Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Červen 26, 2024, 05:51:59 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 308 309 [310] 311 312 ... 454
  Tisk  
Autor Téma: Běžné dotazy  (Přečteno 2145852 krát)
Hejkal
Hrdina
***
Příspěvků: 269



Zobrazit profil
Odpověď #4635 kdy: Listopad 20, 2010, 02:49:29 am

Získání matriálu: na utoku kterým dáš
opotřebení nástrojů: kolikrát praštíš:). Nebo jak náročnej výrobek děláš:).

Tím pádem, tím větší DMG dáš do rudy tím rychleji se těží a tím méně se opotřebuje nástroj. A taky tím větší síla tím větší dmg(zranění) a tím rychleji se učíš:).
Zaznamenáno

Hejky Kalle-Mala, rychla mrska
formator
Král
*****
Příspěvků: 1330



Zobrazit profil
Odpověď #4636 kdy: Listopad 20, 2010, 10:32:24 am

Získání matriálu: na utoku kterým dáš
opotřebení nástrojů: kolikrát praštíš:). Nebo jak náročnej výrobek děláš:).

Tím pádem, tím větší DMG dáš do rudy tím rychleji se těží a tím méně se opotřebuje nástroj. A taky tím větší síla tím větší dmg(zranění) a tím rychleji se učíš:).
Podle toho co jsem vypozoroval při kopání ,nemáš zcela pravdu .Vysvětlím níže..

z poctu utoku

Jak si tu tak kopu a sleduji výpis rudu získáš ve dvou případech :
a) pokud dáš kritický uder ,tedy padne li ti na hodu 20 ,a těch jak všichni víme moc nepadá diky povedenému generátoru  čísel NWN
b) a po skončení kola
       Zde to má malé úskalí,při těžbě je třeba dbát na nepřehození nástroje (za jistých okolností důvod jsem    neodhalil ,může být lag a pod ) a vyčkání na ukončení kola .V opačném případě se lehce stane že nástroj přehodíš a nevykopeš nic ,pokud nepadne critic .Systém to prostě nepozná a vypisuje útoky pod sebe  a ani kolo neukončuji .Prostě jen ničíš nástroj .


A zde se dostávám k matematice a logicky mi vychází ,příklad že postava se 4 útoky potřebuje oproti postavě s útoky 3 o 1/4 více nástrojů  což se rovná ,při jednotné ceně nástroje daleko více financí na vytěžení stejného počtu rudy ( stejný kamen ,skill ) ,tedy pominu li padání kriticku.
Zkuste si to schválně hodit do kalkulačky a úvidíte ,ten finanční rozdíl kterým je  postava s větším počtem utoků znevýhodněna na financích .
Zaznamenáno

Solanne Thel
Darah Davis
Lubko
GUILD-JEHO církev
Hrdina
***
Příspěvků: 430


Zobrazit profil
Odpověď #4637 kdy: Listopad 20, 2010, 11:23:27 am

kdyz mam na rudu 99% tak mi z kazdeho utoku ta ruda padne,jen vyjmecne ne
Zaznamenáno

Kdo seje vitr sklidi bouri.

Jednou přišla k trpaslikovi Smrt a chtěla si ho odnést s sebou, trpaslík se však pevně zapřel botama o skálu, na níž stál, vzpurně nakrabatil obočí a řekl ne.Tak Smrt zase odešla.

Acc; Lubizmi
Postavy:Ainur JEHO knez
               Herumor trpaslici kovar
formator
Král
*****
Příspěvků: 1330



Zobrazit profil
Odpověď #4638 kdy: Listopad 20, 2010, 11:52:53 am

kdyz mam na rudu 99% tak mi z kazdeho utoku ta ruda padne,jen vyjmecne ne
Pokud dáš kritický uder ,tedy padne li ti na hodu 20 ,či po ukončení  kola
Zaznamenáno

Solanne Thel
Darah Davis
Orbi
Host
Odpověď #4639 kdy: Listopad 20, 2010, 12:36:53 pm

Vyskusal som to a pada mi ruda pri kazdom udere. Mam 2 udery za kolo.
Zaznamenáno
Lubko
GUILD-JEHO církev
Hrdina
***
Příspěvků: 430


Zobrazit profil
Odpověď #4640 kdy: Listopad 20, 2010, 12:38:41 pm

4udery za kolo a z kazdeho uderu mam rudu
Zaznamenáno

Kdo seje vitr sklidi bouri.

Jednou přišla k trpaslikovi Smrt a chtěla si ho odnést s sebou, trpaslík se však pevně zapřel botama o skálu, na níž stál, vzpurně nakrabatil obočí a řekl ne.Tak Smrt zase odešla.

Acc; Lubizmi
Postavy:Ainur JEHO knez
               Herumor trpaslici kovar
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #4641 kdy: Listopad 20, 2010, 03:06:47 pm

Já nevím, Formi, jak to divně počítáš. Z má zkušenosti to funguje tak, že ruda má nějaké HP. Když dáš kritik, tak ty HP odrovnáš jednou ranou a vypadne ti ruda. Když dáš něco menšího a je to tak 1-5 dmg, tak většinou potřebuješ těch úderů několik, abys vykopal jeden šutr. Když máš větší sílu, tak ti většinou padne šutr co rána (protože jedna rána je stejná nebo větší než ty HP jednoho šutru). To platí (velmi hrubým odhadem) při 70% a víc. Pokud máš menší pravděpodobnost, je v tom nějaký mechanismus, abys těch úderů musel dát víc (a tím víc se učíš).
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
formator
Král
*****
Příspěvků: 1330



Zobrazit profil
Odpověď #4642 kdy: Listopad 21, 2010, 12:09:28 pm

Nepočítám nic ,pouze jsem sledoval výpis .Nestěžuji si, že bych něco neukopl, či že něco trvá dlouho .
Dotaz byl, jak se počítá opotřebení a odpověď jsem od Neuse dostal .
Pouze to vypadá ,že si různé postavy se stejným skillem ,stejnou silou ,ve stejném dole,totožným nástrojem  na stejné rudě  ale rozdílným počtem útoků nejsou rovny.Ta s větším počtem útoků ,diky opotřebení a ucelovačům ,na tom finančně prodělá proto že potřebuje více těžících nástrojů (pominu li generátor NWN –hod 20)

Ale ,co by jsme si lámali hlavu,běhám tu stejně sám a není li čas na jiné chyby ,těžko můžeme požadovat řešení detailů ,které se mne již netýkají  Mrknutí
Zaznamenáno

Solanne Thel
Darah Davis
MinoDL
GUILD-Tovaryšstvo
Lord
****
Příspěvků: 936


Zobrazit profil
Odpověď #4643 kdy: Listopad 25, 2010, 07:40:37 pm

Mam take dve otazky.

1. Ked sa vyspim posteli preco sa neuzdravi tiez aj moj pomocnik??

2. Ked si kupim od NPC nejaky material tak potom po restarte automaticky obnovi???

Vdaka za odpoved.
Zaznamenáno

Kler T - chlapik iba s jednym cielom
Mino DurLomion - potulny bojovnik
Padli hrdinove - Aldaron  Laiqua - elfi druid, Mino El Ashally, maristen tvroskala, nech im je zem lahka.
MinoDL
GUILD-Tovaryšstvo
Lord
****
Příspěvků: 936


Zobrazit profil
Odpověď #4644 kdy: Listopad 26, 2010, 02:05:25 pm

Mam este jeden strategicky problem.

Nakolko sa stal kovacky cech hrackym. jeho majitel sa stal neplaticom tak je momentalne zabarigadovy a neda sa donho dostat, cize nic se neda kupit a ani nejak provozovat remesle. Nedalo by sa s tym nieco spravit?
Zaznamenáno

Kler T - chlapik iba s jednym cielom
Mino DurLomion - potulny bojovnik
Padli hrdinove - Aldaron  Laiqua - elfi druid, Mino El Ashally, maristen tvroskala, nech im je zem lahka.
formator
Král
*****
Příspěvků: 1330



Zobrazit profil
Odpověď #4645 kdy: Listopad 27, 2010, 01:51:12 am

Nepřísluší mi ti odpovídat ,to je dotaz na  vedení ,ale neodpustím si menší vysvětlující komentář .

V Kráteru jsem dílny uzavřel pro finanční náročnost .Pořízení a udržení chodu dílen již nehodlám ve 2 – 3 lidech v žumpě dotovat .Bez lidí je dělání řemesla je za nynějšího stavu ,velikej oříšek ,po všech těch úpravách které se na výkřiky „chytráků“ zavedli . Opotřebení ,ucelovače ,zpoplatnění dílen a jiné nedoladěné věci ,jsou za tohoto stavu ,(obsazení serveru PC)pouze na škodu .Jak je názorně na  Kandáháru vidět ,ani „dotování“  PC nenese kýžené ovoce .
Abych nebyl jen negativní ,zkus se domluvit s vedením ,nechť Ti cech přenechají,chceš li dělat .Pokud uspěješ a bude ti třeba nástrojů ,priprav si penízky a napiš ,či nás kontaktuj ve hře ,do +3 nástrojů by neměl být problém.Na objednávku ho dodáme  do vitríny v žumpě .
Zaznamenáno

Solanne Thel
Darah Davis
formator
Král
*****
Příspěvků: 1330



Zobrazit profil
Odpověď #4646 kdy: Leden 03, 2011, 10:23:56 pm

Je možné ,že se mi ztrácí věci z inventáře ,od henčmena ?!
Odpoledne 2 ks zátarasů(ani po restartu v 18 h ,se neobjevily zátarasy ) ,a ted 2 ks ,kůže bílého draka …
Zaznamenáno

Solanne Thel
Darah Davis
formator
Král
*****
Příspěvků: 1330



Zobrazit profil
Odpověď #4647 kdy: Leden 04, 2011, 08:01:27 am

Dnes ráno 8 :00 po lognutí další 2 ks kůže z draka,od henčmena z inventáře v  prdeli  Pláč
Zaznamenáno

Solanne Thel
Darah Davis
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #4648 kdy: Leden 04, 2011, 08:49:37 am

jsou 2 moznosti:
1) neukladani postavy pred odhlasenim... dela se obcas automticky, ale kdyz se neco zmeni v inventari a hned odhlasi, tak se to nemusi stihnout ulozit
2) problem db... to je malo pravdepodobny, protoze by nefungovalo vic veci
Zaznamenáno
formator
Král
*****
Příspěvků: 1330



Zobrazit profil
Odpověď #4649 kdy: Leden 04, 2011, 12:19:27 pm

Pak mám asi vadnou runu uložení.Stejně se domnívám, že je problém někde v DB ,je li pravda že se  postava sama po čase ukládá ,proto že trpaslík nesl zátarasy z Kráteru až za Větrov + nějaké odbočky na poklady (cca pře hodku )..
PS:
O zminované věci mi tolik nejde ,jako o případnou ztrátu - časti výbavy a pod,což v tém bordelu inventářů hečmenů ,nejde hned zaregistrovat .....
Zaznamenáno

Solanne Thel
Darah Davis
Stran: 1 ... 308 309 [310] 311 312 ... 454
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS