Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Červenec 03, 2024, 12:41:24 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 357 358 [359] 360 361 ... 454
  Tisk  
Autor Téma: Běžné dotazy  (Přečteno 2152165 krát)
Twinkee
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1025


Nevím, která bije, ale dost to bolí.


Zobrazit profil
Odpověď #5370 kdy: Únor 25, 2012, 09:24:09 pm

Tak to netuším proč tam není Smích
Zaznamenáno

alchymista
Šampión
**
Příspěvků: 170



Zobrazit profil
Odpověď #5371 kdy: Březen 05, 2012, 02:32:38 am

Pár otázek...
1) Neusi neni tady pozměnená akrobacie? Jednoduše řečeno pokud vím, tak bonus k OC z akrobacie (+1 OC za každých 5 bodů akrobacie) se přičítal jen z naklikaných dovedností, ale od někoho jsem tu slyšel, že tady to funguje i z těch získaných z bonusu obratnosti a z předmětů, tak mě zajímalo jestli si to neupravil, nebo jak to teda vlastně je... děkuji za osvětlení
2) Dále pak spíš možná taková prosba ad božstva. Jak se mám se svojí kleričkou modlit k bohu, když jediný dostupný je Auril, protože jsou všechny oltáře zasvěcené jí... samozřejmě se u nich modlím stejně, ale neberu to tak, že by ji snad vyznávala... nějaký nápad, jak tohle vyřešit? (dobrá postava, auril je zlá pokud vim)
3) Je nějaká šance, že by se do budoucna přidělaly další hlášky při způsobení kritického zranění? Vždycky mě děsně rozesmějou ty věty na styl "Useknutá noha: Asi už moc nepochodí.", ale jsou už trochu ohraný.... přidat třeba další, nebo upravit stávající Mrknutí (aby hra rozpoznala podle rasy i počet končetin (strider/had/člověk), to už bych chtěl moc, ale za optání nic nedam Smích)
Zaznamenáno

Čím delší podpis, tím kratší...
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #5372 kdy: Březen 05, 2012, 08:42:21 am

1) akrobacie je original nwn, myslim ze se to pocita jen z bodu nakliknutych v tom skillu

2) jestli existuji dobri klerici, tak to je jen dobre... zlouni to ted maji obsancovany
myslim, ze u brany v pristavu je 1 nezasveceny oltar (nebo tam alespon byl), ale to je jen docasne reseni
idealni je stav, kdy dobri zacnou hrat cirkev, spoji se a zacnou neco viditelneho delat, potom se jim technicky zalozi jejich cirkev (na povrchu je volna Waukeen, Ithil)
tim si muzou zacit delat svoje obrady a shanet verici, souperit s ted dominantni Auril...
bylo by dobry mit nejakou nabozenskou konkurenci (jsou druidi, ale ty se do nabozenstvi ve meste nemychaji)
jestli bude jina cirkev uspesna, tak treba i dostane do spravy mestsky chram... ten by mel mit nejsilnejsi buh a cirkev, ktera je momentalne nejuzitecnejsi

3) to by na to musel byt cas a ty texty...
Zaznamenáno
Kinkin
K2-Oligarchove
Lord
****
Příspěvků: 813


Až uslyšíš můj řev...


Zobrazit profil
Odpověď #5373 kdy: Březen 05, 2012, 09:53:22 am

Pár otázek...
1) Neusi neni tady pozměnená akrobacie? Jednoduše řečeno pokud vím, tak bonus k OC z akrobacie (+1 OC za každých 5 bodů akrobacie) se přičítal jen z naklikaných dovedností, ale od někoho jsem tu slyšel, že tady to funguje i z těch získaných z bonusu obratnosti a z předmětů, tak mě zajímalo jestli si to neupravil, nebo jak to teda vlastně je... děkuji za osvětlení
2) Dále pak spíš možná taková prosba ad božstva. Jak se mám se svojí kleričkou modlit k bohu, když jediný dostupný je Auril, protože jsou všechny oltáře zasvěcené jí... samozřejmě se u nich modlím stejně, ale neberu to tak, že by ji snad vyznávala... nějaký nápad, jak tohle vyřešit? (dobrá postava, auril je zlá pokud vim)

1. No pravdou je, že Kinkin "rval" bodíky do akrobacie a za každých 5 bodů dostal 1 OČ takže to funguje, ale...... jen do myslím 40 ted má asi   50 a poslední dvě "pětky" 45 a 50 mu to už nezvedlo. Přidá třeba zdobenou helmou malachytem dalších 6 bodů tz. má už 56 a taky mu to už nezvedá. Myslel jsem si, že je to "nízkým" lvl, ale ted "skočil" o  2 lvl nahoru a stejne se mu OČ výš nezvedlo...nevím...neznám podrobne mechaniku NWN. Prostě ted má kolem 38 a bodíkama do akrobacie to už není schopen zvednout. Jen popis jak je to u Kinkina.

2.Oltář "nezadaný" je teď v aréně,
   - pak jak říkal Neus u brány v přístavu "přírodní" má označení
   - dále u vchodu do pavoučí jeskyně v Podhůří....celkem blízko taky
   - další u pivních sklepů směr Chmelínkov vedle strážnice
   - pak jsou "rotroušené" všude možně.....třeba v podzemí Větrova jsou 2 -  zlatý oltář a oltář s lebkama
   - Kinkin měl přímo v Chmelínkově v obchodě jeden "nezadaný" taky, ale myslím že ho bude muset "doplnit" po tom neplatičství mu     
     asi nábytek zmizel
   - nějaký jsem videl po potulkách v Kráteru, ale ten ještěasi  pořád patří stoupencům Shar....taky by se měli odsad už konečně
     "vyhnat"
   - no a nakonec není "problém" si založit oltář i třeba neutrální v domku...po "pronájmutí"...je to v podstatě taky "nábytek" tak ti v               
     domku zůstane.   
 Jednoho "stoupence" Ithil znám, jmenuje se Sion, ale je osamocený ve své víře.... zatím                         
Poslední změna: Březen 05, 2012, 10:10:28 am od Kinkin Zaznamenáno

To víš ...... že ..... JO !
Orbi
Šampión
**
Příspěvků: 180



Zobrazit profil
Odpověď #5374 kdy: Březen 05, 2012, 12:01:40 pm

Ak som dobre videl, tak ten "prirodny" u brany je uz zasveteny Auril.
Zaznamenáno
1Rakosnicek1
K2-Oligarchove
Lord
****
Příspěvků: 565


Zobrazit profil
Odpověď #5375 kdy: Březen 05, 2012, 03:46:13 pm

Osamocený není jen se stoupenci Ithil zatím moc neukazují  Úsměv
Zaznamenáno
Kinkin
K2-Oligarchove
Lord
****
Příspěvků: 813


Až uslyšíš můj řev...


Zobrazit profil
Odpověď #5376 kdy: Březen 05, 2012, 06:53:52 pm

Cože už ho "fikli" na Auril to je pekná blbost, dyk v Kandaháru je jich aspon 3-4.....bad bad.
Spíš by tam mělo být "rozložení" jak psal Alchymista, když už ne stejné aspon 1 neutral  omg, naco 3-4 oltaře Auril ve městě.
Blokují tím ostatním věřícím "volné" oltáře, i třeba neutrální.

Počítejte:
- v chrámu 1
- teď ten přírodní 1 "blbost"
- samotná církev ve městě má "obří" oltář  v domě své církve....předpokládám pro své stoupence
- nevím přesně, ale byl aj v paláci přímo jako náhradní modlitebna
- hh a jeden má Kinkin v obchodě, kam "chodí" dost PC
Prostě to chce dát do města aspon 1 neutrální....pak se divíme,že má Auril "tolik" stoupenců,když je každý "nucen" pomodlit se co nejblíž... a to je kde ? Ve městě. To by mně nenapadlo "obsadit" oltáře ve městě  Smích
Poslední změna: Březen 05, 2012, 07:04:29 pm od Kinkin Zaznamenáno

To víš ...... že ..... JO !
Orbi
Šampión
**
Příspěvků: 180



Zobrazit profil
Odpověď #5377 kdy: Březen 05, 2012, 10:10:11 pm

Jeden oltar je este u plyzivej dyky, ale neviem komu je zasveteny.
Zaznamenáno
1Rakosnicek1
K2-Oligarchove
Lord
****
Příspěvků: 565


Zobrazit profil
Odpověď #5378 kdy: Březen 06, 2012, 01:14:49 pm

Jeden neutrální je v aréně a ted i v paláci ve strážnici dole kde je ted volnej přístup, ale bude divný když se postavy budou chodit modlit do strážnice  Úsměv i když zase tolik lidí tu ted nehraje takže je minimální šance že se tam potkají a v nejhorším se můžou vymluvit že se přišli poptat na práci nebo něco ohlásit  Úsměv a taky je jeden u řemeslníků nahoře , ale tam je omezen vstup jen pro členy a samozřejmě můžou mít postavy svůj oltář doma holt Auril ted vede s tím nic nenaděláme je potřeba zasvětit nějáké oltáře Dannan, aby bylo i několik neutrálních zatím než se projeví stoupenci Ithil Mrknutí
Zaznamenáno
Twinkee
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1025


Nevím, která bije, ale dost to bolí.


Zobrazit profil
Odpověď #5379 kdy: Březen 06, 2012, 03:01:43 pm

Jeden neutrální je v aréně a ted i v paláci ve strážnici dole kde je ted volnej přístup, ale bude divný když se postavy budou chodit modlit do strážnice  Úsměv i když zase tolik lidí tu ted nehraje takže je minimální šance že se tam potkají a v nejhorším se můžou vymluvit že se přišli poptat na práci nebo něco ohlásit  Úsměv a taky je jeden u řemeslníků nahoře , ale tam je omezen vstup jen pro členy a samozřejmě můžou mít postavy svůj oltář doma holt Auril ted vede s tím nic nenaděláme je potřeba zasvětit nějáké oltáře Dannan, aby bylo i několik neutrálních zatím než se projeví stoupenci Ithil Mrknutí

v přístavu sem oltář "opravila" tak se klidně můžete modlit tam
Zaznamenáno

alchymista
Šampión
**
Příspěvků: 170



Zobrazit profil
Odpověď #5380 kdy: Březen 08, 2012, 11:49:44 pm

1) akrobacie je original nwn, myslim ze se to pocita jen z bodu nakliknutych v tom skillu

2) jestli existuji dobri klerici, tak to je jen dobre... zlouni to ted maji obsancovany
myslim, ze u brany v pristavu je 1 nezasveceny oltar (nebo tam alespon byl), ale to je jen docasne reseni
idealni je stav, kdy dobri zacnou hrat cirkev, spoji se a zacnou neco viditelneho delat, potom se jim technicky zalozi jejich cirkev (na povrchu je volna Waukeen, Ithil)
tim si muzou zacit delat svoje obrady a shanet verici, souperit s ted dominantni Auril...
bylo by dobry mit nejakou nabozenskou konkurenci (jsou druidi, ale ty se do nabozenstvi ve meste nemychaji)
jestli bude jina cirkev uspesna, tak treba i dostane do spravy mestsky chram... ten by mel mit nejsilnejsi buh a cirkev, ktera je momentalne nejuzitecnejsi

3) to by na to musel byt cas a ty texty...
1) no mě právěže bylo řečeno, že za akrobacii z itemů dotyčný dostává OČ/AC do záznamu postavy, ale po těch cca 7mi letech, co nwn hraju, jsem slyšel jen pravej opak, tak nevim... o přístup na testovací server (pokud nějakej je) si asi můžu nechat zdát, co? Úsměv
2) věř tomu, že jsou  Mrknutí jen ten výběr bohů je poněkud malej. máš dobrou kleričku, nebo ještě lépe paladinku, člověka. waukeen můžeš rovnou vypustit a člověk paladin, že by uctíval elfku, co má něco společnýho s měsícem se mi taky nezdá... předpokládam, že založit si církev pro boha, který neni uveden v Pantheonu, asi neni problém(nebo je?), jen prostě pro něj nebude podpora z hlediska příběhu
3) to by nešlo zadat někomu jinému? jestli to taháš z databáze, tak stačí jen přihodit dalších pár řádků do tabulky

Pár otázek...
1) Neusi neni tady pozměnená akrobacie?...
1. No pravdou je, že Kinkin "rval" bodíky do akrobacie a za každých 5 bodů dostal 1 OČ takže to funguje, ale...
2.Oltář "nezadaný" je teď v aréně...
1) že to funguje, to vim... řešim, jestli se přičítá bonus k OC/AC i za akrobacii, která se dostává za bonus z dexu a nebo za předměty (co se děje nad a pod 40 bodíkama je taky zajímavý, ale tohle je teď podstatnější)
2) nebudu honit oltáře po světě jen, abych se pomodlil u nějakého nezasvěceného... otázka zněla "Jak se mám se svojí kleričkou modlit k bohu?" a né, jak sehnat nezasvěcený oltář  Mrknutí

Cože už ho "fikli" na Auril to je pekná blbost, dyk v Kandaháru je jich aspon 3-4.....bad bad.
Spíš by tam mělo být "rozložení" jak psal Alchymista, když už ne stejné aspon 1 neutral  omg, naco 3-4 oltaře Auril ve městě.
Blokují tím ostatním věřícím "volné" oltáře, i třeba neutrální....
Na jednu stranu s tebou souhlasím v tom, že by to chtělo nějak vybalancovat, ale na druhou stranu je logické, že když jedna církev vede, tak nenechá konkurenci rozlejzat po městě. Například pochybuju, že Lloth maniaci v podtemnu dovolí oltář ve stejnym městě třeba pro, co já vim... waukeen.

...

v přístavu sem oltář "opravila" tak se klidně můžete modlit tam
seš zlatá, jako vždycky  Mrknutí Polibek

ale možná si necham jeden vytvořit od zlatníka a někam ho fláknu, uvidíme
Zaznamenáno

Čím delší podpis, tím kratší...
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #5381 kdy: Březen 09, 2012, 08:55:08 am

1) akrobacie
do OC se pocitaji jen body primo dodane do skillu, alespon si to myslim a myslim ze to tak je orig. nwn

2) dobri klerici
ted jsou povoleny jen bohove s pribehem, tj. ty ze stranek
jestli nekdo chce jineho, tak mu musi dodat rozumny pribeh, texty s popisem, obrazky, atd. proste aby pasoval do sveta

ale i Ithil muze byt dobra pro vsechny... uctivaji ji hlavne elfove (elfove jsou tady prevazne "dobri") a lide co hledaji klid a pravdu... nebo tak nejak to je v popisu
snazil jsem se ty bohy zuniverzalnet, aby pokryli vsechny presvedceni a v tomhle poctu lidi nemusel kazdy clovicek uctivat jineho boha

kdyz neni nikde oltar muze si ho verici nepodporovaneho boha postavit doma a udelat si svoji i verejnou podlitebnu
prevazujici cirkev se neporazi stiznostna na foru Úsměv, ale prevalcovanim (prehranim) ve hre...
tj. udelat si svoji modlitebnu, nabrat verici (ted to muze byt problem, ale zlouni taky nejsou moc pocetny), zviditelnit se, atd....
uspesna cirkev, ktera prokaze ze jeji buh je "nejmocnejsi a nejprospesnejsi" by mohla/mela od krale ziskat spravu hlavniho chramu

a kdyz nepotrebujes oltar, ale moznost udelat si obrad... tak to je stejny navod
udelat modlitebnu, sehnat verici,... tj. IC zalozit cirkev a hrat ji, technicky ji zalozit je potom otazka chvilky

3) dalsi pribehy
hodne pribehu (mozna i vecinu) mi dodali oligarchove... maji na to tema na foru
ale neni to tak snadne jako nandat dalsi texty do DB
kazdy pribeh ma trochu jine chovani (i kdyz podobne), tak pribej je kousicek jednoducheho kodu, ktery pouziva par spolecnych funkci a dodava texty podle situace

Zaznamenáno
alchymista
Šampión
**
Příspěvků: 170



Zobrazit profil
Odpověď #5382 kdy: Březen 09, 2012, 09:29:20 pm

1) akrobacie
do OC se pocitaji jen body primo dodane do skillu, alespon si to myslim a myslim ze to tak je orig. nwn

2) dobri klerici
ted jsou povoleny jen bohove s pribehem, tj. ty ze stranek
jestli nekdo chce jineho, tak mu musi dodat rozumny pribeh, texty s popisem, obrazky, atd. proste aby pasoval do sveta

ale i Ithil muze byt dobra pro vsechny... uctivaji ji hlavne elfove (elfove jsou tady prevazne "dobri") a lide co hledaji klid a pravdu... nebo tak nejak to je v popisu
snazil jsem se ty bohy zuniverzalnet, aby pokryli vsechny presvedceni a v tomhle poctu lidi nemusel kazdy clovicek uctivat jineho boha

kdyz neni nikde oltar muze si ho verici nepodporovaneho boha postavit doma a udelat si svoji i verejnou podlitebnu
prevazujici cirkev se neporazi stiznostna na foru Úsměv, ale prevalcovanim (prehranim) ve hre...
tj. udelat si svoji modlitebnu, nabrat verici (ted to muze byt problem, ale zlouni taky nejsou moc pocetny), zviditelnit se, atd....
uspesna cirkev, ktera prokaze ze jeji buh je "nejmocnejsi a nejprospesnejsi" by mohla/mela od krale ziskat spravu hlavniho chramu

a kdyz nepotrebujes oltar, ale moznost udelat si obrad... tak to je stejny navod
udelat modlitebnu, sehnat verici,... tj. IC zalozit cirkev a hrat ji, technicky ji zalozit je potom otazka chvilky

3) dalsi pribehy
hodne pribehu (mozna i vecinu) mi dodali oligarchove... maji na to tema na foru
ale neni to tak snadne jako nandat dalsi texty do DB
kazdy pribeh ma trochu jine chovani (i kdyz podobne), tak pribej je kousicek jednoducheho kodu, ktery pouziva par spolecnych funkci a dodava texty podle situace


2) ad stiznosti na foru - to si krásně vystihl  Škleb
3) mam takovej pocit, ze se bavíme každej o něčim jinym... mluvím o hláškách, které se vypíšou, když postava způsobý kritický zásah... jestli se to nazývá příběh, tak to jsem netušil, ale stále si myslim, že rozšířit seznam, ze kterého se náhodně vybírá ta jedna věta, která se při zásahu vypíše, neni těžký... pokud to neučiní nějakej zásah do systému, tak prostě insert into X values Y
Zaznamenáno

Čím delší podpis, tím kratší...
Kinkin
K2-Oligarchove
Lord
****
Příspěvků: 813


Až uslyšíš můj řev...


Zobrazit profil
Odpověď #5383 kdy: Březen 21, 2012, 04:36:07 pm

Nemohl by proběhnout po 2-3 týdnech výkup prosím? Úsměv

PS: Jo a nějak se zapomnělo vykupovat knihy, už z nich budou za chvilku archiválie , hlavně tam klesá  prodejní cena jak sem viděl . Dík Škleb
Zaznamenáno

To víš ...... že ..... JO !
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #5384 kdy: Březen 22, 2012, 08:24:09 am

jaky knihy?
knihy preci vykupuje knihovnik.. teda ty pribehovy co maji 3 dily
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 357 358 [359] 360 361 ... 454
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS