Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 28, 2024, 09:06:26 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 33
  Tisk  
Autor Téma: Lagy  (Přečteno 147147 krát)
Laxus
GUILD-JEHO církev
Šampión
**
Příspěvků: 139



Zobrazit profil
Odpověď #285 kdy: Březen 13, 2013, 03:44:59 pm

Ok scripty mame napisane, len to testujeme dako nam to este hneva, ked to vyriesime uploadnem tie scripty a ako ich pouzit
Zaznamenáno
Laxus
GUILD-JEHO církev
Šampión
**
Příspěvků: 139



Zobrazit profil
Odpověď #286 kdy: Březen 13, 2013, 06:02:31 pm

Ok tak po dlhom testovani nieco malo sme zosmolili. Neus aky verzia linuxu je na tej masine ? Bude treba nainstalovat urcity modul do pythonu. Ak je tam debianovska distribucia alebo hocico na tom jadre linuxovom malo by to ist pekne cez apt-get nainstalovat ... mam 2 pythonovske scripty client/server ktore si posielaju UDP packety.  Este to zkompletizovat a moze sa to pouzit
Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #287 kdy: Březen 13, 2013, 06:15:21 pm

Ok tak po dlhom testovani nieco malo sme zosmolili. Neus aky verzia linuxu je na tej masine ? Bude treba nainstalovat urcity modul do pythonu. Ak je tam debianovska distribucia alebo hocico na tom jadre linuxovom malo by to ist pekne cez apt-get nainstalovat ... mam 2 pythonovske scripty client/server ktore si posielaju UDP packety.  Este to zkompletizovat a moze sa to pouzit
debian
Zaznamenáno
Laxus
GUILD-JEHO církev
Šampión
**
Příspěvků: 139



Zobrazit profil
Odpověď #288 kdy: Březen 14, 2013, 06:34:13 pm

No tak, nemal som moc casu a ked som prisiel z roboty moc sa mi nad tym nechcelo premyslat.

http://www.uloz.to/xBkzFFg/udp-test-zip

Tu je odkaz na nejaky Udp test, su tam pribalene 2 scripty napisane v pythone, osobne s tym niesom spokojny a da sa to pokladat fakt len za test casti testovacieho nastroja, ponivac v pythone som uz nerobil roky. Je treba to vyskusat spustit a poslat nejake packety. Nepisal som tom ziadny help takze ho napisem sem

Popis spustenia:
Server
python server.py -p 5030 -r  (spusti server na porte 5030, -r BUDE ODPOVEDAT klientovi na jeho zaslane packety), defaultny port je 5020 ak nieje zadany parametrami inak, vsetky parametre su nepovinne
python server.py  (spusti server na porte 5020 server, nebude odpovedat klientovi na packety)

Client
python client -p 5030 -h 37.205.11.93  (Odosle 100 packetov na danu ip na dany port)
parametre:
-p 5020     cielovy port servera
-h 37.205.11.93    cielova ip servera
-s 40    bude packety odosielat v 40ms intervaloch
-c 1000    posle 1000 packetov

Ak nieje zadany host ani port bude defaultne kontaktovat moj server na porte 5020, Tak isto pre testovanie nechavam bezat serverovy script s parametrom -r (cize na vsetky dotazy odpovie) na 37.205.11.93 na porte 5020

Niesom si isty ako to pojde, mne sa to podarilo vzdy so 100% uspesnostou aj s odpovedou, je tam pouzita twisted library na pracu so sietov, cize neviem presne ako to funguje. O vikende budem mat viac casu a mozem zostrojit nejaky lepsi nastroj ak bude potreba.

Popripade mi vytvor SSH ucet na ten server a tam to v /home  otestujem/

mozno bude treba nainstalovat twisted do pythonu, takze klasicky 
sudo apt-get install python-twisted

Dufam ze ti to nejak pojde rozbehat, niesom na ten script vobec hrdy Smích
Zaznamenáno
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #289 kdy: Březen 14, 2013, 07:30:42 pm

To Atlant: Na test urcite dobry, dobra prace a to ze to mozna nebude optimalni kod bych neresil...je to jen testovaci tool Úsměv nekteri jsou schopni udelat cunikod i v praci Škleb

Jinak kdyby modem nepomohl mohu dat k dispozici muj stary pocitac jako server. Pripadne na testy a pod.

Konfigurace:

CPU Intel Core 2 Duo E8200, 2.66 GHz
RAM OCZ 2x2GB DDR2 1066 MHz CL5
MB Asus P5KC/CF/FW/GL, 775/1333, DDR2/3, iP35
HDD Western Digital Raptor WD740ADFD - 74GB SATA NCQ (10k otacek)

Coz je mozna na NWN server temer overkill, ale aspon to pobezi vpohode Mrknutí
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Twinkee
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1025


Nevím, která bije, ale dost to bolí.


Zobrazit profil
Odpověď #290 kdy: Březen 15, 2013, 08:02:03 am

já musím říct že od posledního nastavování mi to už tolik nelaguje. Občas sem tam lag 1-2s ale hratelnost dobrá Úsměv
Zaznamenáno

Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #291 kdy: Březen 15, 2013, 08:02:52 am

tak jsem "ted" odhalil problem, proc me v modemu neslo neco nastavovat... mohl za to web problizec ve win
kdyz jsem to same zkusil ve web. prohlizeci z linuxu, tak je vse nastaveno jak jsem chtel... no snad jsem to trefil dobre Úsměv

uvidime jak se to bude chovat, ted
zkusil jsem nastavit i nejake priority pro nektere pakety, jestli jsem to udelal dobre, kdo vi...

dnes v noci se snad uz dostanu ke hre, tak muzeme zkusit udelat test ve hre
a pripadne zmerit ztratovost paketu, pro testy jsem otevrel ve firewallu port 5122
Zaznamenáno
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #292 kdy: Březen 15, 2013, 09:36:28 am

Úsměv nekteri jsou schopni udelat cunikod i v praci Škleb
Jo, já jsem ATMkovo kód viděl a můžu potvrdit. Úsměv

Jinak testujeme do pondělí, já zatím improvement nevidim, takže když se to nezlepší, v pondělí nebo spíš v úterý to jdu vrátit vyřešíme to jinak.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #293 kdy: Březen 15, 2013, 09:37:15 am

Úsměv nekteri jsou schopni udelat cunikod i v praci Škleb
Jo, já jsem ATMkovo kód viděl a můžu potvrdit. Úsměv

Jinak testujeme do pondělí, já zatím improvement nevidim, takže když se to nezlepší, v pondělí nebo spíš v úterý to jdu vrátit vyřešíme to jinak.

To rika ten pravej Škleb
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Laxus
GUILD-JEHO církev
Šampión
**
Příspěvků: 139



Zobrazit profil
Odpověď #294 kdy: Březen 15, 2013, 10:23:21 am

Hmm takze ten router co je teraz zapojeny sa musi po vikendu vratit alebo kupit ? Pochopil som spravne ?
Zaznamenáno
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #295 kdy: Březen 15, 2013, 10:27:01 am

Hmm takze ten router co je teraz zapojeny sa musi po vikendu vratit alebo kupit ? Pochopil som spravne ?

Ano
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Laxus
GUILD-JEHO církev
Šampión
**
Příspěvků: 139



Zobrazit profil
Odpověď #296 kdy: Březen 15, 2013, 01:27:23 pm

Hmm tak to skusam s klasickymi Socketmi pythonovskymi a uz to viem pekne zmerat aj s nejakou malou statistikou odoslane/stratene % ... len tu stratovost viem len umelo nasimulovat ... na tom pripojeni sa mi nic naozaj nestraca Smutek , chcelo by to testnut niekde na horsej linke, skusam to totiz na 2 chrbticovych(paternich) pripojkach.
Zaznamenáno
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #297 kdy: Březen 15, 2013, 02:02:56 pm

Hmm tak to skusam s klasickymi Socketmi pythonovskymi a uz to viem pekne zmerat aj s nejakou malou statistikou odoslane/stratene % ... len tu stratovost viem len umelo nasimulovat ... na tom pripojeni sa mi nic naozaj nestraca Smutek , chcelo by to testnut niekde na horsej linke, skusam to totiz na 2 chrbticovych(paternich) pripojkach.

Hlavne to chce tstnotu dnes vecer a behem vikendu. Btw ses schopny zmerit i odezvu tech packetu? Treba ze packet dorazil az za 3 sekundy misto 100ms a tak...
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Laxus
GUILD-JEHO církev
Šampión
**
Příspěvků: 139



Zobrazit profil
Odpověď #298 kdy: Březen 15, 2013, 02:45:38 pm

Myslim ze by som dokazal odmerat cas medzi poslanim packetu a odpovedou cize cas celej cesty  Client -> Server + Server -> Client

Teraz ma napada ze by to asi chcelo nejake znalosti sietovej komunikacie ... niesom si isty ci takto nekonkurentne v 1 kanaly  nastanu nejake straty ... ale kdo vie
Poslední změna: Březen 15, 2013, 02:53:09 pm od Atlant Zaznamenáno
Laxus
GUILD-JEHO církev
Šampión
**
Příspěvků: 139



Zobrazit profil
Odpověď #299 kdy: Březen 15, 2013, 03:49:24 pm

http://grabberapp.com/wwvb1j 

ok toto by sa dalo nejak pouzit .... pisal som to tak ze som sa zaroven ucil Úsměv ...

server: python server.py -p PORT
client: python client.py -h HOST_IP -p PORT -c PACKET_NUMBR -t TIMEOUT
timeout je doba cakania odpovede na server (default 5 sekund)
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 33
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS