Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 27, 2024, 04:46:57 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Verejne oznameni  (Přečteno 12486 krát)
aster3
Hrdina
***
Příspěvků: 320



Zobrazit profil WWW
kdy: Červenec 25, 2009, 01:17:32 am

Oznamuju ze mi dosla trpelivost vyrovnavat nedokonalost systemu. O co jde:
Na severu mezi vetrovem (obsazenym orkama) a orkskymi hordami jsou hlidky rytiru KK. Rytiri se nepohodli s Vendou a Venda je musel zabit, jinak by oni zabili jej. Kdyz teda Venda vyvrazdil celou posadku (nikdo neprezil) tak system oznacil postavu Vendy za neprizpusobivou (karma). Vyvrazdeni cele posadky se nejakym zazrakem rozkriklo po cele Kandelabrii (odpor na cely modul vcetne strazi ve mestech) Me jako hrace by zajimalo kdo to mohl videt a roztroubit dal kdyz posadka byla kompletne vyhlazena. Venda s inteligenci pres 30 by si nedovolil nehat nejake svedky dle RP. System ale nema cit pro RP a tak ma Venda karmu jakou ma. A jeste by me zajimalo co tam delaji ti rytiri KK na tom severu kdyz je Vetrov obsazen a z druhe strany jsou orkske hordy. Co tam vlastne strezi ? Jsou tam na samote v oblezeni orku ze vsech stran a stejne se dokazi branit sve pozice ? Trocha divny kdyz vemu v potaz ze neubranili vetrov, ale ubrani hranice vetrova mezi orkskymi hordami a Vetrovem. Tohle me dohnalo k nazoru ze ty rytiri jsou tam proste zapomenuti a OOC nastrceni jen z lhostejnosti nebo nezajmu teamu. Pokud tam maji nejaky smysl tak bych cekal ze to bude alespon v IC sekci popsano. Ale pry se nad tim nemam zamyslet, pry se mam jit radsi probehnout ven. Jiste, ja to rozdejcham, ale pak se nedivte ze muj henchman cas od casu nekoho zabije kuli karme.

Pak od vyhlazeni posadky se stalo par nehod. Kolem Vendy umiraji PC postavy. Nutno podotknout ze ne Vendovou rukou ne ani ne z Vendovy vule - vrazdil henchman. Vrazdil protoze system je nastaven tak aby henchman utocil na enemy bez rozdilu jestli je to NPC nebo PC enemy. Tolik k systemu. Z pohledu RP nerozumim proc roste karma Vendovi, kdyz vrazdil henchman ? Proc kazdej nesnasi a jde Vendovi po krku kdyz Venda nevydal ani jeden jedinej prikaz aby henchman sundal nejakou PC postavu. A to i v pripade ze Venda neha henchmana nasavat a jde sam nekam... Jedinou jednu postavu sem chtel umyslne zabil a to byla jista drowka. Ta jedina padla z Vendovi vule a Vendovou rukou. Ostatni nehody byly jen systemove smrti ktere vznikli nedokonalosti systemu.
Problem nastava hlavne priprechodech lokaci kdyz se mi jeste nestihne ani nacist lokace a muj henchman uz busi do nejblizsi PC postavy (vyjimkou jsou postavy ktere jsou se mnou v parte). Pokud se jedna o low lvl tak henchman ji proste popravi bez toho aniz bych mu ja dal prikaz ji zabit. Doted sem to resil hulkami a doufal sem ze pan Neus bude mit alespon trocha pochopeni. Po dnesni tell party s panem Neusem vsem oznamuji ze Venda nebude kupovat ress hulky a ani nebude rucit za henchmanove zabijacke choutky. Pripadne stiznosti za henchmanovo PK prosim venujte panu Neusovi, protoze Venda nechce byt trestan za neco, co neovplyvnuje.

Dekuju za pozornost a preji dlouhej zivot
Poslední změna: Červenec 25, 2009, 01:23:31 am od aster3 Zaznamenáno

theureg
Mob
*
Příspěvků: 67


Zobrazit profil
Odpověď #1 kdy: Červenec 25, 2009, 01:30:26 am

Má to něco do sebe....
Já hanchmana sice nemám, ale to že se na mě občas bez důvodu vrhaj stráže jsem už zažil. Mimo jiné vzpomínám když Rosemary sejmul trpasličí obránce vesnice při tom když střílela orky...
Já si nerad stěžuju a nerad působim jako rejpal, ale faktem je že system karmy se mi zdá lehce nedomyšlený. Nemužu pindat já sem servr nevymyslel ani nestvořil ani jsem nic obdobného nesvedl a nemám na to, ale věřim že tvůrci ocení snad zdravou kritiku pro zlepšení zážitku ze hry na obou stranách.
Zaznamenáno

Theureg z rodu Darwolf: Poslední z rodu, zmítaný osudem.
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #2 kdy: Červenec 25, 2009, 01:55:05 am

Venda je asi trochu maniak a masovej vrah Úsměv
MUSEL pobit vsechny NPC, protoze mu chteli ublizit. Kouzel na boj mel dost, ale neviditelnost jako na potvoru zadnou (pri jeho inteligenci) ...
Vypada to ze bude i nejlepsi stopar a pozorovatel, protoze zcela jiste vi, ze zadny strazny a nebo nekdo jiny nezustal schovany v krovi a vsechno potom mohl prasknout.

Rytiri tesne za prechodem asi nejsou nejstastnejsi, pri nejake dalsi veci uprave by se mohly posunout.
Ale myslim ze Venda vedel (pri jeho inteligenci), ze tam straze jsou a mohl zvolit jinou cestu.

---

System povesti postavy je nastaveny tak, ze nahodne zabiti nikomu neublizi.
Aby se zacalo neco dit je treba udelat minimalne menci masakr a to se nahodou malokdy povede.
Lumparny v pustine muzou zustat a casto i zustanou nepovsimnute.
A jestli si je postava 100% jista, ze byla v souboji nevinne, nic ji nebrani jit vsechno jako sporadany obcan ohlasit... byla prece zakerne napadena. Soudce a nebo nejaky chytrejsi strazny ji jiste da za pravdu.

---

To ze pomocnik utoci na nepratele je samozdrejme, jak ma chudak poznat, ze tenhle nepritel je kamarad a tenhle ma byt napadeny.
Nevim jestli se da vymyslet nejake automaticke 100% spravne rozhodovani. Kdyz bude mit nejkou lepsi inteligenci, tak zase obcas nezautoci tam kde je uplne jasne ze utocit mel.
Zaznamenáno
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #3 kdy: Červenec 25, 2009, 02:06:36 am

Já myslím (možná blbě), že tady to bylo myšleno taky tak, že henchman je idiot a útočí i když dostává jiné příkazy (follow me např. nefunguje, když ten kkt vidí rudě).  Taky jsem zaznamenal zajímavou věc, že na přechodu mu dost dlouho trvá, než si vzpomene na svoje příkazy a chvíli se chová nevypočítatelně, někdy vůbec. Občas ty příkazy nefungují a henchman přejde na poslední příkaz před aktuálním. Nevím, jestli se tohle dá naskriptovat nebo jestli je to záležitost nwn, le je to dost nahovno. A to jsem ještě zapomněl na (často vražednou) aktivitu henchmana v době, kdy je uvázán u baru.

Toto jsou mnohé důvody k tomu, proč toho robotického debila nepoužívám. Trocha kritika na adresu astera: Pokud ti to tak vadí, proč tu píšeš otevřené dopisy, když jsi se mohl na henchmana dávno vyprdnout, aby ti to nekazil?
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #4 kdy: Červenec 25, 2009, 02:24:15 am

AI pomocniku udelat tak, aby delali vzdy to co si panicek mysli, ze chce, neni sranda.
Jestli se, ale podari dost presne vypozorovat v jakych situacich se zachova zvlastne, muzu se pokusit to nejak vylepsit... s velkou pravdepodobnosti to ale zase rozhodi neco jineho.

Ja osobne se Sadronem pomocnika a summony pouzivam nepretrzite.
Postava Sadrona si za celou svoji existenci na nepritele sahla jen nahodne a nebo nejakym omylem. (nebude si spinit vlastni rucicky... )
Ze zacatku jsem musel natrenovat rychle a spravne rozdavani prikazu a ted to jde myslim bez problemu...
jen se musi porad pamatovat a vnimat kde se pomocnici toulaji a co delaji.
Zaznamenáno
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #5 kdy: Červenec 25, 2009, 02:39:18 am

Aha, tak to sorry. Já myslel, že to co se děje je defaultní dílo tvůrců NWN, kteří na to měli čas a byli za to placeni. Pokud je to dílo Tvoje, Neusi, tak to klobouk dolů, že to funguje aspoň takhle, při Tvém vytížení.

Ale pouze z obdivu k velkému skripterovi N. toho henchmena stejně používat nebudu. Zůstanu u sumonnů, ti se dají aspoň odvolat.
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Tadomekaari
Hrdina
***
Příspěvků: 364



Zobrazit profil
Odpověď #6 kdy: Červenec 25, 2009, 05:44:48 am

Venda je asi trochu maniak a masovej vrah Úsměv
MUSEL pobit vsechny NPC, protoze mu chteli ublizit. Kouzel na boj mel dost, ale neviditelnost jako na potvoru zadnou (pri jeho inteligenci) ...
Vypada to ze bude i nejlepsi stopar a pozorovatel, protoze zcela jiste vi, ze zadny strazny a nebo nekdo jiny nezustal schovany v krovi a vsechno potom mohl prasknout.

Rytiri tesne za prechodem asi nejsou nejstastnejsi, pri nejake dalsi veci uprave by se mohly posunout.
Ale myslim ze Venda vedel (pri jeho inteligenci), ze tam straze jsou a mohl zvolit jinou cestu.

---

System povesti postavy je nastaveny tak, ze nahodne zabiti nikomu neublizi.
Aby se zacalo neco dit je treba udelat minimalne menci masakr a to se nahodou malokdy povede.
Lumparny v pustine muzou zustat a casto i zustanou nepovsimnute.
A jestli si je postava 100% jista, ze byla v souboji nevinne, nic ji nebrani jit vsechno jako sporadany obcan ohlasit... byla prece zakerne napadena. Soudce a nebo nejaky chytrejsi strazny ji jiste da za pravdu.

---

To ze pomocnik utoci na nepratele je samozdrejme, jak ma chudak poznat, ze tenhle nepritel je kamarad a tenhle ma byt napadeny.
Nevim jestli se da vymyslet nejake automaticke 100% spravne rozhodovani. Kdyz bude mit nejkou lepsi inteligenci, tak zase obcas nezautoci tam kde je uplne jasne ze utocit mel.

Pokud vím tak tivaši strážní u orků neviditelnost prohlednou .
Zaznamenáno

Glognar Jnory Romarryg - houževnatý duergaří válečník s dračí krvé
Ceelast Lialacago - chytrá drowí magička zabívající se lovem a nabouráváním myslí.
Arash
Hrdina
***
Příspěvků: 415


Zobrazit profil
Odpověď #7 kdy: Červenec 25, 2009, 08:08:40 am

To ze pomocnik utoci na nepratele je samozdrejme, jak ma chudak poznat, ze tenhle nepritel je kamarad a tenhle ma byt napadeny.
Nevim jestli se da vymyslet nejake automaticke 100% spravne rozhodovani. Kdyz bude mit nejkou lepsi inteligenci, tak zase obcas nezautoci tam kde je uplne jasne ze utocit mel.

Tohle teda není samozřejmé, mělo by to být naopak, na všechny by měl být přátelský a až jeho pán rozhodne tak by měl být nepřátelský.
Zaznamenáno

Sbohem přátelé...
Jachym
Hrdina
***
Příspěvků: 321



Zobrazit profil
Odpověď #8 kdy: Červenec 25, 2009, 08:44:49 am

Co se týká Hnechmana , je těžké jej ovládat , má děsný moresy, ale dá se to . Takže za
1 - pred prechodem do další lokace dám hechmanovi príkaz "stuj na místě" většinou ho naplnuje a nejlepe je ho dát mu ho 2x - ano je schopen poslední příkaz zapomenout, ale na to jsem tu já uvažující tvor abych mu dal prostě 2x za sebou příkaz "stůj"  Pak se doopravdy na 99% nehne pokud nepocituje bezprostrední ohrožení nepřátelskou bytostí - pokud je nepřítel velmi blízko - okamžitě utočí - což je správné má strach a hájí sám sebe. 
2 - Odvolání z boje - já vždy dokážu odvolat henchmana z boje ale podmínka je že já nesmím jít k němu směrem k boji - ale od něj jako bych  utíkat z boje , pak se henchman otočí a valí za mnou a to zase na 99% .
3 - Kdo mne zná ví že často používám henchmana , takže si s nim užívám - mnohokráte mne naštve nevypočitatelným jednáním , léčí se když nemá a když  se má lečit prdí na to , bostuje se zbytečně a když by se měl bostnout prdí na to. Nedavejte mu dve zbraně nebo něco co za zbraně může považovat , nebo uvidíte jak je umí rychle přehazovat a hlavně mu nesvěřujte luk a šípy aby vám je třeba jen nesl v inv  Smích  a pod apod.
   Pravda ale je ,že sou to prkotiny , to musíte vypozorovat a dát si na to pozor , nebrat ho do neznameho prostoru, pokud o něj nechcete přijít (hrdině se vrhá do jisté smrti) a nebo ho nechte vzadu jako zálohu v tom případě ale příkaz stuj na místě každých asi 30 sekund opakujte , protože jemu se tam strašně stýská a najednou je vedle vás a je mela.  

No prostě dá se to s ním - spíš je problém ustájení u baru - jednou jsem ho nechal v baru normalně mi zmizel z družiny ale lítal dál po hospodě jak šílenec , ještě že má ode mne dobrou karmu jinak byl schopen někoho i napadnout, to si tam nemůže alespon sednout na židličku?
Poslední změna: Červenec 25, 2009, 08:49:53 am od Jachym Zaznamenáno

Pik El Ashally
Nové: Nadar z udolí, Floor Jansen, Rudovous, Rotona.
Cendaa
Lord
****
Příspěvků: 952


3w.0v0cna.cz


Zobrazit profil
Odpověď #9 kdy: Červenec 25, 2009, 09:25:24 am

problém s henchmeny je, jen když máš blbou karmu, jinak není problém
Zaznamenáno

K2 - LEGEN wait for it DARY
Kai.
Šampión
**
Příspěvků: 191



Zobrazit profil
Odpověď #10 kdy: Červenec 25, 2009, 10:09:05 am

problém s henchmeny je, jen když máš blbou karmu, jinak není problém

Ale to je oboustranný a horší pro toho co má špatnou karmu, na něj každej henchman utočí (někdy nejen henchman občas někdo střelí šíp, nebo ujede meč), a když ty seš silnější a sundáš ho, znčíš si karmu, takže do sebe musíš nechat mlátit a utíkat, aby sis eště nezhoršil karmu Smích Sám to znám, a henchmana sem s sebou pak vůbec nevodil...

Ale co mě dostalo jednou nejvíc, že bylo nějaké RP já byl v Kráteru před hospodou a v ní henchman a on z ní svévolně vyběhl a zabíjel vše kolem  Škleb takže někdy je to opravdu zajímavé...
Zaznamenáno




Orathe
Jachym
Hrdina
***
Příspěvků: 321



Zobrazit profil
Odpověď #11 kdy: Červenec 25, 2009, 10:53:34 am

Ano a budeš se divit to byl asi na 90% ten henchman Astera3 co řádil v Krateru asi ho sejmula stráž . Není to 100% jistota ale pravděpodobné to je - já ho take zahledl .  Proto by měl ten henchman po sednutí do hospody hned zmizet a nebo nevím jak to udělat , ale i můj pobíhal jak divej po hospodě se sekerou ale naštěstí byl se všema kamoš Smích
Zaznamenáno

Pik El Ashally
Nové: Nadar z udolí, Floor Jansen, Rudovous, Rotona.
Jachym
Hrdina
***
Příspěvků: 321



Zobrazit profil
Odpověď #12 kdy: Červenec 25, 2009, 11:11:18 am

Jo a chovaní hechmana raději neupravujte jen to uložení v hospodě  , protože ja už jsem na něj zvyklej .  Člověk se s ním nenudí  , spíš je s ním sranda.
 Veselé příhody z natačení můžeme přihodit Smích
Zaznamenáno

Pik El Ashally
Nové: Nadar z udolí, Floor Jansen, Rudovous, Rotona.
Amelor
Host
Odpověď #13 kdy: Červenec 25, 2009, 11:48:22 am

Člověk se s ním nenudí  , spíš je s ním sranda.
Souhlas a pak je už jen na hrači jak to umi zahrat, treba u za toho henchmana...
Zaznamenáno
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #14 kdy: Červenec 25, 2009, 01:08:16 pm

Stačí dát henchmana k baru a odejít od baru dál, měl by pak zmizet.

A ke karmě. Rozhodně nemusí člověk být nějaký masový vrah, aby si znepřátelil stráže. Vím to z vlastní zkušenosti, celkem vtipné.

Trénovali jsme trošku s Atlantem, dvakrát jsem ho zabil. Jednou jen k nějakým -5 a oživen lékárnou, podruhé oživen hůlkou z -11, v očistci nebyl. Sotva se vrátím do vesnice, vyběhnou po mně všechny stráže, co jsem je měl v dohledu. Do té doby jsem měl karmu naprosto dokonalou, žádný zabití, okradení, nic.
A rád bych taky řekl, že je to překvapující i z druhé strany; byli jsme v lokaci, která je plná horských obrů takže moc pozorovatelů tam asi bloudit nebude...
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Stran: [1] 2
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS