Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 29, 2024, 05:21:18 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 [2] 3 4 ... 6
  Tisk  
Autor Téma: Návrh pravidel Hráč versus Hráč  (Přečteno 31256 krát)
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #15 kdy: Únor 20, 2013, 08:39:53 pm

5. Poražené postavy NESMÍ být kříšeny protistranou.

Proč? Tento bod nechápu ?

Já s tím bodem mám problém a velký. Lépe řečeno, pokud už by byl můj protivník mrtvý, nějak to rozchodím. Ale koukat se na někoho, byť by mě napadl první, já ho "přizabila" a koukala se jak tam krvací??


Kdo mě viděl při těch pár soubojích v aréně ví, že nedokážu nikoho dorazit a měla jsem s tím vážně problém.  
Myslím, že pokud to neodporuje mému přesvědčení, můžu po takovém PvP protistranu jak vyléčit aby se alespoň postavila, případně ji nenechat na pospas Očistci.
Otázka je pak zda se mi to nevymstí. No budu vždy doufat že ne.

Dále jsem proto, aby se považovalo za zakázané napadání, přepadání a podobné aktivity u odpočívadel. // bez ohledu na to, že vedu s někým o něčem nyní spor//. Tohle mě na tomhle světě vadilo vždy. Odpočívadlo je odpočívadlo. A jak píše CILI povětšinou dorazí každý orvanej, vysílenej, bez kouzel a nebo je po vyspání bez jediného posílení do případného boje. To se to pak vystrkuje dobře nabostovanému útočníkovi dýka ze stínu že??!!

Léčení lékárnou není považováno za kříšení. Kříšení je hůlka a kouzlo. Pokud bojuješ - musíš počítat s tím, že budeš zabíjet. Boje v rámci arény, to je něco jiného, tam se nedá zemřít. Toto pravidlo platí pouze v případě setkání Povrch x Podtemno.

Odpočívadlo jako žádné "HxH" ... by mělo asi platit ve všech případech.
Poslední změna: Únor 20, 2013, 08:47:26 pm od Šedostínka Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Snekoun
K2-Oligarchove
Hrdina
***
Příspěvků: 304


Tard O´brien


Zobrazit profil
Odpověď #16 kdy: Únor 20, 2013, 08:48:28 pm

Navrhuji zakázat boje hráč versus hráč ( povrch x povrch i povrch x podtemno )- u odpočívadla a v dosahu odpočívadla (na dostřel luku).

Jak jsem psal často se tam ty útoky dějí a je to podle mě zneužití ooc informace a zneužití systémové věci.
Zaznamenáno

Kráčím podle ní a šeptám: Tak Jarmilko, kdypak budeme mít svatbu? A ona odpovídá: Až pokvetou hovna!

Acount : Cili
Characters : Tard O´braien , Fren, Desur Tencklen
Petrana
Mob
*
Příspěvků: 81


Zobrazit profil
Odpověď #17 kdy: Únor 20, 2013, 08:52:27 pm

Co bod ? Sesílání jakýchkoliv kouzel je bráno jako útok.

Vysvětlení : jsou postavy kterým se vypíše jen : František sesílá neznámé kouzlo - pokud bych byl méně chápavý půlork mohl bych se začít bát a bacil bych cizince po hlavě.


S tímhle nemůžu souhlasit. To by jsi nemohl použít nic a nijak reagovat, hýbat se nic. Natvrdlej Ork může považovat vše za potencionální útok. Nehledě na to, zda zrovna výpis logu je možné považovat za součást RP. Jak asi zareaguje "Tvůj" Ork na hlášku hry ... Petrana používá zvláštní vlastnost předmětu. nelekne se že se něco na něj chystá? Nebací mě ten "Tvůj" Ork jen proto, že se posadím?? Aby se tím prudkým pohybem nevylekal.
Jako útok považuji něco co je přímím napadením, né útok kouzlem na vzdálenost 4 koní Úsměv
Stejně tak použití lektvaru. Můžu si snad během RP vypít lektvar na vyléčení mého zranění ne? nebo mám během hovoru vykrvacet? Pozná "Tvůj" natvrdlej Ork že je to lektvar lečení a ne změna v Pohádkového draka??? //Prismatic dragon tuším//
Zaznamenáno

Když nejsou slyšet bubny, patrně nikdo nebubnuje.

Platí se za liščí kožich, ne za liščí noru.
Snekoun
K2-Oligarchove
Hrdina
***
Příspěvků: 304


Tard O´brien


Zobrazit profil
Odpověď #18 kdy: Únor 20, 2013, 08:58:05 pm

Oprava - použití zvláštních schopností, magických předmětů, skillů a sesílání kouzel bez předešlého upozornění nebo předehry ( asi IC - příklad : *vytahuje lektvar* nebo *zmlkne a vytahuje hůlku* atd .... )
Může být bráno jako útok  Mrknutí

Díky Petrano za upozornění.

Věř tomu že se tím předejde dohadováním co je bráno za útok a co není. Nikomu to nebrání nic z toho použít pokud to ohlásí IC. Takže slušné hráče to nijak neomezuje. Musíš brát to že je vidět jen postavička co během kliknutí dokáže mít v ruce meč, nebo hůlku a než stačíš kliknout myší na obranu může tě sejmout nebo zkamenět.

Jde o to najít správnou definici co je všechno útok.
Zaznamenáno

Kráčím podle ní a šeptám: Tak Jarmilko, kdypak budeme mít svatbu? A ona odpovídá: Až pokvetou hovna!

Acount : Cili
Characters : Tard O´braien , Fren, Desur Tencklen
Petrana
Mob
*
Příspěvků: 81


Zobrazit profil
Odpověď #19 kdy: Únor 20, 2013, 09:09:35 pm

Oprava - použití zvláštních schopností, magických předmětů, skillů a sesílání kouzel bez předešlého upozornění nebo předehry ( asi IC - příklad : *vytahuje lektvar* nebo *zmlkne a vytahuje hůlku* atd .... )
Může být bráno jako útok  Mrknutí

Díky Petrano za upozornění.

Věř tomu že se tím předejde dohadováním co je bráno za útok a co není. Nikomu to nebrání nic z toho použít pokud to ohlásí IC. Takže slušné hráče to nijak neomezuje. Musíš brát to že je vidět jen postavička co během kliknutí dokáže mít v ruce meč, nebo hůlku a než stačíš kliknout myší na obranu může tě sejmout nebo zkamenět.

Jde o to najít správnou definici co je všechno útok.

Souhlasím. To IC jsem nedomyslela.
Zaznamenáno

Když nejsou slyšet bubny, patrně nikdo nebubnuje.

Platí se za liščí kožich, ne za liščí noru.
Snekoun
K2-Oligarchove
Hrdina
***
Příspěvků: 304


Tard O´brien


Zobrazit profil
Odpověď #20 kdy: Únor 20, 2013, 09:12:43 pm

Kostky - ano plyšové, ale obě strany mají stejnou šanci - není to o reflexu hráče. Navíc kostky umožňují jiné urovnání než fyzický boj například Zastrašování, Přesvědčování, Akrobacie ...

Jak budeš určovat čas v kole? Vlastnosti postav si hráči ověřit nemohou a může se stát že někdo řekne že má 4 útoky za kolo a přitom to není pravda. To stejné je se zbraní a AB, AC atd.....
Můžeš proto brát jen veřejné hody které jsou vidět ve hře (součet hodu + vlastnost/skill atd.). Nic jiného není možné, protože není možnost jak to zkontrolovat.

Kostky umožnují JINÝ než fyzický boj.
Vyzkoušej při RP.

Házet kostkami jde na :

Vlastnosti : ( síla, obratnost ....)
Záchrané hody : ( vůle, reflexy ... )
Skilly: ( zastrašování, akrobacie ... )

Tak a teď mi vysvětli jak chceš házet na útok ?

Systém D&D 3,5 ver. znám docela dobře, takže mi vysvětlovat nemusíš jak se tyto věci hážou a co jednotlivé hody znamenají.  Každopádně to pořád neřeší měření kola a počet akcí za kolo ... přehazování věcí, boj atd...
Proto musíš přesně specifikovat ten tvůj bod v pravidlech Mrknutí

Další věc je, že neexistuje hod na iniciativitu. Asi by to šlo řešit hozením 1 x D20 bez bonusů. Větší začíná.

Snad se už chápeme.
Zaznamenáno

Kráčím podle ní a šeptám: Tak Jarmilko, kdypak budeme mít svatbu? A ona odpovídá: Až pokvetou hovna!

Acount : Cili
Characters : Tard O´braien , Fren, Desur Tencklen
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #21 kdy: Únor 20, 2013, 09:57:16 pm

Kostky - ano plyšové, ale obě strany mají stejnou šanci - není to o reflexu hráče. Navíc kostky umožňují jiné urovnání než fyzický boj například Zastrašování, Přesvědčování, Akrobacie ...

Jak budeš určovat čas v kole? Vlastnosti postav si hráči ověřit nemohou a může se stát že někdo řekne že má 4 útoky za kolo a přitom to není pravda. To stejné je se zbraní a AB, AC atd.....
Můžeš proto brát jen veřejné hody které jsou vidět ve hře (součet hodu + vlastnost/skill atd.). Nic jiného není možné, protože není možnost jak to zkontrolovat.

Kostky umožnují JINÝ než fyzický boj.
Vyzkoušej při RP.

Házet kostkami jde na :

Vlastnosti : ( síla, obratnost ....)
Záchrané hody : ( vůle, reflexy ... )
Skilly: ( zastrašování, akrobacie ... )

Tak a teď mi vysvětli jak chceš házet na útok ?

Systém D&D 3,5 ver. znám docela dobře, takže mi vysvětlovat nemusíš jak se tyto věci hážou a co jednotlivé hody znamenají.  Každopádně to pořád neřeší měření kola a počet akcí za kolo ... přehazování věcí, boj atd...
Proto musíš přesně specifikovat ten tvůj bod v pravidlech Mrknutí

Další věc je, že neexistuje hod na iniciativitu. Asi by to šlo řešit hozením 1 x D20 bez bonusů. Větší začíná.

Snad se už chápeme.
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #22 kdy: Únor 20, 2013, 10:04:12 pm

takovy napad k zamysleni k tomu utoku na odpocivadle
v "realnem" svete se nepritel take napada idealne kdyz spi
a jestli nekdo kempuje v neznamem a potencionalne nebezpecnem miste, tak rozumni lide nechodi spat vsichni najednou, ale stridaji se na hlidce
mozna by to slo nejak pouzit, spici druzina muze spat na 2x s tim ze 1 1/2 je vzdy bojeschopna
Zaznamenáno
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #23 kdy: Únor 20, 2013, 10:05:53 pm

takovy napad k zamysleni k tomu utoku na odpocivadle
v "realnem" svete se nepritel take napada idealne kdyz spi
a jestli nekdo kempuje v neznamem a potencionalne nebezpecnem miste, tak rozumni lide nechodi spat vsichni najednou, ale stridaji se na hlidce
mozna by to slo nejak pouzit, spici druzina muze spat na 2x s tim ze 1 1/2 je vzdy bojeschopna


Funguje pro nekouzlící postavy, jak jsme se přesvědčili včera.
Kouzlící postavy jsou limitovány tím, že příjdou k vyspání a shodí buffy, ale už nemají možnost je nahodit.
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Shaman88
Mob
*
Příspěvků: 93


Zobrazit profil
Odpověď #24 kdy: Únor 20, 2013, 10:50:30 pm

Varianta Hráč x Hráč  (Obránce = Povrchnan v podtemnu a opačně)

1. Utok bez předehry a IC důvodu není možný. Za předehru se považuje výměna minimálně 3x vedený dialog
2. Utok na přesilu (Utočník 1 - obránce - 2 a více) je možný pakliže Drow/Povrchnan brání své prostředí tzn Podtemno/Povrch
2. Utok bez nastaveného odporu není možný. Odpor se nastavuje až poté, co postava jasně vyjádří svůj záměr druhou postavu napadnout.
3. Hráč je povinen brát ohled na přesvědčení své postavy.
4. Utočící hráč není povinen akceptovat návrh řešení boje kostkami
5. Poražené postavy NESMÍ být kříšeny protistranou.
6. Utok na odpočívadle a přilehlé lokaci je zakázán
7. Povrchnan v podtemnu a Drow na povrchu NENÍ maskovatelný a je okamžitě rozpoznatelný.
1. 3x Vedený dialog znamená že musí útočník 3x promluvit?
2. Takže třeba budu probíhat solo podtemnem a uvidím 2 drowy, co mám v cestě... takže musím čekat až pujdou pryč, pokud opravdu chci dál?
3. Co to znamená? Jak mé přesvědčení zohlední tu akci?
4. Souhlas.
5. Pokud jej oživím hrozí mi trest? Tzn. chcete trestat ty hráče, kteří chtějí být solidární a nechtějí aby druhá strana přišla o xp... Co???
6. U tohoto bodu se bojím aby se z odpočívadla nestala bezpečnostní zona, aby hráči nekempili na odpočívadle a nevysmívali se opačné straně stojící okolo.... sám nevidím důvod proč zakazovat útok na odpočívadle...  mágové jsou na tom zle ale to je hold jejich mínus - oproti tomu v jiných situacích jsou pak na tom výrazně lépe.
Zaznamenáno
Shaman88
Mob
*
Příspěvků: 93


Zobrazit profil
Odpověď #25 kdy: Únor 20, 2013, 10:53:43 pm

6. Utočící hráč je povinen udržovat odstup od bránícího se hráče pakliže je tento kouzlící postavou. Odstup musí být takový, aby nebylo možné zasáhnout útočníka buffem (modtlitba), který je sesílaný Obráncem na sebe samého (není bráno jako útočný akt).
A tohle je s prominutím naprostá blbost. Jak poznáš že je někdo kouzlící postava?
Zaznamenáno
Petrana
Mob
*
Příspěvků: 81


Zobrazit profil
Odpověď #26 kdy: Únor 20, 2013, 11:04:45 pm

takovy napad k zamysleni k tomu utoku na odpocivadle
v "realnem" svete se nepritel take napada idealne kdyz spi
a jestli nekdo kempuje v neznamem a potencionalne nebezpecnem miste, tak rozumni lide nechodi spat vsichni najednou, ale stridaji se na hlidce
mozna by to slo nejak pouzit, spici druzina muze spat na 2x s tim ze 1 1/2 je vzdy bojeschopna



To je sice záslužný postřeh, ale.... to se tak praktikuje od nepaměti. jestě jsem nebyla nikde v družině, že bychom spali vsichni naráz.
Jenže...třeba včerejšek mě přesvědčil o tom že si to pak zneužívá kdo chce jak chce. Jak to že mého společníka ta malá černá špinavá coura /nic osobního Cagusi/ nechala vyspat a mě ne. Jednoznačně to potvrzuje můj argument, že si klidně zrušil odpor. Mě už spát system nedovolil... nepřítel byl na blízku.....ale o tom jinde a jinak. Abych zas neskončila dvěma odstavci.
Jak má pak teda spát jeden dobrodruh. Nemá právo odpočívat a prospat se? nebo má odpočívat s vědomím, že mu při každém nutném odpočinku prostě někdo podřeže krk? Přijde Ti to logické? Tak to ty odpočívadla zrušme. Když jsou jen pro někoho a když Tě ve spánku a nebo před ním případně těsně po něm může kdokoliv napadnout. Opravdu to smrdí zneužitím ooc informace. A těm které stejně spánek venku neovlivní.....těm je to jedno jako mé Vanile. Postihy u ohně venku stejně nevyspíte a tak vím, že snad venku ani nikdy nespala. Na co.
Od DM slyšet, že je nejlepší napadat ty co spí, oslabené, nemocné, utrmácené.... no super, jen tak dál ať mají všiváci precedenc.
Ráda se s tebou pustím do křížku reálný svět verzus K2.....  Mrknutí
Dodnes čekám na odpověď reálný svět a reálná výroba a výrobní postupy verzus výroba na K2.   Mrknutí
V reálném světě se to co mě provedl včera cagus jmenuje nepřiměřená obrana, zabití, vražda, loupežná vražda.........haha
Zaznamenáno

Když nejsou slyšet bubny, patrně nikdo nebubnuje.

Platí se za liščí kožich, ne za liščí noru.
Petrana
Mob
*
Příspěvků: 81


Zobrazit profil
Odpověď #27 kdy: Únor 20, 2013, 11:15:30 pm

Varianta Hráč x Hráč  (Obránce = Povrchnan v podtemnu a opačně)


6. U tohoto bodu se bojím aby se z odpočívadla nestala bezpečnostní zona, aby hráči nekempili na odpočívadle a nevysmívali se opačné straně stojící okolo.... sám nevidím důvod proč zakazovat útok na odpočívadle...  mágové jsou na tom zle ale to je hold jejich mínus - oproti tomu v jiných situacích jsou pak na tom výrazně lépe.



A proč by naopak nemohla být u odpočívadla klidová zóna??  Máme málo lokací?? Proč by se jako měl někdo někomu vysmívat? Proč by měl někdo postávat okolo a na "něco" čekat??? Jako dospějeme ke stavu, že budem všichni hrát SD?Co??? A někde, na někoho z nějakého důvodu čekat?
Nic pošleme Terminátora do mateřské školky.  Ať to tam vyčistí. No co??!!! Když se ti malí nedrží doma, tak co s nima.
Zaznamenáno

Když nejsou slyšet bubny, patrně nikdo nebubnuje.

Platí se za liščí kožich, ne za liščí noru.
Shaman88
Mob
*
Příspěvků: 93


Zobrazit profil
Odpověď #28 kdy: Únor 21, 2013, 12:24:11 am

Jak to spolu souvisí. Opravdu nevidím důvod proč by povrchnak měl být v bezpečí u podtemnáckého ohniště a naopak!
Nikdo tě nenutí chodit do podtemna, jdeš tam z vlastní vůle. Nevím proč by měla existovat taková výhoda.
Navíc zabití u ohniště považuju za jednu z mála možností jak vyřadit nepřátele na mnohem vyšším lvlu. Je to vlastně útok ze zálohy.
Zaznamenáno
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #29 kdy: Únor 21, 2013, 12:28:21 am

takovy napad k zamysleni k tomu utoku na odpocivadle
v "realnem" svete se nepritel take napada idealne kdyz spi
a jestli nekdo kempuje v neznamem a potencionalne nebezpecnem miste, tak rozumni lide nechodi spat vsichni najednou, ale stridaji se na hlidce
mozna by to slo nejak pouzit, spici druzina muze spat na 2x s tim ze 1 1/2 je vzdy bojeschopna
Funguje pro nekouzlící postavy, jak jsme se přesvědčili včera.
Kouzlící postavy jsou limitovány tím, že příjdou k vyspání a shodí buffy, ale už nemají možnost je nahodit.
Uznávám, že kouzlící postavy jsou v tomhle trošku znevýhodněné, to je riziko povolání, ale družina kouzlících postav má šanci vyspat se pod ochranou, v tom je na tom nejhůř právě pár kouzlící + nekouzlící. A taky je pravda, že když jsem usínal sám na potenciálně nebezpečném místě, tak jsem to tam v rámci možností vždy zabezpečil na maximum. Úsměv

A co se týče odpočívadla jako klidové zóny, to asi neprojde. Svět je nastavený jinak, u odpočívadel se běžně spawnují nepřátelské NPC, dokonce jsou odpočívadla, kde tě můžou ve spánku přepadnout lupiči a to je teprv sranda. A na závěr se tu už mnohokrát stalo, že někdo zabil protivníka na odpočívadle, dokonce někteří zvolili perma smrt a stejně se pravidla nezměnila. Pro "bezpečné" spaní jsou hostince, kde když se něco stane, tak útočníkovi naskočí karma => je dohledatelný.
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Stran: 1 [2] 3 4 ... 6
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS