Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 29, 2024, 12:10:08 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6
  Tisk  
Autor Téma: Návrh pravidel Hráč versus Hráč  (Přečteno 31252 krát)
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #60 kdy: Únor 21, 2013, 03:16:14 pm

no nesmelo by se to zneuzivat Úsměv a nekomu napsat ze po nem jdes jen kdyz to je pravda
no a ten co to napise, musi pocitat s tim ze po uplynuti doby muze ten hledany zautocit i na nej

tj. prihlasim se do hry a uvidim ve vypisu nekoho koho nemam rad, reknu si ha ted ho postrasim Úsměv napisu mu ze je lovna zver
a najednou bac on stoji za mnou a mam dyku v zadech Úsměv

a nevim jestli 30s neni malo, obet by mela mit dost casu se boji nejak se cti a RP vyvliknout
napr.
skupinka u ohniste dostane hlasku ze po ni nekdo jde, za 30s se neda moc rozumne rozjet nejaky duvod k odchodu, ale max. tak napsat:
sakrys nekde v lesa praskla vetev, mam strach, honem pryc (hmmm uz jen tohle jsem psal o neco dele)
ten 30s limit by to chtelo natahnout, ale o kolik?
Zaznamenáno
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #61 kdy: Únor 21, 2013, 03:21:26 pm

no nesmelo by se to zneuzivat Úsměv a nekomu napsat ze po nem jdes jen kdyz to je pravda
no a ten co to napise, musi pocitat s tim ze po uplynuti doby muze ten hledany zautocit i na nej

tj. prihlasim se do hry a uvidim ve vypisu nekoho koho nemam rad, reknu si ha ted ho postrasim Úsměv napisu mu ze je lovna zver
a najednou bac on stoji za mnou a mam dyku v zadech Úsměv

a nevim jestli 30s neni malo, obet by mela mit dost casu se boji nejak se cti a RP vyvliknout
napr.
skupinka u ohniste dostane hlasku ze po ni nekdo jde, za 30s se neda moc rozumne rozjet nejaky duvod k odchodu, ale max. tak napsat:
sakrys nekde v lesa praskla vetev, mam strach, honem pryc (hmmm uz jen tohle jsem psal o neco dele)
ten 30s limit by to chtelo natahnout, ale o kolik?


Na přímé setkání dvou nepřátel 30 sekund stačí, to už samo o sobě je RP situac, která se řeší, ale na informace přes tell bych dal klidně 2 či dokonce 5 minut.
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #62 kdy: Únor 21, 2013, 03:43:42 pm

to uz by se to komplikovalo.... mit 2 casy
pak uz by se tezko dokazovalo jestli setkani bylo nahodne a nebo ne

utocnik by obeti nedal vedet, objevil by se pobliz jako nahodou... a hned zacne co tu delas, rychle odpovez... obet ma chvliku na prekvapeni, chvilku na vymysleni inteligentni odpvedi a nez to napise, tak je limit pryc a uz se bojuje
a nakonec bude tvrdit, ze obet potkal nahodou... nikdo mu to nedokaze
Zaznamenáno
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #63 kdy: Únor 21, 2013, 04:15:17 pm

to uz by se to komplikovalo.... mit 2 casy
pak uz by se tezko dokazovalo jestli setkani bylo nahodne a nebo ne

utocnik by obeti nedal vedet, objevil by se pobliz jako nahodou... a hned zacne co tu delas, rychle odpovez... obet ma chvliku na prekvapeni, chvilku na vymysleni inteligentni odpvedi a nez to napise, tak je limit pryc a uz se bojuje
a nakonec bude tvrdit, ze obet potkal nahodou... nikdo mu to nedokaze


Tak se to může dát minutu, jak jsem říkal, klasická RP předehra, pokud nenastane buffování či útěk, trvá déle.

Samozřejmě čas by neplatil ve chvíli kdy se začne druhá postava buffovat či začne utíkat (to nelze čekat).
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #64 kdy: Únor 21, 2013, 04:30:52 pm

Mno, beru zpet, teď mi došlo, že minuta je dost dlouhá doba...klasická situace

Postava A - PC hrající lupiče
Postava B - přepadnuté PC

Postava A: Peníze nebo život!
Postava B: Nikdy, to raději zemřu. (nepřipouští žádný dialog, lepší by bylo něco jako, Mám rodinu a dvě děti, nechte mě či blufovat jako To něvíš kdo já jsem, že se mě pokoušíš okrást?......)
a teď nastává 50 sekund trapného ticha:D či v případě šedostínky pravidla je následný boj proti pravidlům...obojí špatně

Samozřejmě může lupič nějak zkoušet ukecávat toho přepadeného, ale když to někdo prostě zazdí, tak je to těžké...

stávající pravidlo, že útok musí mít RP předehru s tím, že buffováním začíná boj je na všechny situace prostě ideální....každé setkání postav je též unikátní... stejně tu teď střílíme nápad za nápadem jen kvůli horké hlavě...možná by to chtělo to opravdu dát na ten týden k ledu...
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Lubko
GUILD-JEHO církev
Hrdina
***
Příspěvků: 430


Zobrazit profil
Odpověď #65 kdy: Únor 21, 2013, 04:36:54 pm

Porad ja to jdete moc slozite myslim ze vetsine lidi nevadi boj ani pripadna ztrata xp vadi jim ze muzou prijit o penize nekdy i o hodiny behani a shaneni prachu... to je hlavni duvod rozepre mezi cagusem a petranou teda aspon podle me. Napsat nekomu 30s predem ze ho sleduju?byt v podtemnu a nekdo mi to napsat kdyz vim ze mam slabsi postavu tak se vetsinou stane ze mag napise pojdte ke me a sup port na bezpecne misto a uz je po interakci.

Jeste jednou hlavni problem nejsou xp nebo boj ale vidina straty penez
Zaznamenáno

Kdo seje vitr sklidi bouri.

Jednou přišla k trpaslikovi Smrt a chtěla si ho odnést s sebou, trpaslík se však pevně zapřel botama o skálu, na níž stál, vzpurně nakrabatil obočí a řekl ne.Tak Smrt zase odešla.

Acc; Lubizmi
Postavy:Ainur JEHO knez
               Herumor trpaslici kovar
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #66 kdy: Únor 21, 2013, 04:40:51 pm

a co 3 min pri nahlem a necekanem utoku

a pri nahodnem setkani, kdyz se obe strany vidi
tak utek nebo zahajeni sesilani jakehokoliv kouzla (jak jsi psal) znamena zacaek boje, ale melo by byt jasne napsano ze tyhle akce lze povazovat za zahajeni boje
nerozlisoval bych co to je za kouzlo, jedna strana nemusi mit carospyt, takze nepozna o co slo
vyhoda pro kouzlici je, ze pri nahodnem setkani se pravdepodobne skupinky nepotkaji v dosahu boje na blizko

no ale pri nahodem setkani se tezko rozlisuje kdo je utocnik Úsměv
tady to asi bude muset byt tak, ze z rozhovoru bude jasny umysl nekoho napadnout... a ze boj zacina ted
a obe strany by asi meli mit sanci neco rict

takze takhle ne:
jedna strana - hele nepritel, huraaaa na nej
boj

takhle jo:
jedna strana - hele nepritel, huraaaa na nej
druha strana - utoci na nas, brante se
boj

takhle jo:
jedna strana - hele nepritel, huraaaa na nej
druha strana - ne ne ne co jsme provedli? nepriblizujte se!
vyjednavani
jedna strana - jen nam tu lzete, utok!
boj


Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #67 kdy: Únor 21, 2013, 04:45:23 pm

Porad ja to jdete moc slozite myslim ze vetsine lidi nevadi boj ani pripadna ztrata xp vadi jim ze muzou prijit o penize nekdy i o hodiny behani a shaneni prachu... to je hlavni duvod rozepre mezi cagusem a petranou teda aspon podle me. Napsat nekomu 30s predem ze ho sleduju?byt v podtemnu a nekdo mi to napsat kdyz vim ze mam slabsi postavu tak se vetsinou stane ze mag napise pojdte ke me a sup port na bezpecne misto a uz je po interakci.

Jeste jednou hlavni problem nejsou xp nebo boj ale vidina straty penez
noo jestli povrchnani diky OOC varovani ziskaji dojem, ze je nekdo sleduje a muze je napadlou a utecou z podtemna, tak to je snad to ceho chteli drowove dosahnout
myslim, ze hlavne chteji chranit sve uzemi a ne za kazdou cenu zabijet
jestli carodej povrchnanskou skupinu presune nekem pryc, asi na povrch, tak bude hezky dlouho trvat nez se dolu vrati a kdo vi jestli to udelaji
Zaznamenáno
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #68 kdy: Únor 21, 2013, 05:21:42 pm

Tak já sem dám můj (amy tolik očekávaný příspěvek). Omlouvám se, nestihl jsem to dřív. A píšu to celý den, tak nevím, co tu bylo předtím.

Pokud nechcete číst celý článek, dole je shrnutí.

Amy přišla s tím, že by to asi nějaká pravidla chtělo (ano, všichni víte že je to reakce na ten incident) a já s ní v tomhle rozhodně souhlasím.
Vzal bych to ale za jiný konec.
Spíš než vytvořit úplně novou sadu pravidel spíše popsat to, jak se tady hraje (pro rýpali je to tak, jak hraju já a moje a okolí a jak pouze já si myslím, že by se mělo hrát) z mého pohledu. A hlavně, než vytvářet pravidla jako taková je důležitější spíše najít mantinely.
Takže předložím návrh úplně jiný, což mi přijde plodnější než postupně vypichovat nedostatky. Nazvěme to např. návrh B. A stejně tak potom záleží na tom, jeslti se to nazve závaznými pravidly nebo pouze doporučením.

Ještě bych možná dodal, že bychom tímto měli řešit CvC a ne PvP (i když si uvědomuji, že většina tyto dva výrazy považuje za totožné).
A nejlépe to nazývat pravidly (či doporučeními) bojů, protože se mi zdá, že se vynechává prvek party.

Nejdříve motivace:
Nechceme nastavovat pravidla co dělat, ale spíše popsat situace, jak to probíhá teď, kdy už bychom to mohli udělat a případně neměli dělat.


1) Postava by měla mít IC důvod k útoku, který bude vyjádřený nastavením odporu

Podtemno x povrch: Pro konflikty podtemno x povrch je tento problém vyřešený systémově. Obě strany se nesnášejí. Podtemňáci, pod vládou drowů, berou povrch jako místo pro slabochy, kteří si v jejich očích ani nezasluhují žít, pokud z nich něco samotní podtemňáci nemají (informace, peníze, suroviny, zábavu etc.). Stejně tak je na povrchu všeobecně známo, že podtemňáci jsou nebezpeční a takto na povrchňany pohlížejí.

Povrch x povrch a podtemno x podtemno: Odpor si hráč nastavuje až v momentě, kdy jeho postava získává důvod na něj zaútočit nebo jej zabít. Odpor by si hráč neměl nastavovat jen tak po nalogování a měl by mít zakázáno úmyslně přepínat odpor na hráče se kterým nemá tuto konfrontaci (kvůli té známé feature). Pokud hráči spadne hra, po relogu si může odpor samozřejmě znovu nastavit.

Důvodem k odporu může být nadále útok na člena družiny (ve smyslu IC, ne party jako portrétků vpravo) nebo postavy s pozitivní afiliací ve stejné lokaci nebo pokud je to pro postavu viditelná situace. A to i pro NPC.
Stejně tak útok na majetek spolku (věž, město).
Důvodem k odporu je i pro pokus o pick pocket. Tehdy nemusí dojít k žádnému útoku, ale okrádaný bude varován, že se něco děje.
Důvodem k odporu může být i neúmyslné napadení jakýmokoliv způsobem, jako je plošné kouzlo. Napadením se myslí jakýkoliv damage, smrt, odkouzlení, nakouzlení (negativní buff).


Důvod nesmí být nikdy v rozporu s přesvědčením a chováním postavy!

Příklady.:
  • Vrah dostane kontrakt na postavu.
  • Strážný vidí jak někdo útočí na jiného strážného.
  • Někdo zaútočí na řemeslníka či obchodníka, se kterým právě domlouvám obchod.
  • Dvě domluvené postavy se rozhodnou, že si dají souboj.
  • Postava projde do lokace kde zrovna probíhá boj, a bohužel v tu chvíli zrovna mág kouzlí banshee. Ta postavu zasáhne(ona přežívá) a ona se cítí ohrožená další mágovou magii a proto zaútočí na mága.(pokud by to postava udělala, druhá cesta je, že postava bude řešit, jestli to nebyl omyl, ale to zlou postavu asi zajímat nebude).

2) Postava může zaútočit, pokud bude ohrožena druhou stranou nebo dá druhé straně najevo své úmysly o útoku a dá jí prostor zareagovat

Pokud už má postava důvod k nepřátelské akci, může volit několik přístupů, vždy však musí dát RP úmysly najevo a nechat hráči čas na reakci (volbu řešení konfliktu):
-mluvení s tím, že opačná strana má 2 kola (12 vteřin na reakci)
(Jak často se díváte do 'mluvícího'/levého logu? Osobně si myslím, že je to časteji než 6 vteřin. A napsání věty většinou také netrvá déle. Pokud to sečteme, tak hráč má 12 vteřin na zareagování (i nějaké hu). To myslím musí stačit každému. Pokud ne, tenhle čas se dá změnit.)
-IC tellem
-jiná RP akce - hod kostkami


Příklady:
  • Bandita promluví na oběť a 'požádá' ji o peníze. Počká až oběť odpoví.
  • Strážce vidí na povrchu běžet drowa, zavolá na něj stůj. Pokud poběží drow dále a nezareaguje, po chvíli jej napadne, aby jej zastavil (knockdown, mág - bigby) nebo zabije, aby jej zvedl a vyslechl.
  • Vrah dostal kontrakt na zabití oběti. Hráč nebo jeho spoluhráč napíše oběti tell v podobě *neznámí informátor tě varoval, že na tebe byl poslán vrah*
    Bandita (A) přistoupí k oběti(B) v hide zezadu a hráč napíše *A chytil B a pevně jej drží*. Hodí hod na sílu a B háže na sílu nebo obratnost, jestli se mu nepodaří se z držení dostat.

Následující reakce či akce mohou být takovéto a jsou považovány za zahájení boje:
  • Pokusem o útěk
  • Přípravou na boj (aktivováním abilit či posilujícími kouzly na sebe či jiné hráče)
  • Kouzlením (ochraných kouzel - GS, invis et sim., útočných kouzel, negativních buffů) - zakouzlení se považují i modlitby et sim.
  • jakýmkoliv druhem společníka (summon, henchman, companion et sim.)
  • Útokem, střelbou
  • Nesystémovým útokem (slovní urážkou, plyváním, fyzickým napadením v hvězdičkach)
  • Aktivováním nebojové ability na protivníka (Pick Pocket, Taunt)

Tato napadení platí i pro členy družiny a postavy s pozitivní afiliací (záleží na vzahu postav a jejich chování či přesvědčení).

Poznámka: Vzhledem k tomu, že se společníci  (summon, henchman, companion et sim.) rádi utrhávají a útočí z vlastní vůle, apeloval bych na hráče, aby hodně rozlišovali, zda-li to byl úmysl nebo omyl.


Příklady:
Nevím, jestli je třeba nějakých příkladů, myslím, že popis dost zjevné. Kdyžtak nějaké dovymyslím.

3) Po boji by nemělo docházet k úmyslným ress-killům

Mrtvý by měl být zvednut z očitce maximálně 2x pokud byl úmyslně zabit hráčem nebo stejnou skupinou (IC). Více by se označovalo za resskill (ressurection-kill).
Jednou zvednut pro další hru (např. nasazení pout, výslech, a podobně).
Podruhé, jenom jako umožnění zvednout mrtvého, aby postava neztratila expy. Podle pravidel by toto nemělo být, ale je to běžná praxe.


Pokud vás k tomu cokoliv napadne, přijde vám něco špatné, budete mít příklad, který to popírá, dejte to sem, zakomponuju, zareaguju.


--------------------------------------------------------
Shrnutí
3 jednoduché body:
1) Postava by měla mít IC důvod k útoku, který bude vyjádřený nastavením odporu
2) Postava může zaútočit, pokud bude ohrožena druhou stranou nebo dá druhé straně najevo své úmysly o útoku a dá jí prostor zareagovat
3) Po boji by nemělo docházet k úmyslným ress-killům
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #69 kdy: Únor 21, 2013, 05:42:16 pm

Hele, ten časový návrh od Neuse by fungoval.

Dalo by se ale nějak zjistit v logu časová značka?
Jak tohle potom následně zkontrolovat? Můžeme se dostat do situace slovo proti slovu.
Vím, že se to nějak loguje přímo na clientovi, na každé připojení serveru (tušim, že se do dá nastavit v configu).
Ale to se zase dá upravit.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #70 kdy: Únor 21, 2013, 07:30:02 pm

presny cas ohlaseni moznosti utoku a skutecneho zacatku se bude sledovat tezko
ale v pripade, ze ten cas bude delsi treba ti 3 a vic minut
tak v logu snad bude videt ze mezi ohlasenim a zacatkem utoku se odehralo nejake mnozstvi udalosti, probihal nejaky jiny rozhovor, atd.

napr. bude videt ohlaseni, komunikace utocici skupinky pri sledovani cile a nasledny povel k zahajeni utoku
nebo ohlaseni utoku a nasledne poslouchani reakce budouciho cile
Zaznamenáno
Shadow
GUILD-JEHO církev
Šampión
**
Příspěvků: 159


Zobrazit profil
Odpověď #71 kdy: Únor 22, 2013, 01:37:22 am

Na co tady resite nove PvP pravidla, kdyz tak jak to je to do ted nejak fungovalo? Kdyz umrete stejne neprijdete skoro o zadne xp... A vadi vam ze prichazite o zlataky? Tak je nenoste u sebe to je jednoduche... moje postava nosi u sebe 200 zlatek a  uplne ji to staci... a nemusim tady pak brecet ze me nekdo okradl...
Zaznamenáno

Villandra
Fox Sparker
Taita
Šampión
**
Příspěvků: 152


Zobrazit profil
Odpověď #72 kdy: Únor 22, 2013, 08:15:52 am

Na co tady resite nove PvP pravidla, kdyz tak jak to je to do ted nejak fungovalo? Kdyz umrete stejne neprijdete skoro o zadne xp... A vadi vam ze prichazite o zlataky? Tak je nenoste u sebe to je jednoduche... moje postava nosi u sebe 200 zlatek a  uplne ji to staci... a nemusim tady pak brecet ze me nekdo okradl...

Ono je tazke nenosit u sebe zlataky ked sa vracias z vypravy na ktorej si k tym zlatakom prisiel.
Zaznamenáno

Felis - alchymistka ako lusk (wipe)
Sollin Olath - "Co si to ke me dovolujes ty spino!" (wipe)
Amélia
Petrana
Mob
*
Příspěvků: 81


Zobrazit profil
Odpověď #73 kdy: Únor 22, 2013, 09:06:42 am

Na co tady resite nove PvP pravidla, kdyz tak jak to je to do ted nejak fungovalo? Kdyz umrete stejne neprijdete skoro o zadne xp... A vadi vam ze prichazite o zlataky? Tak je nenoste u sebe to je jednoduche... moje postava nosi u sebe 200 zlatek a  uplne ji to staci... a nemusim tady pak brecet ze me nekdo okradl...

Tak to nevím příteli, buď je to Tvé učelové tvrzení a nebo.... /osobně to jistě nemyslím/ je Tvá postava úplný neschopa. Ne zas by se někdo urazil. beru zpět. Ale nesmažu to, aby bylo vidět jak přemýšlím já. Takže Tvá postava má v měšci 200 zlatek. Aha. Má je i když dojde z výpravy?? nebo jen beží někam, tam expí a pak zas domů jo? A z čehopak ta tvá postava žije? CO? Čím platí Mistrovi?? Asi budeš jediný schopný, úspěšný a velmi vyhledávaný obchodník a řemeslník. Viď.
Já vyšla z Elfí vesnice s 50 zlaťáky v měšci. Ale cesta přes hory, doly, mě do cesty přivedla toliko pokušení, že jsem za Větrov dorazila s napěchovaným měšcem. A to jsem narozdíl od Tebe tak přemýšlivá, že nebýt toho, že jsou brány Větrova přes noc uzavřeny, ani bych se snad s tou otrhanou, přičmoudlou špínou ani nesetkala. A ona by mě nemohla okrást po tom co mě zavraždila. Je to pro Tebe dostatečně vyčerpávající odpověď??
Chceš to slovy Krasnaji?
*Ano jednou přijde čas, že mi "malí" budeme aspoň ve svých vlastních očích "velcí". Ale abychom se dožily těchto požehnaných dnů, budeme museti přetrpět různá protivenství a bezprávý.*
Nebo je libo můj názor?
Taky bych uměla dělat  krky na kdekoho, mít postavu od posledního wipe, Zdejší svět v malíčku, všude jsem byla někde i dvakrát. Nabušená, vytrénovaná, s výbavou jak od pána boha......

muck muck
Zaznamenáno

Když nejsou slyšet bubny, patrně nikdo nebubnuje.

Platí se za liščí kožich, ne za liščí noru.
Lubko
GUILD-JEHO církev
Hrdina
***
Příspěvků: 430


Zobrazit profil
Odpověď #74 kdy: Únor 22, 2013, 09:20:51 am

Hh tohle me pobavilo navazite se do shadowa ale ma pravdu. Sama si napsala ze te zabila tva vlastni chamtivost. Prece nemusim obehat vsechny poklady na serveru nez pobezim domu.nebo nez nazbiram 50k a pak bezim domu. Kdyz chodim na poklady sam nemam nikdy u sebe vic jak 10a to uz pelasim do elfi.kdyz mam vic?jedine kdyz jsem v parte a to uz tak silene riziko smrti neni...
Zaznamenáno

Kdo seje vitr sklidi bouri.

Jednou přišla k trpaslikovi Smrt a chtěla si ho odnést s sebou, trpaslík se však pevně zapřel botama o skálu, na níž stál, vzpurně nakrabatil obočí a řekl ne.Tak Smrt zase odešla.

Acc; Lubizmi
Postavy:Ainur JEHO knez
               Herumor trpaslici kovar
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS