Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 29, 2024, 04:55:40 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: Cagus - podezření na napadení bez řádné předehry.  (Přečteno 17691 krát)
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
kdy: Únor 19, 2013, 10:55:52 pm

Prosím, zde vložte linky na screeny a svůj úhel pohledu. (Cagus, Petrana)

Za sebe si myslím, že cagus neudržel nervy na uzdě v okamžiku, kdy se Krasnaja začala pokrývat kouzly. Ze screenu se mi zdá že je patrné, že první zranění přišlo ze strany "elfky" řízené Cagusem a dále si taky myslím, že věta z jeho strany pronesená nedává předpokládat nepřátelské úmysly.

"Doprdele sakra práce" je prohlášení Ragnaroka na smrt jeho společnice.

http://www.2i.cz/23c1f2d80b


Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #1 kdy: Únor 19, 2013, 11:24:15 pm

Jistě, rád poskytnu.
Z mého pohledu. Přikradl jsem se v hidu, vidím, že si hodila lahvičku s true seeingem, vyjdu s hide a napíšu "lahvička nepomáhá?" než jsem stihl napsat cokoliv jiného, vidím že je na mně debuff z toho jejího prayeru a háže další krátkodobý (Divine Power) buff. Zabíjím útočníka (první útok rukama, měl jsem i zandané meče), varuji druhou postavu, postava přes dvě varování útočí, tak ji samozřejmě zabíjím také.
Zbytek vysvětlí screeny. Případně mám nějaké okolo, ale tenhle asi vysvětluje to nejdůležitější.

Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #2 kdy: Únor 19, 2013, 11:26:22 pm

Díky. Ještě čekáme na screen Petry.
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #3 kdy: Únor 19, 2013, 11:38:57 pm

Dovolim si zareagovat, byl jsem na kecatku s Cagusem ve chvili incidentu...

Pokud se potkaji dva zneprateleni hraci / dve znepratelane skupiny, tak uz se mnohokrat v minulosti resilo, ze je treba RP predehra (sam sem za to hrace trestal), ale tez se resilo, ze pokud se jedna strana zacne buffovat, ze tim proste zacina boj, protoze se zacinaji pripravovat k boji a druha strana muze reagovat. Tady dokonce nedojde jen k tomu, ze se jedna strana bufuje, ale hazi kouzla s negativnim ucinkem na stranu druhou, ktera evidentne ani bojovat nechtela, jinak by asi mela zbrane. Takze pokud by tohle nekdo chtel posoudit jako neopravneny utok, tak se priste jako drow nabuffuju ve chvili kdy uvidim povrchnana a ve chvili kdy na me zautoci, protoze logicky nechce abych se buffoval, tak je to utok bez predehry...coz je samozrejme nesmysl...

A pokud by nekdo chtel zkusit co udelaji NPC v elfi vesnici kdyz vedle nich seslete Prayer, muze to zkusit. Pro ty co to nechteji zkouset...je to stejne jako by jste do nich zacali tlouct mecem ci utocit jinym kouzlem, je to magicky utok -> napadeni.

PS. a Cagus je moc dobrak, ze to ani neuvedl....ale vyhrozovat hraci IC popravou postavy (perma), pokud okamzite nevrati penize je trosku mimo misu...
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #4 kdy: Únor 19, 2013, 11:45:44 pm

Jenom ještě podotknu (není to z toho výše zjevné), že moje věta o lahvičce i prayer přišli v době, kdy jsem nebyl v hidu. (Vidět mě musela, házela krátkodobý buff).

P.S.: Vycházím z toho, jak se vždycky hrálo, že pokud na mě někdo dá negativní debuff (Prayer: All allies within the area of effect gain +1 to attack and damage rolls, skill checks, and saving throws. Enemies receive -1 penalties to the same.), je to brané jako útok.
A dokonce pokud někdo začne buffit, je to příprava na útok.
Nařčení z toho, že jsem nenastavil odpor, který je tady automatický, beru také jako bezpředmětný.

A koukam, že už to tu je.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Petrana
Mob
*
Příspěvků: 81


Zobrazit profil
Odpověď #5 kdy: Únor 20, 2013, 12:19:31 am

Vážený Příteli,
Jediné zač Ti dneska děkuji, je že nemusím zdlouhavě rozepisovat co jsem chtěla řešit. Sice jsem chtěla, už jsem taková, ale budiž vyjádřím se k řečenému.
Jediné na čem se asi shodneme je, popis situace před moji vraždou. Ano vraždou.
Já věděla že jdeš za námi, už lokaci předem. Oba to víme. Když můj společník spal, hledala jsem tě a to víš také. Tím je jasné že žádný odpor nebyl. navíc tuhle skutečnost jsem si kontrolovala. neměl jsi nastavený odpor. Neměl.
To že jsi vylezl z hide a řekl větu... "lahvička nepomáhá" bylo souběžně z mým kouzlem. Tím nebyla zavdána žádná příčina k útoku a ani já se tak nechovala a nevyprovokovala nic na co by jsi mohl reagovat tak jak jsi reagoval. Opět jsi šel do hyde a zezadu zautočil ani ted jsem se nebranila a neopětovala utok . Pak jsi po nějake době nasadil meče a normalně mě zabil. Za celou dobu jsem se ani nepohla, neohnala se po Tobě a že to trvalo nějakou dobu než jsi mě zabil měl jsi možnost toho nechat a hrát RP jak jsem já i můj společník očekávali.
Byla to jednostraná akce, vražda z Tvoji strany. vymlouvat se na jediné neškodné kouzlo, u ohniště kde jsem byly odpočívat je ubohé.
Ze screanu je jasné, že jsem tě nijak neohrožovala, nenapadla, a nebránila se. Na RP jsi MĚL PROSTOR. Ovšem ty jsi RP ani nechtěl.  Kroutím očima

to ATM: nepovídej mi tady hlouposti. Kdyby to byl "takový dobrý hráč" jistě by byl prostor na RP. Útok byl bez jediného slova. Jistě on mluvil, na mého společníka, ale až zavraždil mě.  není to žádnej dobrák. měl možnost mě zvednout, dohrát RP . Místo toho "dobrák" sebral mě 27 měšců.
Ano souhlasím. nejprve jsem ho OOC upozornila na jeho fatální pochybení a požádala ho o vrácení peněz a omluvu.
Choval se jak se choval. RP tam nebylo. Přes to jede vlak. nebo se budem zabíjet jen tak?? bez řeči?? A na potkání???
Ano řekla jsem mu a tím se netajím a obrázky to potvrzují, že to budu řešit zde a budu požadovat zabití jaké on provedl mě. Nemilosrdně. Na to mám snad právo.
Je tohle hlavně RP server?? Je . Zakládáme si na slušném hraní?? Ano. Tak co s takovým prasetem?
Stále žádám vrácení peněz. Lelítala jsem 3 hoďky po servru, aby mě pak někdo bez jediného slova zabil a okradl. To je děsně jednoduché s levelem jak Vyvolený zabíjet u odpočívadla poloviční levely a bez jediného náznaku RP. To jsem mohla rovnou utéci a nečekat jak Blbka na RP. To byla si moje jediná chyba, že jsem doufala v to čím se tu stále oháníte. Jak budeme děsně hrát RP.
Stále žádám jeho omluvu za jeho styl hry.
Pokud se to dostalo až sem a on ví dobře že jsem tohle brala jako krajní řešení. Komunikovala jsem s ním z očistce. nestěžovala si až pět minut po dvanácté. Mohl vše napravit a řešit jinak . Nechtěl. Já myslím že když se někdo takhle chová nemá tu co dělat. Je to můj subjektivní názor, ano jsem stále vytočená. Na ostatních a odpovědných je, aby posoudily zda je takový hráč přínosem pro hru.
Zaznamenáno

Když nejsou slyšet bubny, patrně nikdo nebubnuje.

Platí se za liščí kožich, ne za liščí noru.
Petrana
Mob
*
Příspěvků: 81


Zobrazit profil
Odpověď #6 kdy: Únor 20, 2013, 12:24:42 am

Jenom ještě podotknu (není to z toho výše zjevné), že moje věta o lahvičce i prayer přišli v době, kdy jsem nebyl v hidu. (Vidět mě musela, házela krátkodobý buff).

P.S.: Vycházím z toho, jak se vždycky hrálo, že pokud na mě někdo dá negativní debuff (Prayer: All allies within the area of effect gain +1 to attack and damage rolls, skill checks, and saving throws. Enemies receive -1 penalties to the same.), je to brané jako útok.
A dokonce pokud někdo začne buffit, je to příprava na útok.
Nařčení z toho, že jsem nenastavil odpor, který je tady automatický, beru také jako bezpředmětný.

A koukam, že už to tu je.

Jistě jediné nač se teď budeš vymlouvat je že jsi byl zasažen kouzlem které jsem nakouzlila v okamžiku kdy jsi vylezl z Hide. Ano opravdu jsi pronesl tu větu. Ovšem v tom samem okamžiku Tě to "děsně staršlivé kouzlo" zasahlo. jdi k šípku. já přece RP nevěděla jaké zlo na nás číhá a můžu si kouzlit jak se mi zachce, abych sebe a společníka chránila před nebezpečím. To Ti ovšem nedává žádné právo nehrát RP.
Něco o ošklivé magii jsi vyslovil nad mojí mrtvolou a hled jsi utíkal mě vybrat kapsy. Ty děsně slušnej a dobrej hráči. Že tě huba vážně nebolí. Když nechceš dostat demage tak k nám nelez. mě kdyby někdo zranil někde u ohně kouzlem jen proto že mám odpor, jistě ho hned nevykostím, že??!! A honem ho neoberu o prachy , když jsem tak dobrý RP hráč a vlasně skoro lidumil, za jakého se vydáváš teď.
Poslední změna: Únor 20, 2013, 12:31:18 am od Petrana Zaznamenáno

Když nejsou slyšet bubny, patrně nikdo nebubnuje.

Platí se za liščí kožich, ne za liščí noru.
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #7 kdy: Únor 20, 2013, 05:38:47 am

Dovolim si zareagovat, byl jsem na kecatku s Cagusem ve chvili incidentu...

Pokud se potkaji dva zneprateleni hraci / dve znepratelane skupiny, tak uz se mnohokrat v minulosti resilo, ze je treba RP predehra (sam sem za to hrace trestal), ale tez se resilo, ze pokud se jedna strana zacne buffovat, ze tim proste zacina boj, protoze se zacinaji pripravovat k boji a druha strana muze reagovat. Tady dokonce nedojde jen k tomu, ze se jedna strana bufuje, ale hazi kouzla s negativnim ucinkem na stranu druhou, ktera evidentne ani bojovat nechtela, jinak by asi mela zbrane. Takze pokud by tohle nekdo chtel posoudit jako neopravneny utok, tak se priste jako drow nabuffuju ve chvili kdy uvidim povrchnana a ve chvili kdy na me zautoci, protoze logicky nechce abych se buffoval, tak je to utok bez predehry...coz je samozrejme nesmysl...

A pokud by nekdo chtel zkusit co udelaji NPC v elfi vesnici kdyz vedle nich seslete Prayer, muze to zkusit. Pro ty co to nechteji zkouset...je to stejne jako by jste do nich zacali tlouct mecem ci utocit jinym kouzlem, je to magicky utok -> napadeni.

PS. a Cagus je moc dobrak, ze to ani neuvedl....ale vyhrozovat hraci IC popravou postavy (perma), pokud okamzite nevrati penize je trosku mimo misu...


Ona je tady jedna myšlenka, která mě trápí.
Pokud pomineme element slušnosti člověka k člověku (kdy věřím, že žádná hra se bez takové esence neobejde) a pomineme to že hra typu "harvester" příliš zábavná není pro nikoho, pak je tady také úhel pohledu ještě jiný a to ten že: "Pokud hráč Cagus nedává najevo nepřátelské úmysly, proč by se hráč Petrana nemohla bufovat, pakliže proti ní stojí postava, která se evidetně tváří jako "Eflka" bez nepřátelských úmyslů?" Nejsem odborník, ale primárně věřím, že šlo o kouzla sesílaná na hráče Petrana - bohužel Cagus stál pravděpodobně v dosahu.

Pro tuto chvíli zamykám a jakmile se kolegové z týmu vyjádří, budu informovat.
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Arian
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 1122



Zobrazit profil
Odpověď #8 kdy: Únor 20, 2013, 06:17:53 pm

Tema je znova otvorene a prilepujem sem Cagusov prispevok z Odpadkoveho kosa.

Citace: Petrana link=topic=6410.msg139617#msg139617
Vážený Příteli,
Jediné zač Ti dneska děkuji, je že nemusím zdlouhavě rozepisovat co jsem chtěla řešit. Sice jsem chtěla, už jsem taková, ale budiž vyjádřím se k řečenému.
Jediné na čem se asi shodneme je, popis situace před moji vraždou. Ano vraždou.
Vážená Přítelkyně,
Dovolím si zareagovat tady, hlavní téma je zamčené. A dovolím si zareagovat, protože proti temhle obviněním mám argumenty.
Klidně vše zdlouhavě rozepiš, dokonce poskytni screeny, jak jsi byla žádána, sám bych je rád viděl.
Především bych rád viděl tvůj pokus o RP, který u mně tolik chybí, protože jediné, co jsem viděl, bylo kouzlení krátkodobých buffů a tudíž příprava na boj.
Nikde nevidím žádný pokud o komunikaci s mojí postavou (Píšeš, že jsi o mě věděla už lokaci předtím, mně jsi psala, že jsem měl dost času něco rozehrát - já se o to alespoň pokusil, z tvé strany nic).
Navíc citové ohánění se vraždou bych být tebou v toumto sporu vynechal, předpokládám, že jste neběželi náhodou přes půl kandelábrie kvůli poplachu ve větrovské strážní věže. Tudíž budete asi nějaké stráže. A proto se jedná o vojenský zásah spíše než osobní (IC). Takže potom by všichni vojáci ve válce byli zavražděni.

Vražda to nebyla. Byla to sebeobrana.
Citace: Petrana link=topic=6410.msg139617#msg139617
Já věděla že jdeš za námi, už lokaci předem. Oba to víme. Když můj společník spal, hledala jsem tě a to víš také. Tím je jasné že žádný odpor nebyl. navíc tuhle

skutečnost jsem si kontrolovala. neměl jsi nastavený odpor. Neměl.
Tady si dovolím silné slovo, předem se za něj omlouvám a berte to jenom tak, že není lepší výraz. Lež. Odpor máme automatický. Neusův systém nastavuje odpor mezi podtemnem a povrchem automaticky. Já jsem odpor neměnil. V logu moje záměrné změny nejsou, ty je předpokládám taky nemáš. Takže je to lež, co říkáš.

Citace: Petrana link=topic=6410.msg139617#msg139617
To že jsi vylezl z hide a řekl větu... "lahvička nepomáhá" bylo souběžně z mým kouzlem. Tím nebyla zavdána žádná příčina k útoku a ani já se tak nechovala a

nevyprovokovala nic na co by jsi mohl reagovat tak jak jsi reagoval. Opět jsi šel do hyde a zezadu zautočil ani ted jsem se nebranila a neopětovala utok . Pak

jsi po nějake době nasadil meče a normalně mě zabil. Za celou dobu jsem se ani nepohla, neohnala se po Tobě a že to trvalo nějakou dobu než jsi mě zabil měl jsi

možnost toho nechat a hrát RP jak jsem já i můj společník očekávali.
Vidíš, já taky očekával nějaké RP. Od tebe ani čárka. A neříkej, že kouzlo vyšlo ve stejnou chvíli jako moje zjevení a věta. Dal jsem runu na jazyk, ta mě odhipsla. Potom připočti čas na napsání té věty. Potom přišlo tvoje buffování (2 buffy = 12 vteřin). V logu je vidět, že jsem se pokoušel komunikovat daleko víc.

Citace: Petrana link=topic=6410.msg139617#msg139617
Byla to jednostraná akce, vražda z Tvoji strany. vymlouvat se na jediné neškodné kouzlo, u ohniště kde jsem byly odpočívat je ubohé.
Ze screanu je jasné, že jsem tě nijak neohrožovala, nenapadla, a nebránila se. Na RP jsi MĚL PROSTOR. Ovšem ty jsi RP ani nechtěl.
Nebyla a nikdy není.Z mé strany to byla obrana. To kouzlo není neškodné. To kouzlo sundavá skilly, ab, dmg a savy. Vše, na čem je moje postava závislá. Jestliže bylo neškodné, proč jsi jej kouzlila? Očekávala jsi RP hru říkáš? To je důvod k tomu, aby jsi kouzlila roundová kouzla (s krátkým trváním)? Když tě potkam s nekromantem a já ti svým buffem sundam 7 síly (Neg. en. burst), neohrožuju tě?
Na RP jsi prostor měla, ty jsi si zvolila bojové buffy a pro mě debuffy.

Citace: Petrana link=topic=6410.msg139617#msg139617
Útok byl bez jediného slova. Jistě on mluvil, na mého společníka, ale až zavraždil mě.
Ano, útok byl bez jediného slova, ale z tvé strany. Zkouzlila jsi mi AB, skilly, dmg a ani čárku jsi nenapsala.

Citace: Petrana link=topic=6410.msg139617#msg139617
měl možnost mě zvednout, dohrát RP
Potom, co bych měl odpovídat na tvoje OOC? Tohle jsem za poslední dva týdny udělal mnohokrát a mnohokrát se dohrálo (pokud jsem měl hůlku, vy si jí nahoře můžete koupit, já jí mam jenom když jí najdu v pokladu). Je tady mnoho hráčů, co to může potvrdit. A věř, že pokud mi někdo začne OOC vyhrožovat smrtí postavy, nemam potřebu s ním hrát dál a zvedat ho.

Citace: Petrana link=topic=6410.msg139617#msg139617
Lelítala jsem 3 hoďky po servru, aby mě pak někdo bez jediného slova zabil a okradl.
Možná, že tohle bude ten problém. Ty peníze, co jsem sebral. Ne hra. Ale ty peníze.

Citace: Petrana link=topic=6410.msg139617#msg139617
Komunikovala jsem s ním z očistce. ... Mohl vše napravit a řešit jinak .
Jestli chceš, dej sem prosím screeny té komunikace. Tvůj způsob nápravy bylo OOC vrácení peněz a omluva, která nebyla na místě, protože jsem nic špatně neudělal.

Citace: Petrana link=topic=6410.msg139617#msg139617
Já myslím že když se někdo takhle chová nemá tu co dělat. Je to můj subjektivní názor, ano jsem stále vytočená. Na ostatních a odpovědných je, aby posoudily zda

je takový hráč přínosem pro hru.
Myslím, že je tu dost hráčů, který se se mnou ve hře poslední dobou setkali a vědí, že nezabíjím, pokud to není nutné (nejsem napaden). Možná, že posuzovat můj přínos by mělo být v jejich rukách.
Zaznamenáno

Thorwulf
Petrana
Mob
*
Příspěvků: 81


Zobrazit profil
Odpověď #9 kdy: Únor 20, 2013, 07:54:48 pm

Nehodlám Tě citovat a rozebírat každej řádek. Odpovím Ti jen že se to prý odemne čeká. Jinak bych tě ignorovala. Zběžně a dle Tvé osnovy.
Kdyby jsi měl odpor můj společník by se nikdy nemohl vyspat. Já se už nevyspala, jelikož jsi nastavil odpor / nebo ho obnovil/ až o tom co jsem se převlékla do "spacího" /jelikož v mé těžké u ohně nelze/.
Ano jsou peníze problém. Je snadné přiživovat se na druhých, vraždit je a okrádat. Obzvláště když jdou "vysíleni" z výpravy a pěkně si počkat u odpočívadla.
Jistě že Ti mé kouzlo ublížilo. Ale prosím tě bez toho dělání ze sebe chudinku. JU? Kouzlo mé 19levelové kleričky ti asi pohnulo vitalitou o pár chloupků?
Prostor na RP z mé strany byl kde? Těch pár sekund co jsem s úžasem sledovala co se vůbec děje? Nebo těch pár než jsem se propadla do očistce? Tam jsem se zmohla na jediné RP... "já věděla že tu někde něco je" *zasténala* Hrál jsi snad potom aspoň malé RP?? Ne zajímal Tě můj měšec.
A že jsem kouzlila?? Ano když nemůžeš spát asi budeš pátrat po příčině a já ji spatřovala v tom, že někde blízko v lokaci musela být potvora /myšleno NPC/ co prošla do spací lokace. Tu jsme se chystali zlikvidovat a jak dobře víš, nejsou to žádné ořezávátka kolem. Takže bez kouzel bychom asi nějak nemohli, že? A proč NPC /aby jsi náááhodou neřekl, že to je účelové tvrzení/ jelikož Ty jsi neměl odpor.... neměl odpor a můj společník tím pádem mohl spát. Já už nemohla jelikož jsi si ho vesele nastavil až se ti to hodilo.... a tím jsem na začátku. 
Možná jsem sodstupem času schopná připustit to, že došlo k fatálnímu nedorozumění. Ale Já jsem se ničeho nedopustila. A nepřesvědčíš mě , že po tom co jsi zjistil jak velkou sumu nesu, že všechny Tvé činy a vyjádření jsou jen účelová fabulace. 

Pro ATM který se tě tak rád zastává... tohle jsou Tvá slova z prohřešků...
......K incidentu bych chtel rici toto:

Utoky bez RP zakladu a bez RP predehry nebudou tolerovany, jak stoji v pravidlech, K2 je RP server, takze kdo tak bude cinit, mel by od priste pocitat s tvrdymi sankcemi.

Změna názoru? Nebo se zas dobereme , že kouzlo na mě a mého společníka  bylo závažným důvodem k popravě mé postavy. Jak jinak zde říkáte zabití postavy jenž se žádným způsobem nebrání a jen stojí?

Já snad mohla udržet nervy na uzdě a vykašlat se na celé OOC. Ovšem to nešlo a jde to těžko i teď. Stále nevěřím , že mě na RP servru takhle někdo zabil a ještě má snahu se vymlouvat na zavdanou příčinu.
Zaznamenáno

Když nejsou slyšet bubny, patrně nikdo nebubnuje.

Platí se za liščí kožich, ne za liščí noru.
wowyus
Nováček

Příspěvků: 36


Zobrazit profil
Odpověď #10 kdy: Únor 21, 2013, 12:36:43 am

Na tohle musím reagovat, protože mi to opravdu není příjemné. V IC třeba hraju nebo se snažím hrát za Neutral Evil postavu, ale v realu jsem asi Lawful Neutral. A s Cagovo postavou v IC mám problémy, až si to místy beru příliš OOC. BTW v pondělí jsme měli velký problém IC/OOC.

ALE, jak to tak pročítám, docházím k závěru, že Cagus byl v právu. A to i pokud došlo k nedorozumění, na které se to dá maximálně uhrát.
Abychom si to shrnuli, jak to vidím:
1. Petrana byla dvakrát požádána Šedostinkou o screeny. Stále zde nic není postováno. Krom Cagova screenu.
2. Cagus se pokusil o RP s tou lahvičkou. Možná v té době byl kástěn onen Prayer. Caster mohl přestat s kástěním Divine Power a věnovat se RP.
3. Prayer sám o sobě považuji jako útočné kouzlo, neboť debuffuje oponenty. Toto bych vyzdvihl obzvlášť, neboť jak píše Petrana, věděla o Cagovi již o lokaci předem -> má znát efekt, jaký mají která kouzla, která kástí. Jedním slovem útok. A jde hlavně o princip, ne jen o konkrétní "malý" efekt, který kouzlo má. Prostě škodí a každá postava byť RP, to pozná efektem, který se na ní objeví.
4. Odpor je automaticky nastaven. Ještě nikdy se mi nestalo, že bych měl odpor na povrchňana zrušen. Pokud se tak děje, pak jedině manuální úpravou a ta se vypisuje oběma hráčům v logu. V tom případě bych znovu poprosil o log Petrany. Díky předem.
5. Jak Petrana zmínila: věděla již o Cagem o lokaci předem, proto se ho také snažila najít (i s pomocí láhve, jak to chápu). Nerozumím tedy tomu, proč najednou v posledním postu píše, že se snažila najít možné příšery v okolí.

Tedy, jestli to celé bylo nedorozumění a Petrana se vážně snažila připravit na boj s konkrétním monstrem a ne na Cageho, o kterém věděla už o lokaci předem a který pravděpodobně přišel do lokace mezitím, co společník spal a Petrana se teprve ke spánku chystala, pak bych viděl jedinou omluvu na straně Petrany. Za ta nařčení a nazvání prasetem a požadavkem na následnou smrt. Z pohledu RP bych to viděl v pořádku a zachování postavy Cageho bych neřešil, i přes to, že k Cagově postavě a možná i OOC Úsměv mám trochu averzi.

Na závěr bych jen doplnil, že jak ze screenu patrno, snažil se Cage zastavit druhou postavu RP slovně a ta nereagovala. Nezbývalo ze strany RP udělat nic jiného, než co udělala (s ohledem i na její přesvědčení).

A poslední: pokud hráč nehraje RP s postavou tak, jak je zvykem (a jak je patrno), ani já nereaguji na OOC výmluvy posléze příliš pozitivně.

Tak nebo tak, vidím právo na straně Cageho. Ať to byl pokus o RP útok ze strany Petrany (viz jediný, Cageho, screen) nebo velmi špatné nedorozumění, Cage nebo jeho postava reagovali sPrávně.
Zaznamenáno
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #11 kdy: Únor 21, 2013, 05:45:58 am

Na tohle musím reagovat, protože mi to opravdu není příjemné. V IC třeba hraju nebo se snažím hrát za Neutral Evil postavu, ale v realu jsem asi Lawful Neutral. A s Cagovo postavou v IC mám problémy, až si to místy beru příliš OOC. BTW v pondělí jsme měli velký problém IC/OOC.

ALE, jak to tak pročítám, docházím k závěru, že Cagus byl v právu. A to i pokud došlo k nedorozumění, na které se to dá maximálně uhrát.
Abychom si to shrnuli, jak to vidím:
1. Petrana byla dvakrát požádána Šedostinkou o screeny. Stále zde nic není postováno. Krom Cagova screenu.
2. Cagus se pokusil o RP s tou lahvičkou. Možná v té době byl kástěn onen Prayer. Caster mohl přestat s kástěním Divine Power a věnovat se RP.
3. Prayer sám o sobě považuji jako útočné kouzlo, neboť debuffuje oponenty. Toto bych vyzdvihl obzvlášť, neboť jak píše Petrana, věděla o Cagovi již o lokaci předem -> má znát efekt, jaký mají která kouzla, která kástí. Jedním slovem útok. A jde hlavně o princip, ne jen o konkrétní "malý" efekt, který kouzlo má. Prostě škodí a každá postava byť RP, to pozná efektem, který se na ní objeví.
4. Odpor je automaticky nastaven. Ještě nikdy se mi nestalo, že bych měl odpor na povrchňana zrušen. Pokud se tak děje, pak jedině manuální úpravou a ta se vypisuje oběma hráčům v logu. V tom případě bych znovu poprosil o log Petrany. Díky předem.
5. Jak Petrana zmínila: věděla již o Cagem o lokaci předem, proto se ho také snažila najít (i s pomocí láhve, jak to chápu). Nerozumím tedy tomu, proč najednou v posledním postu píše, že se snažila najít možné příšery v okolí.

Tedy, jestli to celé bylo nedorozumění a Petrana se vážně snažila připravit na boj s konkrétním monstrem a ne na Cageho, o kterém věděla už o lokaci předem a který pravděpodobně přišel do lokace mezitím, co společník spal a Petrana se teprve ke spánku chystala, pak bych viděl jedinou omluvu na straně Petrany. Za ta nařčení a nazvání prasetem a požadavkem na následnou smrt. Z pohledu RP bych to viděl v pořádku a zachování postavy Cageho bych neřešil, i přes to, že k Cagově postavě a možná i OOC Úsměv mám trochu averzi.

Na závěr bych jen doplnil, že jak ze screenu patrno, snažil se Cage zastavit druhou postavu RP slovně a ta nereagovala. Nezbývalo ze strany RP udělat nic jiného, než co udělala (s ohledem i na její přesvědčení).

A poslední: pokud hráč nehraje RP s postavou tak, jak je zvykem (a jak je patrno), ani já nereaguji na OOC výmluvy posléze příliš pozitivně.

Tak nebo tak, vidím právo na straně Cageho. Ať to byl pokus o RP útok ze strany Petrany (viz jediný, Cageho, screen) nebo velmi špatné nedorozumění, Cage nebo jeho postava reagovali sPrávně.

Jen doplním, že druhá strana (Ragnarok) byl  (možná je) ve vztahu s poškozenou a proto šel do rizika ve snaze ji uchránit před Dowem.
Jestliže Krasnaja nebude hrát, považuji Ragnaroka za mrtvého.
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Orbi
Šampión
**
Příspěvků: 180



Zobrazit profil
Odpověď #12 kdy: Únor 21, 2013, 05:51:17 am

Kedysi sa na K2 neoficialne/oficialne dohodlo, ze i kuzlenie, bufovanie sa a podobne sa berie ako utocny krok, kor ked ten druhy vie, ze je nepriatel/agresivny/s odporom. Bufovanie je sucastou hry a je taktiez sucastou RP. Ak sa niekto zacne bufovat, rata sa to ako RP, cize ako predohra i ako suhlas s bojom a preto i s nasledkami.

Toto bolo vsak uz velmi davno. Teraz je tu novy svet, novi ludia a preto si treba dohodnut nove pravidla. Tento incident by som rad videl bez potrestania. Stretli sa dve "skoly" hracov a obe su skvele, len si musite k sebe najst cestu.
Zaznamenáno
Petrana
Mob
*
Příspěvků: 81


Zobrazit profil
Odpověď #13 kdy: Únor 21, 2013, 09:19:30 am

To wowyus:

1,Vzhledem ke screanum co dodal Ragnarok i velmi zdařilí screan cageho jsem to považovala za zbytečné. Navíc se mi k mému prvnímu příspěvku přes věškerou snahu nepodařilo přidat obrázky jako jemu. Ale jistě že je mám. Přiložím je dole.
2, Nebreru nikomu snahu o RP. Ovšem kdy??? Jediná jeho věta " o lahvičce" šla až jsem měla nakliknuté tuším tři kouzla NA NÁS, nikoliv na něj. Což rozezná i začátečník ne tak zkušený Cagus. Za zpoždění kouzel snad já nemůžu nebo jo. Když promluvil, už jsem opravdu neřešila, že bych je hoooonem zrušila. Už jsem se soustředila na RP co by následovalo.
3, Mrzí mě že nemám předmětný screan kdy se koukám do logu na všechny hráče. ŽÁDNÝ ODPOR. proto jsem logicky při nemožnosti spánku vydedukovala že někde je příšera nikoliv hráč. Proto ty poslední kouzla co mě ještě zbývali na ochranu. Asi bych jistě použila do PvP jiné kouzla než jsem použila a začala bych jistě vylepšenou invis. Ale to je fakt myslím teď jedno. V lokaci jistě byl a celou dobu. jen si prostě vesele a ručně zrušil odpor. Jen on ví proč.
4, Ano s odstupem času jsem přehodnotila své ooc. Ale to je asi vše. Neměla jsem jemu asi kazit hru svými výlevy. Já si myslím své. Bez urážky. OMLOUVÁM SE MU TÍMTO ZA TO RP PRASE. Ovšm nic to nemění na mém názoru, že jeho RP bylo v tomto případě otřesné a vlastně ve vztahu ke mě žádné.
5, Podívej se na to z mé strany a snad pochopíš mé rozhořčení.... Nikoho konkrétně nevidíš, ale víš že někde někdo je. Vyspal se jen Ragnar a přitom on byl v lokaci s námi. Vešel tam před námi a o tom jsem přesvědčená. Kontroluješ jak blbec vše co se dá včetně odporu, zkoušíš lahvičku. Spát nemůžeš. Nic je třeba vyčistit lokaci, aby jsi mohl spát a jít konečně domů. Jen naklikneš kouzla vyleze ON sice pronese jedinou větu na ktero se odvolava, ale zas sup do stínu. Obejde tě, přesto že již nepookračuješ v žádných přípravách na boj. Buší do tebe pěstmi. Přesto se nebráníš. Nakonec tě dvěmi, třemi ranami pošle do Očistce. Bylo to nutné??!!! Vidíš tam někde snahu o RP?Co??? Podle screanu ani sekundu neváhal a vybral rychle prachy.... co bylo mezi nima  nevím já nic v očistci neviděla......To si jako budeme tvrdit, že když je někde podtemňák nebo jinej hnus co má odpor , tak nesmím nic kouzlit bez ohledu na situaci, jelikož toho "chudákaů to zasáhne a pak má právo mě bez jediného slova zabit?!!! nebo to zachránila ta jeho druhá věta nad mojí mrtvolou... "žádné fuj magie"Co???? Jděte k šípku.
Ze screanu je patrné, že v lokaci byl když Ragnarok spal. Lahvičku jsem použila běhala kolem ohně zatím co spal. Takže věděl co dělám a komentoval moje počínání. Jak jinak mě vysvětlíš že já spát nemohla, Ragnarok ano a já zas ne? Hrál si s odporem. Škoda že jsem před sejm,utim obrazovky nerozbalila ten druhý sloupeček. Proto jsem nikam neposílala své screany. Jeho přece mluví za vše. Nebo nevidíš kolik "času" mě dal od zakouzlení divine... po jeho útok. Divine a Prayer nebyl proti němu a přesto se na to vesele vymlouvá.////  NIKDO HO NENAPADL, NIKDO SE NEPOHNUL SMĚREM K NĚMU, NIKDO NETASIL, JÁ BYLA PŘEVLEČENÁ DO "SPACÍHO" . Jen ty dvě kouzla už letěli vzduchem. ///   Byl to mžik. Nebo tam někde u jeho velmi zdaříleho obrázku vidíš že bych se ohnala? Bránila? Opětovala útok?  Prý RP hráč??!!!
Nic jsem zas tam kde jsem byla. Jen se budu zlobit.
Ano a stojím si za svým. Pokud takhle někdo hraje je to podle mě nepřípustné. Bez ohledu zda je to kamarád nebo ne. Ale je to jen můj názor. A byla jsem tak slušná, že jsem mu své rozhořčení a názory vyjevila.  Nikde si za jeho zády a bez jeho vědomí nestěžuji. Mohli jsem si to vysvětlit ve hře. Nebýt podivných okolností, které ovšem zapříčinila jeho postava, bylo by to obrovské nedorozumění. Ale to jsem zas na začátku a budu to omílat dokola.
Prostě asi uvažujem každej jinak. Já uznávám zcela odlišné hodnoty než on a spousta věcí by mě ani ve snu nenapadla. Mě nenapadne někoho zabít jen protože mě zranilo jeho kouzlo. Navíc u odpočívadla. Mohl to čakat když viděla že řeším proč nemůžu spát. Nevykrádám hned někomu kapsy jen jeho postava dopadne na zem... když jsem tak " super, úžasnej a zkušenej"  RP hráč. Reál žádné myšlení, předvídavost a empatie?

http://imageshack.us/photo/my-images/203/vrada.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/826/vrada2o.jpg/


Poslední změna: Únor 21, 2013, 09:47:54 am od Petrana Zaznamenáno

Když nejsou slyšet bubny, patrně nikdo nebubnuje.

Platí se za liščí kožich, ne za liščí noru.
trepik
Hrdina
***
Příspěvků: 350



Zobrazit profil
Odpověď #14 kdy: Únor 21, 2013, 09:32:59 am

Nerad přilévám olej do ohně, ale například pokud by byl řekněme Chaotic evil, tak to, že ho první zajímaj prachy bych bral jako IC. Tim ho nechci nějak omlouvat, já u toho nebyl, takže nevim. Navíc tu prodlevu mohly způsobit lagy, to že ses nemohla vyspat mohla způsobit nějaká nepřátelská veverka, nebo bůh ví co. Jak jsem psal, já tam nebyl...
Zaznamenáno

Zabij to dřív, než to zabije tebe!

Belar'Dia

Milmar
Rilwen Pendragon



RIP - Rilwen La'Lyth Tulogail, Rilwen Pendragon
Stran: [1] 2 3
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS