Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Červen 16, 2024, 06:32:02 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 384 385 [386] 387 388 ... 454
  Tisk  
Autor Téma: Běžné dotazy  (Přečteno 2090990 krát)
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #5775 kdy: Únor 21, 2013, 12:21:33 pm

Myslim, ze je to vynikajuci napad a dokonca by som vedel aj o vnimavom a ochotnom cloveku *vtira   Mrknutí*, co casto prispieva (spamuje  Škleb) na forum. Myslim, ze by sme mali vyuzit, kym ta toto forum este bavi a nie je ti z neho zle. Mozes mi to poslat aj cez PM, alebo sam urobit svoj topic a ja to prispendlim navrch a zamknem. Úsměv Iba tak sa stanes nesmrtelnym tohto fora.
No původně jsem myslel třeba Geralta. Je to taková studnice K2 Nevím co si myslet/Nerozhodný
No ale pokud se nikdo nepřihlásí, jsem ochoten do toho jít.

Hehe, můžu poskytnout odpovědi, ale otázky dokopy nedám.. Mrknutí

A ještě, jestli teď mám psát IC (což mi parádně rozbil můj rozbor v tématu Cagus x Petrana), doplňovat wiki a ještě k tomu hrát, nemluvě o RL, tak všechno nebude hned.
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #5776 kdy: Únor 21, 2013, 12:24:36 pm

Je dovoleno aby jeden hráč měl více postav v jednom spolku ?

Napadá mě: založím si více postav, sjednotím je jedním spolkem. Jedna postava bude vydělávat peníze a ukládat na spolkový účet. Nastavím si, aby postava která bude TOP, měla ze spolkové kasy výplatu(cca 2000gp) a tím dojde k legálnímu přelévání peněz z jedné postavy na druhou. Systém to krásně propere a peníze jsou čisté jako padlý sníh a není možné to odhalit v logu.

Na webu o spolcích :
Každá postava může být členem nejvýše dvou spolků či církví (např. spolek + spolek, spolek + církev, nelze být členem dvou církví zároveň). Nedoporučuje se mít postavy 1 hráče ve více různých spolcích z důvodu možného střetu zájmů. Zneužití informací OOC přenosem přes hráče může být trestné.

Podle popisu to zakázané není ?

Přesně tak, zakázané to není, jen je to těžší pro hráče, musí dobře rozeznávat, co kdo ví a neví a pokud toho zneužije (úmyslně či nikoliv), tak musí počítat s nějakým pěkným trestem. Úsměv Na druhou stranu fórum je plný ooc informací, takže to rozeznávání trošku dělá snad každý.
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #5777 kdy: Únor 21, 2013, 01:22:28 pm

Dobře díky, ale radši si ještě počkám na oficiální stanovisko někoho z týmu.

Jinak, nevíte někdo, jestli bardské znalosti umožňují naučit se jazykům nebo musím mít normálně naklikané?

NE

Jazyky tady fungují jinak. Odpověď najdeš tady :
http://www.neverwinter.cz/upload/Kandelabrie2/files/Manual_K2_final.pdf
str. 30

Moje domněnka je, že pokud chytíš větu, která by tě měla 'doučit ten jazyk', podívá se kolik máš v ten moment bodů v lore a pokud zjistí, že se můžeš naučit nový jazyk, přidá ti ten item do invenáře.
Tak podle všeho co vím bych řekl že bardic knowledge ti pomáhá. A dokonce i rukavice.

Jestli někdo máte jinou zkušenost nebo jste to někdo zkoušel, tak to sem dejte. Tohle by mě taky zajímalo.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #5778 kdy: Únor 21, 2013, 01:32:47 pm

Dobře díky, ale radši si ještě počkám na oficiální stanovisko někoho z týmu.

Jinak, nevíte někdo, jestli bardské znalosti umožňují naučit se jazykům nebo musím mít normálně naklikané?
NE

Jazyky tady fungují jinak. Odpověď najdeš tady :
http://www.neverwinter.cz/upload/Kandelabrie2/files/Manual_K2_final.pdf
str. 30
Moje domněnka je, že pokud chytíš větu, která by tě měla 'doučit ten jazyk', podívá se kolik máš v ten moment bodů v lore a pokud zjistí, že se můžeš naučit nový jazyk, přidá ti ten item do invenáře.
Tak podle všeho co vím bych řekl že bardic knowledge ti pomáhá. A dokonce i rukavice.

Jestli někdo máte jinou zkušenost nebo jste to někdo zkoušel, tak to sem dejte. Tohle by mě taky zajímalo.

Neus už kolikrát říkal, že se bere jen počet bodů ve znalostech (fakticky naklikaných při postupu na další lvl) + bonus za int (ten se dá zvednout a připočte se to myslím), žádný jiný věci a ani featy by neměly hrát roli.
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #5779 kdy: Únor 21, 2013, 01:43:15 pm

Aha, good to know. Asi už jsem starší a zapomínám. Díky
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Dedek
Nováček

Příspěvků: 1


Zobrazit profil
Odpověď #5780 kdy: Únor 21, 2013, 01:56:41 pm



Rád bych si zde ujasnil pár bodů co se týče nějakých těch IC důvodů a dialogů před útokem.

Má postava má dva potencionální nepřátele, u obou zná jejich "maskovací" jméno a jejich oblečení, které mám vyscreenované, abych si příště mohl ověřit, že je to skutečně ono a má postava neudělá chybu.. Od jednoho mi přilítla banshee na odpočívadla (ustál jsem jí, následně jsem se ho jal pronásledovat), pro mé překvapení jsem zjistil, že je SDčko a tak se mi ztratil. Až ho příště potkám a budu mít tu šanci jej potrestat, tak se mu mám objevit a nechat ho utéct? (To, že porušil několik pravidel typu "útok na odpočívadle" a nulová "IC interakce" mi je teď úplně jedno, spíše mě zajímá, jestli člověk opravdu nemůže prostě na někoho vyskočit například z invisu, když na něj má spadeno)

No a druhý ZAPASTOVAL odpočívadlo, když jsem jednu past vyšlápl, tak pokračoval a položil jich ještě několik. Každopádně jsem je pak všechny se svou postavou vyšlapal, aby na tom nezařval nějaký lowik. U této postovy stejně tak vím jak vypadá a pochopitelně na ní bude mít má postava spadeno, až jí potká. Tuším, že také SDčko. :-)

V případě, že je vždycky upozorním na svou přítomnost a potencionální hrozbu mi nejspíše vždy utečou, takže v každém takovém případě, který se kdykoli a komukoli může přihodit to bude v lepším případě končit neúspěchem. V horším případě prohrou útočníka, protože nemá šanci nějak srazit, ochromit, paralizovat, stunovat obránce. atd., protože mu to zakazují pravidla a on na to pak nejspíše dojede, pokud si ho bude obránce chtít za jeho drzost podat.

Takže má otázka zní, potřebuji IC interakci před samotným útokem, pokud se jedná o postavy, na které mám spadeno?



Hele, je mi lito co se stalo protoze jsem misklikl na bansinu. To co jsem udelal byla takova IC pomsta jedne postave co u vas stala za to, ze na mne seslala hnev hvozdu bez jakyhokoli RP a bez nastaveni odporu. Proste sem stahoval z kuze zver a ta postava pribehla, hodila na mne kouzlo hnev hvozdu a odbehla. Nechtel jsem to resit pres DM nebo plakani na foru tak jsem se rozhodl pomstit IC (moje postava poznala kouzlo hnev hvozdu). Prubeh byl nasledovny:
1) prisel jsem za postavou na odpocivadlo a rekl ze za sve ciny zaplati.
2) odbehl jsem a nastavil na ni odpor
3) priblizil jsem se a hodil jen time stop a pak bansinu coz byl ten misklik misto finger of death (priznavam chybu)
4) bansina zabila dotycnou postavu a jeste jednoho kolemstojiciho
5) zdrhl jsem
6) napsal jsem ospravedlnujici tell postave co jsem omylem zabil (vy jste ji zvedli, jinak bych ji zvedl ja). Vas sem neresil, protoze jste to prezili a IC zadne kouzlo nevideli...
7) odmaskoval jsem se a trochu s vama poklabosil

PS: Ackoli jsem udelal chybu a hodil bansinu, ktera zabila postavu bez odporu (jsem si to pak s nim vyjasnil) ty jsi to kouzlo nevidel, protoze jsi byl v timestopu.. takze IC jsi videl ze dve postavy padly k zemi a pak nekdo v dali utika.. ale hraj to jak chces.. 
Úsměv
Zaznamenáno
Derken
Nováček

Příspěvků: 20


Zobrazit profil
Odpověď #5781 kdy: Únor 21, 2013, 04:11:22 pm

Dobrá, nechám to tentokrát plavat, nicméně jsem tě viděl přicházet a pak jsem viděl jak jsou kolem mě mrtvý a mě samotného něco zasáhlo a ty utíkáš.. Neřekl bych, že by někdo byl tak blbý a nedošlo mu to. Celou dobu má postava byla čelem přímo na tebe :-)
Zaznamenáno
-darkvision-
GUILD-Tovaryšstvo
Šampión
**
Příspěvků: 101


Zobrazit profil
Odpověď #5782 kdy: Únor 21, 2013, 05:36:01 pm

A když jsem čloivěk a mám znalosti 10, tak to znamená že umím svou lidskou řeč + se mohu naučit nějaký další jazyk? Popřípadě tady mě zajímá jak, nebo zda si mohu vybrat zda chci umet elfstinu nebo trpaslicuni, nebo to je nahodne?
Zaznamenáno
MinoDL
GUILD-Tovaryšstvo
Lord
****
Příspěvků: 936


Zobrazit profil
Odpověď #5783 kdy: Únor 21, 2013, 05:44:16 pm

Ano muzes naucit dalsi jazky kazdy jazky 5 bodov v znalostiach. a mozes sa naucit lubovolny jazyk ktory chces ale ten musis pocuvat primarne aby si sa naucil
Zaznamenáno

Kler T - chlapik iba s jednym cielom
Mino DurLomion - potulny bojovnik
Padli hrdinove - Aldaron  Laiqua - elfi druid, Mino El Ashally, maristen tvroskala, nech im je zem lahka.
-darkvision-
GUILD-Tovaryšstvo
Šampión
**
Příspěvků: 101


Zobrazit profil
Odpověď #5784 kdy: Únor 21, 2013, 09:38:22 pm

Zdravím lidičky, mám jeden dotaz.

Pokad chytnu někoho jiné rasy a sešlu na něj kouzlo ovládni osobu a podaří se mi ho ovládnout, mohu vyžadovat po něm aby mě učil jazyk? S tím že ale ten dotyčnej by pak měl použít runu a používat svuj jazyk doopravdy. Ne že nam bude psát nesystémové bláboly (tedy nebudu se moci naucit ten jazyk)..

Jakej na to máte názor? Jsem tu nový, tak to takhle hážu do pléna, rád bych věděl vaše názory. Děkuji
Zaznamenáno
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #5785 kdy: Únor 21, 2013, 11:44:44 pm

Zdravím lidičky, mám jeden dotaz.

Pokad chytnu někoho jiné rasy a sešlu na něj kouzlo ovládni osobu a podaří se mi ho ovládnout, mohu vyžadovat po něm aby mě učil jazyk? S tím že ale ten dotyčnej by pak měl použít runu a používat svuj jazyk doopravdy. Ne že nam bude psát nesystémové bláboly (tedy nebudu se moci naucit ten jazyk)..

Jakej na to máte názor? Jsem tu nový, tak to takhle hážu do pléna, rád bych věděl vaše názory. Děkuji

Tak tohle je na tom hraci, jestli to IC s tebou zahraje. To kouzlo totiz na postave hrace funguje "jen" jako omameni (dazed effect). Takze hrat ovladnuti je RP zalezitost obou hracu.
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Snekoun
K2-Oligarchove
Hrdina
***
Příspěvků: 304


Tard O´brien


Zobrazit profil
Odpověď #5786 kdy: Únor 22, 2013, 08:18:30 am

Je dovoleno aby jeden hráč měl více postav v jednom spolku ?

Napadá mě: založím si více postav, sjednotím je jedním spolkem. Jedna postava bude vydělávat peníze a ukládat na spolkový účet. Nastavím si, aby postava která bude TOP, měla ze spolkové kasy výplatu(cca 2000gp) a tím dojde k legálnímu přelévání peněz z jedné postavy na druhou. Systém to krásně propere a peníze jsou čisté jako padlý sníh a není možné to odhalit v logu.

Na webu o spolcích :
Každá postava může být členem nejvýše dvou spolků či církví (např. spolek + spolek, spolek + církev, nelze být členem dvou církví zároveň). Nedoporučuje se mít postavy 1 hráče ve více různých spolcích z důvodu možného střetu zájmů. Zneužití informací OOC přenosem přes hráče může být trestné.

Podle popisu to zakázané není ?

Přesně tak, zakázané to není, jen je to těžší pro hráče, musí dobře rozeznávat, co kdo ví a neví a pokud toho zneužije (úmyslně či nikoliv), tak musí počítat s nějakým pěkným trestem. Úsměv Na druhou stranu fórum je plný ooc informací, takže to rozeznávání trošku dělá snad každý.

Takže je to dovolený hustý  Šok
Zaznamenáno

Kráčím podle ní a šeptám: Tak Jarmilko, kdypak budeme mít svatbu? A ona odpovídá: Až pokvetou hovna!

Acount : Cili
Characters : Tard O´braien , Fren, Desur Tencklen
Taita
Šampión
**
Příspěvků: 152


Zobrazit profil
Odpověď #5787 kdy: Únor 22, 2013, 08:20:36 am

Zdravím lidičky, mám jeden dotaz.

Pokad chytnu někoho jiné rasy a sešlu na něj kouzlo ovládni osobu a podaří se mi ho ovládnout, mohu vyžadovat po něm aby mě učil jazyk? S tím že ale ten dotyčnej by pak měl použít runu a používat svuj jazyk doopravdy. Ne že nam bude psát nesystémové bláboly (tedy nebudu se moci naucit ten jazyk)..

Jakej na to máte názor? Jsem tu nový, tak to takhle hážu do pléna, rád bych věděl vaše názory. Děkuji

Tak tohle je na tom hraci, jestli to IC s tebou zahraje. To kouzlo totiz na postave hrace funguje "jen" jako omameni (dazed effect). Takze hrat ovladnuti je RP zalezitost obou hracu.

Toto som nasiel na nwnwiki ku kuzlu Dominate person.
Description: The target person temporarily becomes a faithful and loyal servant of the caster.
Cize podla mojho nazoru by mal spravit to co po nom "pán" vyzaduje Úsměv
Zaznamenáno

Felis - alchymistka ako lusk (wipe)
Sollin Olath - "Co si to ke me dovolujes ty spino!" (wipe)
Amélia
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #5788 kdy: Únor 22, 2013, 08:24:42 am

Zdravím lidičky, mám jeden dotaz.

Pokad chytnu někoho jiné rasy a sešlu na něj kouzlo ovládni osobu a podaří se mi ho ovládnout, mohu vyžadovat po něm aby mě učil jazyk? S tím že ale ten dotyčnej by pak měl použít runu a používat svuj jazyk doopravdy. Ne že nam bude psát nesystémové bláboly (tedy nebudu se moci naucit ten jazyk)..

Jakej na to máte názor? Jsem tu nový, tak to takhle hážu do pléna, rád bych věděl vaše názory. Děkuji

Tak tohle je na tom hraci, jestli to IC s tebou zahraje. To kouzlo totiz na postave hrace funguje "jen" jako omameni (dazed effect). Takze hrat ovladnuti je RP zalezitost obou hracu.

Toto som nasiel na nwnwiki ku kuzlu Dominate person.
Description: The target person temporarily becomes a faithful and loyal servant of the caster.
Cize podla mojho nazoru by mal spravit to co po nom "pán" vyzaduje Úsměv

Jak jsem napsal, RP pokud to tak zahraje, tak ano, ale systemove je to reseno jako omameni (dazed effect). Slusny RP hrac by ti to mel zahrat v pohode, jedine kde by se asi cuknul je, kdyby si ho nutil pomoci dominance k necemu co se naprosto prici jeho postave... A jen tak mimochodem na PC musis pouzivat Dominate monster 9teho kruhu aby ti to vubec systemove fungovalo jestli se nemilim...
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Taita
Šampión
**
Příspěvků: 152


Zobrazit profil
Odpověď #5789 kdy: Únor 22, 2013, 08:31:07 am

Zdravím lidičky, mám jeden dotaz.

Pokad chytnu někoho jiné rasy a sešlu na něj kouzlo ovládni osobu a podaří se mi ho ovládnout, mohu vyžadovat po něm aby mě učil jazyk? S tím že ale ten dotyčnej by pak měl použít runu a používat svuj jazyk doopravdy. Ne že nam bude psát nesystémové bláboly (tedy nebudu se moci naucit ten jazyk)..

Jakej na to máte názor? Jsem tu nový, tak to takhle hážu do pléna, rád bych věděl vaše názory. Děkuji

Tak tohle je na tom hraci, jestli to IC s tebou zahraje. To kouzlo totiz na postave hrace funguje "jen" jako omameni (dazed effect). Takze hrat ovladnuti je RP zalezitost obou hracu.

Toto som nasiel na nwnwiki ku kuzlu Dominate person.
Description: The target person temporarily becomes a faithful and loyal servant of the caster.
Cize podla mojho nazoru by mal spravit to co po nom "pán" vyzaduje Úsměv

Jak jsem napsal, RP pokud to tak zahraje, tak ano, ale systemove je to reseno jako omameni (dazed effect). Slusny RP hrac by ti to mel zahrat v pohode, jedine kde by se asi cuknul je, kdyby si ho nutil pomoci dominance k necemu co se naprosto prici jeho postave... A jen tak mimochodem na PC musis pouzivat Dominate monster 9teho kruhu aby ti to vubec systemove fungovalo jestli se nemilim...

Aha jasne. Tak ono to vacsinou byva aj na dobrej voli druheho hraca aby to bolo pekne zahrate.
Zaznamenáno

Felis - alchymistka ako lusk (wipe)
Sollin Olath - "Co si to ke me dovolujes ty spino!" (wipe)
Amélia
Stran: 1 ... 384 385 [386] 387 388 ... 454
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS