Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 18, 2024, 10:50:54 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Lamentace  (Přečteno 9767 krát)
Dajardd
Host
kdy: Leden 31, 2013, 01:01:21 pm

Tak jsem si dneska najmul za 6k epickeho mnicha v hospode, koupim mu prima veci a vyrazime smerem Vetrov. Co se nestane? Prepadnou nas epicke bandasky a zabiji nas. Mam 24 uroven a veci 4koveho okruhu, pohlceni, redukci zraneni 3/- a kolem 500 zivotu, ja mam AC 30 a mnich 38! Vezmu to pres ocistec, rychle do shromazdiste, koupim hulku oziveni za 5,4k a bezim zpatky na misto kde se to stalo, abych zjistil ze po necelych 4 hodinach IG casu, zbyly z mnicha jen kosti a hle, bandasky vidi zkrz neviditelnost. Nejak je pobiju, zbyde mi cca. 20 zivotu. Pak je oberu a je to skutecne vejvar, cca 220zl. Ale v pohode, to nevadi, ja prece ty zlatky seru.
Zaznamenáno
Orbi
Šampión
**
Příspěvků: 180



Zobrazit profil
Odpověď #1 kdy: Leden 31, 2013, 01:15:26 pm

Od 20. levelu je obtiaznost postav prilis roznoroda.
Zaznamenáno
Tropmor
GUILD-JEHO církev
Šampión
**
Příspěvků: 206


Zobrazit profil
Odpověď #2 kdy: Leden 31, 2013, 01:43:09 pm

Vzpomněl jsem si, že kdysi jsme o tomto na foru trochu diskutovali, tak tam možná najdeš něco užitečnýho.

http://kandelabrie.dyndns.org/chat/index.php?topic=6340.msg136390#msg136390
Zaznamenáno

Hayriye - "The reward for goodness is self-satisfaction, wherein also lies great danger."
Ephemere Tir´eivra - “Revenge may be wicked, but it’s natural.”
Dajardd
Host
Odpověď #3 kdy: Leden 31, 2013, 02:37:32 pm

Tak z tohohle uhlu pohledu, jsem se zachoval presne podle tech rad. Ne, ti lupici jsou uplne nesmyslne presileni, to jsou nejaci Robini Hoodi Kandelabrie? Uplne nesmyslné. Ale to tady neni nic noveho.
Zaznamenáno
Kinkin
K2-Oligarchove
Lord
****
Příspěvků: 813


Až uslyšíš můj řev...


Zobrazit profil
Odpověď #4 kdy: Leden 31, 2013, 03:04:58 pm

"Rozjede" se činnost církve, tak budou kulatý.  Úsměv

Jinak tihle džentlmeni jsou zhruba na 3-4 místech natrvalo a jinak se objevují na stálých místech jako je třeba cesta na Větrov, anebo na místech neobvyklých ...patrně Dm.
Obtížnost je nastavená asi o kousek výš , než je třeba. Ale co jiného , nebezpečného nás zastaví? Úsměv Invis vidí samozřejmě, koukni kolem sebe, jak jsou postavy hráčů "nadupané". Za blaho neblahých časů hospodského Palivce, jsem byl rád, že najdu ve vitríně  brnko  podle levelu třeba 1+,2+ atd a nic víc. Jak psala Petrana někde, teď se můžeš s vybavením vyhrát.Je tolik neskutečně moc různého vybavení, že tenkrát se nám, o tom, ani nezdálo. Nakonec kolik hráčů umí teď třeba zdobit 5 okruh?


Ale tohle možná odpoveď není. Napadá mně jedna věc, co se ti mohla stát. Za našich "starých" časů po Kandošce moc hrdinů neběhalo. Takže nehrozilo, že by na lokaci před tebou vstoupila 30-40 lvl. A teď je vysoká pravděpodobnost, že vyšší lvl než ty spawnula silnější lupiče a ty si je vyžral. A možna nejenom ty.
Dyt víš , že jsme v družině posílali na průzkum dopředu na lokaci vetšinou nižší lvl.

Zrovna včera třeba Kinkina a jednoho zvlášť silného čaroděje rozsekal na kousky v podtemnu drow z rodiny Mae bla bla. Taky bych se mohl ptát DM ek, co děla v podtemnu hráč PC /podtemnák/, když je celé podtemno čistě NPC  + dostal  OOC informace od  Dm ek nebo od PC z družiny, ve které sem byl. Že se tam objevil z ničeho nic.  Mrknutí

Ale nelamentuji hehe
Poslední změna: Leden 31, 2013, 03:25:18 pm od Kinkin Zaznamenáno

To víš ...... že ..... JO !
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #5 kdy: Leden 31, 2013, 03:36:30 pm

Tak z tohohle uhlu pohledu, jsem se zachoval presne podle tech rad. Ne, ti lupici jsou uplne nesmyslne presileni, to jsou nejaci Robini Hoodi Kandelabrie? Uplne nesmyslné. Ale to tady neni nic noveho.

Opravdu, ti lupiči nejsou vůbec nic nového.
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #6 kdy: Leden 31, 2013, 04:49:16 pm

sila "lupicu" se generuje podle postavy, ktera je vyvola a podle vzdalenosti od obydleneho mista
lupice ktere potkate za branou vesnice, by meli byt spocitany jako "snadny" v pomeru k sile postavy
lupice ktere potkate nekde dalelo, uz muzou byt generovani jako "obtizni" v pomeru k postave

s tim jak roste lvl lupicu, tak rostou i jejich schopnosti a vybaveni (stejne jako u PC)
takze postupne zacinaji mit vybaveni s redukci zraneni, kvalitnejsi zbrane a i treba prohlednuti neviditelnosti (stejne jako PC)
jejich nebezpecnost je hadam hlavne ve slozeni tlupy, trosku si deli ukoly a doplnuji taktiku (stejne jako PC)

pri ceste mimo chranene cesty je potreba stale pocitat s tim, ze se da potkat srovnatelne silny nepritel
nejlepsi obrana je byt ve strehu a pozorne sledovat i zname okoli, lupici vidi trosku mene daleko nez PC, takze se nekdy da vyhnout vbehnuti jim do naruce
kdyz uz se neda boji vyhnout, zalezi na stylu boje postavy, ale idealni je pokusit se lupice rozdelit, aby nemohli spolupracovat, bezet stale rovnou proti nim je hloupost...

smula je, kdyz nekdo potka lupice vyvolane silnejsi postavou... ale tomu se neda nikdy predejit ani u jinych potvor
Zaznamenáno
Dajardd
Host
Odpověď #7 kdy: Leden 31, 2013, 05:02:57 pm

a neslo by zaridit at maji u sebe vic penez nebo nejakou vec, kdyz uz jsou tak mocni?
Zaznamenáno
Shaman88
Mob
*
Příspěvků: 93


Zobrazit profil
Odpověď #8 kdy: Leden 31, 2013, 05:39:10 pm

Taky jsem je už potkal, myslím si že je to skvělá možnost jak ukázat hráčům že stále nejsou všemocní.
Tedy že né vždy je rozumné nabíhat do chumlu nepřátel pokud neznáš jejich sílu.
Myslím si že ostatní NPC jsou naopak velmi slabá, takže to považuju za dobré zpestření.
Zaznamenáno
Dajardd
Host
Odpověď #9 kdy: Leden 31, 2013, 05:43:43 pm

Jo pockej az te parkat sejmou i s pomocnikem.
Zaznamenáno
Orbi
Šampión
**
Příspěvků: 180



Zobrazit profil
Odpověď #10 kdy: Leden 31, 2013, 05:52:25 pm

Ono je to ine stretnut ich na 25. leveli ako mag abo druid, a ine ako 25. level bojovnika bez poriadnej vybavy a lektvarov. ... V druhom pripade clovek ani nestihne niekedy zareagovat. Smích  ... staci vsak byt pozornejsi a da sa to prezit
Zaznamenáno
Petrana
Mob
*
Příspěvků: 81


Zobrazit profil
Odpověď #11 kdy: Leden 31, 2013, 06:15:09 pm

Já myslím že je to hlavně o zodpovědnosti. No snad nesklidím spousty posměchu za tenhle pohled. Ale jak jsem se přesvědčila nejsem jediná kdo se v každé lokaci ohlíží a snad pokud je to jen malinko možné nenechává za sebou nepřátelské NPC. Jistě si pár přátel vzpomene, jak nás přímo na přechodu mezi lokacemi pobila hlídka lupičů a to ještě "posílená" Grizzly medvědy.  Blbec kdo je tam zatáhnul, osel kdo je nechal přímo na přechodu.
Osobně chápu rozhořčení Dajardda, sama jsem tak přišla o Traslíka, vybaveného za poslední peníz a hlavně jsem nebyla zběhlá v těchto věcech a  tak jsem vlastní hloupostí přišla i o všechny zbroje a zbraně co mi nesl, abych se s nima netáhla já, Věškerou nakopanou a natavenou vzácnou rudu jsaem mohla tak akorát oplakat.
Ale to bylo zase způsobeno něčí lhostejností. Myslím že to neřeší nastavení obtížnosti např lupičů. Když mi je někdo respaw s levelem 36 nemám sama jistě povětšinou šanci.
Zaznamenáno

Když nejsou slyšet bubny, patrně nikdo nebubnuje.

Platí se za liščí kožich, ne za liščí noru.
MinoDL
GUILD-Tovaryšstvo
Lord
****
Příspěvků: 936


Zobrazit profil
Odpověď #12 kdy: Leden 31, 2013, 08:16:42 pm

Ak nejdes vacsia skupina alebo mag(druid)  takclovek nema sancu ak im neujde a to viem o co hovorim uz ich zopar krat  zazit. a o to lepsie ked jednych som strestrol a o 2-3 lokacie s mi spawny dalsi. A ani rozdelit neni moc dobra vyhra su dost silny ma 5+ plataovku hematit i tak davaju 30 hp dole na ranu
Zaznamenáno

Kler T - chlapik iba s jednym cielom
Mino DurLomion - potulny bojovnik
Padli hrdinove - Aldaron  Laiqua - elfi druid, Mino El Ashally, maristen tvroskala, nech im je zem lahka.
Dajardd
Host
Odpověď #13 kdy: Leden 31, 2013, 08:30:38 pm

Jop, rad jednoho z nich zabiju a stahnu mu tu platovku.
Zaznamenáno
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #14 kdy: Leden 31, 2013, 09:00:39 pm

Generovaní lupiči jsou skvělé zpestření světa. Je to event, se kterým se nedá počítat, a proto jeden z mála momentů, kdy člověku 'ztuhne krev v žilách', a na moment zažije napětí a ne rutinu (vzpomínka na frajera ze southparku v tom 'wow' díle). Nutí to také člověka být připravený a přemýšlet.

Zrovna včera třeba Kinkina a jednoho zvlášť silného čaroděje rozsekal na kousky v podtemnu drow z rodiny Mae bla bla. Taky bych se mohl ptát DM ek, co děla v podtemnu hráč PC /podtemnák/, když je celé podtemno čistě NPC  + dostal  OOC informace od  Dm ek nebo od PC z družiny, ve které sem byl. Že se tam objevil z ničeho nic.  Mrknutí

Ale nelamentuji hehe
Ještě upravím pár informací k tomuhle.
Byly dvě a byly to drowky. Rodina se jmenuje Maivert.
OOC informace byla asi 20 minut před právě od toho silného čaroděje, s ponouknutím 'třebas se potkáme' (nebo něco v tom smyslu). A upřímně řečeno jsme ten kontakt ani nevyhledávali, šli jsme prostě do yutrindrinu. Takže se tam neobjevil 'z ničeho nic'.(jinou postavu momentálně na serveru ani nemam)
A neni důvod se ptát, co dělal v podtemnu podtemňák, protože v pravidlech proti tomu nikde nic není. Je to jakoby jsi potkal u Větrova nadtemňáckýho lupiče, který si brání území na kterém přepadá. Prostě když začnou hrát drowové, tak už holt nepůjde si chodit do podtemna jako na nákup na 15tým levelu. Navíc máš možnost hrát RP proti nepříteli, který není 'tupý' jako NPC bandita.
Škoda, že jsi prošel očitcem, toho zvlášť silného mága jsme zvedli a poslali ho 'nahoru', aby rozhlásil, že dole ta 'růžová špína' nemá co dělat. Úsměv

edit: Navíc, podtemno je plný NPC drowů, takže příběhový problém nevidím vůbec.
Poslední změna: Leden 31, 2013, 09:05:55 pm od Cagus Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Stran: [1] 2
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS