Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Červenec 05, 2024, 09:16:13 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 112 113 [114] 115 116 ... 454
  Tisk  
Autor Téma: Běžné dotazy  (Přečteno 2154707 krát)
aster3
Hrdina
***
Příspěvků: 320



Zobrazit profil WWW
Odpověď #1695 kdy: Duben 13, 2009, 01:24:05 pm

...

neviem prečo sa čertíš, acroni su zatial jedny z najsilnejsich npc co chodi po kandelabrii a ak tomu rozumiem spravne tak ti vadi ze nezabijes acronov sam ako carodej ? skus zobrat partu tak 5 ludi a acron na 40 lvly ide pod kvetinky. Samozrejme ked napadnes mesto a myslis si ze tych acronov tam vyzabijas sam, tak si na omyle.

A ked hovoris ze carodej ma slabe DC kuziel tak vyskusaj ine finty ... niektore tie nove epicke kuzla su velmi veeeelmi zaujimave
Zaznamenáno

Mithrandir
Host
Odpověď #1696 kdy: Duben 13, 2009, 01:26:55 pm

A este k tym acronom. Celkovo straze na 30-40lvl su EPICKE POSTAVY. Takze pozor na to, nijako sa nelisia od hracskej postavy.
Zaznamenáno
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #1697 kdy: Duben 13, 2009, 01:29:21 pm

Fru-fru
Mága ti doporučuju, je to pořád nádherná postava, i když ji tu pořád ořezávají.. A úplně a naprosto souhlasím s tím, že tady všechno vyprskáš bez účinku. Tady je to buď tak, že kouzla fungují krásně, ale na slabé potvůrky, nebo chceš pomoct v boji s něčím silnějším, ale to se jen marně budeš snažit. Takže je úplně jedno, jestli sešleš ohnivou kouli, maxovanou IGMS nebo třeba ovládni příšeru. Buď to zafunguje, a pak to funguje všechno zhruba stejně účinně, nebo nefunguje ani jedno.

Ludekk
Jo jo, stejný postřeh Úsměv

Mithrandir
1. přesný čísla neznám, ale měl jsem před wipem čaroděje 27 lvl s epic. zaměřením a int 34 a nikdy jsem žádným kouzelm nic nedokázal.

3. spočti si, kolik těch životů onen chudák bojovník má.. ano, na 15. lvlu to je najednou o dost silnější zbraň než doteď, ale na vyšších lvlech už zase postrádá význam i přes epic. wardku nebo cokoliv jinýho. Nebo už si zapomněl, jak jsme zrovna my zkoušeli před wipem účinnost epické ochrany? Klidně ti to připomenu.
Dal si mi dvě rány, jeden kritik, jednu obyč. Já na sobě měl čirou náhodou mestilův štít, předtuchu a epickou ochranu. První ránu jsem ti pohltil a štípnul jsem tě štítem. Kritikem si mi i přes pohlcení sebral přes sto životů a já ti dal druhý štípnutí. A výsledek? Já byl těžce zraněn, další kritik bych ani omylem nepřežil a ty si byl lehce zraněn. A že kritik je spíš vzácný? Ty sám si říkal, že kritik dáváš každou druhou ránu a ze zkušenosti vím, že to je realita.
Samostatné expení je taky pohádka, sám něco dokážeš, jen dokud máš kouzla a čaroděj má zatraceně málo pozic. A když si vyvoláš přítelíčky a nakouzlíš je, tak to trochu dává smysl, ale pak zase naprosto nechápu souvislost se štíty. Kromě toho si pak takový čaroděj spíš hraje na lékárníka, aby mu ti přítelíčci vůbec přežili...
Poslední změna: Duben 13, 2009, 01:32:01 pm od Geralt z Rivie Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Mithrandir
Host
Odpověď #1698 kdy: Duben 13, 2009, 01:37:51 pm

3. spočti si, kolik těch životů onen chudák bojovník má.. ano, na 15. lvlu to je najednou o dost silnější zbraň než doteď, ale na vyšších lvlech už zase postrádá význam i přes epic. wardku nebo cokoliv jinýho. Nebo už si zapomněl, jak jsme zrovna my zkoušeli před wipem účinnost epické ochrany? Klidně ti to připomenu.
Dal si mi dvě rány, jeden kritik, jednu obyč. Já na sobě měl čirou náhodou mestilův štít, předtuchu a epickou ochranu. První ránu jsem ti pohltil a štípnul jsem tě štítem. Kritikem si mi i přes pohlcení sebral přes sto životů a já ti dal druhý štípnutí. A výsledek? Já byl těžce zraněn, další kritik bych ani omylem nepřežil a ty si byl lehce zraněn. A že kritik je spíš vzácný? Ty sám si říkal, že kritik dáváš každou druhou ránu a ze zkušenosti vím, že to je realita.
Samostatné expení je taky pohádka, sám něco dokážeš, jen dokud máš kouzla a čaroděj má zatraceně málo pozic. A když si vyvoláš přítelíčky a nakouzlíš je, tak to trochu dává smysl, ale pak zase naprosto nechápu souvislost se štíty. Kromě toho si pak takový čaroděj spíš hraje na lékárníka, aby mu ti přítelíčci vůbec přežili...

Ale pozor, ty porovnavas moju 40lvl postavu s tvojou..kolko ? 25 ? To je trosku rozdiel. A este k tomu moja s full vybavou (predtucha pri tejto vybave nema absolutne ziadnu ucinnost), tvoja vybava bola oproti mojej da sa povedat ze skoro nic.

Keby si porovnal take iste lvly postav, vseobecne carodej vyhrava.

S kritikom som nehovoril absolutne nic. Zalezi na postave, ci tam mas WM, ci mas ostrost na zbrani a aku zbran mas.  Ja som mal jedno, aj druhe aj tretie  Úsměv

K expeniu - staci nakuzlit seba, nejaka ta premena. Kuzla ti zas az tak dlho nevydrzia, ale za ten cas toho pobijes velmi vela.



K prvemu bodu uz asi vies co poviem, porovnavas svoj lvl vs 40lvl straze. To cakas, ze s rozdielom 15lvlov tie straze pobijes ? Hm  Úsměv
Poslední změna: Duben 13, 2009, 01:43:36 pm od Mithrandir Zaznamenáno
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #1699 kdy: Duben 13, 2009, 01:48:56 pm

To beru, ale i kdybych byl lvl 40, tak co se změní? Nic, jen místo dvou ran vydržím třeba čtyry.. Moje vybavení nehraje roli, protože přesně jak si řekl, meč +5 projde většinou pohlcení.
Čaroděj může všeobecně vyhrávat, ale musíš vědět o tom kterým souboji předem. Jako čaroděj nemůžeš mít zároveň kouzla pro všechny, ani pro většinu situací. Navíc teď ty záchrany, neřekl bych, že je čaroděj tak silné povolání.
O tom kritiku si říkal přesně to, co teď. Úsměv
A o účinnosti přeměn už taky nejsem tak přesvědčenej, jako čaroděj nevezmu do ruky pořádnej meč a do proměny se mi nic nepřidá. I když.. můžu si v proměne pak vzít vybavení z inventáře?

Aster3
Ano, s tím souhlasím. Sám město nevybiju a ani v nejmenším mi to nevadí. Epická kouzla jsou pěkné věci, jen je neuvěřitelný problém je sehnat. Úsměv Já je sehnat zkoušel a nakonec jsem jich posbíral asi osm. Ty knihy jsou vážně hodně dobrý nápad, ty se mi líbily už od začátku.
Poslední změna: Duben 13, 2009, 01:53:58 pm od Geralt z Rivie Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Arash
Host
Odpověď #1700 kdy: Duben 13, 2009, 01:55:47 pm

To beru, ale i kdybych byl lvl 40, tak co se změní? Nic, jen místo dvou ran vydržím třeba čtyry.. Moje vybavení nehraje roli, protože přesně jak si řekl, meč +5 projde většinou pohlcení.
Čaroděj může všeobecně vyhrávat, ale musíš vědět o tom kterým souboji předem. Jako čaroděj nemůžeš mít zároveň kouzla pro všechny, ani pro většinu situací. Navíc teď ty záchrany, neřekl bych, že je čaroděj tak silné povolání.
O tom kritiku si říkal přesně to, co teď. Úsměv
A o účinnosti přeměn už taky nejsem tak přesvědčenej, jako čaroděj nevezmu do ruky pořádnej meč a do proměny se mi nic nepřidá. I když.. můžu si v proměne pak vzít vybavení z inventáře?
čaroděj je obecně slabší než zaklínač, takže s tím musíš počítat. Jako zaklínač jsem na 21 zabil asi 2 -3 strážce na 40 lvlu, a jde to, stačí mu dát sražející pracku, a pak jít po něm přes posílené a maximalizované IGMS.
Jinak expení za zaklínače je taky v pohodě, sice je pravda že cca do 15 lvlu jsi slabý, takže většinou musíš jet na summony, ale to zase tak nevadí, od 15. lvlu už ale umíš expit třeba v hradu jen se zabij nemrtvé.
Zaznamenáno
Mithrandir
Host
Odpověď #1701 kdy: Duben 13, 2009, 01:56:06 pm

To beru, ale i kdybych byl lvl 40, tak co se změní? Nic, jen místo dvou ran vydržím třeba čtyry.. Moje vybavení nehraje roli, protože přesně jak si řekl, meč +5 projde většinou pohlcení.
Zmeni sa toho dost, hlavne ti narastie DC kuziel, ked sa pozries na vypocet.

Čaroděj může všeobecně vyhrávat, ale musíš vědět o tom kterým souboji předem. Jako čaroděj nemůžeš mít zároveň kouzla pro všechny, ani pro většinu situací. Navíc teď ty záchrany, neřekl bych, že je čaroděj tak silné povolání.

Ano, carodej sa potrebuje pripravit, to je jeho slabina. A to je snad zle ? Musi mat predsa nejake slabe miesto

O tom kritiku si říkal přesně to, co teď. Úsměv

Aha..ty si myslel to co som pisal kedysi v hre ? Len som ta spravne nepochopil  Úsměv

A o účinnosti přeměn už taky nejsem tak přesvědčenej, jako čaroděj nevezmu do ruky pořádnej meč a do proměny se mi nic nepřidá. I když.. můžu si v proměne pak vzít vybavení z inventáře?

Neviem ako presne to bolo predtym, ale myslim ze do premeny sa ti ani v original nwn nepocitaju veci. Mozno sa mylim, neviem, niesom si isty.

Co je vsak iste, ze z niektorych premien mas imku na zakerne a kritiky. K tomu si prihodis stity, wardku...a pre bojovnika to dopadne zle.  
Zaznamenáno
Calcathea
Lord
****
Příspěvků: 724


Zobrazit profil
Odpověď #1702 kdy: Duben 13, 2009, 03:16:03 pm

No... to je otazka... vzhledem upravam PM e tady wiz velmi slabý...
Sorc e bezproblemovy...

Zas nadruhou stranu sorc v proměně fighterovi nic neudělá...
Zaznamenáno

Calcathea Almendeth De Corvereia - Mrtvý poražený povznesený. (prostě alpa)

Bella Longarrow - Poslušná otrokyně A'mith C'ryx Y'rrnern.

Ori'gato l' oloth mrigg    uns'aa!
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #1703 kdy: Duben 13, 2009, 07:15:56 pm

Arash
když je na zemi, tak se nezachraňuje na reflexy proti IGMS?

Mithrandir
Teď nešlo o DC, ale o účinnost štítu Mrknutí
A ano, myslel jsem to ve hře. Jsem rád, že si už rozumíme Smích
A v originálu to nejde, jak tady, to netuším, ale v originálu třeba s přeměnou dostaneš i meč. Mně šlo o to, jestli ho tady dostaneš taky, nebo si můžeš vzít nějakej z inventáře (kterej ze základu nemůžeš), nebo jestli budeš bojovat holýma rukama.

Calcathea
jen tak ze zájmu, co čaroděj v proměne fighterovi udělá a v čem se to liší od sorce? Úsměv
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #1704 kdy: Duben 13, 2009, 07:19:15 pm

Nevím co řešíte, wizard byl od začátku koncipovaný jako postava, která musí vědět do čeho jde, na to se připraví a pokud se nakouzlí nebo kouzlí, je nejsilnější. Sorc oproti tomu má určitá kouzla, která může kouzlit (má o slot víc, bez školy u wizarda o 2), proto se většinou vybírají kouzla, která se dají použít vždy. Jejich nevýhoda je, že si nemohou zakouzlit jakékoliv kouzlo, změna pouze při přechodu levelu (na 40 prostě už nikdy nic nezmění).
Navíc wizard tu může spát svitky. A dostává bonusové featy (každých 5 levelů). Má plno skillpointů. Sorc naproti tomu  má vysokou cha, proto v kombinaci s pal a BG může mít vysoké hody.
Celkově se tady jejich DC zvedá od 20 levelu, takže rozdíl 25 a 40 level je... neskutečný.
Bez multiclassu není mezi nima obecně prakticky rozdíl.

Polymorph (proměna z kouzla) nikdy nic nemergila (čeština je omezená, prostě bonus z itemů). Výhoda proměn je v těch regeneracích, redukcích a podobně.

A ano level 40 změní hodně, kdybys ho měl, tak ti pomůže jedno kouzlo, které prakticky ukončí souboj (zabije nebo paralizuje soupeře).

Ajakože epická kouzla z knížky jsou pro kouzlící povolání výhoda jak sviň. Volné featy.

A jakože nechápu jak chcete aby kouzelník, který celý život studuje knížky zalezlej v pokoji, vydržel řezníka (WM), kterej ho okrajuje (předpokládám) scimitarem zaživa. A vůbec čistej mág sám proti silné postavě.. chm chm chm.

A hlavně, uvažujete, že má jedna postava zvládnout všechny situace... To ani snad nejde. Když uděláte partu, tak to bude o něčem jiným.


Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
night
Nováček

Příspěvků: 39



Zobrazit profil
Odpověď #1705 kdy: Duben 17, 2009, 04:03:25 pm

 Mohl by mi nekdo stručne říct jak funguje system karmy ? nikde o tom neni napsany
 ( aspon sem to teda nikde nenašel)
Zaznamenáno


Zeke
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #1706 kdy: Duben 17, 2009, 04:52:48 pm

Jo, je to zmíněný jako pověst postavy. Jde o to, že pokud zabíjíš hráče, zhoršuje se ti karma. Když se ti zhorší dost, tak máš automaticky na hráče odpor, NPC se s tebou nechtějí bavit atd.. Zlepšit si ji zpětně můžeš dlouhodobým hraním bez dalšího zabíjení nebo se ti zlepší, pokud budeš souzen (a odsouzen nebo osvobozen Úsměv ).
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #1707 kdy: Duben 17, 2009, 05:03:14 pm

Abych to upřesnil, tak karmu získáš za:

Zabití PC, zabití stráží bez vyhlášené války (pokud se jedná o stráže ze stejné frakce - tzn pokud si hornak a zabijis straze neutralnich vesnic na povrchu, tak ti stoupa karma..., v podtemnu muzes a vice versa), zabijenim NPC (prodavaci, tovarysi, hostinsky a henchmeni v hospode), nicenim nabytku patrici jine postave, okradanim (pick pocket), okradanim pres dialog (okradeni mrtvoly), uriznuti hlavy mrtvole (to jde karma hodne nahoru)

Zbavit se ji muzes dlouhym AKTIVNIM sekanim dobroty (tzn nepomuze za postavu pul roku nehrat..musis ji hrat a pak te ji muze zbavit soud.
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #1708 kdy: Duben 17, 2009, 05:15:55 pm

Zajímavý, díky

Jinak chci upozornit, že v manuálu (pdf verze by ATM) je chybka u epických kouzel. Není tam rozlišené velké a ohromné ničení. Přesněji řečeno je tam dvakrát kouzlo velké ničení, jednou s 25k6, jednou s 35k6.
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Calcathea
Lord
****
Příspěvků: 724


Zobrazit profil
Odpověď #1709 kdy: Duben 17, 2009, 05:48:03 pm

Abych to upřesnil, tak karmu získáš za:

Zabití PC, zabití stráží bez vyhlášené války (pokud se jedná o stráže ze stejné frakce - tzn pokud si hornak a zabijis straze neutralnich vesnic na povrchu, tak ti stoupa karma..., v podtemnu muzes a vice versa), zabijenim NPC (prodavaci, tovarysi, hostinsky a henchmeni v hospode), nicenim nabytku patrici jine postave, okradanim (pick pocket), okradanim pres dialog (okradeni mrtvoly), uriznuti hlavy mrtvole (to jde karma hodne nahoru)

Zbavit se ji muzes dlouhym AKTIVNIM sekanim dobroty (tzn nepomuze za postavu pul roku nehrat..musis ji hrat a pak te ji muze zbavit soud.

mmt... moje postava někoho IC zabije uflakne mu palici a veme si ji jako trofej tak stoupa karma?? to nechapu... pokud se to děje v ramci RP pak by to nemělo mit s karmou nic společnyho ne?
Zaznamenáno

Calcathea Almendeth De Corvereia - Mrtvý poražený povznesený. (prostě alpa)

Bella Longarrow - Poslušná otrokyně A'mith C'ryx Y'rrnern.

Ori'gato l' oloth mrigg    uns'aa!
Stran: 1 ... 112 113 [114] 115 116 ... 454
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS