Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 27, 2024, 03:45:19 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 36
  Tisk  
Autor Téma: Pár návrhů  (Přečteno 196151 krát)
Amy
Host
Odpověď #30 kdy: Březen 08, 2009, 07:28:35 am

Neusi, navrhuju úpravu batohů, truhel, vitrín, a pracovních ponků.

Dobré by bylo kdyby měli opotřebení.

Ale s tím že by se nerozbili, což je jasné, protože to by se asi nedalo ošetřit. Ale s tím že když by opotřebení u věcí s inventářem kleslo na 0 tak by nešli do té věci předměty dávat a šlo by to jen vytahovat.

Tohle se mi líbí, dává to smysl.
Zaznamenáno
MinoDL
GUILD-Tovaryšstvo
Lord
****
Příspěvků: 936


Zobrazit profil
Odpověď #31 kdy: Březen 08, 2009, 08:14:42 am

Dynamicky by sa to dalo nastavit len treba napisal dobry vzorec.
Napriklad
pocet penez v obehu servera / priemerny pocet hracov za den (alebo ine casove obdobie) / pevne stanovene cislo
20 M / 8 / 5000 = 500
a tento vysledok by sa mohol dal asterovej rovnice

to je priklad iba ako by sa dalo dynamicky menit cena
Zaznamenáno

Kler T - chlapik iba s jednym cielom
Mino DurLomion - potulny bojovnik
Padli hrdinove - Aldaron  Laiqua - elfi druid, Mino El Ashally, maristen tvroskala, nech im je zem lahka.
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #32 kdy: Březen 08, 2009, 09:18:10 am

Neusi, navrhuju úpravu batohů, truhel, vitrín, a pracovních ponků.

Dobré by bylo kdyby měli opotřebení.

Ale s tím že by se nerozbili, což je jasné, protože to by se asi nedalo ošetřit. Ale s tím že když by opotřebení u věcí s inventářem kleslo na 0 tak by nešli do té věci předměty dávat a šlo by to jen vytahovat.

Tohle se mi líbí, dává to smysl.
me by se to taky libilo, ale zrovna tohle neni snadny
protoze nabytek neni objekt, ktery stale existuje (jako treba veci v inventari)
muselo by se muselo udelat uplne jinak a to je pracny
Zaznamenáno
Cendaa
Lord
****
Příspěvků: 952


3w.0v0cna.cz


Zobrazit profil
Odpověď #33 kdy: Březen 08, 2009, 11:20:57 am

Možná by chtělo zjistit, kolik je dynamických peněz na účtech aktivních postav, případně hráčů, možná spolků, z těch 19 mega, které jsou v oběhu a které blokují normální ekonomiku aktívních hráčů.
Taky si nedovedu představit začínajicího hráče/ postavu s debatovanýma úpravama, kde v pokladu najde 1000zl, jednou za týden, natěží maximálně (0) suroviny, které budou bez licence neprodejné, nekoupí si výbavu, která bude dle kartelu drahá a pod cenu nebude možno nakoupit pod "trestem smrti". Takže začínajicí postava, ale i málo hrající nemá jedinou šanci dostat se kupředu.
Úpravy jsou podle mého názoru značně odrazující od hraní. A to jsem nezmínil asi nutný W I P E .
Zaznamenáno

K2 - LEGEN wait for it DARY
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #34 kdy: Březen 08, 2009, 01:47:38 pm

Jsem silně proti licencím. Je to regulace shora, jak psal Neus. Zdá se mi, že na každém serveru se tohle řešilo, vždycky někdo přišel z Demony, nebo kde to začalo a myslel, že je to jediná cesta.
Naproti tomu se mi spíš líbí ten návrch od neuse, že se vyrobí skillovací výrobek s 1/1 a teprve potom se investuje energie do zpoužitelnění zbraně v boji. Navíc.. vznikne tím vlastně celé spektrum hodnot zbraní. A unikátní už nebude mít něco +5 1000/1000, ale +5 5000/5000.


Moc pěkné.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #35 kdy: Březen 08, 2009, 01:49:50 pm

Jo a ještě jedna věc

(12) Kamarád si chtěl teď dát dohromady nwn a zjistil, že na stránce ke stažení nejsou odkazy na takové ty ruce, hlasy, hlavy etc., jak tomu bylo na stránkách K1. Nešlo by je tam opět dát?
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Erunamo
Hrdina
***
Příspěvků: 287


Zobrazit profil WWW
Odpověď #36 kdy: Březen 08, 2009, 03:32:59 pm

Jsem silně proti licencím. Je to regulace shora, jak psal Neus. Zdá se mi, že na každém serveru se tohle řešilo, vždycky někdo přišel z Demony, nebo kde to začalo a myslel, že je to jediná cesta.
Naproti tomu se mi spíš líbí ten návrch od neuse, že se vyrobí skillovací výrobek s 1/1 a teprve potom se investuje energie do zpoužitelnění zbraně v boji. Navíc.. vznikne tím vlastně celé spektrum hodnot zbraní. A unikátní už nebude mít něco +5 1000/1000, ale +5 5000/5000.


Moc pěkné.
Možná, že máš i pravdu.... . Vzhledem tomu jakým směrem se ty úvahy o licencích ubírají...
Zaznamenáno

Fajr Pyromil: "hehe ohnííček"  -  gnóm, koumátor, šílenec...
Sára Bušidó: mladá acroňanka hledající příležitost v novém světě

http://daniel-r.blog.cz/

tvrdá skála a těžkej kov
Eruruu
Lord
****
Příspěvků: 801

TRIPLE LOL!!! M-M-M-MONSTER LOL!!!


Zobrazit profil
Odpověď #37 kdy: Březen 08, 2009, 04:01:26 pm

Podle toho co tu už týden vymýšlíte to vypadá, že myslíte jen na sebe a na začínající hráče ne. Mě by zajímalo jak byste se po těch vašich úpravách tvářily kdyby přišel wipe.
Zaznamenáno

Intel Xeon E3-1231V3, 8GB RAM, 120GB SSD + RAID 1 2x1TB, HD 5770, Fractak Design
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #38 kdy: Březen 08, 2009, 05:45:22 pm

Podle toho co tu už týden vymýšlíte to vypadá, že myslíte jen na sebe a na začínající hráče ne. Mě by zajímalo jak byste se po těch vašich úpravách tvářily kdyby přišel wipe.

To bylo na koho?



Jinak, teď jsem trošku procházel vault a narazil jsem na tohle:
http://nwvault.ign.com/View.php?view=Other.Detail&id=1207.


Začal jsem uvažovat, že jak všichni víme, je škoda, že je tady málo hráčů. Jenže na co je nalákat? No nejlepší by bylo něco, co jiný český NWN-PW nenabízí. Jsou tady upravená kouzla, ale co takhle udělat takových úprav více?
Jenom by mě zajímal váš názor.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Eruruu
Lord
****
Příspěvků: 801

TRIPLE LOL!!! M-M-M-MONSTER LOL!!!


Zobrazit profil
Odpověď #39 kdy: Březen 08, 2009, 05:48:58 pm

Začal jsem uvažovat, že jak všichni víme, je škoda, že je tady málo hráčů. Jenže na co je nalákat? No nejlepší by bylo něco, co jiný český NWN-PW nenabízí. Jsou tady upravená kouzla, ale co takhle udělat takových úprav více?
Jenom by mě zajímal váš názor.
Třeba využít OnPlayerChat podobně jako je udělaný systém řečí a udělat kouzlení pomocí pronášení magických formulý? To jsem třeba nikde neviděl Úsměv

Možná by bylo dobré vymyslet nějaké velké questy které by postavu vedli až k 10 lvl...

A upřímně... hrálo by tu víc lidí kdyby to nebyl stupidní craft server(nic proti tvůrci, odvedl kus skvělé práce, je to i pohodový člověk ale když si nepřizná, že se mohl přepočítat tak to zůstane tam kde to je). Viz třeba equilibrie kde nefunguje craft(pokud se to za tu dobu nezměnilo:) ) a přesto tam hrají lidi. Nechápu koho napadlo, že dobrodruh může být i řemeslník... Kdybych to vzal ze skušeností z DrD tak je něco takového nemyslitelné nebo by jste u stolů s deníkama ztrávily roky než byste se dostali na rozumnou úroveň.
Poslední změna: Březen 08, 2009, 10:50:43 pm od Eruruu Zaznamenáno

Intel Xeon E3-1231V3, 8GB RAM, 120GB SSD + RAID 1 2x1TB, HD 5770, Fractak Design
formator
Král
*****
Příspěvků: 1330



Zobrazit profil
Odpověď #40 kdy: Březen 08, 2009, 06:47:15 pm

Jenže na co je nalákat?
Co takle jednoduchost ( tedy pominu li řemesla ,tam je to už od spuštění dané )
Zaznamenáno

Solanne Thel
Darah Davis
Arash
Host
Odpověď #41 kdy: Březen 08, 2009, 08:19:35 pm

Neusi, navrhuju úpravu batohů, truhel, vitrín, a pracovních ponků.

Dobré by bylo kdyby měli opotřebení.

Ale s tím že by se nerozbili, což je jasné, protože to by se asi nedalo ošetřit. Ale s tím že když by opotřebení u věcí s inventářem kleslo na 0 tak by nešli do té věci předměty dávat a šlo by to jen vytahovat.

Tohle se mi líbí, dává to smysl.
me by se to taky libilo, ale zrovna tohle neni snadny
protoze nabytek neni objekt, ktery stale existuje (jako treba veci v inventari)
muselo by se muselo udelat uplne jinak a to je pracny
A ty batohy?
Zaznamenáno
gorky
Nováček

Příspěvků: 14


Zobrazit profil
Odpověď #42 kdy: Březen 09, 2009, 04:06:34 am

to neus :

A -  co by taky nastrojar robil okrem najstrojov ? ja viem, divna otazka, ale ide o to, ze by mohol predavat vyrobky len postavam co robia craft a to nemusia byt vsetci -> mensia klientela. navyse by tie nastroje musel predavat podstatne drahsie ako teraz kovaci, pretoze by to bol jeho jediny zdroj prijmov a to uz by sa ostatnym remeselnikom moc nepacilo a mozno by potom bolo vyhodnejsie kupovat tie naobycajnejsie nastroje za par supov u tovarysa

B - zaujimavy napad, sice davat tam featy by bola asi blbost, vlastnosti nevim (co by to asi spravilo kebyze ma postava predtym zacastenu imku?). ale kebyze to dava rozne imunity vymenou za postihy, tak by to mohlo byt zaujimave, napriklad imka na smrtiace vymenou za -20 k savom (smrtiace hraca nezabiju, ale kazda ina somarina prejde)

C - ked odmyslim tu sancu na znicenie vyrobku, tak slusny napad, ale bolo by asi divne, kebyze teraz robi remeselnik mec s vydrzou 1000/1000 na 80% a potom by robil : mec s 1/1 na 99%, z toho mec 100/100 na 95%, z toho mec 200/200 na 90% atd. kebyze vsak je konecna sanca rovnaka ( a tym padom neprospesny rozdiel by bol iba keby chcel spravit predmet s vyssou vydrzou ako robil predtym) tak by to bolo v pohode


co sa tyka sveta... craft je rozsiahli, zaujimavy, ale dost casovo narocny...
ale myslim, ze problem je v tom, ze hraci by potrebovali aj  nieco ine ako craftit, napriklad viac dungeonov so zaujimavimy rebusmi/hadankami (za rebus nepokladam stargate na poklade u auril, zaujimavejsie by bolo kebyze je ta sachovnica interaktivna a treba dohrat hru alebo porazit strazcu v sachu a az potom ho zmlatit :-D .  vymyslet nejake konkretne hracicky by som pomohol ) alebo npc questy pre party, nech to expenie a lootenie nie je bezduche. ( zaujimava odmena za nieco take by mohol byt napr. nejaky pekny kon, ktory sa neda bezne kupit / chytit alebo kvalitny recept do craftu, ktory by ale fungoval len pre postavu ktora by ho zobrala). este by sa mi pacilo, kebyze je dung(y), v ktorom su nahodne spawny pasci a potvor(samozrejme s predom nastavenou obtiaznostou), ktore sa budu obnovovat  v nejakom casovom intervale od poslednej navstevi hracov, tak aby to tam bolo vzdy ine, aj priserky, aj pasce, mozno aby aj ten dung inak vyzeral (technicky to poriesit ide, ale na to asi cas a chut mat nebudes). pointa by bola v tom, ze sice hraci by tam boli uz po desiaty krat, ale vzdy by to bolo nieco ine. je to urcite zaujimavejsie ako chodit do desiatich dungov, ktore su stale  rovnake


btw, ak si sam, tak nehladas WB?
Poslední změna: Březen 09, 2009, 04:48:34 am od gorky Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #43 kdy: Březen 09, 2009, 08:12:36 am

A)
nastrojar by nic jineho nedelal, ale nemyslim si ze by byl uplnej chudak
na lepsi vyrobu je potreba lepsi nastroje (se zakladnim nastrojem se to naucit neda nebo jen tezko) a to ve vecim poctu
takze nejaky zaruceny prijem by mel
napr:
muj Peppe (az se dostanu nekdy do hry) by treba byl nastrojar velmi rad,
protoze obchoduje se vsim moznym a porad nahani remeslniky a snazi se nakupovat ve velkem za nizke ceny,
kdyz by byl nastrojar, tak remeslnici budou nahanet i jeho a bude se snaz vyjednavat

B)
tak nejak jsem to myslel... ted vymyslet dlouhej seznam bonusu a postihu co se muze objevit,
at je z ceho vybirat pri pripadne realizaci

C)
mel jsem takovouhle predstavu:
- vyrobis zaklad 1/1 na 80% (jako ted konecny vyrobek)
- prihodis veci mnozstvi materialu nebo neceho jineho a treba na 100% udelas 1000/1000
- prihodis znova material a na 66% udelas 2000/2000
- prihodis znova a na 44% mas 3000/3000
- atd.

no na zajimave Q je nekolik napadu (malo casu):
- sber listu kronik, ktere budou rozhazene po celem svete, kdyz nekdo zkompletuje 1 kroniku, tak ji odkoupi treba knihovnik
v jedne kronice treba bude historie zelezne veze( preste nejakeho vyznamneho mista)
- vylety do historie kandelabrie, Q pro 1-40lvl, osud by postavy do sveta poustel s tim, ze mu obcas pomohou
potom by si je "povolaval" k vyreseni nejakech zadrhelu  v minulosti, napr. rozhodnuti slavne bitvy o ktere se pise v kronikach

veci co nejdou sehnat a nebo se obtizne hledaji se "rozdavaji" na ostrove kralu, casem jich treba bude jeste vic

nektere dungeony i jine lokace se castecne meli, jen to musi byt v nejake rozumne mire a dopredu nastavene
napr. stehuji se pasti, meli potvory (castesne... v obri jeskyni najednou nemuze bydlet nemrtvak)
pamatuji si na nejakou "stiznost" ze nekdo chodil 3 dni expit nekam, ale 4. den ho tam prekvapila jina potvora a zabila

na svete je ted 50ks pokladu, 7 ma jen nejaky klic, takze je 43 pokladu... pochybuji ze je nekdo vsechny uz nasel,
vecina postav se "nudi" dokola na svych 6-10 pokladech
Zaznamenáno
Snekoun
Host
Odpověď #44 kdy: Březen 09, 2009, 09:45:40 am

A, u toho nástrojáře jsi nejsem úplně jistej  Co??? osobně dělám jen těžící a pomocná řemesla a u některých řemesel, které mam už na 210 - 270 bodů používám jen obyčejné nástroje co si koupím u Tovaryše. Jsou mnohem levnější a dostupnější.Pokud s nima vytěžím o 3 suroviny méně to už mě tolik netrápí.

B, U těch pokladů bych dal i nějaké věci co by přidávali body při obřadech.Jelikož je síla obřadu závislá na počtu levelů kněze a počtu osob, některým začínajícím církvím by to jistě pomohlo a věřím že většina bude pro.Kdyby byli i věci do sady a tím se násobil bonus bylo by to jistě taky zajímavé.

C, nebylo by snažší to navyšování výdrže udělat přes ty opravy u Tovaryše za peníze ?
Např. mam výrobu luku +3 na 80 % ten se vyrobí 1/1 pak když budu chtít výrobek dát do prodeje, za 1000,- zl mu dám životnost 500/500, pak za 2000,- 1000/1000, za 4000,- 1500/1500 atd .......... co dalších 500 bodů do výdrže to dvojnásobek peněz předešlé sumy.Stoupne hodnota, budeto to jednodušší pro výrobce, odfiltrujou se peníze od hráčů.
To co navrhuješ bude akorát stát více surovin, bude muset být zase větší těžba a zase se to točí kolem craftu.Shánění peněz by nutilo obchodovat, domlouvat větší výpravy na poklady a rozjede se více komunikace mezi hráči.

Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 36
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS