Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 01, 2024, 09:46:27 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 157 158 [159] 160 161 ... 454
  Tisk  
Autor Téma: Běžné dotazy  (Přečteno 2069447 krát)
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #2370 kdy: Červenec 05, 2009, 12:24:51 pm

Chcel by som len podotknut, ze presvedcovanie nie je mentalne ovladanie toho druheho. Úsměv
Taky si dovolím jednu připomínku.

Přesvědčování není lhaní.
Pokud si postava uvědomuje, že říká nepravdu, použijeme bluff(lhaní), nikoliv persuade (přesvědčování).

Mnohokrát jsem viděl, jak se to zaměňuje, protože se tak ušetří drahocenné bodíky.
Ale jelikož nejsme na HCRP tak je to úplně šumák...
Jelikož to s HCRP nemá nic společného, tak je to bezpřednětný post.
Cagusi zvykej si že už nejsi v DM týmu - v DM týmu bys tohle napsat mohl.  Jako hráč se musíš spokojit s tím: "Jelikož to podle mě s HCRP nemá nic společného, tak je to bezpřednětný post."
TOhle nemá s DM postem nic společného. Házení kostkou není nic HCRP, jinak by každá postava neměla pytlík kostek.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #2371 kdy: Červenec 05, 2009, 12:26:54 pm

Na RP serveru bych čekal, že se hráči dohodnou sami proti čemu se bude házet. S tím co tu říkáte(obecně) můžete vytvořit příručku a udělat z toho HCRP.
1. Myslet si, že se všichni hráči vždycky dohodnou je neskutečně naivní myšlenka.
2. Chceš říct, že servery, které mají příručku jak hrát RP jsou všechny HCRP? Čili potom by v tvé definici HCRP serveru byla podmínka 'mít vytvořenou příručku'?
Cagusi já nevím co řešíš - vždycky závisí jak se dohodnou.  To je rozdíl mezi HCRP a RP serverem. Když hráči hrají normálně a hážou si na přesvědčování i případě hraní - oběma to vyhovuje - nikdo z nich není proti tak je to RP přístup.  Když to ale oběma vyhovuje ale pak se objeví třetí hráč který je jen jako pozorovatel a začne do nic kecat že tak se to dělat nesmí že to musí dělat tak a tak - tak už to je do jisté míry Hardcored - tzn. HCRP. 

PS: Já si pamatuju kdy se na lhaní házelo síla vůle x síla vůle, nebo inteligence x inteligence, a nikomu to nevadilo.
Aha, takže je v pořádku, abych až bude moje postava lhát házel na koncetraci. Počkej nebo spellkraft, proč ne. V čem by moje postava ještě mohla mít body... jo, jízda na koni.
Lhaní je implementovanej skill, proč používat něco jiného??
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Arash
Host
Odpověď #2372 kdy: Červenec 05, 2009, 12:33:58 pm

ale koncept sveta dle hracu podtemna by mohlo byt treba to, ze buddou chodit nahore s pochodnema a vse podpalovat a tim vypalit cely povrch...to je treba priklad nerozumne snahy, je logicke ze nepujdem a nesmazem vsechno z lokaci.... takze samozrejme team tu snahu vyhodnoti, nevim co na tom Arashi vidis tak spatneho, je to naprosto prirozene...
Hmm, co na tom vidím špatného - to je jednoduché:
1) Podle jakých kritérií se to vyhodnotí?
2) Napsal jsi příklad který je hodně extrémní ALE - podívej na to i z jiného pohledu, hráči budou mít nějakou snahu, a i kdyby běhali dementně s pochodněma po povrchu tak jejich snaha a hra tím příjde naprosto v niveč, nic nepodpálí, nic se nezmění - nedejbože aby se dělali nějaké zásahy do světa.
3) V tom je ten rozdíl - udělá to hráč co není ve vedení a nestane se nic, vymyslíš něco ty a jelikož jsi DM tak hned se začne měnit prostředí, ztrácet suroviny atd...  a přitom oba dva návrhy byly na stejné úrovni.
4) Kdo nepochopil o co mi jde - nelíbí se mi upřednostnování jedné skupiny hráčů na úkor jiných. Je sice definováno že K2 je RP server ale možností jak hrát RP a na jaké úrovni je mnoho.
Zaznamenáno
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #2373 kdy: Červenec 05, 2009, 12:35:06 pm

Ježiš tady už je zase bordel , končim s debatou.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Arash
Host
Odpověď #2374 kdy: Červenec 05, 2009, 12:37:25 pm

Chcel by som len podotknut, ze presvedcovanie nie je mentalne ovladanie toho druheho. Úsměv
Taky si dovolím jednu připomínku.

Přesvědčování není lhaní.
Pokud si postava uvědomuje, že říká nepravdu, použijeme bluff(lhaní), nikoliv persuade (přesvědčování).

Mnohokrát jsem viděl, jak se to zaměňuje, protože se tak ušetří drahocenné bodíky.
Ale jelikož nejsme na HCRP tak je to úplně šumák...
Jelikož to s HCRP nemá nic společného, tak je to bezpřednětný post.
Cagusi zvykej si že už nejsi v DM týmu - v DM týmu bys tohle napsat mohl.  Jako hráč se musíš spokojit s tím: "Jelikož to podle mě s HCRP nemá nic společného, tak je to bezpřednětný post."
TOhle nemá s DM postem nic společného. Házení kostkou není nic HCRP, jinak by každá postava neměla pytlík kostek.
Mi šlo o tvůj přístup, píšeš jako bys byl nadřazený ostatním hráčům, cituji "tohle je bezpředmětná diskuse". Tohle má právo prohlásit DM, né hráč o diskusi jiných hráčů.
Zaznamenáno
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #2375 kdy: Červenec 05, 2009, 12:39:01 pm

To Arash:

Ja kdyz neco vymyslim, tak se nic nezmeni, nejsem WB, sem DM! Kazdy napad, jak od hrace ci DM projde schvalovanim...takze pises nesmysly..
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #2376 kdy: Červenec 05, 2009, 12:39:06 pm

Btw.
DM = Dungeon Master
WB = Wolld Builder

kdyby jste zapomněli.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Arash
Host
Odpověď #2377 kdy: Červenec 05, 2009, 12:39:30 pm

Na RP serveru bych čekal, že se hráči dohodnou sami proti čemu se bude házet. S tím co tu říkáte(obecně) můžete vytvořit příručku a udělat z toho HCRP.
1. Myslet si, že se všichni hráči vždycky dohodnou je neskutečně naivní myšlenka.
2. Chceš říct, že servery, které mají příručku jak hrát RP jsou všechny HCRP? Čili potom by v tvé definici HCRP serveru byla podmínka 'mít vytvořenou příručku'?
Cagusi já nevím co řešíš - vždycky závisí jak se dohodnou.  To je rozdíl mezi HCRP a RP serverem. Když hráči hrají normálně a hážou si na přesvědčování i případě hraní - oběma to vyhovuje - nikdo z nich není proti tak je to RP přístup.  Když to ale oběma vyhovuje ale pak se objeví třetí hráč který je jen jako pozorovatel a začne do nic kecat že tak se to dělat nesmí že to musí dělat tak a tak - tak už to je do jisté míry Hardcored - tzn. HCRP. 

PS: Já si pamatuju kdy se na lhaní házelo síla vůle x síla vůle, nebo inteligence x inteligence, a nikomu to nevadilo.
Aha, takže je v pořádku, abych až bude moje postava lhát házel na koncetraci. Počkej nebo spellkraft, proč ne. V čem by moje postava ještě mohla mít body... jo, jízda na koni.
Lhaní je implementovanej skill, proč používat něco jiného??
Je jedno na co se hází, když se hráči dohodnou tak není problém. Pokud se nedohodnou tak se většinou nehází. Proč násilně psát jak se to má dělat?
Tohle je v rukou hráčů - nech jim volnost, nemusí být všechno předepsané.
Zaznamenáno
Arash
Host
Odpověď #2378 kdy: Červenec 05, 2009, 12:41:12 pm

To Arash:

Ja kdyz neco vymyslim, tak se nic nezmeni, nejsem WB, sem DM! Kazdy napad, jak od hrace ci DM projde schvalovanim...takze pises nesmysly..
Dobrá, nevidím do vašeho fora, takže uznávám že to je možné.  Ale zajímalo by mě jak takové schvalování vypadá.

PS: změnit ale můžeš, pokud vím tak na K2 funguje pro DM úplná perzistence - tzn. když DM ve hře cokoli změní tak se to uloží, takže má v podstatě práva podobná WB akorát v menším měřítku.
Zaznamenáno
formator
Král
*****
Příspěvků: 1330



Zobrazit profil
Odpověď #2379 kdy: Červenec 05, 2009, 07:30:04 pm

Stále se domnívám že sis neprověřil kde,co a jak roste .Ocenuji, však že máš alespoň Ty  odvahu, odpovědět ,proto že to ,jak to obyčejně při průserech bývá ,někdo to „odsrat“ musí  .
No tak to uz by snad stacilo ne?
Co se tyce nejakych konceptualnich zmenach, co udelame, tak to samozrejme v dlouhodobem hledisku ma vest k lepsi K2 pro nas vsechny, napriklad tis na ktery nadavas, tak ho jiste v lese najdes mraky, takze k zadnemu omezeni nedoslo, zkus se podivat. Pristupnost nekterych surovin se meni podle toho, jak dopadnou questy a take podle toho, jak se ukaze, ze je to vhodne/nevhodne v zajmu koncepce tohoto sveta a v ramci celkoveho jeho fungovani a ekonomiky. Acroni sli do lesa, nikdo jim nebranil (nejen druidi) tak ho vyplenili...--> nasledky prisly a nekteri hraci se certi (zatim se mi to zda spise jako 1 skupina).
Tebou uváděný Tis ,byl výskyt  chráněn jako top surovina pro určité lv .Realita dnes - roste malý stromek u cesty ,kde krom sekery potřebuješ jen příslušný skill.Není třeba kosit NPC ,ale je třeba naběhat spousty minut na posekání 30 ks stromu (rostou jen malé ).Pro někoho je možná  super zábava ,probíhat prázdné mapy ,jako bych těch prázdných a velkých již dnes nebylo dost a dost ,pro nás holt ne .
Tis je top surovina ,jako adamantin,diamant  či ne ?Tak ,jak je  změna provedena ,podle mého odhadu nepodpoří ani komunikaci ,obchod či ekonomiku .

Co se té zminované "jedné skupiny" týče ,nikde tu nevidím acc spousty hráčů co potkávám ve hře .Nejsou ani v pochvalách ani ve stížnostech či nápadech - není to divné ?

Pokud Vam vadi (formi, cendaa, fousek), ze K2 se neustale vyviji a reaguje na rozumne snahy hracu a jejich reakci na questy, tak je to dost zvlastni.
Nevadí mi vývoj na qwesty ,kde je  otevřený konec ,s nadějí na výhru ,prohru či změnu atd .
Po  jednom fiasku - Timpánie ,kde 10 hráčů IC blbne 2 dny a výsledek je znám dopředu ,tedy DM (trest Arashovi a jeho pohůnkům ) -se křikem se vyhlásí "epický qwest" a zpětně se IC doplní na foru – to je reálný stav věci.Nemělo by to být náhodou obráceně?!
 Stále mi, ale uniká a nikdo povolaný na to neodpověděl ,proč je jeho výskyt u pirátů snížen min o 2/3 .Achrooni vyplenili  podle Vašeho epického qwestu hvozdy, co s tím mají jižní lokace společného Co????!!!!
Nikde se tu hráč nedoví ,kdo tu úpravu  provedl tak „diletantským“ způsobem , a nikde se tu nepíše jak ,DM provedené změny kontrolují a je li úmysl nastavit jiné podmínky pro nováčky ,či je to jen chyba ...
Výskyt surovin není bug, a hráč neví co „autor“ vymyslel na oživení hry  a co je záměr .Nejsme čtenáři myšlenek a do vašich debat o  vývoji nevidíme,jak poznamenal Arash .
Zažil jsem pár epických qwestů ,ale v žádném se neměnil výskyt co do počtu a umístění surovin - zatarasil se vchod ,uzavřeli lokace ale nikde se neměnili podmínky, které byly od počátku nastavené a tudíž by měli byt neměné v rámci rovnosti .

Divíš se že se rozčilujem?! Je demokracie a server je veřejný .
Na normální jednoduché dotazy se neodpovídá ,koš či úmyslně přesunutá diskuse (viz odkaz ) se nečte a tak se nemůžeš divit, že se domáháme odpovědi přiostřenou diskusí a že se holt nenecháme odbít pohádkami pro děti .Na to jsme dost staří a nějaké zkušenosti se systémem též máme.
Nebylo by ,bývalo jednodužší ,na vznesený jednoduchý dotaz 1.7.reagovat ??
Odpovědět a stav věci zkontrolovat ,než tu teď bránit pochybnou IC pozici ,která je dle mého soudu neudržitelná, svým provedením Co??? Je tak těžké napsat,ano nastala chyba opraví se – nebude se opakovat Co????

Cendo, fousku, formatore - jednoduchá rada - jsme RP server, vemte lopaty, voly a začněte s přesazovaním - udělejte si tisový háj. Pak vám nemůže říct nikdo ani půl slova a DM určitě rádi takový háj dostaví.
Díky za radu ,proberu to s Varlatama  Smích Smích

Opačným směrem abych jen neremcal ,je supr že se jisté skupiny baví ,že chválí Dm za qwestíky ,přípravu a pod .Registruji to ,a za toto dění Vám dík .


PS:
Já si myslím, že ty kecy o nedostatku surovin jsou pěkná hovadina vyplozená skupinkou několika magůrků, kteří ani nemají tu slušnost ověřit si to ve hře. Tisu jsou fakt mraky, stejně jako např. athelasu, bůvolí kůže se dají shánět po stovkách. To že si pár zmatených crafterů nevidí na špičku nosu je jenom jejich problém.
Neznám Tě a ty neznáš mne ,tak že buď od té dobroty  a neškatulkuj mne do skupiny magůrků .Nejsme ve hře ,ale na foru .Myslet si samozřejmě můžeš co chceš .
Zaznamenáno

Solanne Thel
Darah Davis
Amy
Host
Odpověď #2380 kdy: Červenec 05, 2009, 08:09:27 pm

 Kroutím očima Co???
Zaznamenáno
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #2381 kdy: Červenec 05, 2009, 08:10:50 pm

Hele formi zkousel si ten tis pokacet? Jen tak se kontrolne ptam, pokud ne, zkus to Mrknutí

A jak uz sem napsal vyse, tisu je spis vice nez mene ted celkove na serveru, co se tyce buvolu, tak jejich tezba neni problem a to co psal ludek je pravda, behem chvile neni problem mit par set kuzi...

Doporucuji si probehnout les, zjistis, ze toho tisu opravdu neubylo, ba naopak...
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #2382 kdy: Červenec 05, 2009, 08:46:38 pm

Jen tak mimochodem, jak se dívají pravidla na nestandardní hlavy a podobné věcičky? Dneska jsem viděl týpka s rudou lví hlavou, Darona s rohama jsme viděli asi všichni.... Ignorovat nebo ne?
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #2383 kdy: Červenec 05, 2009, 08:59:36 pm

zabit, je to demonicke stvoreni a mas to Škleb

No takhle je na tve postave jak se k nemu bude chovat, v horsky by sme ho pokladali asi za demona, nevim, dle hry toho hrace tez no...
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Eruruu
Lord
****
Příspěvků: 801

TRIPLE LOL!!! M-M-M-MONSTER LOL!!!


Zobrazit profil
Odpověď #2384 kdy: Červenec 05, 2009, 10:26:17 pm

Ona je v těch hlavách i lví? My jsme na to museli používat externí program. A pak to zakázali Smích
Zaznamenáno

Intel Xeon E3-1231V3, 8GB RAM, 120GB SSD + RAID 1 2x1TB, HD 5770, Fractak Design
Stran: 1 ... 157 158 [159] 160 161 ... 454
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS