Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 29, 2024, 03:37:18 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: [1] 2 3 ... 8
  Tisk  
Autor Téma: Hierarchie Drowu  (Přečteno 37554 krát)
Taita
Šampión
**
Příspěvků: 152


Zobrazit profil
kdy: Listopad 20, 2009, 10:19:00 pm

Tymto by som chcel poprosit kompetente osoby aby zostavili presnu hierarchiu drowu. To znamena kto je nad kym a kto pod kym. Uz po prvych par dialogoch zistujem ze kazdy hrac hraje svojho drowa podla nejakej literatury alebo podla informacie z nejakych stranok. Zial vsetci cerpaju z inych zdrojov a tym padom sa tam zobrazuju nezrovnalosti. Trebars ci je zena vzdy nad muzem. Ci musi byt knezka aby bola respektovana. Co sa deje ak je to zena zlodejka? A co ak je zlodejka a je dokonca z inej rodiny? Taketo veci bude lepsie vyjasnit si hned na zaciatku.
Zaznamenáno

Felis - alchymistka ako lusk (wipe)
Sollin Olath - "Co si to ke me dovolujes ty spino!" (wipe)
Amélia
Arash
Hrdina
***
Příspěvků: 415


Zobrazit profil
Odpověď #1 kdy: Listopad 20, 2009, 10:44:43 pm

Jen bych k tomu řekl že tohle jsou ic pravidla, a můžete je jen ic vymáhat.
Tzn. když ke mě otrokovi příjde nějaká drowka co mi říká že je kněžka a že k ni mám pokleknout, tak na ni hodí fireball.
Respekt a vše kolem toho si musí získat ic, ne že si řekne že je kněžka a rázem se ji musí celé podtemno klanět.
Zaznamenáno

Sbohem přátelé...
xxxMajkyxxx
Šampión
**
Příspěvků: 230



Zobrazit profil
Odpověď #2 kdy: Listopad 20, 2009, 11:43:42 pm

Myslim, ze pravidel nastavenych bylo vic nez dost.......Hirerarchii bych nchal na hracich. Zustal bych u nejvyssi knezky, ostatni resil, dle schopnosti, sily, oddanosti.
Zaznamenáno

Neptejte se mě co mám za build, jaké má AB a AC, mne také nezajímá velikost vašeho penisu.

Sinae
Alyriia
Taita
Šampión
**
Příspěvků: 152


Zobrazit profil
Odpověď #3 kdy: Listopad 21, 2009, 12:01:50 am

Jen bych k tomu řekl že tohle jsou ic pravidla, a můžete je jen ic vymáhat.
Tzn. když ke mě otrokovi příjde nějaká drowka co mi říká že je kněžka a že k ni mám pokleknout, tak na ni hodí fireball.
Respekt a vše kolem toho si musí získat ic, ne že si řekne že je kněžka a rázem se ji musí celé podtemno klanět.

No to je sice hezke. Ale nechapu co udelas az bude rodina olath lvl 30+ tak to si pak nezahras Úsměv
Tym proste chci rict ze kdyz si otrok nemas spojence. Mozna tak dalsich otrokov.. nevim. Ale tva postava IC vi ze tam stoji pred ni nejaka clenka velke rodiny. A pride mi nelogicke aby si si znepriatelil cely rod. A jasne to chapu ze systemovo si silnejsi. Ale to sa potom zmeni a pak na HCRP bude pozde. Je to stejne ako kdyz ja s lvl 40 postavou stretnu dva drowi v podtemnu o kterych vim ze jsou lvl 3 a lvl 4. Radsi utecu lebo jsou v presile a navic drow...
Poslední změna: Listopad 21, 2009, 12:06:45 am od Taita Zaznamenáno

Felis - alchymistka ako lusk (wipe)
Sollin Olath - "Co si to ke me dovolujes ty spino!" (wipe)
Amélia
Arash
Hrdina
***
Příspěvků: 415


Zobrazit profil
Odpověď #4 kdy: Listopad 21, 2009, 12:42:01 am

No to je sice hezke. Ale nechapu co udelas az bude rodina olath lvl 30+ tak to si pak nezahras Úsměv
No jistě, když už vím že je vysoký lvl tak je to většinou proto že je v podtemnu dlouho, takže si i moje postava dokáže dát 2 a 2 dohromady

Tym proste chci rict ze kdyz si otrok nemas spojence. Mozna tak dalsich otrokov.. nevim. Ale tva postava IC vi ze tam stoji pred ni nejaka clenka velke rodiny. A pride mi nelogicke aby si si znepriatelil cely rod.
Tak to prrr..., když uvidím v drowku a kolem ni jednoho strážce, za posledních x let jsem na svých cestách skrz celé podtemno ji nikdy nepotkal, tak mi dojde že je to malé zvíře...

A jasne to chapu ze systemovo si silnejsi. Ale to sa potom zmeni a pak na HCRP bude pozde. Je to stejne ako kdyz ja s lvl 40 postavou stretnu dva drowi v podtemnu o kterych vim ze jsou lvl 3 a lvl 4. Radsi utecu lebo jsou v presile a navic drow...
No co se mých postav týká tak většina by zvládla soubor 1v3 proti normálním RP hráčům, takže tohle nechme být.
No to co píšeš platí v reálným světě. Ve světě K2 určitě i malé dítě ví že zkušený mág dokáže usmahnout i skupinu vojáků. Proto kdybych jako povrchan mág potkal 2 drowy v plátovkách, tak aniž bych věděl jejich lvl tak pochopím že je vyřadím z boje levou zadní.
Zaznamenáno

Sbohem přátelé...
Hejkal
Hrdina
***
Příspěvků: 269



Zobrazit profil
Odpověď #5 kdy: Listopad 21, 2009, 02:23:58 am

Nerikam ze je to z me hlavy a ze drowa nejak extra umim hrat. Ale tohle sem cetl a je to celkem pekne napsany:).

Začněme od vzhledu:

Drow, známý také jako temný elf, je šedivé až tmavošedé pleti (nikoli černé),bílých vlasů i vousů.Oční panenky má tato rasa takřka bez pigmentu jelikož žijí v podtemnu.Panenky bývají světle modré až doběla, občas také krvavě červené.Postavou je velice podobný elfu, bývá však silnější a vyšší.....To by bylo k prvnímu pohledu asi vše.


Dál bych rád "Zdůraznil" určená povolání, kterým se drowi věnují a kterým nikoliv, ba i ta kterým mají zakázáno se věnovat.Hraje zde roli ještě několik faktorů které s povoláním souvisejía nejlíp udělám když popíšu rovnou i roztřídění v jejich složité Matriarchální komunitě.:

Klerik
.Začněme odshora.Nejvyšší post zaujímá velekněžka, dcera královny jenž se stává po smrti své matky ( většinou drastické) nebo zkrátka po jejím svržení královnou.Královna je hlava velké rodiny (dala by se přirovnat království ve středověku)...Královna jakožto pravá ruka uctívané bohyně Lloth, užívá moc své bohyně...Věnuje se tedy kněží moci...(klerik)...Dále jsou zde velekněžky, dcery té dané královny jenž je zrovna při koruně.(pokud chtějí následovat svouji matku věnují se taktéž kněží moci tedy kleričky)....Nejen královská rodina může ale roznášet víru své bohyně Lloth.Jsou jimy nižší kněžky které se taktéž mohou naučit moci klerika.

Shrnutí: povolání - klerik
pohlaví - pouze ženy !!! (zde bych chtěl zdůraznit, že vzhledem k matriarchálnímu stavu drowí komunity nestrpí ve svých řadách klerika - muže ! Ten kdo by se snažil učit potajnu této moci byl by bezprodlení zahuben svým okolím)
úroveň - čím větší uroven klerika tím větší je spojení postavy se svým bohem



Mág
Moc kouzel je veliká a proto jsou mágové v drowí komunitě "vážení".Drowi čisté krve s kouzelnými schopnostmi jenž vystudují magickou školu až do vyších úrovní jsou silnou oporou jak při nesvárech s ostatními rasami tak oporou samotné královské rodiny...Muž - mág se může dostat svými schopnostmi až na post tzv.: Veldruka, jenž je přímou ochrankou královny a jeho post se může rovnat s postem kněžky.

Shrnutí:
Povolání - Mág (Wizzard)...NIKOLIV VŠAK ZAKLÍNAČ (sorcerrer)!!!
Pohlaví - Muž i žena...Vzhledem k matriarchální orientaci komunity má žena vždy navrch před mužem.(pouze v případě Veldruka by mohlo být jinak)



Mnich
.Síla duše a moudrá mysl zajištuje drowům věnujícím se v širší míře tomuto povolání dobrého společenského postavení

Shrnutí:
Povolání - Mnich (monk)...Muž velké moudrosti a velké urovně mnicha se může stejně jako mág (ne ale tak často) stát Veldrukem (královskou gardou)
Pohlaví - žena i muž



Bojová povolání (bojovník,pán zbraně,tajemný lučištník,...)
.velká síla, hbitost a proradnost z jnich dělá velké bojovníky.Věnují se bojovým školám a zaměřují se na určitý styl boje.Jsou armádní elitou drowích gard.

Shrnutí:
Povolání - bojující nablízko i nadálku...vyučení bojovníci:bojovník,pán zbraně,tajemný lučištník,...(v "žádném případě" Paladin, Tormův hrdina,Trpasličí obránce)
Pohlaví - muž i žena



Zloději a Bardi
Lstivý zloději proradných praktik a zvláštních praktik boje a bardi prozpěvující hnusných písní o zkáze světa na povrchu a prozpvující slávu Drowí rasy.Bardi se mohou i když jen zřídka kdy, dostat na vyšší společenská postavení zlíbí-li se jejich okolí.

Shrnutí:
Povolání - Zloděj, Bard
Pohlaví - Zloděj: převážně muži ; Bard: taktéž převážně muži


Rasy znehodnocující drowí krev a umistující drowa mezi "otroky" a nejméně vážené mezi ostatními: Dračí učedník (red dragon disciple); Pán smrti (Palemaster) ; Zaklínač (sorcerrer)
Zaznamenáno

Hejky Kalle-Mala, rychla mrska
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #6 kdy: Listopad 21, 2009, 05:35:22 am

tak nejak Úsměv
taky se na to da koukat i jinak

nejvyzsi v rode je matka vzdy knezka
nasleduji jeji dcery vecinou knezky
potom jeji synove
zbytek drowu (tady jsou i soucasni partneri matrony)
drowove se spinavou krvy
otroci

nemusi to byt vzdy ale serazeny presne takhle
aktualni dulezitost osoby ovlivnuje uzitecnost, oblibenost (u vyse postaveneho) a sverene ukoly

i muz si treba v nekterych pripadech troufne odporovat dceri matrony... no odporovat je silny slovo, spis ji treba naznaci ze matrona mu dala jine ukoly a dcera se radeji stahne, aby nemela komplikace.... vsechny takove rozhovory jsou dost o taktizovani

vysoko (treba az +/- na uroven synu matrony, zalezi na okolnostech a "vycuranosti") se muzou dostat jedinci co neco umi delat vyjimecne a jsou pro rod duleziti
napr. mistr bojovych umeni, mistr carodej, mistr najemny vrah (moc uzitecne a oblibene povolani, porad se totiz nekdo vrazdi, aby se uvolnilo misto na postup vys), mistr informator, atd....

Zaznamenáno
xxxMajkyxxx
Šampión
**
Příspěvků: 230



Zobrazit profil
Odpověď #7 kdy: Listopad 21, 2009, 07:19:41 am

Mág
Moc kouzel je veliká a proto jsou mágové v drowí komunitě "vážení".Drowi čisté krve s kouzelnými schopnostmi jenž vystudují magickou školu až do vyších úrovní jsou silnou oporou jak při nesvárech s ostatními rasami tak oporou samotné královské rodiny...Muž - mág se může dostat svými schopnostmi až na post tzv.: Veldruka, jenž je přímou ochrankou královny a jeho post se může rovnat s postem kněžky.

Shrnutí:
Povolání - Mág (Wizzard)...NIKOLIV VŠAK ZAKLÍNAČ (sorcerrer)!!!
Pohlaví - Muž i žena...Vzhledem k matriarchální orientaci komunity má žena vždy navrch před mužem.(pouze v případě Veldruka by mohlo být jinak)

Zaznamenáno

Neptejte se mě co mám za build, jaké má AB a AC, mne také nezajímá velikost vašeho penisu.

Sinae
Alyriia
Taita
Šampión
**
Příspěvků: 152


Zobrazit profil
Odpověď #8 kdy: Listopad 21, 2009, 11:02:59 am

Mág
Moc kouzel je veliká a proto jsou mágové v drowí komunitě "vážení".Drowi čisté krve s kouzelnými schopnostmi jenž vystudují magickou školu až do vyších úrovní jsou silnou oporou jak při nesvárech s ostatními rasami tak oporou samotné královské rodiny...Muž - mág se může dostat svými schopnostmi až na post tzv.: Veldruka, jenž je přímou ochrankou královny a jeho post se může rovnat s postem kněžky.

Shrnutí:
Povolání - Mág (Wizzard)...NIKOLIV VŠAK ZAKLÍNAČ (sorcerrer)!!!
Pohlaví - Muž i žena...Vzhledem k matriarchální orientaci komunity má žena vždy navrch před mužem.(pouze v případě Veldruka by mohlo být jinak)



Ale ok, post veldruka si vydobiju na vyssi urovni teda. A to doslova Úsměv
Zaznamenáno

Felis - alchymistka ako lusk (wipe)
Sollin Olath - "Co si to ke me dovolujes ty spino!" (wipe)
Amélia
Erunamo
Hrdina
***
Příspěvků: 287


Zobrazit profil WWW
Odpověď #9 kdy: Listopad 21, 2009, 11:15:41 am

Mě by docela zajímalo jestli rod Grey najde ještě sílu tvořit protiváhu naordinovaným Olathům a zůstane druhou silou v podtemnu.  Mrknutí Bylo by zajímavý mít v podtemnu síly dvě. Zatím mi to připomíná hurá akci: "král je mrtev, ať žije král!".  
Zaznamenáno

Fajr Pyromil: "hehe ohnííček"  -  gnóm, koumátor, šílenec...
Sára Bušidó: mladá acroňanka hledající příležitost v novém světě

http://daniel-r.blog.cz/

tvrdá skála a těžkej kov
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #10 kdy: Listopad 21, 2009, 11:46:49 am

Rod Grey obsahuje nyní zákázané  -  pardon pouze nedoporučené - buildy.
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Erunamo
Hrdina
***
Příspěvků: 287


Zobrazit profil WWW
Odpověď #11 kdy: Listopad 21, 2009, 11:59:11 am

Rod Grey obsahuje nyní zákázané  -  pardon pouze nedoporučené - buildy.
Na druhou stranu, má slušnej náskok...
Zaznamenáno

Fajr Pyromil: "hehe ohnííček"  -  gnóm, koumátor, šílenec...
Sára Bušidó: mladá acroňanka hledající příležitost v novém světě

http://daniel-r.blog.cz/

tvrdá skála a těžkej kov
Amelor
Host
Odpověď #12 kdy: Listopad 21, 2009, 12:13:39 pm

Kdyby jste misto toho rypani a vyryvani radeji šli hrat...
Je tam i jiny rod a hezky s nama cviči tak nemejte strach.
Zaznamenáno
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #13 kdy: Listopad 21, 2009, 01:59:05 pm

Raky bych se k tomu vyjádřil.
Já bych řeklm že možností je několik.
Zkusím je shrnout. A budu se držet Lloth jako bohyně.

1.) Podle aktuálních schopností.
Arashovo PvP přístup kdo zabije zvítězí. Nedoporučil bych, rpotože RP pak jde stranou.

2.) Hiearchie podle povolání
Máme tady od hejkala zajímavý post, který rozděluje hiearchii podle povolání, nikoli podle schopností.
Avšak nevím, kde četpal, ale jeho informace nejsou psané pro tento server (kde například neexistuje tormův hrdina, ať už je to cokoliv). (A btw. ne všechny anglická slova mají dvousouhlásky - Wizard, Sorcerer)
Zde musíme role rozdělit čistě na ženy a muže, kdy ženy jsou nad muži a potom by měli odpovídat postupně povolání:
  • kněžky - pouze ženy(samozřejmě jedna hlavní)
  • BG, Boží bojovník - třídy spojené s bohem či bohyní
  • Wizny - mocné povolání, bez dependence na bohyni
  • Bojovníci(Fighter, AA, Assasin, Barbarrian, Monk, Ranger, Rogue + SD, WM)
  • Nečistá krev(RDD, PM, Sorcerer, Bard)

3.) Hiearchie podle 'dvora' (čili blízkosti k nejvyšší kněžce a kněžkam)
Jak známe z drizzta, zaknafein měl díky svým schopnostem zajímavé důležité postavení a proto celá hiearchie se odvádí od nejvyšší kněžky a jí nejbližšší
  • nejvyšší kněžka
  • její dcery(kněžky)-případně příbuzné kněžky přímo v rodině
  • její synové
  • její momentální muž
  • její generalita či ochranka, čili nejlepší bojovníci - (jako zak, často mágové)
  • a tak dále v jejím okolí
  • pokud už neni žádný její blízký tak přichází kněžka druhého nejsilnějšího domu a podobně


Ideální se mi zdá brát 3. s přihlédnutím k 1. (nejvyšší si kolem sebe bude soustřeďovat ty nejschopnější a usilovat o jejich loajalitu) a v kontaktu s úplným cizincem potom asi 2.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #14 kdy: Listopad 21, 2009, 02:17:14 pm

Trojka, standartní Dritzzt. Není o čem polemizovat, šetřte si klávesnice.
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Stran: [1] 2 3 ... 8
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS