Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 26, 2024, 07:18:01 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 [2] 3 4 ... 36
  Tisk  
Autor Téma: Pár návrhů  (Přečteno 196029 krát)
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #15 kdy: Březen 07, 2009, 03:26:57 am

2 - dělame rukavice a je jich fakt dost ve vitrinach. ono to stejně moc nepomůže ale..
Navrhuju udělat větší výbavu právě proto, protože to moc nepomůže. To že jsou rukavice s tím nemá nic společného.
4 -  Poklad -- tak toto jsem nikde neviděl že by se vypisovalo.
 Podívej  kdysi jsem chodil na Demoně s borcem měl zloděje, otvíral bedny všimnul jsem si a později i ostatní hráči , že s ním jsou poklady jaksi o dost chudší, no a nikdo s ním už nikam nikdy nešel a do měsíce úplně skončil.  poznal jsem ho pak i v reálu - jeho známý mu přezdívali .........  no raději nic - ale bylo to naprosto výstižné.  holt jací jsme tak hrajeme, pokud nehrajeme RP .
Promiň, ale to jsou bezpředmětné pindy. Pokud tohle ten zloděj dělal, tak bych mu jako DM udělil bonusové expy za dobře hrané RP.
K pokladu napíšu níže.
5 - uvaziště není problem ale muška - neřeším
Jaká muška? Co to meleš? Zkoušel jsi někdy to , co jsem popsal?

7 - jejj , vlastní slova jo? To by jsme se dozvěděli motlitbu po takových 5 pivech  Smích   Vždyt ted může klidně po obřadu pronést svatou řeč , sloužit mši za padlé - prostě si vymyslete co chcete , mám pocit že tady je to dost tolerantní a fantazii se meze nekladou. A Neus Vám jako spolku řeč na přání asi upraví.
Ano, upraví, ale přijde mi lepší to vyřešit systémově, než za ním s každou úpravou lézt.

8 - no to je asi součástí NWN to je všude úplně stejné
Věř mi, že to, že máš např -8 života a může tě zvednout lékárna/bůh/heal opravdu všude neni. A už vůbec to neni součást NWN. Zahraj si singl, nebo "někde".

10 - pochodně umí každý (teda skoro)   ALE já chci velké pochodně , aby jsme si je mohli koupit do vesnice, k hospodě a k shromaždišti.
Pochodně umí pouze alchymista, který má potřebný materiál (mech, který nasbírá sběrač, pokud alchymista nesbírá, což by bylo pro něj s podobou kraftu, jak je tady vlastně spíše horší).

Prosím, příště odpovídej k věci a konstruktivně. Ty škrtlé body jsou právě, protože byly konstruktivně zkritizovány.


S dalšími příspěvky a kritikou se dá pracovat a argumentovat, takže:
2)Souhlas ... Jezdecka craft vybava by mohla byt a mohla by davat rekneme 30-50 bodu (rukavice+boty+bicik atd.) a zaroven by mohli mit postihy k boji nebo k OC aby se kun pouzival vyhradne jen pro rychle cestovani mezi velkyma vzdalenostmi.
No ani by to nemuselo být tolik stačilo by bičík +5/+10. Jezdecké boty +5. Skill by se dostal na 20-25, což už by za investici do koně a výbavy stálo. Navíc, tím že by postava měla bičík, by nemohla útočit (respektive s minimální efektivitou, boty a rukavice znemožňujou nosit něco 'užitečnějšího'. Cena se mi zdá dost vysoká. Případně každý item nějaký postih k AC/AB, ale -1 až -3 ne víc.
Osobně bych byl pro Rukavice +5; Boty +5; Bičík +10. Postihy Rukavice -2; Boty -2; Bičík -3.

4)Nesouhlas, kdyz mas dojem ze te nekdo okrada tak s nim nejed na poklady. z RP hlediska je normalni ze si zlodej neha neco pro sebe.
Ke čtyřce se ještě vyjádřím níže.

10)je hloupost aby padalo z priser neco, co se da vyrobit. To by pak mohli padat treba stity nebo zbrane (luky) atd. - zabijes nejakeho treba acrona a z nej ti muze vypadnout sekyra, zbroj, botky, rukavice )proste cela jeho vybava) coz je blbost.- a nemuseli by sme tu mit craft. Pokud chces neco tak si najdi craftera. K2 je ze 70% craft
No hele, z pokladů taky padají věci které se dají udělat craftem. Proč tam ty věci padají? Kdybych použil tvůj argument, tak bych řekl dejte je pryč, protože "Pokud chces neco tak si najdi craftera". Louč není něco co vydrží dlouho narozdíl od zminěné výbavy.

Neusovi návrhy:
A - nepoškoďující rozšíření craftu, přiznám se, že těžko nalézám argumenty proti. Podstatnou věcí by však byl přechod, pokud by se nějak podařil ten, bylo by to jedině dobré. Možná by se mu mohly dát i některé užitkové výrobky, jako například pochodně, které mě osobně na alchymistu moc nesedí.
B - hm... hodně zajímavé. Jde o to, jaká by byla ta doba účinku. Osobně mi přijde (nej)lepší do příštího navštívení očistce. Ale
   1) Byl by bonus do vlastností do cap +12?
   2) Mohl by si hráč vybrat, jaký bonus chce a za jaký postih, nebo by vždy bylo k výberu něco jiného?
   3) Tou cenou je míněn jen ten postih nebo i nějaké finanční pokrytí?
C - no největší problém je zmíněná výroba předmětů bez výdrže. Nepadá mě trošku kostrbaté řešení, že třebas u lektvarů by se zvyšoval počet použití nebo složitější, že by byla pravděpodobnost selhání lektvaru. Ale ani jedno řešení není dobré.

Dotaz: Ona je K2 i po 7 nebo kolika měsících stále ve fázi testu??  Šok

Tak a teď k bodu (4)
Vezměme si jak to vypadá 'v realitě'. Jeden z družiny přistoupí k bedně, otevře ji a začne z ní vyndavat věci. Okolo stojí ostatní a koukají jak věci vyndavá (a případně přendavá do backpacku). Pouze šikovný lapka by se mohl pokusit něco si ulít a někdo pozorný bysi toho mohl všimnout.
Dost to připomíná kradení věcí, takže, co kdyby při se při úspěšném pokusu vzít věc z pokladu hodil hod na Pick Pocket. Postavy v určitém area okolo pokladu by házeli protihod na spot a pokud by byli úspěšní, vypsalo by se jim v logu něco jako "viděl jsi POSTAVUX vzít z pokladu PREDMETX".
Výhodou by bylo
1) Lepší použití skillu Pick Pocket, který je momentálně spíše pro smích (případně pro trocha zábavy).
2) Lepší možnosti pro zloděje.
3) Možnost dalšího rozvoje 'RP' situace, kdyse zloděj může pokusit něco zapřít a možnosti někoho kdo si jej ale všiml (udá ho, bude ho v soukromí vydírat, nechá si to pro sebe  a nebude mu věřit).

Co si o tom myslíte?


P.S.: Jinak, i kdyby byli naléhavější věci, které je potřeba vyřešit, neznamená to, že o jiných přestaneme debatovat.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #16 kdy: Březen 07, 2009, 10:08:08 am

2) rukaviciky sice moc nepomuzou ale jsou stejne silne jako predmety na ostatni skilly... kdo chce jezdit rychle (a par psta jzdi jako blesk) musi obetovat bodiky
jinak dobry krejci muze udelat myslim i boty, pasky a mozna i jinou vec s jezdectvim

4) navrv s okradanim-vsimavosti... hmm zajimave, to by stalo za to to probrat a promyslet

7) obrad - vymena jmena boha je hloupost, ktera stejne neuspokoji...
cirkve co uz si napsaly svoje povidani, maji vecinou uplne jiny text: druidi- vyjmenovani bohu s "pravomocema", vyjmnovani prirodnich elementu, ...  lloth - neco drowsky, lovara - neco zajimaveho...

Valím oči! Super! rozdelit utoky v baliku nejde a skrip je nama v moci a ani o nich nevi
kdyz by se chtelo udelat aby 1 balik utoku, nezacal krvaceni a hned i nezabil, muselo by se tam pridat nejake slozitejsi mereni casu

10) neomezeny zdroj necoho co bude onkurovat remeslnikovi nechci delat... tim by se oplne odepsal remeslnik, ktery to ui vyrabet

B) 1) bonusy nemuzou pres +12
B) 2) jakto bude probihat nevim, zatim jsem chtel aby se vymyslely mozne bonusy... nemusi to byt zrovna + do vlastnosti, ale i nejake opravdu specialitky
B) 3) bude to stat penize a bude to vyvazene tim postihem

jo a je to jeste test... lidi moc rozumne chybky nehlasi, takze to chvilku trva (asi 1 rok)... a jsem na tohle sam
hlavni veci uz jsou vyladene, tak se musi poladit hratelnost tj. ekonomika, zajimavosti pro hrace, ....
Poslední změna: Březen 07, 2009, 10:28:16 am od Neus Zaznamenáno
Erunamo
Hrdina
***
Příspěvků: 287


Zobrazit profil WWW
Odpověď #17 kdy: Březen 07, 2009, 11:07:57 am

Návrhy Neuse:
A: proč ne
B: nevidím moc šťastné "stěhovat" hru do očistce. Taky mám pocit, že by se ty bonusy dali zneužít k buildování. Jestli chceš něco zajimavého vymyslet za co by hráči utráceli tak proč to cpát do očistce? Proč neudělat třeba nějakého tajemného obchodníka, kterej by se náhodně mohl objevovat na zajímavých místech a prodávat věci, které se jinak nedají vyrobit. (např. lepší koně nebo jiná jezdecká zvířata, ruzný záhadný předměty, možnost najmout si nějaké zvláštní pomocníky). Spíš něco co třeba dá postavám originalitu, než pouhé bonusy k charakteristikám a podobně. Třeba by taky mohl prodávat nějaké specíální suroviny pro řemeslníky. Napadá mě třeba srdce nějaké příšery jako zvláštní igredience alchymistu.
C: moc z toho moudrej nejsem..... licence mě přijdou lepší, hlavně se mi na nich líbí možnost černé ekonomiky, mohli by se realizovat zlé postavy, podvodníci a pod. Konečně by měli možnost porušovat zákony a mělo je být za co stíhat.
Poslední změna: Březen 07, 2009, 11:18:07 am od Erunamo Zaznamenáno

Fajr Pyromil: "hehe ohnííček"  -  gnóm, koumátor, šílenec...
Sára Bušidó: mladá acroňanka hledající příležitost v novém světě

http://daniel-r.blog.cz/

tvrdá skála a těžkej kov
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #18 kdy: Březen 07, 2009, 01:54:33 pm

Návrhy Neuse:
A: proč ne
B: nevidím moc šťastné "stěhovat" hru do očistce. Taky mám pocit, že by se ty bonusy dali zneužít k buildování. Jestli chceš něco zajimavého vymyslet za co by hráči utráceli tak proč to cpát do očistce? Proč neudělat třeba nějakého tajemného obchodníka, kterej by se náhodně mohl objevovat na zajímavých místech a prodávat věci, které se jinak nedají vyrobit. (např. lepší koně nebo jiná jezdecká zvířata, ruzný záhadný předměty, možnost najmout si nějaké zvláštní pomocníky). Spíš něco co třeba dá postavám originalitu, než pouhé bonusy k charakteristikám a podobně. Třeba by taky mohl prodávat nějaké specíální suroviny pro řemeslníky. Napadá mě třeba srdce nějaké příšery jako zvláštní igredience alchymistu.
C: moc z toho moudrej nejsem..... licence mě přijdou lepší, hlavně se mi na nich líbí možnost černé ekonomiky, mohli by se realizovat zlé postavy, podvodníci a pod. Konečně by měli možnost porušovat zákony a mělo je být za co stíhat.

B) klidne to muze bejt zahadnej "neco" co se obcas nekde objevi a zase ztrati... dal jsem to ted v nastrelu bablovi, protoze je nejdivnejsi NPC a muze do toho pridat nejakou zakernost
C) jestli myslis licence na tezbu materialu, tak to je porad jeden ze stale otevrenych napadu... udelame z nej teda za D) Úsměv

D) licence na tezku materialu...
Zaznamenáno
MinoDL
GUILD-Tovaryšstvo
Lord
****
Příspěvků: 936


Zobrazit profil
Odpověď #19 kdy: Březen 07, 2009, 02:02:31 pm

To Cagus
2 co viem ka sa da spravit rukavice a zbroj, mozna i dalsi veci okrem plasta ale poznaju odpoved uz dany remeselnici

4. hmm malo by to +/-

+ kazdy by vedel co tam a kolko to tam je, nemusel by sa pozerat do truhle,a ani sa pytat co tam bolo

- pre sikovnych zlodejvo alebo skratka pre rychleho cloveka ktory tam dobehne ako prvy a ostatny su daleko a nevidia co tam robi bolo zhnevihodneme nieco zobrat, takzie by sa muselo stanovit do akej zvdialenosti by s vypis zobral ovsem ak si nemyslel ze by sa zobrazovalo keby bol v danej lokaci

5. uvaziste to jde ale clovek musi mat trpezlivost, ale je to dobry napad dat uvyziste trochu dal od steny

8. zaujimavy napad ale ako povedal Neus je to komplikovane a kto ci by to slo a nemalo to muchy

10.pochodne ak niejake potrebujes treba vyhladat alchymistu nech ty nejake spravi.


To Neus

A. Nie je to spatny napad ale ma to svoje uskalia tak isto ako teraz je niekedy obtiaznezohnat zlatnika alebo ineho remeslnika a to iste by bolo pravdepodobne aj s nastrojarom a hlavne kedy mal vykupenu vytrinu / y
Skor by bolo lepsie to spravim cez NPC a cast zisku by sla mestu dajme tomu 45%.
Vyrabat dane veci iba s danym nastrojom myslim ze by nebol dobry napad, ak by najstrojar bol hrac. Lebo by bolo velmi obtiazne ziskavat Adamint prico by sa muselo chodit nan asi tak podla 2x do mesiace vo vacsie skupine aby ho bolo dost

B .Bonusy nie su spatne ale skor by bolo lepsie do dovednosti ako do vlastnosti.
Napriklad:  Skryvanie +20 a tichy pohyb - 15 cena 5 000
ale to by sa muselo vsetko dobre premyslet

c. Hmm zaujimavy napad ale trochu zlozite muselo by sa presne stanovit do akej vysky by sa dala zlepsovat vydrz a kolko by bola zakazdym % sanca na uspech na vylepsienie.
Skor by bolo lepsie tie licencie aspon by to bol sa mohol presadzovat aj nejaky zakon. Samozrejme by slo vyrabat veci bez licenci ale to by bolo trestne a taketo veci by sa nedali nejak upravit aby boli poznat a nemali by znacku (znaka licencie napriklad ◙ ). Len by sa musela stanovit cena licenci, ktora bude brat ohladi aj na mozne vylepsienia. 
Zaznamenáno

Kler T - chlapik iba s jednym cielom
Mino DurLomion - potulny bojovnik
Padli hrdinove - Aldaron  Laiqua - elfi druid, Mino El Ashally, maristen tvroskala, nech im je zem lahka.
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #20 kdy: Březen 07, 2009, 04:57:51 pm

A)
u nastrojare se pravdeodobne nastroj sezene s veci pravdepodobnosti nez u remeslnika co dela i jine veci
kdyz nastrojari dojdou nastoje, je v haji a bez prijmu... soucasnym remeslnikum je jedno, jestli nejake nastroje prodavaji
tovarys by dal samozdrejme prodaval ty nejzakladnejsi nastroje, jako ted.

B)
priklad co jsem dam +/- vlastnosti bylo jen to co me napadlo na 1. pokus
hlavni cil je, abych z vas vydoloval co nejvic zajimavych napadu, co se bude moct koupit
+/- vlastnosti
+/- skill
bonusove featy Co???
svitici oci, ocas, kridla Co??? to nevim jestli pujde

proste nejaky takovyhle seznam potrebuju abych videl jestli to bude zajimave a ude to stat za tu praci
Zaznamenáno
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #21 kdy: Březen 07, 2009, 05:14:04 pm

No bonusove featy..s tim bych byl opatrny, atributy moc pouzitelne nejsou, byt ovsem muzou, ale co se tyce skillu, tak o ne dle meho bude velky zajem, ale musi se opatrne, maximalne +10 bonus, uz to je dost... a malus by mel byt tez asi -10, ono se to furt vyplati a asi by meli byt vzdy na vyber protichudne veci.... (+10 listen, -10 spot a obracene, hide a move silently a obracene...) Mrknutí
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #22 kdy: Březen 07, 2009, 06:17:41 pm

No bonusove featy..s tim bych byl opatrny, atributy moc pouzitelne nejsou, byt ovsem muzou, ale co se tyce skillu, tak o ne dle meho bude velky zajem, ale musi se opatrne, maximalne +10 bonus, uz to je dost... a malus by mel byt tez asi -10, ono se to furt vyplati a asi by meli byt vzdy na vyber protichudne veci.... (+10 listen, -10 spot a obracene, hide a move silently a obracene...) Mrknutí

Featy 100% ne, s tim se dá bugovat.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Erunamo
Hrdina
***
Příspěvků: 287


Zobrazit profil WWW
Odpověď #23 kdy: Březen 07, 2009, 07:03:06 pm

B: hlavně ne featy, skilly, vlastnosti, to jsou věci, který by měli zůstat dále jen ve vývoji postavy, nedělejme tu prostor pro spekulanty a buildery. Těhle úprav bych se bál to radši nic nevymejšlej. Myslím, že Snekoun v TOP zboží pár věcí  vyjmenoval. Některý věci by se dali taky prodávat třeba i za xp (jakési upsání duše :-)).
Zaznamenáno

Fajr Pyromil: "hehe ohnííček"  -  gnóm, koumátor, šílenec...
Sára Bušidó: mladá acroňanka hledající příležitost v novém světě

http://daniel-r.blog.cz/

tvrdá skála a těžkej kov
aster3
Hrdina
***
Příspěvků: 320



Zobrazit profil WWW
Odpověď #24 kdy: Březen 07, 2009, 07:34:16 pm

Uprimne ... myslim ze sou tu mnohem dulezitejsi veci na zmenu jako navrhovane....  Posledni dobou mi to pripomina ze se delaji vychytavky ale zapomina se na zakladni veci.
tak treba jake veci jsou dulezitejsi... a navrh jejich reseni prosim

Stizit craft aby se nechodilo pro materialy jako do samosky:
zredukovat materialy (treba tis by napr rostl pouze u mindflayeru a podobne)
zavest licence
zavest vstupni poplatky do dolu dle kvality materialu a poradne je osolit, popripade tam dat takove guardy, na ktere nebude stacit jedna postava, ale aby se slo do dolu stylem jako na poklad - tymove.

svet:
Naplnit poloprazdne lokace nejakymi zajimavymi placosy (sem se ti uz jednou nabidl ale odmitl si) - nekdy mne docela frustruje kdyz bezim nekam pres 10 lokaci a z toho je 9 prazdnych.

Poklady:
v pokladech by nemeli byt itemy, ktere lze vyrobit. ad1. to ochuzuje craftery o kseft a ad.2 nehybe to ekonomikou (prachy se netoci)
do pokladu jednoznacne penize + nejaka vecicka ktera nejde vyrobit, tedy nejaka vzacnost (nemusi to byt nic ultimatni, staci kdyz to budou nejake RP predmety)

tohle je takova vseobecna kostra zakladnich priorit. pokud bych to mnel rozvadet tak je to na nekolik stran ale kdyz bude zajem klidne sepisu konkretni veci.
Zaznamenáno

aster3
Hrdina
***
Příspěvků: 320



Zobrazit profil WWW
Odpověď #25 kdy: Březen 07, 2009, 08:58:16 pm

licence jsou zajimavej napad, ale take neni uplne bez neprijemnych vlastnosti
- vyhoda je ze to vytahne penize ze hry (nevim jestli jedina)
1. kdyz bude licence jen na prodejni vyrobek, tak to obchody nerozhybe...
1. mozna to jeste uskodi hrstce remeslniku, kteri si material schani obchody (aby rozhybal deni a treba podporily cizi zacinajici postavy)... budou muset zaplatit material i licenci
2. remeslnika to nenuti obchodovat, porad staci smenovat z ruky do ruky, licenci si muze koupit zakaznik a prinest
3. kdyz bude licence i na cvicne vyrobky, tak to zase znici nove remelniky (nezapomente kolik je potreba udelat normalnich vyrobku na pokusy se zdobenim)
4. jak rict rict kolik ma stat licene a na jake vyrobky a kvality
mnozstvi penez ve hre a prodejni ceny se muzou menit... ale cena licence by mela stale odpovidat aktualnim pomerum na svete
5.nechci na server davat veci, ktere budou vyzadovat dohled nejakeho WB, jsem na takovehle veci sam
takze kdyz uz neco delam, tak neco co se umi samo bez meho pricineni regulovat podle stavu sveta

1./2.obchody to rozhybe neprimo protoze kdyz stanovic zakladni vyrobni cenu, tak postava bude muset bud kseftovat, nebo behat na poklady aby vydelala aspon na basic hodnotu itemu + na to co si rekne crafter. Takze ikdyz si kupujici prinese licenci tak bude muset vyvijet nejakou akci aby ten item vubec mohl mit a tym se odstrani takovej ten tellovej obchod "hele udelej mi pls 2x prsten 4+" a crafter mu rekne "jo dobre, tak dones 2x licenci za 10k a pro mne za praci 5k a za matros chci 2k" takze bez licence by to v idealnim pripade vyslo na 7k (coz je cca 1poklad) a licence je v tom lepsi ze tech 7k za dva prsteny zvedne na 37k. aby hrac nasetril 37k bude muset prodavat sve vyrobky, teda kseftovat, nebo bude muset poradat tymove vypravy na poklady. Jednoduse vyvijet nejake akce.

3. Na cvicne vyrobky doporucuju nedavat licence. Pointa licenci je zdrazit finalni vyrobek ktery se bude pouzivat. Laicky se ta licence muze povazovat za znacku craftera. Skillovaci itemy by meli byt bez licence a nemeli by skakat do inventare jako normal vyrobky (mneli by se hned jakoby vymazavat z modulu) nebo kdyz uz skakat tak treba s zivotnosti 1/1 aby se to nedalo pouzivat. Co se tyce zdobeni tak jakozto top vybava modulu by mela byt znacne draha. Takze treba se nebudou prodavat zdobene predmety za 20k jako je to ted ale budou stat mega. noaco. Uvedom si neusi ze je to v podstate to nej co lze na modulu ziskat... a proc by to mnel mit kazdy a hned ?

4. Stanovi se cena na vyrobek napr.:
Cena licence se muze pocitat nejlepe dle nejakeho vzorce. ja pouzil zakladni cenu x stupen materialu v zavislosti na kvalite vyrobku. teda pro laiky:
urci se zakladni cena rekneme 500 na kov prvniho stupne (kazda dalsi pocatecni cena je +500 takze stribro ma pocatecni cenu 1000, kov po stribre ma pocatecni cenu 1500 atd.)a tato zakladni cena se vynasobi cislem kvality (1) (2) (3) atd.

Takze:
zelezny vyrobek kvality (1)= zakladni cena (500) x koeficient kvality (1)
v cislech to vypada takto :licence na zelezny vyrobek (1) =(500x1) vysledek je tedy ze cena zelezne licence (1) je 500gp.
zelezny vyrobek kvality (3)= zakladni cena (500) x koeficient kvality (3)
v cislech to vypada takto : licence na zelezny vyrobek (3) =(500x3) vysledek je tedy ze cena zelezne licence (3) je 1500gp.
adamant vyrobek kvality (1)= zakladni cena (4000) x koeficient kvality (1)
v cislech to vypada takto: licence na adamant vyrobek (1) =(4000x1) vysledek je tedy ze cena adamant licence (1) je 4000gp.
adamant vyrobek kvality (5)= zakladni cena (4000) x koeficient kvality (5)
v cislech to vypada takto: licence na adamant vyrobek (5) =(4000x5) vysledek je tedy ze cena adamant licence (5) je 20 000gp.

zelezo (material 1 stupne) tedy:
(1) - 500 (zelezo - zakladni cena)
(2) - 1 000 (zelezo)
(3) - 1 500 (zelezo)
(4) - 2 000 (zelezo)
(5) - 2 500 (zelezo)

stribro (kov 2 stupne) tedy se cena nasobi x2 od pocatecni ceny:
(1) - 1 000 (kov 2 stupne pocatecni cena)
(2) - 2 000 (stribro)
(3) - 3 000 (stribro)
(4) - 4 000 (stribro)
(5) - 5 000 (stribro)

nevim jmeno kovu ale rekneme ze je na osmem stupni (mithril, admant... nevim presne) tedy bude zkladni cena 8x500= 4000 a vypadat to bude:
(1) -   4 000 (rekneme adamant)
(2) -   8 000 (rekneme adamant)
(3) - 12 000 (rekneme adamant)
(4) - 16 000 (rekneme adamant)
(5) - 20 000 (rekneme adamant)

Co se tyce zdobeni tak ano, viditelne se prodrazi a muze se ta castka z zdobenej predmet pohybovat v radu statisicu nebo i mega. Ale noaco, je to top a top ma byt velmi tezko k sehnani a nemusi ho mit kazdy hned. (jelikoz by se skillovani zdobeni provadelo na licencovanych vyrobku tak mluvime o spis mega castkach gp, coz je spravne)

vyhoda je v tom ze staci vzdy pozmenit zakladni cenu (ja ji stanovil na 500) a touto zmenou se pak dle daneho vzorce zmeni vsechny ceny licenci pro vsechny druhy kvalit i materialu. Nic sloziteho. Takze kdyz se treba zcne v pokladech objevovat vecsi mnozstvi penez tak stci pozvednout jen zakladni cenu z 500 rekneme na 1000 nebo naopak snizit dle uvazeni.

5. No to snad nemyslis vazne Úsměv kazdy modul potrebuje WB. Bez WB je svet ochuzen. To snad nemusim ani rikat jak velkou chybu delas ze nemas aktivni WB.


Poslední změna: Březen 07, 2009, 09:26:31 pm od aster3 Zaznamenáno

Jachym
Hrdina
***
Příspěvků: 321



Zobrazit profil
Odpověď #26 kdy: Březen 07, 2009, 11:14:31 pm

2 - dělame rukavice a je jich fakt dost ve vitrinach. ono to stejně moc nepomůže ale..
Navrhuju udělat větší výbavu právě proto, protože to moc nepomůže. To že jsou rukavice s tím nemá nic společného.
4 -  Poklad -- tak toto jsem nikde neviděl že by se vypisovalo.
 Podívej  kdysi jsem chodil na Demoně s borcem měl zloděje, otvíral bedny všimnul jsem si a později i ostatní hráči , že s ním jsou poklady jaksi o dost chudší, no a nikdo s ním už nikam nikdy nešel a do měsíce úplně skončil.  poznal jsem ho pak i v reálu - jeho známý mu přezdívali .........  no raději nic - ale bylo to naprosto výstižné.  holt jací jsme tak hrajeme, pokud nehrajeme RP .
Promiň, ale to jsou bezpředmětné pindy. Pokud tohle ten zloděj dělal, tak bych mu jako DM udělil bonusové expy za dobře hrané RP.
K pokladu napíšu níže.
5 - uvaziště není problem ale muška - neřeším
Jaká muška? Co to meleš? Zkoušel jsi někdy to , co jsem popsal?

Tak slova jako že někdo má " bezpředmětné pindy" a "co to meleš" Jsou dost agresivní slova , měl by jsi si je nechat od cesty , toto je slušnej server a já se také nevyjadřuji opovrženlivě a neomaleně o tvých 10 bodech.
Zaznamenáno

Pik El Ashally
Nové: Nadar z udolí, Floor Jansen, Rudovous, Rotona.
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #27 kdy: Březen 07, 2009, 11:33:24 pm

...
4. Stanovi se cena na vyrobek napr.:
Cena licence se muze pocitat nejlepe dle nejakeho vzorce. ja pouzil zakladni cenu x stupen materialu v zavislosti na kvalite vyrobku. teda pro laiky:
urci se zakladni cena rekneme 500 na kov prvniho stupne (kazda dalsi pocatecni cena je +500 takze stribro ma pocatecni cenu 1000, kov po stribre ma pocatecni cenu 1500 atd.)a tato zakladni cena se vynasobi cislem kvality (1) (2) (3) atd.
...
no a to uz je spatne...
zakladni cena nemuze byt natvrdo stanovana, protoze by se musela udrzovat
(jak uz jsem rikal NIC nebudu nastavovat rucne, nemam na to cas... vsechno musi bezet i kdyz se treba 1 rok neukazu)
500 zl odpovida soucasne situaci ve svete, tj. poctu hracu, mnozstvi penez v obehu, nastaveni pokladu
za nejakou dobu to muze byt uplne jinak...
vzroste 2x pocet hracu, mnozstvi penez bude +/- stejne (to se hlida), ... takze zakladni cena muze podstatne klesnou
Zaznamenáno
aster3
Hrdina
***
Příspěvků: 320



Zobrazit profil WWW
Odpověď #28 kdy: Březen 08, 2009, 01:53:45 am

a jak chces udelat aby se to dynamicky mnenilo ? dynamicky se to muze menit ale take musis nastavit nejaky pocatek... aspon logicky mi to tak vychazi ze kdyz se ma neco dynamicky mnenit, tak to musi z nejakeho zakladu vychazet (nejakeho pevneho zakladu) a pak se to dynamicky obmenuje.
Zaznamenáno

Arash
Host
Odpověď #29 kdy: Březen 08, 2009, 02:36:42 am

Neusi, navrhuju úpravu batohů, truhel, vitrín, a pracovních ponků.

Dobré by bylo kdyby měli opotřebení.

Ale s tím že by se nerozbili, což je jasné, protože to by se asi nedalo ošetřit. Ale s tím že když by opotřebení u věcí s inventářem kleslo na 0 tak by nešli do té věci předměty dávat a šlo by to jen vytahovat.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 ... 36
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS