Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 20, 2024, 04:18:28 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 2 [3] 4
  Tisk  
Autor Téma: Stráže  (Přečteno 19794 krát)
Eruruu
Lord
****
Příspěvků: 801

TRIPLE LOL!!! M-M-M-MONSTER LOL!!!


Zobrazit profil
Odpověď #30 kdy: Leden 11, 2009, 07:05:40 pm

To není chyba hráčů, že je tenhle server nebaví. Nad tím se musí zamyslet jiní a server přizpůsobit aktuálnímu počtu hráčů. zatím si naivně myslí, že tu bude 40+ hráčů.
Zaznamenáno

Intel Xeon E3-1231V3, 8GB RAM, 120GB SSD + RAID 1 2x1TB, HD 5770, Fractak Design
Orbi
Host
Odpověď #31 kdy: Leden 11, 2009, 07:06:28 pm

To není chyba hráčů, že je tenhle server nebaví. Nad tím se musí zamyslet jiní a server přizpůsobit aktuálnímu počtu hráčů. zatím si naivně myslí, že tu bude 40+ hráčů.

aha, tak mi ukaz server, kde strazia hraci mesto 24 hodin denne
Zaznamenáno
Arash
Host
Odpověď #32 kdy: Leden 11, 2009, 07:07:17 pm

Mohl by se jich dotknout úplně každý, stráží by nebylo nekonečně(podle kasy).

JO ALE ZABIL BYS 3 A SKONCIL U DABLA??
Jen blázen by útočil na město v jednom a ani za 3 zabité hráčenejsi u ďábla. Tak navrhni lepší řešení Mrknutí Krom toh oto vypadá, že neusa to nezajímá tak to nemá cenu řešit  Smích
No když jsem vybil celý chmelinkov od stráží tak jsem za to dostal celoserverový odpor. Myslím že k dablovi jsem měl kousek....
Zaznamenáno
Amy
Host
Odpověď #33 kdy: Leden 11, 2009, 08:38:32 pm

Eruu moc ti nerozumím. Já tady nehraju proto abych nekoho likvidovala. Jestli máš takový tendence  jdi si třeba na Wowko. Hraju proto, abych si hrála... Ne abych si něco dokazovala, nebo si dělala čárky za každou utnutou hlavu.

Nemám potřebu ničit Úsměv Jeslti ji máš, hrej za záporáka. Nebo třeba sedni a vytvoř něco pro server Úsměv
Poslední změna: Leden 11, 2009, 08:40:55 pm od Amy Zaznamenáno
Eruruu
Lord
****
Příspěvků: 801

TRIPLE LOL!!! M-M-M-MONSTER LOL!!!


Zobrazit profil
Odpověď #34 kdy: Leden 11, 2009, 08:44:43 pm

Já stráže nevraždím ani nemíním. Jde o to se přiblížit realitě. O to snad jde ne? Jinak by tu nebylo tolik zbytečností Úsměv
Zaznamenáno

Intel Xeon E3-1231V3, 8GB RAM, 120GB SSD + RAID 1 2x1TB, HD 5770, Fractak Design
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #35 kdy: Leden 11, 2009, 10:22:33 pm

Já stráže nevraždím ani nemíním. Jde o to se přiblížit realitě. O to snad jde ne? Jinak by tu nebylo tolik zbytečností Úsměv

Přiblížit se realitě? To jsi ale hodně mimo, ne? Máš tu hned několik úrovní, kde se realitě nemůžeš ani přiblížit:

1. K2 hrají lidští hráči, kteří chodí do práce/školy, takže není možné, aby na serveru hlídali 24 hodin, aby jim někdo nevyloupil město apod. Lidští hráči chybují a někteří z nich taky podvádějí, takže se nemůžeš spolehnout na to, že nedojde ke zneužití nepřítomnosti hráčů v nočních hodinách. Pokud věříš tomu, že jsou všichni andílci, tak jsi vskutku hlupáček a naiva nejtěžšího kalibru. Ze stejného důvodu jako v první větě není možné, aby tu byla nějaká kontinuita událostú delší než pár herních dní (hráči musí spát).
2. Další úrovní je omezení dané tím, že jde o (značně zaostalou) počítačovou hru, kde už ze samotného principu nejde realitu věrně nasimulovat. Můžeš se tomu přiblížit, ale rozhodně ne s NWN. Hodně věcí je nedotažených, nedomyšlených a bugy se to jenom hemží, nehledě na to, že síťové spojení, server ani stroje hráčů by něco reálnějšího jen těžko rozchodily. Ty zbytečnosti, o kterých píšeš, tu jsou jenom proto, aby se hráčům hrálo pohodlněji, případně aby vyvolaly dojem něčeho reálného, případně poskytly mentální berličku fantazii.
3. Jsi ve Fantasy světě a tedy nemůžeš čekat, že se přizpůsobí realitě jakýmkoli jiným způsobem kromě těch již zmíněných v předchozích bodech.

Pokud si myslíš, že předchozí body s tím nesouvisí, tak nabídnu ještě jeden.
4. Pokud se hypoteticky podíváme na "realitu" tak, jak si ji představujeme při čtení fantasy knihy, nebo dejme tomu při sledování filmu, pak i tady tvoje argumentace dost naráží. Už jsi někde ve fantasy narazil na města/vesnice, kde by nebyli místní NPC/ozbrojenci, kteří nejsou hrdiny onoho díla? A obvykle to vypadá tak, že oni NPC jedinci obvykle nedojdou, když se jimi hrdinové prosekávají ke svému cíli, spíš docházejí síly hrdinů. K nějakému docházení (když budeme ignorovat první bod) může dojít leda tehdy, když do vesnice nebo města přitáhne velká skupina banditů nebo cizí armáda. Až něco takového v Kandelábrii uvidíš, bude nejvhodnější chvíle konzultovat psychiatra.
Poslední změna: Leden 11, 2009, 10:24:28 pm od Ludekk Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Eruruu
Lord
****
Příspěvků: 801

TRIPLE LOL!!! M-M-M-MONSTER LOL!!!


Zobrazit profil
Odpověď #36 kdy: Leden 11, 2009, 11:05:18 pm

Co do mě valíš také kódy? Já podal rozumný návrh jak snížit sílu stráží omezením jejich počtu a zbytek je mě u řiti Smích Město by si hlídali dál 25 hodin denně, 8 dní v týdnu... Jenže to by si někdo musel přečíst topic od začátku
Poslední změna: Leden 11, 2009, 11:08:28 pm od Eruruu Zaznamenáno

Intel Xeon E3-1231V3, 8GB RAM, 120GB SSD + RAID 1 2x1TB, HD 5770, Fractak Design
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #37 kdy: Leden 11, 2009, 11:31:19 pm

Takze asi takhle:

Snizeni maximalniho mnozstvi strazi ti asi pripada jako dobry napad, ale ja ti uvedu hned nekolik duvodu proc to tak dobry napad neni...

Jak uz uvedl Orbi, vzdy se najde chytrak, ktery bude chtit nekomu jen tak uskodit a kazdou noc vymlati vsechny straze a casem kazdeho privede na mizinu a tve reseni zvednout za ne karmu ma hned nekolik nevyhod...

Pokud by byla karma nizka, nekterym chytrakum by to za to stejne stalo..

Pokud by byla karma vysoka narusilo by to hru normalnim hracum, kteri treba nehraji uplne dobre postavy a treba prepadnou obcas nekoho a straz jim v tom prekazi...tak ji zabiji, dalsim problemem by byl prepad mesta...jak by se to resilo? Po dobiti mesta by vsichni utocnici skoncili u dabla? Jen tim ze by byli nepratelsti, tak by se karma vypnout na ne nemohla...protoze prave nepratele mest by chteli vybijet straze...tak jak, vypinat pri kazdem utoku system karmy? Vic skody nez uzitku...

Dalsi problem...jiste by se nasel chytrak, ktery by si zalozil postavu v podtemnu a mohl tak skodit nahore...a vzhledem k tomu, ze karma je rozdelena na povrch/podtemno.... tak dalsi slozita komplikace...

Takze zaverem: z tveho reseni je nadseno jen minimum hracu a vzhledem k tomu, kolik komplikaci to prinasi je to nerealne... holt musis pocitat s tim, ze kdyz zabijes NPC mas jen omezeny cas (a to ne zas tak maly) nez se narodi dalsi straze...kdyz utocis na mesto/vesnici, musis pocitat s nasledky.. Mrknutí

Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Eruruu
Lord
****
Příspěvků: 801

TRIPLE LOL!!! M-M-M-MONSTER LOL!!!


Zobrazit profil
Odpověď #38 kdy: Leden 11, 2009, 11:41:49 pm

Týýý krávo. Lidi přestaňte už snít. Všichni mluvíte jak kdyby tu pořád hrálo 40+ hráčů Smích Ve špičce trvající cca 2 hodiny je tu max 20 lidí jinak se to motá kolem 5-10...
Poslední změna: Leden 11, 2009, 11:43:30 pm od Eruruu Zaznamenáno

Intel Xeon E3-1231V3, 8GB RAM, 120GB SSD + RAID 1 2x1TB, HD 5770, Fractak Design
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #39 kdy: Leden 11, 2009, 11:47:03 pm

Týýý krávo. Lidi přestaňte už snít. Všichni mluvíte jak kdyby tu pořád hrálo 40+ hráčů Smích Ve špičce trvající cca 2 hodiny je tu max 20 lidí jinak se to motá kolem 5-10...

Tak nám všem blbým a snivým vysvětli, jak teda to, co napsal ATM souvisí s tím, že tu je málo hráčů. A prosím, hezky polopatě, ať to všichni pochopí.

Sorry, za ten předchozí slovní průplach - píšu něco velkého do školy, tak trochu trénuju  Škleb
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Eruruu
Lord
****
Příspěvků: 801

TRIPLE LOL!!! M-M-M-MONSTER LOL!!!


Zobrazit profil
Odpověď #40 kdy: Leden 11, 2009, 11:50:42 pm

Jednoduché, na populárnějším serveru máš větší šanci narazit na někoho kdo by, jak píše ATM, vybíjel stráže. Co se tak dívím tak moc nových hráčů tu není, ve výpisu jsou pořád ty samá jména. Ale vy máte jistě lepší řešení jak věčně se opakující téma superstráží vyřešit. Rád si to poslechnu Úsměv
Poslední změna: Leden 11, 2009, 11:52:59 pm od Eruruu Zaznamenáno

Intel Xeon E3-1231V3, 8GB RAM, 120GB SSD + RAID 1 2x1TB, HD 5770, Fractak Design
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #41 kdy: Leden 12, 2009, 12:29:43 am

Jednoduché, na populárnějším serveru máš větší šanci narazit na někoho kdo by, jak píše ATM, vybíjel stráže. Co se tak dívím tak moc nových hráčů tu není, ve výpisu jsou pořád ty samá jména. Ale vy máte jistě lepší řešení jak věčně se opakující téma superstráží vyřešit. Rád si to poslechnu Úsměv

Ano, je tu mensi sance, ze to nekdo muze delat, ale je tu...a ver mi, neni ma nejoblibenejsi cinnost sedet na klientu ve tri rano a hlidat kdo vybiji straze aby to nebylo poznat...

Odpovedel jsem ti vcelku jasne, ze tve reseni vlastne reseni neni, tak si to uz uvedom...pokud navrhnes neco co ma hlavu a patu a nenarusi to hru normalnich hracu a zaroven fungovani systemu, tak si to taky radi posleechneme... Škleb
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Arash
Host
Odpověď #42 kdy: Leden 12, 2009, 12:48:35 am

Taky se přidám do pranice....
 Upřímně řečeno.
Když se na to podívám z pohledu hráče který zde hraje, a který je pořád někde na pomezí mezi RP a PVP tak řeknu že stráže jsou zde silné a budu kecat blbosti podobného typu jako Erruru.  Stráže se mi nelíbí a omezil bych je protože mi to příjde jako ultimátní síla.....



Ale já se na tenhle problém můžu podívat také jako hráč který toho má dost za sebou, dále člověk co má zkušenosti s tvorbou a hratelností.
V tom případě si myslím že stráže jsou ještě slabé a měli by se posílit, to jak se platí bych nechal tak jak je, ale s tím že by se asi tak 4x zvedla jejich obtížnost a zaroven snížil jejich počet. 
Ono problém stráží ve skutečnosti není v jejich obtížnosti ale v jejich počtu. Ono mě to připadá tak že čím je v tom městě víc stráží tím je tam větší chaos.  A myslím si že obtížnější stráže by zvládly v zásadně menším počtu bránit vesnici či město za standartní situace, naopak při dobývání města je menší počet ale obtížnějších stráží co se týče hratelnosti výhodnější - oni pak opravdu symbolizují obranu města - je jich méně ale vydrží jako hráč né li déle, ale není to ani takový problém pro útočníky. + navíc s menším počtem je bitva vždy přehlednější a taky méně náročná na systém (tady to ale není tak drastické takže tenhle bod je jen drobnost). 

Z vlastní zkušenosti - já zaklínač 20 jsem zabil sám 9 stráží ve chmelinkově, pak se začali rojit a zabili mě, ale hratelnější by pro mě určitě bylo kdyby tam opravdu byli třeba 3 nebo 4 stráže které by ale byli tak silné, že bych neměl stačit ani na jednoho.  A celkový počet stráží by měl být omezen, tzn - pokud by tam vběhla opravdu velká banda a vybili by dané stráže měli by od nich mít alespon hodinku real pokoj......
Možná že si myslíte že nepíšu přímo k tématu, které řešíte ale je to téma o strážích tak jsem zde dal svůj názor.
Zaznamenáno
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #43 kdy: Leden 12, 2009, 01:08:16 am

Jednoduché, na populárnějším serveru máš větší šanci narazit na někoho kdo by, jak píše ATM, vybíjel stráže. Co se tak dívím tak moc nových hráčů tu není, ve výpisu jsou pořád ty samá jména. Ale vy máte jistě lepší řešení jak věčně se opakující téma superstráží vyřešit. Rád si to poslechnu Úsměv

No a tady máme tu bezmeznou naivitu. Koukni se někdy na sekci "Prohřešky". Za poslední měsíc a půl je tam asi 5 acc hříšníků. A to jsou jenom ti, co byli přistiženi.

A jen tak mimochodem.... Ty máš snad nějakou skupinu výtržníků, která se snaží dobýt město nebo vesnici? Nebo se ti prostě chce zabíjet postavy přímo na ulicích? Vždyť sotva hraješ, tak o čem to tu pořád meleš? Není nic, co bys mohl mít ze zabíjení stráží. A pokud chceš okrádat, tak to dělej na cestách. Jsou dost dlouhé na to, aby sis tam našel místečko a vyčkal intervalu mezi hlídkami, abys někoho přepadnul. A pořád po nich pendluje někdo s napakovanými voly.
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Amy
Host
Odpověď #44 kdy: Leden 12, 2009, 06:00:40 am

... nebo volové  Smích
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS