Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 29, 2024, 11:18:45 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Anketa
Otázka: Proč už nehraju na Kandošce?  (Hlasování ukončeno: Květen 02, 2013, 01:12:31 pm)
Neni tam žádná zábava (chybí mi progres příběhu, akce, turnaje...) - 3 (12%)
Je tam málo lidí (kdyžtam vidim těch pár lidí, tak jdu raději dělat něco jinýho) - 4 (16%)
Je jaro, sluníčko svítí, ptáčkové zpívají a já netrpím alergiemi, chodím raději ven, nwn jsou sezónní záležitostí na zimu - 1 (4%)
Hraju něco jinýho (prostě mě teď baví jiná věc) - 2 (8%)
Nemám čas z jakýchsi objektivních důvodů nespojených s ničím z výše uvedeného (stěhuju se, rodim, sestrojuji nukleární hlavici, pracuju tvrději než Chuck Norris) - 8 (32%)
Jiný důvod (napiš do postu) - 7 (28%)
Celkem hlasů: 24

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Tisk  
Autor Téma: Chcíplej pes  (Přečteno 36208 krát)
Isidur
K2-Testeři
Lord
****
Příspěvků: 975



Zobrazit profil
Odpověď #60 kdy: Duben 30, 2013, 01:13:07 pm

Kdyz jste u tech uprav kdo je prida do modulu ?
Je to stejne jako s oblecky , udelat dung neni problem, ale dostat ho na sevr uz myslim je  Mrknutí
Kdo by vypsal jaky Tilesety jsou pouzity ?

K obtiznosti :
Je dost lokaci ktere se nicim do sveta nezapoji , zbytecne velke, prazdne , snadna dostupnost , obtiznost muzou menit i DM, ale tady je tezke cokoli rict na jednu stranu hraci chteji hrat a kdyz jim DM da vyzvu tak rvou ze je zabilo  Smích
Myslim ,ze je potreba vic ne jen DM a WB.
Zaznamenáno
Kinkin
K2-Oligarchove
Lord
****
Příspěvků: 813


Až uslyšíš můj řev...


Zobrazit profil
Odpověď #61 kdy: Duben 30, 2013, 02:08:19 pm

Upravit by se některý lokace mohli. Jinak bych řekl že je svět velikej dost. Spíš bych lokace zaplnil zrůdama.

Už to píšu snad po třetí, vědí o tom všechny DM ka  Šedostínka i Twin, veteráni Rákosníček a další...zkoušeli jsme "něco" lokace, návrhy nápady, dokonce s tím souhlasil aj Neus, s připomínkou opatrnosti a vyváženosti.

Jenže......

Je to o mravenčí práci lidí, co mají chuť a ČAS něco tvořit + Neuse. Ten mi několikrát vysvětlil, "prázdnotu" lokací....jsou totiž připravené na různé questy a příběhy ze strany DM.
Proto možná zdání "prázdnoty". Ale což, uběhl rok a nevím jestli je to pravda, třeba by "předělávky" lokací, po přesunu a upgradu nového serveru šlapali a posunuli K2 dál.
Tady je problém...Neus by musel "někomu spolehlivému" otevřít modul a umožnit "doplnění, nebo lehké úpravy" některých lokací. /jak výše píše Isidur/

Tak mně napadá lidičky....já jsem lokace dokonce vybral /jsou sepsané tak rok a půl, povětšině "přechodové"/, vypsal a konzultoval s Neusem. Skončilo to na vyjádření "zbývajících" hráčů a DM. Twin nabídla pomoc s tvorbou lokací atd..Ale, jak s oblibou píšu, bylo nás 5.
Snad by Neus pochopil a udělal další výjimku /musím uznat, že jich za rok dva pár bylo/, vzhledem k počtu hráčů na K2 za poslední cca 4-5 měsíců.

PS: nezapomínejte...K2 není prázdny svět...je to svět o nás a pro nás. Hru, tak jak v životě, si tvoří každý z nás...

S pozdravem malý, ale šikovný...
Poslední změna: Duben 30, 2013, 02:19:40 pm od Kinkin Zaznamenáno

To víš ...... že ..... JO !
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #62 kdy: Duben 30, 2013, 02:42:00 pm

Ok, takže zatím nic objevného nového nepřibylo, takže dam svůj názor a návrh, co by se mohlo změnit. Klidně přeskočte přes komentáře rovnou k návrhům.


Důvody, se kterými může něco dělat vedení serveru
Absence *tiše mlčí*
Hračičky a pičovinky (křídla, oblečky) Tohle opravdu lidi u hry neudrží, RP nezlepší, je to jenom na dobrušování designu ale v momentě, kdy si to na sobě nastavíte tím zábava končí...
PRC Subrasy  ..naopak ono potom neni hezký, když na celym serveru jsou postavy, které jsou tak zvláštní a originální, že vlastně nejoriginálnější je pak normální člověk.
PRC Classy Nevyvážení stávajícího systému
OOC informacie  podtemnak-zlocines Tohle rozhodně kazí hru těm, kteří chtějí na druhé straně dělat špionáž nebo zjistit informace jinak než zabitím a výslechem
Nespokojnosť s rozhodovaním DM Neřešitelné a nesmyslné, vždycky bude někdo nespokojený
Nedostatek DM Tohle je věc, která se dá řešit a možná by se měla řešit. Nahradit neaktivní DM někým kdo má zájem na klientu trávit čas.
Málo akcií, málo questov, málo dynamiky a akcie zo strany vedenia serveru Dle mě spojené s předchozí issue, rozvedu níže
Konkrétní DM (jako tohle mažu rovnou) A zkusili jste někdy slušně napsat tomu DM, co vám vadilo, že prostě nechcete, aby vám jakkoliv zasahovalo do hry? Osobně jsem proti tomu, protože DM je nahodilý prvek ve světě a patří tam, ale domluva by nás možná zprostila následných výlevů na foru a vám zlepšila pocit ze hry
Moc velký svět Souhlasím, je problém se setkat. Vím, že na to někdo odpoví, že si snad myslim, že se se mnou někdo setkat chce, ale podle mě jinak můžeme hrát singleplayer. I tak nevěřím, že se najde někdo, kdo by chtěl svět zmenšovat, ne-li jej vůbec měnit.
Chybí nové dungy Jako v předchozí. Nevěřím, že chce někdo trávit čas WBčkováním, nemluvě o tom, že to neni řešení, protože dung si projdete jednou dvakrát, objevíte, jak na něj a už to bude jako předtím. Energie > výsledek.


Důvody, se kterými můžeme něco dělat každý
Globálna kvalita RP Tak tohle je věc, u které musí začít každý u sebe. Navíc každý vidí ve hře něco jiného. Pro mě je třebas RP držení se charakteru. Když to bude nemluvný vrah, je pochopitelné, že se někomu nebude líbit, že se s ním nevykecává u ohníčku. Někdo zase nadměrně velkým množstvím textu popisuje naprosto irrelevantní věci, jako jak si prohrabává vlasy, olizuje si rtíky a tak dále. Jinému to vyhovovat nebude. Mě osobně chybí absence strachu ze smrti. Tohle se ale vyřešit nedá, DM tohle nevyřeší, Neus to nevyřeší. Jediný, kdo tohle může vyřešit je sám hráč.
Nesúhlas so svetopríbehom a všeobecne s dianím okolo IC roviny Tady může být řešení jiné DM, které bude vyhovovat vašemu způsobu hry, nebo bude dávat odměny, nebo nevim co. Stejně tak to ale může být apel na vás, tvořit příběh sám a nespoléhat se, že to někdo udělá za vás. Navíc ruku na srdce, kolik lidí se třebas s šedostínkou, jako jedinou opravdu příběhově aktivní DMčicí na příběhu a vlastním zakomponováním domlouvá?
Loguje málo lidí Tak tohle je snadno řešitelné, ale musíte začít u sebe. Jestliže 10 lidí koukne na stránky, řekne si, hm tam jsou 3 lidi, tak to znamená, že tam budou 3 a nebude jich tam 13.
Neni žádná výzva Podle mě nikdy nenajdete výzvu ve strojovém světě, resp. v nějakém PvE. Za chvilku víte jak to zvládnout a už se to nemění. Jediné výzvy, které se mění jsou v hráčích, protože hráči jsou proměnná v téhle hře. Bohužel je tu odjakživa zaběhlé to, že se kamarádim s tím, ze kterého mám užitek a z někým, kdo 'je můj nepřítel' hrát nechcete. Pokud vás jako Drowové přepadneme, je mi jasný, že začnete být nešťastný a (bohužel) než to řešit IC chcete raději co nejrychleji ze situace ven a pokud možno to řešit přes forum v OOC rovinně. Tímhle způsobem se ale o výzvy připravujete sami, protože výzva má být něco ke zdolání, což nikdy zombík nebude. Tudíž neberte setkání s PC nepřítelem jako něco špatnýho, ale právě jako tu výzvu. Ostatní čas můžete strávit přípravou na další souboj. Pokud nemáte rádi boj, nevěřím, že někdo útočí jen tak. Co se Maivertů týče, tak se z toho vždycky můžete vykecat a výzvou pro vás jako nebojovníky může být jak dobře. Na druhou stranu, výzvy se dají podpořit dalšími akcemi.


Takže teď k pár návrhům, které bych byl rád, kdyby jste okomentovali, možná jsem nerealizovatelné, hloupé, smělé. Ale možná by řešili některé problémy a zvýšili by atraktivitu té hry.


1.) Pravidelné akce
-řeší nedostatek času u některých hráčů
-řeší nedostatek online hráčů
Ok, nemáme moc času, ale třebas jednou za týden si každej nějakou hodinku najdeme. Co když bude domluvený nějaký čas, ve kterém se budou dít zásadní věci, posouvání světopříběhu, nebo minimálně zvýšení návštěvnosti, protože všichni budou vědět, že v tenhle čas tam bývají lidi. Navrhl bych neděli po večerním restartu. Samozřejmě že se dění může dít kdykoliv, ale tohle by byl čas, kdyby i ti, kteří u toho nemůžou trávit čas průběžně.

2.) Něco jako artefakt na K1
-absence hráčů
-absence výzvy
-nebude tolik třeba DMs, samozábava
Zdá se mi, že momentálně je kandoška hodně založená na jednotlivci, a vůbec nepodporuje skupiny. Expy se neztrácí, nemá smysl se družit do církví. Podklady se dají obíhat v jednom člověku a tím se expí, staré dobré mlácení potvor ve skupině je pasé. Nějaká ta božská relikvie je pro jednoho člověka. Nic nepodporuje party a sdružování se. Pokud by byl artefakt jako na K1 a boje o něj, zase by byl další cíl, po kterém mohou hráči jít.

3.) Větší soustředění na spolky a jejich vlastní DM
- nedostatek DM
- neaktivita DM
- globální kvalita RP
- etc.
Spolky byly vždy nedílnou součástí hry. Jejich význam je ale momentálně redukovaný pod jejich dopad na hru. Co kdyby každý větší spolek měl DM, které by se o spolek staralo. Fungování spolku by bylo tak trochu na jeho bedrech, protože on by jej hájil ve smyslu zapracování do světopříběhu. Samozřejmě nad tím by bylo DM, které by řídilo celý světopříběh (šedostínka). Tím, že by hráči byli trošku nuceni se sdružovat by odpadlo mnoho problémů a nudy.
A navíc je to způsob, kdy ačkoliv neuděláme to, že prostě DM vyhážeme a nabereme jiné, bude vidět, které DM funguje pro svůj spolek. My potřebujeme 8 DM, stačí klidně 3, ale aktivní a motivovaní.

4.) Organizování turnaje plání
-výzva
-nedostatek hráčů
-upuštění páry
Vzpomínáte na turnaje? Byly docela zábavné, ne? A způsob, jakým udržet RP podstatu světa a přitom umožnit se účastnit všem je turnaj plání, jaký už byl. Rozhodně by to pomohlo upuštění páry a vždycky to byla zábava, při které se setkalo hodně lidí a dokonce to není o moc náročnější na organizaci, než quest. Chtěli byste něco takového?


Další nápady se jistě objeví, musím se jít věnovat zase reálnému světu Smutek tfuj
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
GeForce
Hrdina
***
Příspěvků: 344


S úsměvem je každý den hezčí!


Zobrazit profil
Odpověď #63 kdy: Duben 30, 2013, 06:09:34 pm

*koukne na Cagusův příspěvek, jde na vzduch a zapálí si cígo a časem si ho možná přečte*

Jinak, ještě reakce... Obměna dungů a cest by se určitě hodila, pokud by se našlo schopné WB tak by to bylo určitě plus Mrknutí Já osobně jsem onehdá něco zkoušel a něco spatlat umím, nápady by byly, ale provedení hrozný a času málo... + bych se musel spoustu věcí učit, to já raději přiložím ruku k dílu jako vyšší moc Mrknutí
Zaznamenáno

Geofery

"To je zase neusovina, to ti povim.." - OpOneill Škleb

Cagus je týpek Mrknutí
Isidur
K2-Testeři
Lord
****
Příspěvků: 975



Zobrazit profil
Odpověď #64 kdy: Květen 01, 2013, 05:33:16 am

"Slohová práce" Smutek tfuj

Ze by umelecka draha ?  Škleb

No po precteni je tam pomalu vse , nektere veci se daji resit a to hlavne tim, ze lidi budou logovat do hry , pro prazdnej sevr toho clovek moc delat nebude a postupne prijde vse .

Zaznamenáno
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #65 kdy: Květen 02, 2013, 05:09:40 pm

Ze by umelecka draha ?  Škleb

Uměleckou dráhu jsem zavrhl v 15ti, přihlášku na konzervu nakonec nepodal a šel studovat aplikované vědy. A pak mi do cesty vstoupili nwn...


Jinak se přiznam že jsem čekal nějaké reakce, polemiku, debatu, oponenturu či disputaci.
Ono to že lidi nelogujou je spojené právě s těmi problémy okolo. Je to spíš důsledek než řešení, proto ty návrhy k projednání.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Laxus
GUILD-JEHO církev
Šampión
**
Příspěvků: 139



Zobrazit profil
Odpověď #66 kdy: Květen 02, 2013, 05:41:37 pm


1.) Pravidelné akce
-řeší nedostatek času u některých hráčů
-řeší nedostatek online hráčů
Ok, nemáme moc času, ale třebas jednou za týden si každej nějakou hodinku najdeme. Co když bude domluvený nějaký čas, ve kterém se budou dít zásadní věci, posouvání světopříběhu, nebo minimálně zvýšení návštěvnosti, protože všichni budou vědět, že v tenhle čas tam bývají lidi. Navrhl bych neděli po večerním restartu. Samozřejmě že se dění může dít kdykoliv, ale tohle by byl čas, kdyby i ti, kteří u toho nemůžou trávit čas průběžně.

2.) Něco jako artefakt na K1
-absence hráčů
-absence výzvy
-nebude tolik třeba DMs, samozábava
Zdá se mi, že momentálně je kandoška hodně založená na jednotlivci, a vůbec nepodporuje skupiny. Expy se neztrácí, nemá smysl se družit do církví. Podklady se dají obíhat v jednom člověku a tím se expí, staré dobré mlácení potvor ve skupině je pasé. Nějaká ta božská relikvie je pro jednoho člověka. Nic nepodporuje party a sdružování se. Pokud by byl artefakt jako na K1 a boje o něj, zase by byl další cíl, po kterém mohou hráči jít.

3.) Větší soustředění na spolky a jejich vlastní DM
- nedostatek DM
- neaktivita DM
- globální kvalita RP
- etc.
Spolky byly vždy nedílnou součástí hry. Jejich význam je ale momentálně redukovaný pod jejich dopad na hru. Co kdyby každý větší spolek měl DM, které by se o spolek staralo. Fungování spolku by bylo tak trochu na jeho bedrech, protože on by jej hájil ve smyslu zapracování do světopříběhu. Samozřejmě nad tím by bylo DM, které by řídilo celý světopříběh (šedostínka). Tím, že by hráči byli trošku nuceni se sdružovat by odpadlo mnoho problémů a nudy.
A navíc je to způsob, kdy ačkoliv neuděláme to, že prostě DM vyhážeme a nabereme jiné, bude vidět, které DM funguje pro svůj spolek. My potřebujeme 8 DM, stačí klidně 3, ale aktivní a motivovaní.

4.) Organizování turnaje plání
-výzva
-nedostatek hráčů
-upuštění páry
Vzpomínáte na turnaje? Byly docela zábavné, ne? A způsob, jakým udržet RP podstatu světa a přitom umožnit se účastnit všem je turnaj plání, jaký už byl. Rozhodně by to pomohlo upuštění páry a vždycky to byla zábava, při které se setkalo hodně lidí a dokonce to není o moc náročnější na organizaci, než quest. Chtěli byste něco takového?

Další nápady se jistě objeví, musím se jít věnovat zase reálnému světu Smutek tfuj

Ok, tak teda niečo konštruktívne.
1) . čo si napísal, súhlasim. Keď sa budú konať takéto akcie, nájdem si aj ja spôsob ako sa do hry dostať, keďže momentálne mentálne nemam na čom hrať. Teraz ale kto bude niečo takéto organizovať? DMs? Oligarchovia? Ty? On? Ona? Ono?

2.) Toto je skôr otázka na ľudí čo majú skúsenosti s WB, k tomu priložiť ruku nemôžem, práca ma vyťažuje na 100percent. Čiže skôr by som založil topic nech sa prihlasí niekto kto by vedel aktívne zabuilderovať.

3.) Toto by som vyriešil vyhlásením verejnej ankety o nové DM, nech sa ľudia prihlásia o tieto posty, geForce už prejavil záujem a určite sa nájdu ďalší, veci sa na K2 pohynajú leňoším tempom tak nejaká podpora zo strany hráčov pre nové DM nech to funguje

4.) Turnaje sú fajn, mohli by mať nejaký pravidelný interval, poprípade nech sa zvolí samotné DM zpomedzi hráčov čo sa podujme konať takéto veci.

Každopádne z mojej strany jediné čím môžem pomôcť sú kecy na fóre, kým nebudem mať načom hrať.
Zaznamenáno
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #67 kdy: Květen 02, 2013, 06:01:01 pm

Kucí, nejsme už staří na tyhle debaty? Nechtělo by to mladší krev? Úsměv
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #68 kdy: Květen 02, 2013, 07:00:53 pm

Kucí, nejsme už staří na tyhle debaty? Nechtělo by to mladší krev? Úsměv

No dovol, člověku je tolik, na kolik se cítí. (u mě je to 5 nebo 75)
A krev by to chtělo, krev povrchňanů... bude téct proudem... jooooo!!!  Škleb

Jinak díky Laxusovi za koment, aspoň něco konstruktivního.
Přiznam se, že teď očekávam reakci někoho z vedení, jestli nějaké (jakékoliv) změny můžeme v dohledné době očekávat. A je fakt jedno, jestli to bude ano nebo ne. Ale odezvu by to chtělo.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #69 kdy: Květen 02, 2013, 07:10:33 pm

Asi tak, co si uděláte, budete mít. Já mám práce nad hlavu a potřebuju někdy spát Úsměv
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Laxus
GUILD-JEHO církev
Šampión
**
Příspěvků: 139



Zobrazit profil
Odpověď #70 kdy: Květen 02, 2013, 07:27:09 pm

Založil som 2 nové topici pre záujemcov o DM a o WB posty ako reakciu na výsledok ankety. Viac ma toho zatial nenapadlo.
Zaznamenáno
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #71 kdy: Květen 03, 2013, 04:11:59 am

No... a co budeš, dm nebo wb? Mrknutí
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Laxus
GUILD-JEHO církev
Šampión
**
Příspěvků: 139



Zobrazit profil
Odpověď #72 kdy: Květen 03, 2013, 11:34:27 am

No... a co budeš, dm nebo wb? Mrknutí

Ja budem mať veľmi múdre reči na fóre a do hry ani nepáchnem.
Zaznamenáno
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #73 kdy: Květen 03, 2013, 03:51:17 pm

No, ale ... co pak budu dělat já?  Pláč
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #74 kdy: Květen 03, 2013, 04:31:08 pm

Inteligentně glosovat naše debaty tady.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS