?". No a příjemce by se dohodl s hráči kolem a věřím, že do pěti minut by přišla odpověď "fajn, pojďme se pomlátit (plyšáci se schovali)" a hotovo.
Geralte, dostal jsi to IC. Chceš tyhle věci dostávat OOC?
Přijde ti tohle nedostatečný?
Citace
[Mon Apr 15 21:20:07] Rizzen : [Tell] zkus je ic připravit že víš že pro tebe jdem aby neměli řečí pak
[Mon Apr 15 21:21:11] Veldriss Maiev: Možná byste se měli jít připravit
[Mon Apr 15 21:21:24] Veldriss Maiev: jestliže vám 'ten druhý' utekl
[Mon Apr 15 21:21:33] Veldriss Maiev: budou tady co nevidět
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Mok
Mob
*
Příspěvků: 52


Zobrazit profil
Odpověď #16 kdy: Duben 16, 2013, 12:54:02 pm

Jó já vám to tu tuhle říkal, že ty ohlašování a dohody jsou hrozná zhovadělost a dojede se na to Úsměv

A jinak tedy útok na vesnici, za účelem osvobození vězně z vězení, by dle mého měl být řešen za dohledu DX. NPC by pak měli šanci reagovat přirozeně a inteligentně. Nezlobte se na mě, ale pokud pouze dva drowové uspějí proti vesnici, která disponuje desítkami straží, tak to prostě nepůsobí věrohodně. Neříkám, že je to nereálné, ale nebude docházet k situacím, kdy na jednom konci vesnice si drowové klestí cestu skrze stráž a na druhém konci vesnice si NPC stráže vklidu trajdají sem a tam a čumí do blba.
Zaznamenáno
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #17 kdy: Duben 16, 2013, 01:18:48 pm

A ty si myslíš, že se to nedělo a neděje?
Ano, myslel jsem si to.

Jestliže to chcete takhle, tak si uvědomte, že to může dojít k tomu, že vás budeme nahoře po jednom chytat, zavírat u sebe do vězení a nedáme vám možnost se z nej bez ohlášení 'útoku' dostat. Opravdu to takhle chcete?
Vy jste byli dole a my vás tam šli chytat? Pokud se nepletu, tak jste nám ničili věž. Nahoře v lese. Nehledě na to, pokud ohlášením útoku myslíš dohodnout se s hráči na druhé straně, tak ano. A "nedáme možnost se z něj dostat", copak vy jste tu možnost nedostali? Nebylo by nic lehčího, než prostě nevylézt ven nebo třeba odložit klíč do mimosférické kapsy, postup u mágů poměrně běžný (aspoň těch, kdo jsou toho schopní), a nemohli byste nic. Místo toho jsme šli ven, hezky zmatení jeden po druhém, a já vám odemkl všechny dveře, na které jste si ukázali.

Geralte, dostal jsi to IC. Chceš tyhle věci dostávat OOC?
Přijde ti tohle nedostatečný?
Citace
[Mon Apr 15 21:20:07] Rizzen : [Tell] zkus je ic připravit že víš že pro tebe jdem aby neměli řečí pak
[Mon Apr 15 21:21:11] Veldriss Maiev: Možná byste se měli jít připravit
[Mon Apr 15 21:21:24] Veldriss Maiev: jestliže vám 'ten druhý' utekl
[Mon Apr 15 21:21:33] Veldriss Maiev: budou tady co nevidět
Tak tohle je mi zrovna docela líto, to jsem prostě nepochopil, dokud nebyl poplach ve vesnici. Vzal jsem to tak, že postava, které se už div nevznáší katův meč nad hlavou, se snaží jakýmkoli způsobem z toho vykroutit, tak prostě hrozí.

A na závěr znova opakuju, mně nevadí, že drowi zaútočili a vytáhli tě z vězení. Spíš naopak, byla to dobře provedená akce. Jen mě mrzí, že to proběhlo jednostranně.
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #18 kdy: Duben 16, 2013, 01:37:14 pm

Jó já vám to tu tuhle říkal, že ty ohlašování a dohody jsou hrozná zhovadělost a dojede se na to Úsměv

A jinak tedy útok na vesnici, za účelem osvobození vězně z vězení, by dle mého měl být řešen za dohledu DX. NPC by pak měli šanci reagovat přirozeně a inteligentně. Nezlobte se na mě, ale pokud pouze dva drowové uspějí proti vesnici, která disponuje desítkami straží, tak to prostě nepůsobí věrohodně. Neříkám, že je to nereálné, ale nebude docházet k situacím, kdy na jednom konci vesnice si drowové klestí cestu skrze stráž a na druhém konci vesnice si NPC stráže vklidu trajdají sem a tam a čumí do blba.

No, ohlašování není v rozporu s tím hrát i spontáně. Navíc na zabrání vesnice bych řekl, že je to vyloženě nutnost.

S dohledem DM je problém. Máme jenom jedno DM a v jednom člověku se to nedá utáhnout, že jo. Nemůže tam být stále. A na druhou stranu čekat, než se dají dohromady hráči a DM na osvobození z vezení, to daleko dřív uplyne ta 3 denní lhůta.

Jinak byli tam minimálně 3 o útoku informovaní PC strážci.

Problém je v tom, že potom co se zahraje COKOLIV se začne řešit, jestli tohle můžou OOC na foru. Do toho přichází presumpce vinny proti drowům.

P.S.: Tohle je mimo a neberu to jako argument, jenom pro srandu, četl jsi něco o drowech? Tohle je totiž přesně popisuje a působí věrohodně:
Citace
Nezlobte se na mě, ale pokud pouze dva drowové uspějí proti vesnici, která disponuje desítkami straží, tak to prostě nepůsobí věrohodně.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Ketty
Mob
*
Příspěvků: 88


Zobrazit profil
Odpověď #19 kdy: Duben 16, 2013, 05:32:42 pm

Jó já vám to tu tuhle říkal, že ty ohlašování a dohody jsou hrozná zhovadělost a dojede se na to Úsměv

A jinak tedy útok na vesnici, za účelem osvobození vězně z vězení, by dle mého měl být řešen za dohledu DX. NPC by pak měli šanci reagovat přirozeně a inteligentně. Nezlobte se na mě, ale pokud pouze dva drowové uspějí proti vesnici, která disponuje desítkami straží, tak to prostě nepůsobí věrohodně. Neříkám, že je to nereálné, ale nebude docházet k situacím, kdy na jednom konci vesnice si drowové klestí cestu skrze stráž a na druhém konci vesnice si NPC stráže vklidu trajdají sem a tam a čumí do blba.

Přesně tak... líbí se mi jak si to umí okecat... fakt jo
Zaznamenáno

Febriel  Amastacia
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #20 kdy: Duben 16, 2013, 05:37:17 pm

u mě dobrý, pokud si kucí rozumíte Úsměv
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
wowyus
Nováček

Příspěvků: 36


Zobrazit profil
Odpověď #21 kdy: Duben 16, 2013, 05:47:07 pm

u mě dobrý, pokud si kucí rozumíte Úsměv
*Z hloubky od srdce se zasmál* Smích
Zaznamenáno
Ketty
Mob
*
Příspěvků: 88


Zobrazit profil
Odpověď #22 kdy: Duben 16, 2013, 06:22:13 pm

A ty si myslíš, že se to nedělo a neděje?
Ano, myslel jsem si to.

Jestliže to chcete takhle, tak si uvědomte, že to může dojít k tomu, že vás budeme nahoře po jednom chytat, zavírat u sebe do vězení a nedáme vám možnost se z nej bez ohlášení 'útoku' dostat. Opravdu to takhle chcete?
Vy jste byli dole a my vás tam šli chytat? Pokud se nepletu, tak jste nám ničili věž. Nahoře v lese. Nehledě na to, pokud ohlášením útoku myslíš dohodnout se s hráči na druhé straně, tak ano. A "nedáme možnost se z něj dostat", copak vy jste tu možnost nedostali? Nebylo by nic lehčího, než prostě nevylézt ven nebo třeba odložit klíč do mimosférické kapsy, postup u mágů poměrně běžný (aspoň těch, kdo jsou toho schopní), a nemohli byste nic. Místo toho jsme šli ven, hezky zmatení jeden po druhém, a já vám odemkl všechny dveře, na které jste si ukázali.

Geralte, dostal jsi to IC. Chceš tyhle věci dostávat OOC?
Přijde ti tohle nedostatečný?
Citace
[Mon Apr 15 21:20:07] Rizzen : [Tell] zkus je ic připravit že víš že pro tebe jdem aby neměli řečí pak
[Mon Apr 15 21:21:11] Veldriss Maiev: Možná byste se měli jít připravit
[Mon Apr 15 21:21:24] Veldriss Maiev: jestliže vám 'ten druhý' utekl
[Mon Apr 15 21:21:33] Veldriss Maiev: budou tady co nevidět
Tak tohle je mi zrovna docela líto, to jsem prostě nepochopil, dokud nebyl poplach ve vesnici. Vzal jsem to tak, že postava, které se už div nevznáší katův meč nad hlavou, se snaží jakýmkoli způsobem z toho vykroutit, tak prostě hrozí.

A na závěr znova opakuju, mně nevadí, že drowi zaútočili a vytáhli tě z vězení. Spíš naopak, byla to dobře provedená akce. Jen mě mrzí, že to proběhlo jednostranně.

Tak tak... a nešlo by vyřeši to, že druid v proměně nemůže chránit vesnici, protože na něj utočí spřátelené stráže??
Zaznamenáno

Febriel  Amastacia
Rizzen
Mob
*
Příspěvků: 60



Zobrazit profil WWW
Odpověď #23 kdy: Duben 16, 2013, 09:19:33 pm

To by bylo řešení samozřejmě mnoha problémů. NPC stráže jsou extrémně kontraproduktivní. Není možné s nimi hrát IC, když přijdu v převleku za obchodníka je mi to nanic jdou po mě. Když se známá druidka promění v draka a brání ves, jdou po ní, když se chci proplížit, jdou po mě protože mají tak mocný božský zrak, jaký nemá snad sám Helm.


Doporučuji vyházejte NPC stráže( Každý si může najmout NPC do party které jde alespon omezeně ovládat !!), a můžeme rozehrát spoustu interakcí kdekoliv bez problémů. Geraltovi chci poděkovat za spolupráci kdy nám odemknul a pomohl překonat další nesmyslnou a kontraproduktivní věc - neodemknutelný zámek vězení. (IC jsme mu klíč sebrali a jeho OOCoživili aby nám odemknul - zase zbytečně stačila by páka na mříže před celou) Jen nechápu proč se mnou Geralte neřešíš věc osobně ve hře, nebo PM ale plácneš to na forum.

Pokud se nad tím někdo zamyslí tak možná i takhle zbytečný thread může mít pozitivní dopad.
Zaznamenáno

Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #24 kdy: Duben 16, 2013, 10:00:17 pm

...
Jen nechápu proč se mnou Geralte neřešíš věc osobně ve hře, nebo PM ale plácneš to na forum.
Původně jsem to velmi krátce řešil s Cagusem a neměl v plánu to nikam dávat. Ale pak jsem se dozvěděl názory ostatních a říkal jsem si, že by bylo fajn to dohodnout veřejně, ať věichni víme, na čem jsme, a není to, že jedna paní povídala. Navíc nemyslím, že můj názor by byl jediný správný a mělo by se podle něj hrát, proto veřejná diskuze. Mrknutí

A trošku mě mrzí to zbytečný, protože jinak bych s následujícím do puntíku souhlasil, to byl účel
Pokud se nad tím někdo zamyslí tak možná i takhle zbytečný thread může mít pozitivní dopad.
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Oneill
K2-Testeři
Hrdina
***
Příspěvků: 421


DM...Kráterský kat


Zobrazit profil
Odpověď #25 kdy: Duben 17, 2013, 12:04:43 am

Řešíte tu s prominutím blbosti. IC jsou všichni kontaktováni že jde o problém který se blíží (viz. hlášky od serveru že se blíží nepřátelé). Drowi jsou dost silní na to aby si tohle mohli dovolit. To že povrch tohle nedělá (přímé útoky proti podtemnu), není jejich vinou. Pořád šlo o deafcto tu samou bitevní akci. Jelikož utekl drowí kouzelník, dalo se čekat, že přijdou znovu. Takže prosím rád bych apeloval: Tento útok byl pro "mne", nebudu zmiňovat proč, prvním vážným a celkem hezky prožitým útokem, který měl hlavu a patu. Píchneš do vosího hnízda, tak vosy vyletí. Prosím zdržte se (všichni kdo ví o něčem), veškerých OOC informací (rád bych to rozvedl IC a pohnul trochu světem). Já v tomhle vidím perfektní záminku (a dnes po srazu s geraltem obzvlášťě), k nějakému dění ve světě.
Drowi sehráli (alespoň ty se kterými jsem měl co dočinění), velmi dobré RP !! Moudreth (promiň za zkomolení), se prokázal jako velice schopný RP hráč. Jediné co se děje, jsou stížnosti ohledně "prohrávajících". Nechme toho a raděj se pusťme do IC. Pkud si tu budeme nadávat že to stále není košér, nikam se nedostneme.
Podle mne, pokud chceme rozhýbat server, máme tady perfektní skupinu (drowi), kteří chtějí hrát RP a to dění někam vést.

Vždy je jen jeden vítěz. Tak se nad tím zamyslete a pojďte něco udělat pro to aby dál tenhle prima RP server vzkvétal.
Zaznamenáno

Víno, ženy, zpěv .....ou jééé
.....člen skupiny scénického historického šermu Romantika

Andrej Drozd - Největší všivák pod sluncem

Plzeň rulezzz
Mok
Mob
*
Příspěvků: 52


Zobrazit profil
Odpověď #26 kdy: Duben 17, 2013, 10:01:58 am

P.S.: Tohle je mimo a neberu to jako argument, jenom pro srandu, četl jsi něco o drowech? Tohle je totiž přesně popisuje a působí věrohodně:
Ano, četl a docela dost, včetně nějaký FR knížek. Nikdy v nich na mě nepůsobili jako terminátoři o se prosekají přes stovky nepřátel. Vždy to bylo spíš to plánování, co jim dalo výhodu. Jenže tady nešlo o plánovaný a připravovaný útok, tady šlo o náběh do vesnice, kterou NPC s omezenou AI neumí bránit efektivně.
Zaznamenáno
Bhaall
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 1038


Killing equals Honor!!!


Zobrazit profil
Odpověď #27 kdy: Duben 17, 2013, 11:31:32 am

Přátelé...hra x realita... Kroutím očima
Zaznamenáno

Podporuji: http://Patreon.com/AndrewDark
Raghwarr Bloodspill  vykonavatel Zahredův - Slain by the vicious Cataclysm! Hněv
Oneill
K2-Testeři
Hrdina
***
Příspěvků: 421


DM...Kráterský kat


Zobrazit profil
Odpověď #28 kdy: Duben 17, 2013, 12:03:57 pm

A co NPC v Elgu? To je naprosto to samý. Tak si přestaňte hladit modřiny a radši vymyslete jak zaútočit zase na ně, ne? Mě se tenhle styl fakt nelíbí. Pokaždý když někdo někde neuspěje, ať už v questu od DM nebo v boji s někým, tak se snaží vyhrát na fóru alespoň uznání ostatních. Proč?

Přesně, hra x realita.....Je to JEN hra Mrknutí
Zaznamenáno

Víno, ženy, zpěv .....ou jééé
.....člen skupiny scénického historického šermu Romantika

Andrej Drozd - Největší všivák pod sluncem

Plzeň rulezzz
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #29 kdy: Duben 17, 2013, 03:02:33 pm

Není nad to, když je téma vyčerpané, ale lidi stále zůstávají a píšou další a další posty, většinou už nic moc neříkající k tématu, jenom aby se něco dělo.
Jak se zdá nuda i na foru.

Dáme nějakou flame válku, ať je co číst? *rukama stlačuje posty do koule, kterou je připraven zahájit sněhovou válku*
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Stran: 1 [2] 3
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS