Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Březen 29, 2024, 06:04:36 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: Předehra před útokem... častý to problém  (Přečteno 12952 krát)
theureg
Mob
*
Příspěvků: 67


Zobrazit profil
kdy: Březen 24, 2010, 06:43:04 am

Tdravim všecky... vim, že hře teď nevěnuju tolik času kolik bych si přál, ale snad se to brzo zase napraví.

Tohle téma je stále dokola omýlaná věc a asi by chtělo to nějak vyřešit.. V pravidlech je, že útok je třeba rp ošetři: tedy nějaká rp předehra, atp... A tady já vidim háček.
První příklad: SD,vrah a zloděj který se rozhodl obohati se zamordováním nebohého pocestného jehož morálka je špinavá jak korbel v orčí knajpě se plíží nocí. tu zahlédne svou oběť: Zaútočí bez předehry ze stínu jak umí nejlépe, kuchne jej a konec. (špětně. Neprovedl žádné upozornění napadeného hráče. Dobře: držel se rp své postavy.)
         Má to snad být tak že vrahoun který je zákeřný zmetek okrádající pocestné nejprve vyskočí ze stínu a řekne: Nazdar jsem vrah a jdu tě zabít tak ne že začneš utíkat?

Druhý příklad: čaroděj. Zlí a proradný zmetek. Sám má z nějakého důvodu zálusk na toho válečníka co stojí o kus dál. Kdyby ale válečník věděl, že po něm magouš jde mohli by se včas zdejchnout nebo se dostat dost blízko na to aby mága zabil. Přeci jen lektvary tu něco svedou a kdo ví jaké má připravené on? vyřeším to tedy tak, že na sebe sešlu neviditelnost a napadnu ho ze zálohy. Nepřijdu k němu a neřeknu nehýbej se ať tě mužu zabít.

řekl bych, že toto pravidlo by potřebovalo poladit asi tak že: Postava má možnost napadnout jinou bez předešlé ic konverzace má-li k tomu dostatečný rp důvod. Například když drow v podtemnu zahlédne povrchňáka a naopak, Někdo zabijákovi zalatil aby toho dotyčného oddělal a podobně....
Zaznamenáno

Theureg z rodu Darwolf: Poslední z rodu, zmítaný osudem.
Orbi
Host
Odpověď #1 kdy: Březen 24, 2010, 07:07:48 am

1/ tell: *za sebou pocujes prasknutie vetvicky a tazky dych*
2/ prave o to ide, o moznost branit sa ... ak by nebola, tak by sa tu utocilo z invizu, pripadne z GS /viem ze priamo z neho sa neda, ale zrusenie trva zlomok sekundy/

Co sa tyka RP dovodu, ten sa da vymysliet naozaj hocijaky a zas by sa len hadalo, kto ma vecsie RP a koho RP je ICvejsie.

Je vsak pravda, ze dane problemy treba riesit. Drow/Povrch by mali mat co najlahsiu cestu k eliminacii.

Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #2 kdy: Březen 24, 2010, 08:34:24 am

u meho vraha jsme to delal tak ze jsem obet OOC varoval
u objednane vrazdy, ktera se planuje dlouho, to varovani bylo hodle dlouho pred utokem, kdyz jsem treba ani nevedel kde obet je a vyrazel jsem ji hledat (a treba nenasel)

u nahodneho setkani je to slozitejsi, kdyz se obet varuje, zacne delat "vzlastni" veci, zalezi na tom jak je obet schopny hrac
ale i tak by to slo castecne resit stahnutim se stranou, varovani obeti, pockat az se uklidni a potom zkusit zautocit... jasne muze nekam utect, ale da se pronasledovat a nebo uz na ni jde cekat na miste kudy pravdepodobne muze utikat

da to obeti nejakou sanci vyklouznout a v pripade utoku to neni takove prekvapeni...

u podtemna x povrch me ted napada ze by sla treba domluvit vyjimka:
- je treba varovat jen toho kdo je "doma", podtemnak co je na povrchu musi varovat povrchnana, protoze je "doma" a nemusi se citit v ohrozeni
- cizaka varovat neni treba... jestli si podtemnak na povrchu vykracuje jako na prochazce po hlavni ceste, tak se nesmi divit ze si ho nejaky povrchan vsimne a zautoci
- velka tazeni do 2. sveta by sli delat treba i pres zakriceni DM, neco jako "byla videt skupinka drowu a nikdo si nemuze byt jisty zivotem a majetkem"
od te doby se muze rict ze byli vsichni varovani, ze nekde za bukem muze cihat smrt, jak na podtemnaky tak na povrchnany

Zaznamenáno
Cendaa
Lord
****
Příspěvků: 952


3w.0v0cna.cz


Zobrazit profil
Odpověď #3 kdy: Březen 24, 2010, 08:46:52 am

Jednoduché SD pravidlo: když hraješ na ostatní zákeřně ty, ostatní budou hrát na tebe stejně, doplněné pravidlem na každé prase se hřeje voda. Z toho vyplývá, jestli tak pevně hraje IC svojí postavu, tak nechápu, že dokázal dožít bez úhony vyššího levelu, bez useknuté ruky a vypálených očí.

Zlý mág, opět, co je jeho cílem.  Zabíjet? Nemůže přežít dlouho. Majetek? Peníze jsou na účtech, u sebe nikdo nenosí velké částky, takže proč útok bez předehry na kohokoli? Ovládnutí? Už si viděl někoho, kdo byl beze slova zabit/ okraden/ obřezán, že by si chtěl s vrahem dále hrát?

Takže pravidlo "BEZ předehry NE". Není co řešit.
Zaznamenáno

K2 - LEGEN wait for it DARY
Tashara
Hrdina
***
Příspěvků: 391



Zobrazit profil
Odpověď #4 kdy: Březen 24, 2010, 09:59:51 am

Ja si taky myslim, ze predehra je nutnost, je to hra a na kazde strane  jsou lidi kteri se chteji bavit, proto varoni je prinejmensim slusnost.

Docela se mi libi ten navrh Neuse. Kdyby to prislusni lide zakotvili do pravidel, bylo by to fajne. Myslim tim varovani povrch vs podtemno. Akorat nevim jak by se to praktivalo, kdyz se potka povchrnan v podtemnu s podtemnakem, ma povrchnan  povinost informovat podtemnaka pred utokem, ale podtemnak ho muze sejmout z invisu? To mi prijde taky divne... vzdycky radsi nejdriv mluvim, i kdyz me to uz stalo krk.
Zaznamenáno

Postava: Ragharr Obrobijec kovar a velecnik Moradinuv

The clash of honor calls to stand when others fall
Gods of war feel the power of my axe
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #5 kdy: Březen 24, 2010, 10:07:26 am

to podtemno x povrch by samozdrejme bylo obousmerne...
povrchnan v podtemnu musi pocitat s tim, ze za kazdym kaminkem na nej ciha zlej podtemnak
Zaznamenáno
Tashara
Hrdina
***
Příspěvků: 391



Zobrazit profil
Odpověď #6 kdy: Březen 24, 2010, 10:13:35 am

Jj, ja tomu rozumim, jen mi osobne prijde proti srsti zautocit na nekho  TS, mordekain, FoD z invisu. I kdyz budu doma...
Vzdycky radsi nejdriv mluvim...
Zaznamenáno

Postava: Ragharr Obrobijec kovar a velecnik Moradinuv

The clash of honor calls to stand when others fall
Gods of war feel the power of my axe
Orbi
Host
Odpověď #7 kdy: Březen 24, 2010, 11:20:26 am

problem je i rozlisit podtemnaka od povrchnana
Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #8 kdy: Březen 24, 2010, 11:22:30 am

no nekdy jo nekdy ne
povrchnani se vecinou dost jinak oblikaji nez podtemnaci
ale to uz taky zalezi na kvalite hrace, jestli poctive vyhodnoti ze nepritele muze poznat
Zaznamenáno
formator
Král
*****
Příspěvků: 1330



Zobrazit profil
Odpověď #9 kdy: Březen 24, 2010, 01:05:15 pm

Myslím že je to o zralosti hráče a vlastním  momentálním egu .
Hledám li řešení před útokem ,je variant dost ,jak píše Neus , Orbi i další .Holt ale riskuji, že mi obět vezme „gumy“ a že tzv ostrouhám.
Na druhou stranu ,pokud pošlu tell a postava začne bufovat přehazovat zbraně a pod ,nečekám a útočím.Jsem li zaskočen ,nemohu čekat shovívavost útočníka ,než se „nadopuji“ a připravím…….

PS.
Pamatuji toho v NWN dost ,ale hráče ,kteří hráli striktně „sfini „ (vraha ,či postavu co zabíjela na počkání od 1 lv ) znám pouze jednu .ACC Boo ,a ten pepřelezl ,z důvodů co popsal cenda ,na K1 10 lv.Tedy dle mého soudu ,při striktním dodržování pravidel ,zcela nemožné .Samozřejmě usuzuji pouze ze svého sledování z DM postu ,nevím jak to hrál když jsem nebyl na serveru ..

Zaznamenáno

Solanne Thel
Darah Davis
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #10 kdy: Březen 25, 2010, 08:01:38 pm

Takže se zeptám, at nejsem zase za zlýho. Když potkám svini z podtemna, můžu ji sejmout bez přání dobrého dne, obzvláště, pokud těch sviní bude víc??  Co???
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Orbi
Host
Odpověď #11 kdy: Březen 25, 2010, 08:21:35 pm

nie ... a ak chces presnu odpoved, tak ano
Zaznamenáno
Snekoun
Host
Odpověď #12 kdy: Březen 25, 2010, 09:03:59 pm

Formator to napsal uplne presne.
Ja jsem zautocil na postavy snad 2 x za cely hrani nwn.

Jednou jsem to ohlasoval dost vcas dopredu ( utocil jsem na postavu premenenou v bestii ). "Jako pozor je tam ! Pozor bestie ! Pojdme na ni atd ...."
Jednou jsem asi trikrat varoval podtemnaka slovne IC primo ve hre ( asi minutovy rozhovor ). Kdyz neposlechnul utocil jsem ( odpor jsme meli automaticky tak jsem ho neklikal ).

Nikdy jsem vsak na nikoho neutocil z neviditelnosti, z ukrytu ci aniz by o tom postava nevedela.


Zaznamenáno
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #13 kdy: Březen 25, 2010, 09:42:08 pm

Ano/Ne - dle pravidel. Je mi ukradený jestli je to správný nebo ne. Jeslti je jich víc a já jsem sám, nejsem sebevrah, zdravit je nebudu Úsměv
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Snekoun
Host
Odpověď #14 kdy: Březen 25, 2010, 09:55:14 pm

Takže se zeptám, at nejsem zase za zlýho. Když potkám svini z podtemna, můžu ji sejmout bez přání dobrého dne, obzvláště, pokud těch sviní bude víc??  Co???

Tak jak jsi to napsal tak moje odpoved je NE ! To je odpoved za me ne za cely DM team. Jinak existuje i jiny zpusob jak predem upozornit hrace aniz by jsi musel zdravit. Pokud jdes sam proti skupine hracu je to podle mne jednani na zaklade ooc informaci a matagaming ( jelikoz vis jake jsou levely, pripadne povolani ). V pravidlech je napsano ze kazdy ma strach ze smrti.
Poslední změna: Březen 25, 2010, 10:22:53 pm od Snekoun Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS