Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 01, 2024, 04:43:11 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 156 157 [158] 159 160 ... 454
  Tisk  
Autor Téma: Běžné dotazy  (Přečteno 2069395 krát)
Eruruu
Lord
****
Příspěvků: 801

TRIPLE LOL!!! M-M-M-MONSTER LOL!!!


Zobrazit profil
Odpověď #2355 kdy: Červenec 04, 2009, 11:03:04 pm

Na RP serveru bych čekal, že se hráči dohodnou sami proti čemu se bude házet. S tím co tu říkáte(obecně) můžete vytvořit příručku a udělat z toho HCRP.
Zaznamenáno

Intel Xeon E3-1231V3, 8GB RAM, 120GB SSD + RAID 1 2x1TB, HD 5770, Fractak Design
formator
Král
*****
Příspěvků: 1330



Zobrazit profil
Odpověď #2356 kdy: Červenec 04, 2009, 11:28:35 pm

a) Je úmyslem ztížit a nastavit jiné podmínky nově příchozím ?  Nevím co si myslet/Nerozhodný
b) Omezit suroviny ? Nevím co si myslet/Nerozhodný
c ) „nedokonalá“  úprava po qwestu ? Hněv
d) wipe  ? Pláč
a) je zajímavé, cojsi napsal. Když se nad tím zamyslím, tak aby se přišlo na to, že je něco špatně, tak se to upraví, ale pokud nechceš po každé úpravě dělat wipe, tak to upravíš za běhu nechápu jak jinak by sis to představoval
b) doufám že to je směr, kterým se změny na K2 budou ubírat, protože to je strašně snadný
c) každá úprava po questu je dokonalá, protože je to reakce na vývoj světa. Není nic horšího, než monotónní svět, kde už předem vím, že projdu tady a támhle se objeví creep, či tady v té lokaci v tomhle rohu na mě čeká tahle a tamta bylinka/strom etc.
d) chtít vyděsit a šokovat čtenáře bych čekal od spisovatele hororových povídek Mrknutí či od komerční televize.
Děkuji za soukromý názor ,ale vyčkám si na oficielní vyjádření . ;)viz :
http://kandelabrie.dontexist.net/index.php?team
PS:Trváš li na odpovědi rád ji pošlu pm .Soukromně můžem diskutovat o čemkoli  Smích
Zaznamenáno

Solanne Thel
Darah Davis
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #2357 kdy: Červenec 04, 2009, 11:29:10 pm

Na RP serveru bych čekal, že se hráči dohodnou sami proti čemu se bude házet. S tím co tu říkáte(obecně) můžete vytvořit příručku a udělat z toho HCRP.
1. Myslet si, že se všichni hráči vždycky dohodnou je neskutečně naivní myšlenka.
2. Chceš říct, že servery, které mají příručku jak hrát RP jsou všechny HCRP? Čili potom by v tvé definici HCRP serveru byla podmínka 'mít vytvořenou příručku'?
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #2358 kdy: Červenec 04, 2009, 11:31:12 pm

a) Je úmyslem ztížit a nastavit jiné podmínky nově příchozím ?  Nevím co si myslet/Nerozhodný
b) Omezit suroviny ? Nevím co si myslet/Nerozhodný
c ) „nedokonalá“  úprava po qwestu ? Hněv
d) wipe  ? Pláč
a) je zajímavé, cojsi napsal. Když se nad tím zamyslím, tak aby se přišlo na to, že je něco špatně, tak se to upraví, ale pokud nechceš po každé úpravě dělat wipe, tak to upravíš za běhu nechápu jak jinak by sis to představoval
b) doufám že to je směr, kterým se změny na K2 budou ubírat, protože to je strašně snadný
c) každá úprava po questu je dokonalá, protože je to reakce na vývoj světa. Není nic horšího, než monotónní svět, kde už předem vím, že projdu tady a támhle se objeví creep, či tady v té lokaci v tomhle rohu na mě čeká tahle a tamta bylinka/strom etc.
d) chtít vyděsit a šokovat čtenáře bych čekal od spisovatele hororových povídek Mrknutí či od komerční televize.
Děkuji za soukromý názor ,ale vyčkám si na oficielní vyjádření . ;)viz :
http://kandelabrie.dontexist.net/index.php?team
PS:Trváš li na odpovědi rád ji pošlu pm .Soukromně můžem diskutovat o čemkoli  Smích
Jako hráči si ani nic jiného než soukromé názory poskytnout nemůžeme Úsměv
Nene, myslím, že pokračovat nemusíme.Není moc co řešit.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Arash
Host
Odpověď #2359 kdy: Červenec 05, 2009, 06:49:27 am

Chcel by som len podotknut, ze presvedcovanie nie je mentalne ovladanie toho druheho. Úsměv
Taky si dovolím jednu připomínku.

Přesvědčování není lhaní.
Pokud si postava uvědomuje, že říká nepravdu, použijeme bluff(lhaní), nikoliv persuade (přesvědčování).

Mnohokrát jsem viděl, jak se to zaměňuje, protože se tak ušetří drahocenné bodíky.
Ale jelikož nejsme na HCRP tak je to úplně šumák...
Jelikož to s HCRP nemá nic společného, tak je to bezpřednětný post.
Cagusi zvykej si že už nejsi v DM týmu - v DM týmu bys tohle napsat mohl.  Jako hráč se musíš spokojit s tím: "Jelikož to podle mě s HCRP nemá nic společného, tak je to bezpřednětný post."
Zaznamenáno
Arash
Host
Odpověď #2360 kdy: Červenec 05, 2009, 06:54:42 am

Na RP serveru bych čekal, že se hráči dohodnou sami proti čemu se bude házet. S tím co tu říkáte(obecně) můžete vytvořit příručku a udělat z toho HCRP.
1. Myslet si, že se všichni hráči vždycky dohodnou je neskutečně naivní myšlenka.
2. Chceš říct, že servery, které mají příručku jak hrát RP jsou všechny HCRP? Čili potom by v tvé definici HCRP serveru byla podmínka 'mít vytvořenou příručku'?
Cagusi já nevím co řešíš - vždycky závisí jak se dohodnou.  To je rozdíl mezi HCRP a RP serverem. Když hráči hrají normálně a hážou si na přesvědčování i případě hraní - oběma to vyhovuje - nikdo z nich není proti tak je to RP přístup.  Když to ale oběma vyhovuje ale pak se objeví třetí hráč který je jen jako pozorovatel a začne do nic kecat že tak se to dělat nesmí že to musí dělat tak a tak - tak už to je do jisté míry Hardcored - tzn. HCRP. 

PS: Já si pamatuju kdy se na lhaní házelo síla vůle x síla vůle, nebo inteligence x inteligence, a nikomu to nevadilo.
Zaznamenáno
Cendaa
Lord
****
Příspěvků: 952


3w.0v0cna.cz


Zobrazit profil
Odpověď #2361 kdy: Červenec 05, 2009, 09:04:17 am

a) je zajímavé, cojsi napsal. Když se nad tím zamyslím, tak aby se přišlo na to, že je něco špatně, tak se to upraví, ale pokud nechceš po každé úpravě dělat wipe, tak to upravíš za běhu nechápu jak jinak by sis to představoval
b) doufám že to je směr, kterým se změny na K2 budou ubírat, protože to je strašně snadný
c) každá úprava po questu je dokonalá, protože je to reakce na vývoj světa. Není nic horšího, než monotónní svět, kde už předem vím, že projdu tady a támhle se objeví creep, či tady v té lokaci v tomhle rohu na mě čeká tahle a tamta bylinka/strom etc.
a) co bylo špatně na tisu který rostl na blatech? co bylo špatně na buvolech v elfím hvozdu? co bylo špatně na mandragoře před kráterem?
b) ukaž mi jeden tvůj výrobek 5+řady, meleš bez prominutím *censored* ! Například u alchymie by mě zajímalo, proč se každý *censored* na 5 kové lektvary, že by byly tak strašně snadné?
c) to že nejsou druidi, tak spálíme les, co kdyby se změna týkala druidů, třeba by mohli přijít o svý kouzla z lesa a oltáře, protože oni na to *censored* ? to jakože se v kráteru těží železo, tak si DM pozve trpaslíky a oni to zavalí? to je ovlivňování světa hráčem nebo DM?
Tento svět se díky zásahům DM v *censored* otáčí a pokud se tohle nezastaví, tak jde do kytek, to je můj názor.
Poslední změna: Červenec 05, 2009, 09:49:41 am od ATM Zaznamenáno

K2 - LEGEN wait for it DARY
Amy
Host
Odpověď #2362 kdy: Červenec 05, 2009, 10:38:05 am

bla bla bla bla  Smích bla? bla bla s velkým Bla  Smích  Kroutím očima
Líbí se mi, jak dokážete popsat x stránek řečma o ničem.   Škleb

Zaznamenáno
Cendaa
Lord
****
Příspěvků: 952


3w.0v0cna.cz


Zobrazit profil
Odpověď #2363 kdy: Červenec 05, 2009, 11:04:16 am

nevím ke komu píšu, když jste na učtě dva, ale přesně to je ten správný koncept prosazovaný DM... všechno co je na fóru je BLA, BLA,BLA když se někdo ozve je to BLA,BLA, BLA... asi je chyba někde v metrixu
Zaznamenáno

K2 - LEGEN wait for it DARY
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #2364 kdy: Červenec 05, 2009, 11:19:33 am

No tak to uz by snad stacilo ne?

To Cendaa: Nikdo nikoho neomezuje, DM team se snazi zprijemnovat vsem slusnym hracum hru a neustale menit svet v reakci na snahy hracu a vysledky questu.

Co se tyce nejakych konceptualnich zmenach, co udelame, tak to samozrejme v dlouhodobem hledisku ma vest k lepsi K2 pro nas vsechny, napriklad tis na ktery nadavas, tak ho jiste v lese najdes mraky, takze k zadnemu omezeni nedoslo, zkus se podivat. Pristupnost nekterych surovin se meni podle toho, jak dopadnou questy a take podle toho, jak se ukaze, ze je to vhodne/nevhodne v zajmu koncepce tohoto sveta a v ramci celkoveho jeho fungovani a ekonomiky. Acroni sli do lesa, nikdo jim nebranil (nejen druidi) tak ho vyplenili...--> nasledky prisly a nekteri hraci se certi (zatim se mi to zda spise jako 1 skupina).

Mnozstvi vetsiny surovin nebylo omezeno v ramci servru, ale spise se zmenily zazite stereotypy jejich ziskavani...

Pokud Vam vadi (formi, cendaa, fousek), ze K2 se neustale vyviji a reaguje na rozumne snahy hracu a jejich reakci na questy, tak je to dost zvlastni. Nejhorsi co by se mohlo stat je, aby K2 byl mrtvy svet totalne beze zmen...sice je hezky vedet tamhle se spawne to a tohle, tamhle je to a tohle...ale to se casem omrzi a je to nuda, takze se svet vyviji, nevim proc na tom a na snahach teamu vidite furt jen negativa. Ale tak mi reknete uprimne, Vy by jste chteli aby svet byl neustale stejny a monotonni?   

PS. toto je forum persistentniho modulu NWN a ne debata v cenove hospode 4. tridy s partou dlazdicu Mrknutí
Poslední změna: Červenec 05, 2009, 11:23:17 am od ATM Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Arash
Host
Odpověď #2365 kdy: Červenec 05, 2009, 11:42:03 am

Odpověd pěkná, ale nic nevysvětlující.

Jde spíš o to jak jsi psal že je to výsledkem Questů, potíž je v tom že to nejsou hráčské questy ale DM questy.  To DM vypálili daný les, takže dalo by se říct že byla provedena změna. Místo aby DM řeklo z jakého důvodu tak to svádí na vlastní quest. Prostě jsme v začarovaném kruhu.

Jinak k tomu co já sleduju tak je to úplně naopak. K2 nereaguje na snahy hráčů, ale hráči jsou nuceni reagovat na snahy světa (DM).  Takže je to úplně naopak - svět se mění, ale hráči to neovlivnují, hráči jsou nuceni se přizpůsobovat a někdy je jim dána určitá možnost k navození toho že opravdu jednají svobodně a jejich chování formuluje svět. To je sice pravda, ale jen v dlouhodobém měřítku a jen v tom co se DM a WM líbí. (to podpoří a takové myšlenky jdou dále, to co se nelíbí nepodpoří a většinou to končí krachem kvůli nezajmu).

Cendo, fousku, formatore - jednoduchá rada - jsme RP server, vemte lopaty, voly a začněte s přesazovaním - udělejte si tisový háj. Pak vám nemůže říct nikdo ani půl slova a DM určitě rádi takový háj dostaví.
Zaznamenáno
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #2366 kdy: Červenec 05, 2009, 11:58:11 am

Já si myslím, že ty kecy o nedostatku surovin jsou pěkná hovadina vyplozená skupinkou několika magůrků, kteří ani nemají tu slušnost ověřit si to ve hře. Tisu jsou fakt mraky, stejně jako např. athelasu, bůvolí kůže se dají shánět po stovkách. To že si pár zmatených crafterů nevidí na špičku nosu je jenom jejich problém.
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #2367 kdy: Červenec 05, 2009, 12:00:30 pm

Arashi zkus jednou vypustit neco rozumneho a nepodporujiciho flame...

Jak jsem napsal svet reaguje na ROZUMNE snahy hracu, nelze reagovat na vsechny, pri vsem se prihlizi k vhodnosti v ramci sveta a zda ta snaha jde ci nejde proti koncepci toho sveta...a pokud je nejaky pohled na svet, ktery se snazi udrzovat, tak samozrejme neni na tu snahu reagovano, promin, ale koncept sveta dle hracu podtemna by mohlo byt treba to, ze buddou chodit nahore s pochodnema a vse podpalovat a tim vypalit cely povrch...to je treba priklad nerozumne snahy, je logicke ze nepujdem a nesmazem vsechno z lokaci.... takze samozrejme team tu snahu vyhodnoti, nevim co na tom Arashi vidis tak spatneho, je to naprosto prirozene...

A ano byl to DM quest, ale hraci nijak nezareagovali...

Takze k tomuto tematu uz posledni, protoze po prispevku Arashova typu uz reagovat nebudu...
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Cendaa
Lord
****
Příspěvků: 952


3w.0v0cna.cz


Zobrazit profil
Odpověď #2368 kdy: Červenec 05, 2009, 12:02:31 pm

Konečně jsem se dozvěděl, že jsem zařazen v 1. skupince neslušní hráči  Nevím co si myslet/Nerozhodný mohu vědět na jaké posici ?
PS: I ve 4.cenové skupině se dozvíš zajímavé informace, příběhy a není to o tom jak kdo mluví, ale jak kdo činí.
Zaznamenáno

K2 - LEGEN wait for it DARY
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #2369 kdy: Červenec 05, 2009, 12:03:58 pm

Cendaa: ty nejsi ve skupine neslusni hraci

A ve 4te cenove se dozvis zajimave veci, ale kdyz to pisu na forum kandosky chce to zmenit formu a nepouzivat stejny jazyk Mrknutí
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Stran: 1 ... 156 157 [158] 159 160 ... 454
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS