Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 29, 2024, 04:44:59 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 2 [3]
  Tisk  
Autor Téma: Cagus - podezření na napadení bez řádné předehry.  (Přečteno 17690 krát)
Dajardd
Host
Odpověď #30 kdy: Únor 21, 2013, 01:02:22 pm

Geralt: děkuji za potvrzení mého práva na vlastní názor. Souhlasím s tebou v mnoha bodech. Ale nebagatelizoval bych (už píšu jak Nečas) to co se stalo tím, že postavíš
Petranu a Caguse na stejnou úroven tím, že napíšeš, udělali oba jednu chybu. Jsem na straně poškozená a argumentů jsem proto uvedl dost.
K té urážce: omlouvám se za svou subjetivně-objektivní pravdu, o které jsem hluboce přesvědčen. Nikoho jsem nechtel urazit, jen jsem pouzil mozna trochu hrubsi slova. Na hruby pytel hruba zaplata. Znovu opakuji, tento styl prepadavani nesnasim. To patri na nejaky pvp server.

Stalo se mi to mnohokrát, že jsem byl napaden bez jakékoliv předehry. Kdysi jsem mel postavu v Kandaharske strazi jeste za starych casu. Tehdy byla situace takova, ze bezne se ve Starem predmesti obevilo nekolik zlych postav za den.Tyto postavy pribehly, hodili na strazneho napr. implozi, udelali si zarez na rukojeti a takhle porad dokola. Po cestach prepadavali PC rovnez bez predehry. Reakce byla takova, ze se kazdy snazil vytvorit superbuild, aby to ustal, nebo prave proto, aby nekoho snadneji zabil. Myslim, že tento styl hry byl již mnohokrát odsouzen a nechceme se k nemu vracet, ikdyž má pro některé hráče, stále své kouzlo. Já se bavím jinak, děkuji. Toto téma znovu ožívá s příchodem nových hráčů. Je třeba znovu připomenout, kde jsou mantinely a stanovit doporučení jak hrát vyzráleho lupiče nebo jinou zlou postavu.

Jinak kolik z vás by udělalo to samé jako Petrana? Co podle vas mela delat? Nemela sanci.  Hněv
,,Zabit je snadne, darovat život nikoliv (neplati pro kneze a druidy),,. Mrknutí
Zaznamenáno
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #31 kdy: Únor 21, 2013, 01:04:01 pm

Odpor - tady věřím, že zapracoval náš milý přítel LAG, kdo z nás nikdy nezažil, že některé NPC prostě červenalo pozdě? Jenom co se lupičů týče, tak já mám dost vlastních zkušeností. Odpor mezi postavami taky řídí skritpy, ty to mají dokonce ještě těžší (aspoň hádám) než NPC, protože ty výjimkou NPC hlídek drowů/bojovníků v opačném světě mají jasně danou situaci, a tady to prostě zazlobilo. Věřím Petraně, že se u ohniště podívala do výpisu a nic tam neviděla, sám jsem to zažil v Temném lese. Vydal jsem se na lov upírů (byla noc) a za domkem se krčil jistý drowík. V tu chvíli, kdy jsem ho objevil, se teprve změnil odpor v seznamu hráčů (měl jsem ho ještě otevřený od chvíle kontroly). O tom setkání ví daný hráč i Amy, se kterou jsem na téma drowů tuhle mluvil. Úsměv

Technicky, tohle nemusí být lagem. Ty odpor nevidíš u postavy, o které nevíš (tak jak jsi popisoval). Co já vím to ale je úmyslné fungování.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #32 kdy: Únor 21, 2013, 01:07:04 pm

Jinak doplním k těm odporům a díky Geraltovi za připomenutí.

Dneska ráno si běžím a potkám partu lupičů. Dva mají odpor a jeden (lučišník ne) - všichni tři stejný spawn
Dva zabiji bez problému. Lučišník si mě nevšímá útočím na něj. On útočí na mě, ale odpor ke mě nemá. Zabije mě a je stále neutrální a odejde.



Jo, mam stejné zkušenosti. Osobně jsem si nebyl jistý, jestli to nebylo hidem, protože NPC na tebe dostane odpor až tehdy, když tě vidí (asi až tehdy se vyhodnocuje afiliace). Takže já k nim přijdu, jsou modrý, odhipsnu a tehdy zčervenají.
Ještě docela často to co popisuješ blbne u paladinů v podtemnu. někdy prostě na někoho od nás v partě útočí a já je mám stále modré.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #33 kdy: Únor 21, 2013, 01:14:54 pm

...
 Znovu opakuji, tento styl prepadavani nesnasim. To patri na nejaky pvp server.

Souhlas, jen říkám, že tohle Cagus neudělal. Vím, jakým stylem hraje a ano, je to v některých ohledech tvrdší styl, ale tohle ne, prostě ne.

Stalo se mi to mnohokrát, že jsem byl napaden bez jakékoliv předehry. Kdysi jsem mel postavu v Kandaharske strazi jeste za starych casu. Tehdy byla situace takova, ze bezne se ve Starem predmesti obevilo nekolik zlych postav za den.Tyto postavy pribehly, hodili na strazneho napr. implozi, udelali si zarez na rukojeti a takhle porad dokola. Po cestach prepadavali PC rovnez bez predehry. Reakce byla takova, ze se kazdy snazil vytvorit superbuild, aby to ustal, nebo prave proto, aby nekoho snadneji zabil. Myslim, že tento styl hry byl již mnohokrát odsouzen a nechceme se k nemu vracet, ikdyž má pro některé hráče, stále své kouzlo. Já se bavím jinak, děkuji. Toto téma znovu ožívá s příchodem nových hráčů. Je třeba znovu připomenout, kde jsou mantinely a stanovit doporučení jak hrát vyzráleho lupiče nebo jinou zlou postavu.

Jinak kolik z vás by udělalo to samé jako Petrana? Co podle vas mela delat? Nemela sanci.  Hněv
,,Zabit je snadne, darovat život nikoliv (neplati pro kneze a druidy),,. Mrknutí

Ano, taky vím, co bylo na K1, ikdyž to bylo většinou ještě před mým příchodem tam. Souhlasím, že by nebylo špatné znovu připomenout pravidla a mantinely, ikdyž podle mně jsou nastavené dobře. Ledaže bych snad nabídl možnost "plyšového seznamu", kam by se mohl dobrovolně napsat hráč, který by vždycky a za každé situace preferoval mírnější řešení. A tam by byla jiná pravidla. Netuším, jestli by to v praxi fungovalo, teď mě to napadlo, ale faktem je, že jsou tu hráči, co hrají různě a i to dělá Kandelábrii tím, čím je.

A k tomu, co měla/mohla dělat, jsem se vyjádřil. Nic, prostě díky tomu, co jsem psal výše, neměla šanci nic udělat.
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #34 kdy: Únor 21, 2013, 01:16:37 pm

Odpor - tady věřím, že zapracoval náš milý přítel LAG, kdo z nás nikdy nezažil, že některé NPC prostě červenalo pozdě? Jenom co se lupičů týče, tak já mám dost vlastních zkušeností. Odpor mezi postavami taky řídí skritpy, ty to mají dokonce ještě těžší (aspoň hádám) než NPC, protože ty výjimkou NPC hlídek drowů/bojovníků v opačném světě mají jasně danou situaci, a tady to prostě zazlobilo. Věřím Petraně, že se u ohniště podívala do výpisu a nic tam neviděla, sám jsem to zažil v Temném lese. Vydal jsem se na lov upírů (byla noc) a za domkem se krčil jistý drowík. V tu chvíli, kdy jsem ho objevil, se teprve změnil odpor v seznamu hráčů (měl jsem ho ještě otevřený od chvíle kontroly). O tom setkání ví daný hráč i Amy, se kterou jsem na téma drowů tuhle mluvil. Úsměv
Technicky, tohle nemusí být lagem. Ty odpor nevidíš u postavy, o které nevíš (tak jak jsi popisoval). Co já vím to ale je úmyslné fungování.

Ano, nemusí, nevím, kdo byl v které lokaci dřív, nemám jak to zjistit. U výpisů nejsou časové údaje. Úsměv

edit: jen mě teď napadá, že jsi mě možná nepochopil, u mě v Temném lese to nemohl být lag, byl jsem tam dost dlouho a o drowíkovi za domkem jsem pokud vím nevěděl, byl schovaný nebo tak něco.. musel jsem na něm uměle nakliknout odpor a stejně ho zrušit, než jsem mohl spát.
Poslední změna: Únor 21, 2013, 01:21:46 pm od Geralt z Rivie Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
GeForce
Hrdina
***
Příspěvků: 344


S úsměvem je každý den hezčí!


Zobrazit profil
Odpověď #35 kdy: Únor 21, 2013, 05:18:42 pm

Já sem jen hodím takový asi zbytečný (pro některé), leč pro mne podstatný koment.

Caguse znám... hrál jsem s ním i proti němu a vím, že hrát umí a neudělal by něco bezmyšlenkovitého a zbytečného. Takže (i podle screenů) věřím, že oprávnění k tomu co udělal měl (a můžete mě soudit, nebo se hádat, zda dostatečné či ne) ale bylo tam. Podle toho co jsem si tu přečel mají obě strany to "své" a jak už Arian řekl, tohle se snadno nesoudí a vždy bude jedna strana (alespoň částečně) poškozená.

A řešit to na foru (i když takový moment hodně v tu chvíli naštve) je podle mne krajní řešení. Sám vím, jaké to je, když se něco stane neprávem, ale je lepší to rozčílení na chvíli odložit a zkusit se na to podívat následující den a z obou úhlů pohledu a až potom to kdyžtak řešit (na forku nebo s háčem - což je asi lepší) a vyhnete se tak zbytečným nadávkám a sporům, které být nemusí.

Děkuji, nadále spamovat nebudu.
PS: Je to hra - účel není si někoho znepřátelit.. Mrknutí
Zaznamenáno

Geofery

"To je zase neusovina, to ti povim.." - OpOneill Škleb

Cagus je týpek Mrknutí
Petrana
Mob
*
Příspěvků: 81


Zobrazit profil
Odpověď #36 kdy: Únor 21, 2013, 05:36:52 pm

Cagusi chci jen rychle odpovědět. Pak si přečtu pozorně další příspěvky, ale chci to za sebe uzavřít a nehodlám se furt dohadovat a někoho napadat. Stejně ja o voze, ty o koze.
Ano souhlasím s tvým příspěvkem, že jsem byla pomalá na RP. Pomala asi pro tebe. jednak letělo vzduchem mé kouzlo, do toho vyšla ze stínu tvá holka, hned to "koupila" a já rychle vymýšlela, jak  rareagovat. pak jsi mě obešel bušil do mě, nakonec mě sejmul. Potud to normálně vydýchám a žádné ego neutrpělo. Obrečím jen nezahrané RP. Ale ty prachy?? bylo to opravdu nutné? nešlo prostě mě přelečit a zahrat porádné RP???

Nebudu již spekulovat nad odporem Nikam se nedoberem  a jsem ochotná věřit tomu co říkáš. nemanipuloval, nemanipuloval. To víš jen ty. není pravda že vidíš odpor jen pokud je nekdo ve stejné lokaci. Má postava stála ve startovní lokaci u kosteje a přesto měla odpor jak Podtemnaku tak vyvolaných pomocniku. Že by zase lag. Ale myslím že to je fuk.  

Ano pila jsem invis. To nikdy nepochopiš. Dělám to vždy.  Můžeš se poptat každého s kým jsem kdy byla na výpravě. Prostě jen poctivě hlídám. Já nevidím do Tvé hlavy neskoušej vidět do mé. Jenou mě hnusně okradli a tak to dělám pokud můžu.
Ano souhlasím a omluvila jsem se Ti za svůj tell. Omlouvám se znova. Snad tě to uspokojí. Mé RP bylo stejně chabé jako Tvoje. Jenže já tvé aspoň viděla, měla snahu ho vidět. Ty asi ne, jinak by jsi nekomentoval mou větu ve screanu ......... "Já věděla že tu někde je" * vzdychne*?  Nechtěl jsi vidět RP? Nebo jsi myslel že je to komentář něčeho co dělám u hraní NWN v reálu?? Né že ne?? Mrknutí Mrknutí

A uzavřu to tak jak bych chtěla. Zřejmě mě to bude dlouho štvát. Jen s prostého důvodu, že se to nedělá. Můj názor. Kdyby jsi mě nesebral ty prachy neřekla bych ani popel. Čekala jsem zvednuti a objasnění situace. Jak jistě vidíš ze screanu stála jsem v tom očistci asi půl hoďky. Mé RP bylo nijaké. Ovšem já neméla jaksi kdy psát. Teda po spuštění akce. Jinak máš pravdu příště místo úvah a ochrany zkusím IC. Snad tam bude vždy nějaké PC, jelikož nevím zda např. Velitel banditů bude mít pochopení pro RP , že? Úsměv
A že se zlobím??? Ano ty jsi popravil mě, ne já tebe. Snad Ti jednou budu moci dokázat, jak by to vypadalo naopak. Garantuji Ti že to nebude třeba stížností a vyjasňování na webu. Maximálně budou potahovat mě za oživení Drowa. Ale já už se s tím nějak RP poperu.
Za vše co se Tě dotklo, se omlouvám a věřím, nezbývá mi nic jiného, že to bylo fatalní nedorozumění.

// Zlatej server ve složení 8 holek 3 kluci///  Kroutím očima Mrknutí
Poslední změna: Únor 21, 2013, 05:43:02 pm od Petrana Zaznamenáno

Když nejsou slyšet bubny, patrně nikdo nebubnuje.

Platí se za liščí kožich, ne za liščí noru.
wowyus
Nováček

Příspěvků: 36


Zobrazit profil
Odpověď #37 kdy: Únor 21, 2013, 07:51:10 pm

Vypadá to, že konflikt jste zvládli vyřešit a osobně jsem za to moc rád!

Pro pozdvižení situace bych jen přilepil obrázek. Berto ho osobně, máte-li tu potřebu, berte ho silně osobně, máte-li takovou potřebu, nicméně vězte, že já si přeju, abyste ho osobně vůbec nebrali, byli nad věcí a jen se nad ním zasmáli a třeba i sobě samím. To mě dokáže pobavit nejvíce, když se sám sobě dokážu zasmát. Hezké dny přeji!
Zaznamenáno
Dajardd
Host
Odpověď #38 kdy: Únor 21, 2013, 07:54:55 pm

Taky doufam, ze se ti stane Cagusi, to co jsi udelal ty. Děkuji
Zaznamenáno
Isidur
K2-Testeři
Lord
****
Příspěvků: 975



Zobrazit profil
Odpověď #39 kdy: Únor 22, 2013, 12:42:54 am

Taky doufam, ze se ti stane Cagusi, to co jsi udelal ty. Děkuji
Emoce  Nevím co si myslet/Nerozhodný  Rešit se to da i jinak  Mrknutí
Zaznamenáno
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #40 kdy: Únor 22, 2013, 02:11:12 pm

Tenhle topic je především dialogem mezi námi, takže na tebe zase zareaguji.

Ale ty prachy?? bylo to opravdu nutné? nešlo prostě mě přelečit a zahrat porádné RP???
Ty prachy ti klidně vysvětlím.
Jak víš tady na serveru jsou prakticky nulové postihy za smrt, resp. projití očistcem. Co má ale pro vás evidentně větší hodnotu jsou peníze. A my máme takovou zkušenost, že pokud někoho zpacifikuješ v boji, jeho starost neni o to, jestli bude muset projít očistcem nebo zda ho zvednem. Jeho starost je běžet co nejrychleji k oltáři a rychle projít, abychom mu náhodou ty peníze nevzali. Z toho důvodu, když mu ty peníze vezmeš, nemá důvod utíkat a my máme čas dohrát. A ano, věř tomu, že to hráči dělají. Takže tahle praktika je pro nás úplně normální a běžná. Nic osobního. A neshledávám jí ani amorální. (Hlava je třebas něco jinýho, ta znamená konec společné hry, ta třebas přijde zbytečná mně a pokud by nebyl RP důvod nebo překlik, nebral bych jí).
Dohrát se to dalo ještě s druhou postavou, tu jsem varoval několikrát a měla dost příležitostí, ale amy vysvětlovala, proč ji zahrála tak jak zahrála, což bylo v pořádku. Já jsem zahrál drowku tak jak jsem jí zahrál.
Proč jsem nedohrával potom je  snad jasné. Začali chodit telly.

Nebudu již spekulovat nad odporem Nikam se nedoberem  a jsem ochotná věřit tomu co říkáš. nemanipuloval, nemanipuloval. To víš jen ty. není pravda že vidíš odpor jen pokud je nekdo ve stejné lokaci. Má postava stála ve startovní lokaci u kosteje a přesto měla odpor jak Podtemnaku tak vyvolaných pomocniku. Že by zase lag. Ale myslím že to je fuk.  
Prosím někoho, aby sem napsal, jak to funguje. Ne jenom pro Petru, ale pro všechny, aby se vědělo do budoucna.

Ty asi ne, jinak by jsi nekomentoval mou větu ve screanu ......... "Já věděla že tu někde je" * vzdychne*?
To byl argument k něčemu jinému, ale to je irrelevantní.

Nebo jsi myslel že je to komentář něčeho co dělám u hraní NWN v reálu?? Né že ne?? Mrknutí Mrknutí
Moment, dej mi chvilku, musím si o tom udělat představu
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Tak jsem zpět, představu jsem si o tom udělal docela pěknou a myslim, že můžeme pokračovat dál.
 Škleb


A uzavřu to tak jak bych chtěla. Zřejmě mě to bude dlouho štvát. Jen s prostého důvodu, že se to nedělá. Můj názor. Kdyby jsi mě nesebral ty prachy neřekla bych ani popel. Čekala jsem zvednuti a objasnění situace. Jak jistě vidíš ze screanu stála jsem v tom očistci asi půl hoďky. Mé RP bylo nijaké. Ovšem já neméla jaksi kdy psát. Teda po spuštění akce. Jinak máš pravdu příště místo úvah a ochrany zkusím IC. Snad tam bude vždy nějaké PC, jelikož nevím zda např. Velitel banditů bude mít pochopení pro RP , že? Úsměv
A že se zlobím??? Ano ty jsi popravil mě, ne já tebe. Snad Ti jednou budu moci dokázat, jak by to vypadalo naopak. Garantuji Ti že to nebude třeba stížností a vyjasňování na webu. Maximálně budou potahovat mě za oživení Drowa. Ale já už se s tím nějak RP poperu.
Za vše co se Tě dotklo, se omlouvám a věřím, nezbývá mi nic jiného, že to bylo fatalní nedorozumění.

// Zlatej server ve složení 8 holek 3 kluci///  Kroutím očima Mrknutí
Jestli to dobře chápu, tak to z tvé strany končí.
Vzhledem k tomu, že to z mé strany nikdy ani nezačalo, v tomhle topiku samozřejmě pokračovat nechci.
Mrzí mě, že taková věc dorostla do takhle obludných rozměrů, a hlavně že to přerostlo do OOC konfliktu, který se jak píšeš asi bude hojit dlouho, pokud vůbec.
Navíc je mi jasné, že už ke mně budeš chovat OOC zášť, a hry se mnou se vyhýbat.
Z mojí strany žádná zášť neni, spíš lítost.
(Mimochodem, ten post v Hudbě neodkazoval na tebe. Doufám, že teď nebudeš cokoliv co řeknu (a ano, můj styl humoru je provokativní), otáčet a vztahovat si k sobě.)

Chci mít tohle za sebou, začíná mě to unavovat, ani chuť logovat do hry jsem tenhle týden neměl.

Jak jsem již říkal, pokud je to všechno jen o těch penězích, ať se za mnou staví DM, dám mu těch 30k.

Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #41 kdy: Únor 22, 2013, 02:12:49 pm

Taky doufam, ze se ti stane Cagusi, to co jsi udelal ty. Děkuji

Nemusíš se bát, stalo se mi ve hře mnohokrát mnoho horších věcí.
Taky děkuji, je vidět, že jsi přející člověk.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Petrana
Mob
*
Příspěvků: 81


Zobrazit profil
Odpověď #42 kdy: Únor 22, 2013, 06:23:09 pm

Tenhle topic je především dialogem mezi námi, takže na tebe zase zareaguji.................



Dobře. Já to už uzavřela.
Ano bylo to pro mě hlavně o penězích. Jako pro většinu. Dost jsem se nadřela, abych je měla. Teď mám nulové konto a další šanci je vydělat na zaplacení zkoušek už nedostanu.
Taky jsem otrávená a těžko hledám motivaci pro hru.
Ano byla jsem naštana, že jsem nedostala šanci si zahrát RP.
 Monstrproces jsem z toho nechtěla. Snad jen mám ráda jasno a snahu vše vysvětlit.
Nevidím důvod proč si myslíš, že je tam ooc zášť a budu se vyhýbat nějakému kontaktu. Hodně jsme si vysvětlily.

Tvé příspěvky se mi zdají vtipné // mimo tuhle sekci Úsměv // Komentuju je pro sdělení ne proto, že je psal Cagus.

Zaznamenáno

Když nejsou slyšet bubny, patrně nikdo nebubnuje.

Platí se za liščí kožich, ne za liščí noru.
-darkvision-
GUILD-Tovaryšstvo
Šampión
**
Příspěvků: 101


Zobrazit profil
Odpověď #43 kdy: Únor 23, 2013, 09:40:12 pm

Jen bych tady souhlasil s jistou větou: že pokad proti sobě stojej dvě postavy (a je jedno zda maj odpor či ne), komunikují a jedna postava se začne boostit, tak je to útočná akce. V Pvp se to bere jako útočná akce.
Píšu to také proto že se potkávám dosti s tím, že toto hráči třeba nevědí.
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3]
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS