Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 18, 2024, 02:42:13 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: Utok bez predohry  (Přečteno 12886 krát)
Stalker
Nováček

Příspěvků: 29


Zobrazit profil
kdy: Březen 07, 2010, 07:38:40 pm

Je normalne a v ramci pravidiel na tomto servery utocit bez akejkolvek predohry? To znaci ze v neviditelnosti si prehodim odpor a zoslam na druhu postavu nejake kuzlo? Ak je to proti pravidlam tak screenshoty dodam a budem ziadat potrestanie vinnika. Dakujem.

PS:Dufam ze sa dockam lepsej odpovede od kompetentnych ako "nemam cas".
Zaznamenáno
formator
Král
*****
Příspěvků: 1330



Zobrazit profil
Odpověď #1 kdy: Březen 07, 2010, 08:41:13 pm

Je normalne a v ramci pravidiel na tomto servery utocit bez akejkolvek predohry? To znaci ze v neviditelnosti si prehodim odpor a zoslam na druhu postavu nejake kuzlo? Ak je to proti pravidlam tak screenshoty dodam a budem ziadat potrestanie vinnika. Dakujem.

PS:Dufam ze sa dockam lepsej odpovede od kompetentnych ako "nemam cas".
Máš li fotky postni je na foru ,či pošli nekomu z teamu .
Jinak sekce :
http://kandelabrie.dontexist.net/chat/index.php?topic=4981.msg125557#new

« Odpověď #39 kdy: Říjen 31, 2009, 01:18:01 pm »

Zaznamenáno

Solanne Thel
Darah Davis
Stalker
Nováček

Příspěvků: 29


Zobrazit profil
Odpověď #2 kdy: Březen 07, 2010, 09:32:47 pm

No nechcel so mzverejnovat nic predtym, nez si to overim ci naozaj islo o porusenie pravidiel. Ak ano tak rad potrebne informacie zaslem.
Zaznamenáno
Stalker
Nováček

Příspěvků: 29


Zobrazit profil
Odpověď #3 kdy: Březen 07, 2010, 10:36:11 pm

Tak tu prikladam pozadovany screenshot a pridavam aj slovny popis situacie.

Situacia:
Bezim po lese v neviditelnosti a vediem soumara za sebou. Zrazu vo vypise sa zjavy, ze postava Minuviel si dava odpor . Tak pokracujem v behu smerom von z lesa. Ked sa zrazu zjavy nejaka hmla a som na chvilu spomaleny (toto kuzlo na screene vidiet pretoze som zosielajuceho nevidel). Podari sa mi z toho vymanit, davam si potion haste a snazim sa ujst. Ale v tom utocnik zacaruje strach a ostanem stat.

Screenshot:
Zaznamenáno
Oneill
K2-Testeři
Hrdina
***
Příspěvků: 421


DM...Kráterský kat


Zobrazit profil
Odpověď #4 kdy: Březen 08, 2010, 12:04:28 am

No tak je to asi tak jak jsem myslel a jak mi bylo předesláno. Oni elfové jsou poslední dobou dost plaší a cizince v lese nemají rádi. Nejspíš si tě chtěly jen prohlédnout (o čemž svědčí i tvůj screen). V takovém případě bych ti radil dál hrát RP a uvidíš co z toho vznikne. Minuviel (ať už Amy nebo Neill), jsou dobří hráči a tak jako já si potrpí na RP. To že jsem psal že nemám čas bylo tím, že jsem připravoval quest a neviděl nic co bych musel rovnou řešit.A i po rozprávce se svědky jsem usoudil že má Minuviel pravdu. Neměl jsi odlogovávat a prostě hrát RP tak jak by se tvá postava v dané situaci dle tebe zachovala.

Btw: Pokud se nepletu, jsi elf, takže jsi jim (i dle screenu) rozuměl.

Tady není co řešit.
Zaznamenáno

Víno, ženy, zpěv .....ou jééé
.....člen skupiny scénického historického šermu Romantika

Andrej Drozd - Největší všivák pod sluncem

Plzeň rulezzz
Stalker
Nováček

Příspěvků: 29


Zobrazit profil
Odpověď #5 kdy: Březen 08, 2010, 12:43:47 am

No tak je to asi tak jak jsem myslel a jak mi bylo předesláno. Oni elfové jsou poslední dobou dost plaší a cizince v lese nemají rádi. Nejspíš si tě chtěly jen prohlédnout (o čemž svědčí i tvůj screen). V takovém případě bych ti radil dál hrát RP a uvidíš co z toho vznikne. Minuviel (ať už Amy nebo Neill), jsou dobří hráči a tak jako já si potrpí na RP. To že jsem psal že nemám čas bylo tím, že jsem připravoval quest a neviděl nic co bych musel rovnou řešit.A i po rozprávce se svědky jsem usoudil že má Minuviel pravdu. Neměl jsi odlogovávat a prostě hrát RP tak jak by se tvá postava v dané situaci dle tebe zachovala.

Btw: Pokud se nepletu, jsi elf, takže jsi jim (i dle screenu) rozuměl.

Tady není co řešit.

Aha tak, ze ked mag zosle ofenzivne kuzlo z invisu bez toho aby pred tym nieco povedal tak je to RP? Alebo to moze len par vyvolenych "dobrych" hracov? Tu nejde o to co chceli spravit, ale to co urobili. Bud existuje pravidlo a dodrziava sa, alebo sa na pravidla jednoducho vykaslite. Len aby sa to carovanie z invisu v ramci "RP" nerozsirilo, lebo tu vznika zaujimavy precedens.
Zaznamenáno
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #6 kdy: Březen 08, 2010, 01:10:23 am

Pokud jsem to správně pochopil, nikdo tě nezabil, dokonce ani nezranil. Jediné čemu bylo uškoděno bylo tvé ego proto, že jsi nějakou chvíli neměl nad situací kontrolu. Vlastně to kouzlo bylo poněkud nevybíravá předehra k tomu, aby si tě mohli prohlédnout. Nikde v pravidlech jsem se nedočetl, že by se nesměla sesílat kouzla bez předehry. A tomu že se ses chvíli klepal strachem, ale nic jiného se ti nestalo, nemůžeš s plnou vážností říkat ofenzívní kouzlo nebo útok...
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Stalker
Nováček

Příspěvků: 29


Zobrazit profil
Odpověď #7 kdy: Březen 08, 2010, 01:23:49 am

Pokud jsem to správně pochopil, nikdo tě nezabil, dokonce ani nezranil. Jediné čemu bylo uškoděno bylo tvé ego proto, že jsi nějakou chvíli neměl nad situací kontrolu. Vlastně to kouzlo bylo poněkud nevybíravá předehra k tomu, aby si tě mohli prohlédnout. Nikde v pravidlech jsem se nedočetl, že by se nesměla sesílat kouzla bez předehry. A tomu že se ses chvíli klepal strachem, ale nic jiného se ti nestalo, nemůžeš s plnou vážností říkat ofenzívní kouzlo nebo útok...

tu nejde o vobec o ego, ale o vyjasnenie principu. Cize ak to spravne chapem, tak zoslanie znehybnujuceho kuzla z invisu bez predoslej interakcie je v sulade s pravidlami. Ano ci nie?

PS:
.... Nejspíš si tě chtěly jen prohlédnout...
Ty ked si chces niekoho len tak prezret, tak na neho namiesto oslovenia zosles naprikla maso na kamen?
Poslední změna: Březen 08, 2010, 01:34:23 am od Stalker Zaznamenáno
Orbi
Host
Odpověď #8 kdy: Březen 08, 2010, 07:53:04 am

no je to zial tak, ale podla pravidiel, kym ta nezabije tak sa s tebou moze "hrat"

ale, napriklad ak niekto na teba zosle taketo kuzlo, a ty sa zacnes branit a zomres, tak to uz porusenie pravidla je, lebo to viedlo k tvojej smrti ... samozrejme, este to zalezi od usudku hodnotiaceho DM, ktori to nemusi posudit ako samotne porusenie, pretoze tam moze hrat rolu prilis vela vedlajsich aspektov
Poslední změna: Březen 08, 2010, 07:56:20 am od Orbi Zaznamenáno
Stalker
Nováček

Příspěvků: 29


Zobrazit profil
Odpověď #9 kdy: Březen 08, 2010, 08:25:36 am

no je to zial tak, ale podla pravidiel, kym ta nezabije tak sa s tebou moze "hrat"

ale, napriklad ak niekto na teba zosle taketo kuzlo, a ty sa zacnes branit a zomres, tak to uz porusenie pravidla je, lebo to viedlo k tvojej smrti ... samozrejme, este to zalezi od usudku hodnotiaceho DM, ktori to nemusi posudit ako samotne porusenie, pretoze tam moze hrat rolu prilis vela vedlajsich aspektov

Aha, takze ak takato situacia znova nastane tak viem, ze som v bezpeci lebo ma nemoze zabit, pretoze inak porusuje pravidla? Alebo ak ma zabije v ramci nasledovneho "RP" po tom co mne zhodi vsetky ochrany a dotycny sa nabufuje, tak je to uz ok? Ja som len chcel nejake jasne pravidla. Jednoduche ano alebo nie.  To je vsetko.
Zaznamenáno
Jachym
Hrdina
***
Příspěvků: 321



Zobrazit profil
Odpověď #10 kdy: Březen 08, 2010, 08:36:38 am

Ahojky ,  no Orbi ty tady zajimavě ohybáš skutečnost , nic proti ale asi jde jen a jen o princip.  Staneli se situace A + B (smrt) = porušení pravidel
 stane li se situace A+ X = neporušení pravidel  . Hm Hm no to ty hráče ale pěkně  doblbnete . Z principu   a zase jenom jde o princip jak muže postava vědět že tam ten buude asi zlý  (když to IC vubec netuší)  a hned si dát k němu odpor ?  No to je dost složité.    K te sceně je samozřejmě pochopitelné že měl Stalker hrát RP nebo se o to alespon pokusit , ovšem s tím odporem a ještě v invisu to nevím to mi tak jasné není.  Já bych se dotyčnému asi ukazal a oslovil ho bez odporu.
Zaznamenáno

Pik El Ashally
Nové: Nadar z udolí, Floor Jansen, Rudovous, Rotona.
Orbi
Host
Odpověď #11 kdy: Březen 08, 2010, 08:50:13 am

No ako mne osobne pride taky utok zakerny a nehodny dobreho hraca. Avsak podla pravidiel je to tak ako som to napisal.

edit: v pravidlach o zabijani je vela nezrovnalosti, na ktore som uz neraz upozornoval, dokonca sa paradoxne same vylucuju ... vid strata pameti a nevyvolavanie rovnakych situacii
Zaznamenáno
Stalker
Nováček

Příspěvků: 29


Zobrazit profil
Odpověď #12 kdy: Březen 08, 2010, 09:31:36 am

Ide mi presne o to co pisal Jachym. Nejake pravidlo podla, ktoreho sa mozem orientovat a nielen cakat co sa stane. Co sa tyka toho ich slavneho "RP", tak ich si chcem niekoho len obzriet tak si nenastavujem automaticky odpor a nezosielam z invisu ombedzujuce kuzla, ale pridem k nemu a normalne ho oslovim. hlavne ak ide o chlapika v beznych satach, pracovnej veste, ktory vedie soumara.


Zaznamenáno
Snekoun
Host
Odpověď #13 kdy: Březen 08, 2010, 09:41:05 am


Utok s invisiblu bez predehry neni dovoleny i kdyz se jedna o kouzlo, ktere postavu nezabije.   

Zaznamenáno
MinoDL
GUILD-Tovaryšstvo
Lord
****
Příspěvků: 936


Zobrazit profil
Odpověď #14 kdy: Březen 08, 2010, 09:44:10 am

A inac ako bolo poznamenane tak si im rozumel a tiez po telu ti poslala Minuviel ze si ta 2 postavy prezeraju. takze minimalna predohra tam bola. Ked kricis ze porusili pravidlo (Odlogování se v případě hrozby smrti nebo v souboji je podlé a trestné.  - podla situacie si usudil ze si ohrazeni tak si odlog ) ty si ho tiez nahodou neporusil ked si sa odlogov??

Poslední změna: Březen 08, 2010, 09:47:46 am od MinoDL Zaznamenáno

Kler T - chlapik iba s jednym cielom
Mino DurLomion - potulny bojovnik
Padli hrdinove - Aldaron  Laiqua - elfi druid, Mino El Ashally, maristen tvroskala, nech im je zem lahka.
Stran: [1] 2 3
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS