Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 19, 2024, 01:34:20 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 [2] 3
  Tisk  
Autor Téma: Utok bez predohry  (Přečteno 12888 krát)
Stalker
Nováček

Příspěvků: 29


Zobrazit profil
Odpověď #15 kdy: Březen 08, 2010, 09:55:50 am

A inac ako bolo poznamenane tak si im rozumel a tiez po telu ti poslala Minuviel ze si ta 2 postavy prezeraju. takze minimalna predohra tam bola. Ked kricis ze porusili pravidlo (Odlogování se v případě hrozby smrti nebo v souboji je podlé a trestné.  - podla situacie si usudil ze si ohrazeni tak si odlog ) ty si ho tiez nahodou neporusil ked si sa odlogov??



Odlogol som sa preto , ze som sa citil poskodeny hrou proti pravidlam a DM, ktore bol oonline mi zdelilo, ze "nemam cas". Takze ked som sa nechcel s pritomymi dalej dotahovat tak som sa odlogol. Ak ma DM uznaju vinneho, tak vinu s kludom prijmem. Ale ak to spravia, tak potom su vinny v prvom rade utocnici.  A ak su vinny porusenim pravidiel, tak moje odlogovanie sa da hajit tym, ze som chcel ukoncit interakciu s niekym, kto porusil pravidla a inak to neslo. Nejak sa nam to tu zamotava.  Škleb
Zaznamenáno
Oneill
K2-Testeři
Hrdina
***
Příspěvků: 421


DM...Kráterský kat


Zobrazit profil
Odpověď #16 kdy: Březen 08, 2010, 10:04:37 am

Tak vám přijde špatné že si napřed nastavila Minuviel odpor? Bez toho byste ji rovnou ukamenovaly. Já to vidím asi takhle: Když půjdu do podtemna a narazím na Valsharess s její bandou "tenká a zákeřná", tak nejspíš nepřežiju ani první minutu. Elfové jsou mírumilovní a dle mého to zahrály perfektně. Já jsem se s podobnou situací setkal už nesčetněkrát. Jak zastavit hráče a donutit ho k IC které zamýšlím (samozřejmě má libovolnou vůli rozhodování) ?? Možná to jde i jinak ale zaprvé se ti nic nestalo, nebyl jsi zraněn a tvoje postava o nic než o pár vteřin hry nic nepřišla.

Pokud soudím za sebe tak soudím na základě RP. A toho jsi se nenamáhal, jen co se za nehet vešlo. Dle mého jediné co utrpělo bylo tvé ego, nezlob se na mě.

PS: Kdyby se tady každý čertil jako ty, že mu smrdí každá akce vedoucí k RP, tak by tady asi RP umřelo úplně. Chceš-li někoho trestat, tak se raděj zamysli nad tím, zda by nebylo příště lepší se snažit hrát dál a seznámit se s místními hráči a postavami v "jejich" prostředí. Dle mého tady trest není na místě. Protože trestat někoho za to že jedná RP a nikoho neohrozí je hloupost.

Co se mého "plného času" týče, situaci jsem vyhodnotil tak, že příprava questu mi přišla lépe vynaloženým časem než tvůj "problém". Situaci jsem si prohlédl a svědky vyzpovídal, zbytek jsem nechal na tobě jak to prezentuješ na fóru i s dotyčným obrázkem.
Zaznamenáno

Víno, ženy, zpěv .....ou jééé
.....člen skupiny scénického historického šermu Romantika

Andrej Drozd - Největší všivák pod sluncem

Plzeň rulezzz
Stalker
Nováček

Příspěvků: 29


Zobrazit profil
Odpověď #17 kdy: Březen 08, 2010, 10:10:19 am

Co tu mate stale s tym egom? Len som sa pytal na vztah situacie k pravidlam, a tvoje vysvetlenie, ze ide o "dobreho" hraca mi prislo z hladiska pravidiel nedostacujuce. Stacilo jednoduche a no alebo nie a to som nedostal.

A ako to teraz je? Jedno DM tvrdi ze je to ok a druhe, ze je to porusenie pravidiel. To mam teraz cakat na nejake tretie DM?
Zaznamenáno
Snekoun
Host
Odpověď #18 kdy: Březen 08, 2010, 10:12:57 am

Aby bylo jasne na co jsem odpovidal : tak na dohady jestli utok kouzlem ktere neni smrtici a je seslano z invu bez predehry je proti poruseni pravidel ( viz reakce na Orbiho ).
Zaznamenáno
Stalker
Nováček

Příspěvků: 29


Zobrazit profil
Odpověď #19 kdy: Březen 08, 2010, 10:14:32 am

Tak ako to teraz vlastne je? Moze mi to niekto nejak zrozumitelne vysvetlit?
Zaznamenáno
Oneill
K2-Testeři
Hrdina
***
Příspěvků: 421


DM...Kráterský kat


Zobrazit profil
Odpověď #20 kdy: Březen 08, 2010, 10:18:36 am

Tak to shrňme.

Jedná se o IC ohlášený útok s předem nastaveným odporem. Hráč nebyl nikterak poškozen na životě, majetku ani nikterak IC ani OOC shazován (nadávky). Jedná se tedy o RP záměr.

Útočník byl v invisu, tím pádem se nemohl hráč bránit. Jelikož byl předznamenán o nepřátelské akci (k níž byl nastaven odpor), nelze to považovat za chybu útočníka. Důvody viz výše (nic se mu nestalo).

tečka.
Zaznamenáno

Víno, ženy, zpěv .....ou jééé
.....člen skupiny scénického historického šermu Romantika

Andrej Drozd - Největší všivák pod sluncem

Plzeň rulezzz
Stalker
Nováček

Příspěvků: 29


Zobrazit profil
Odpověď #21 kdy: Březen 08, 2010, 10:24:44 am

Vdaka. Takzke to spravne chapem, ked mi z toho vychadza, ze znema odporu je dostatocna predohra k utoku?
Zaznamenáno
ded moroz
Nováček

Příspěvků: 30


Zobrazit profil
Odpověď #22 kdy: Březen 08, 2010, 10:27:08 am

...
Útočník byl v invisu, tím pádem se nemohl hráč bránit. Jelikož byl předznamenán o nepřátelské akci (k níž byl nastaven odpor), nelze to považovat za chybu útočníka. Důvody viz výše (nic se mu nestalo).
...

Zaujimave... Takze zmena odporu je dostatocne IC ak v nasledujucich chvilach nebude obet zabita? hm.... *na tvari sa mu objavi radostny uskrn*
Zaznamenáno

There is no such thing as innocence, only degrees of guilt!

Exitus Acta Probat: The outcome justifies the deed.
Oneill
K2-Testeři
Hrdina
***
Příspěvků: 421


DM...Kráterský kat


Zobrazit profil
Odpověď #23 kdy: Březen 08, 2010, 10:31:42 am

Jistě Mrknutí

Před jakoukoliv nepřátelskou (záměrnou) akcí, si musí útočník nastavit odpor. Dále by měl dotyčnému dát vědět, že se něco chystá, aby nedošlo k situaci: *běžíš lesem, zakopl jsi a rozbil si hlavu o kámen*. Takhle rozhodně ne.

Pokud jde o ten útok z invisu, je to jasná výhoda útočníka. Proto by měl dostatečně včas dát najevo, že se něco semele a obránce se mohl připravit (lektvar, boosty, atd.)

Pokud jde o kouzlo bez zraňujících účinků, pak by měl útočník svůj záměr dovést do konce. Nějakou RP hrou, odůvodněním a rozuzlením (případná omluva za to, že chytil někoho jiného než předpokládal).

Hrubým porušením pravidel je úmyslný útok bez předem nastaveného odporu a RP předehry.

Asi tak.


Joj....moje chyba..teď jsem si toho všiml...totiž že útok předcházel IC...no v tom případě jsi měl pravdu.
Poslední změna: Březen 08, 2010, 10:34:45 am od Oneill Zaznamenáno

Víno, ženy, zpěv .....ou jééé
.....člen skupiny scénického historického šermu Romantika

Andrej Drozd - Největší všivák pod sluncem

Plzeň rulezzz
Stalker
Nováček

Příspěvků: 29


Zobrazit profil
Odpověď #24 kdy: Březen 08, 2010, 10:34:04 am

Prepac, ale ty si ten log na screene cital? Ten tell bol az davno potom co som mal na sebe fear.
Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #25 kdy: Březen 08, 2010, 10:38:41 am

jj, jak koukam na obrazek
tak "zeleny varovani" prislo az ve chvili, kdy obet byla chycena

ja osobne bych "zeleny varovani" posilal rozumnou dobu pred 1. utocnou akci
ono by se toho moc nezmenilo, obet by stejne moc sanci nemela, ale alespon by to nebylo takove prekvapeni pro hrace
Zaznamenáno
Stalker
Nováček

Příspěvků: 29


Zobrazit profil
Odpověď #26 kdy: Březen 08, 2010, 10:40:21 am

Tak ako je to teda teraz?
Zaznamenáno
Snekoun
Host
Odpověď #27 kdy: Březen 08, 2010, 10:53:07 am

Byla chybka ze jsem se neporadili. Oneill je novy a jeste nevi jak to chodi. Takze oficialni rozhodnuti bude co nejdrive a napise ho Oneill za cely DM team.

Diky za pochopeni.

S.

Zaznamenáno
Oneill
K2-Testeři
Hrdina
***
Příspěvků: 421


DM...Kráterský kat


Zobrazit profil
Odpověď #28 kdy: Březen 08, 2010, 12:20:43 pm

Takže:

ACC: Chase.Amy
Postava: Minuviel Ventuil

Prohřešek: Útok bez IC předehry nebo jakéhokoli předcházejícího varování, navíc proveden z invisu na nic netušícího hráče.
Trest: Poslední varování za toto chování.

Chtěl bych všechny upozornit na další obdobné přestupky. Útoku musí předcházet odpor + IC varování s dostatečným předstihem pro umožnění reakce hráče.
Zaznamenáno

Víno, ženy, zpěv .....ou jééé
.....člen skupiny scénického historického šermu Romantika

Andrej Drozd - Největší všivák pod sluncem

Plzeň rulezzz
Amelor
Host
Odpověď #29 kdy: Březen 08, 2010, 12:47:20 pm

Takže:

ACC: Chase.Amy
Postava: Minuviel Ventuil

Prohřešek: Útok bez IC předehry nebo jakéhokoli předcházejícího varování, navíc proveden z invisu na nic netušícího hráče.
Trest: Poslední varování za toto chování.

Chtěl bych všechny upozornit na další obdobné přestupky. Útoku musí předcházet odpor + IC varování s dostatečným předstihem pro umožnění reakce hráče.


Hm Hm  Nevím co si myslet/Nerozhodný
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS