Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 20, 2024, 02:03:25 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 2 [3]
  Tisk  
Autor Téma: Karma  (Přečteno 17874 krát)
José
Hrdina
***
Příspěvků: 354



Zobrazit profil
Odpověď #30 kdy: Květen 21, 2009, 05:08:00 pm

ad1) No budu odpovidat jen na neuse bo ten zbytek se mi nechce číst. No to že je zákonný přesvědčení podle mě nemusí nutně znamenat, že dodržuje zákony. Může dodržovat svůj kodex nebo kodex své guildy a ctít ho nad zákon protože to je pro něho teoreticky zákon a pak přichází v úvahu aspoň podle mě, že v určitých situacích kašle na zákony kvuli svému kodexu.
ad2) Mimochodem to, že se někdo drží zákonů neznamená, že je musí vynucovat.
ad3) No zákoně zlých je tu nejvíc protože sou to pmka bych hádal tj měli by si stanovit svůj kodex protože kvuliu tomu že v horský je zákaz nekromancie (teda doufám že je) tak přece takový zákon nebudou dodržovat
ad4) Jen sem nakous arashe přece jen takže podle mě zlo nemusí nutně být chamtivé atd. Zlo může být klidně dobro  Škleb
ad5) Systém dobro/zlo zákon/chaos dohromady je podle mě docela nešťastný, protože je těžký určit, kde jsou hranice množin. Já hraju neutrálně zlou postavu a taky kolikrát nevim esi dělám správně, ale to je každýho věc a podle mě nepřísluší soudit ostatní jestli to hrají dobře nebo špatně protože to nejde rozsoudit.
ad6) no abych to uzavřel, podle mě je karma "čistící" nástroj proti pk a nic víc tj. ooc systém
Zaznamenáno

Ty si možná myslíš, že jsem ku%va. Jsem ku%va!

92% teenagerů poslouchá hip-hop, jestli patříš mezi zbylých 8% hoď si tohle do podpisu.(Metal a Rock stále ještě nevymřel a dokud tu budem bude žít dál)
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #31 kdy: Květen 21, 2009, 05:23:10 pm

ad3) Proč by měli PM být LE? Oni nepotřebují kodex. Jsou to jedinci, kterým jde jenom o sebe, případně o nějaké "vyšší zlo", a zařizují se podle toho, jak se jim to hodí. Ideální pro PM je NE. A dost pochybuju o tom, že jich je tu tolik. Na čem zakládáš svoji představu?

ad5) Tím jsi poněkdu zdiskreditoval svůj argument, protože ukazuješ, že ten dvouosý systém zcela nechápeš. Nemluvě o tom, že jsi asi jeden z mála, komu to vadí - možníá bys měl přesedlat na DrD, tam je osa jenom jedna, co si tak pamatuju  Mrknutí

Ale je pravda, že ten systém karmy funguje divně, pokud jsou pravdivé ty situace, o kterých se tu píše (já jsem všechny z nich nezažil). Měl by nějak jemněji rozlišovat - tj zavést více stupňů, než jenom dobrá a špatná. Mám ale ten dojem, že něco takového nepůjde.
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #32 kdy: Květen 21, 2009, 05:53:43 pm

Není jasné proč LE? Vždyť proč si tam nedat jednoho mnicha, že?

Jinak nechápu proč stále řešíte, že je město zlé/dobré. To snad není vnějším projevem, ale vnitřím cítěním...

A další věc, pokud budete mít ty svoje kodexy, taky by bylo dobré, aby třebas někde byly popsané. V IC a tak.
(Cesta, Lawfull kvůli mnihcovi, a kdyby mě někdo zpochybnil hru rychle si vymyslím kodex, abych se vykecal je jasná a nemyslete si, že to neni vidět.)
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Cendaa
Lord
****
Příspěvků: 952


3w.0v0cna.cz


Zobrazit profil
Odpověď #33 kdy: Květen 21, 2009, 06:35:34 pm

2)
je s podivem ze vecina zlych si opravdu mysli ze zlo=zabijeni (to je dost zaslepenej a dalo by se rict i tupej pristup)
No tak mi řekni, co si myslí system karmy o sražení bez zabití? Podle mě si myslí, že je třeba zapsat body hned, když dá útočník někomu ránu a body dá napadenému,  a NPC si myslí, že je třeba napadeného dorazit. A to je dost blbé. No a je to normální tupý přístup zlého půlorka s int 6
Zaznamenáno

K2 - LEGEN wait for it DARY
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #34 kdy: Květen 21, 2009, 06:38:43 pm

Není jasné proč LE? Vždyť proč si tam nedat jednoho mnicha, že?

Aha, sorry. Já zapomněl, že o RP tu vůbec nejde.  Mrknutí
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
José
Hrdina
***
Příspěvků: 354



Zobrazit profil
Odpověď #35 kdy: Květen 21, 2009, 06:52:40 pm

re: Ludekk

ad3)Mě je v celku u něčeho, co má za přesvědčení pm jen sem si myslel, že pm musí být zákoný, ale to sem si asi s nečim splet.

ad5) No nevím jak jsem co zdiskreditoval, protože určit, jestli je něco neutrální a zlý nebo chaotický a dobrý atd dost dobře nejde. Každý to vidí ve svojí realitě a každý vidí jinou realitu. Osobně si myslím, že by ses nad svojí kousavou reakcí měl zamyslet.

EDIT: někde sem ču čet nevim u koho at se kouknu na rozložení postav na tom grafu...nepočítají se tam i npc? Pochybujj, že za hodku se připojí 300postav.

No cagusy dostal si mě spletl sem si chaos se zlem. Myslel sem tim, že pokud bude krater jako mesto chaotický není důvod aby stráže na lidi s karmou utočili.

Cagusy moc nechápu jak souvisí tvůj post s mnichem s touhle diskusí? Úsměv
Poslední změna: Květen 21, 2009, 06:59:43 pm od José Zaznamenáno

Ty si možná myslíš, že jsem ku%va. Jsem ku%va!

92% teenagerů poslouchá hip-hop, jestli patříš mezi zbylých 8% hoď si tohle do podpisu.(Metal a Rock stále ještě nevymřel a dokud tu budem bude žít dál)
Simon White
Šampión
**
Příspěvků: 102



Zobrazit profil
Odpověď #36 kdy: Květen 21, 2009, 07:22:48 pm

Toz Nela a odpor k vlastnim henchmanum v hospode je true story.
Jinak kolikrat kdyz sem mel karmu na me zautocil treba henchman dal mi ranu postava se automaticky otocila a treba zrovna critla a zabila...Nakliknul sem heal a zvedl henchmana ktery zase utocil atd atd...karma jde nahoru.
Nemuzu s Josem vic souhlasit...co je zlo co je dobro nelze jednoznacne urcit...btw chaotic evil rogue jako vyvrhel spolecnosti kdyz zabiji svedky je masovy vrah?Smích podle me se na to moc divate z pohledu soucasnosti...tzn vrazda je neco hrozneho, berte to tak ze driv to byla klasika xD
Zaznamenáno

Nela White - Náladová ženská s velkou věcí v prackách, takže bacha na ni a nenasírat:P
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #37 kdy: Květen 21, 2009, 07:32:51 pm

Nemuzu s Josem vic souhlasit...co je zlo co je dobro nelze jednoznacne urcit...btw chaotic evil rogue jako vyvrhel spolecnosti kdyz zabiji svedky je masovy vrah?Smích podle me se na to moc divate z pohledu soucasnosti...tzn vrazda je neco hrozneho, berte to tak ze driv to byla klasika xD

A kdy přesně?
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #38 kdy: Květen 21, 2009, 07:53:37 pm

No cagusy dostal si mě spletl sem si chaos se zlem. Myslel sem tim, že pokud bude krater jako mesto chaotický není důvod aby stráže na lidi s karmou utočili.
Cagusy moc nechápu jak souvisí tvůj post s mnichem s touhle diskusí? Úsměv

Byla to reakce na luďkův údiv s mojí verzí vysvětlení. Nebuď stahovačnej, nebylo to proti tobě.

A karma je tu z jistého důvodu a je dobře že tu je, a kdyby hráči nebyli prasata, jak nám historie mnohokrát ukázala, tak bychom ji nepotřebovalo a vše by bylo fajn... nechcete tu debatu ukončit?
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
José
Hrdina
***
Příspěvků: 354



Zobrazit profil
Odpověď #39 kdy: Květen 21, 2009, 08:00:23 pm

Tak to prvni sem uznal svoji chybu a to druhý sem fakt nechapal proč to semka pišeš podle mě to bylo mimo misu trochu. Dont worry be happy  Škleb

PS: Podle mě karma nemá význam, pk budou stejně když budou chtít. Z mýho pohledu karma víc škodí normálnímu druhu hráče než pkčkum.
Poslední změna: Květen 21, 2009, 08:02:48 pm od José Zaznamenáno

Ty si možná myslíš, že jsem ku%va. Jsem ku%va!

92% teenagerů poslouchá hip-hop, jestli patříš mezi zbylých 8% hoď si tohle do podpisu.(Metal a Rock stále ještě nevymřel a dokud tu budem bude žít dál)
Cendaa
Lord
****
Příspěvků: 952


3w.0v0cna.cz


Zobrazit profil
Odpověď #40 kdy: Květen 21, 2009, 10:13:10 pm

A kdy přesně?
někdy okolo datumu, když po světě běhali elfi, trpaslíci, mocní čarodějové a lidi se křížili s orky... cca  Kroutím očima
Zaznamenáno

K2 - LEGEN wait for it DARY
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #41 kdy: Květen 22, 2009, 01:19:56 am

Tak to prvni sem uznal svoji chybu a to druhý sem fakt nechapal proč to semka pišeš podle mě to bylo mimo misu trochu. Dont worry be happy  Škleb

PS: Podle mě karma nemá význam, pk budou stejně když budou chtít. Z mýho pohledu karma víc škodí normálnímu druhu hráče než pkčkum.
Uznal jsi chybu (jak ty píšeš) po mém postu. Pokud někdo píše o restrikci na lawfull vidim v tom hned builderskou dependenci na monka. Toť vše. Ještě jednou: psal jsem to luďkovi.
Neber to na sebe, když by se do tebe chtěl navážet, bude to zákeřnější  Polibek

add Post Scriptum: Možná karma odstranila PKčka, a proto už se dotýká jen 'normálních' hráčů.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
José
Hrdina
***
Příspěvků: 354



Zobrazit profil
Odpověď #42 kdy: Květen 22, 2009, 03:03:23 pm

re cagus: Ok tak to jo. Ja pmko už tak dva roky nehrál tak se v jeho buildovani nevyznam už (ne že bych to tehdá znal). Neboj od tebe sem to jako navážení nebral.
Zaznamenáno

Ty si možná myslíš, že jsem ku%va. Jsem ku%va!

92% teenagerů poslouchá hip-hop, jestli patříš mezi zbylých 8% hoď si tohle do podpisu.(Metal a Rock stále ještě nevymřel a dokud tu budem bude žít dál)
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #43 kdy: Květen 22, 2009, 05:13:55 pm

re cagus: Ok tak to jo. Ja pmko už tak dva roky nehrál tak se v jeho buildovani nevyznam už (ne že bych to tehdá znal). Neboj od tebe sem to jako navážení nebral.
Jsem rád Úsměv
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Stran: 1 2 [3]
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS