Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Září 29, 2024, 08:22:51 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 256 257 [258] 259 260 ... 454
  Tisk  
Autor Téma: Běžné dotazy  (Přečteno 2201532 krát)
trepik
Hrdina
***
Příspěvků: 350



Zobrazit profil
Odpověď #3855 kdy: Únor 02, 2010, 02:48:08 pm

jen to nechce hrat lumpa psychopata bez inteligence.
Mno jo, ale lump s inteligencí se právě převlékne a maskuje se a tak. Ale tohle neni možné, páč systém ho bez problémů pozná.
Zaznamenáno

Zabij to dřív, než to zabije tebe!

Belar'Dia

Milmar
Rilwen Pendragon



RIP - Rilwen La'Lyth Tulogail, Rilwen Pendragon
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #3856 kdy: Únor 02, 2010, 02:51:14 pm

system ho pozna po 10-20 zabiti v rychlem sledu za sebou... takze to tak okamzite neni Úsměv

a jak hrat setkani s hledanym lumpem?
zalezi na presvedceni a vztahu k vladnoucimu spolku
jsem hodnak a kamarad strazi, cejtim se na to, tak ho zkusim zatknout
v opacnem pripade ho jdu udat, bude co hrat a treba z toho neco kapne
Zaznamenáno
trepik
Hrdina
***
Příspěvků: 350



Zobrazit profil
Odpověď #3857 kdy: Únor 02, 2010, 03:03:05 pm

Mno jo, ale jak já mám poznat, že je to zrovna ten Ferda? jedině podle jména nad hlavou, páč jsem ho nikdy před tim neviděl... Vidim jen červenýho týpka, jak třeba seká jitrocel a řeknu si, hmm, to by mohl bejt ten, o kterym mi povídal kamarád...
když za nim přijdu a zeptám se ho, tak mi samozřejmě řekne, že to neni on, pak bych ho já osobně asi nechal jít (teda nejdřív bych si hodil na přesvědčování nebo tak něco), ale prostě řídit se jménem nad hlavou se mi nelíbí. Ono to záleží na postavě, ale systém se řídí barvou postavičky (červená nebo modrá) a jménem nad hlavou. Asi by se to nedalo nějak udělat, co? Páč když si udělám nějakého padoucha, kterej krade a přepadává, sem tam někoho zabije, ale nikdo ho IC nezná, tak je tak trochu blbost, aby, když náhodou budu potřebovat jít na trh, mě někdo poznal, ne?
Jestli máte někdo jinej názor, šup sem s tim Mrknutí
Zaznamenáno

Zabij to dřív, než to zabije tebe!

Belar'Dia

Milmar
Rilwen Pendragon



RIP - Rilwen La'Lyth Tulogail, Rilwen Pendragon
Orbi
Host
Odpověď #3858 kdy: Únor 02, 2010, 03:10:58 pm

ak je v meste, tak ho poznas  i ked ma x kuziel na sebe, staci meno nad hlavou ... ak je mimo mesta, tak ho nepoznas ... k takemu zaveru sa doslo pri chyteni Nemrtveho pana
Zaznamenáno
Laxus
GUILD-JEHO církev
Šampión
**
Příspěvků: 139



Zobrazit profil
Odpověď #3859 kdy: Únor 02, 2010, 03:18:18 pm

Takze aby sme si to ujasnili.
Jak rika Snek , ze jsem mel hodne prestupku uz predtim , ANO MEL.
Hral jsem Paladina ochrance a snazil jse ochranovat vsechny obyvatele . Jednou jsem zachranil straznyho pred krvavymi orky , tak ze sem orka zabil. Strazny je ale hodne inteligentni a autmaticky me bral jako narusitele zakona. Vzdyt jasne , ic jsem mu zachranil zivot a odrazil nepritele.

Dale zakouzlim , rozleti se dvere vtrhnou vojaci primo do stredu spolku kouknou na nas a zabiraji prostor az do dalsiho restartu. Odkud vedeli ze jsem kouzlil , jsem v x-tem patru daleko daleko od nich , ale oni to videli i tak.

Tak se Theuregem  hecnem a vsechny pozabijime (v mistnosti se totiz nedalo ani hnout)

Dalsi prohresek , stojim ve vetrove medzi truhlama a najednou se tovarys bugne o stenu a nejde snim nic delat , blokuje vsechno kolem , neda se snim mluvit , ani ho odstrict
(ooc kill)

A mnoho dalsich , ale porad bych opakoval tyhle stejne duvody znovu a znovu.

Tohle jsou moje prestupky , pak sem nekoho omylem zabil ve vetrove (kdyz jsem IC hral  prastareho ovladajiciho Atlantovo telo). A od te doby mam porad karmu.

Soudu se zucastnim rad IC nebo OOC , ale jsem sakra zvedavy za co budu souzen. Jak jsem rikal az do rozpadu nasi hracske zakladny jsem hral cisteho lawfull good paladina a moje prestupky byli jen odezvou nedostatku systemu (ktere mi nevadi ani je neodsuzuju).

Takze kdy se muzu dostavit na soud a kde ?
Zaznamenáno
Orbi
Host
Odpověď #3860 kdy: Únor 02, 2010, 03:27:52 pm

no trochu paradoxne ... hral si lawfull good paladina a pritom si pozabijal kopec postav, ci uz PC alebo NPC

ono i ked je system v niektorych smeroch nedokonaly, netreba hned prepadat OOC konaniu, a snazit sa situaciu vyriesit IC ... to ste nespravili, a tak by si mal byt za tie ciny sudeny IC
Zaznamenáno
trepik
Hrdina
***
Příspěvků: 350



Zobrazit profil
Odpověď #3861 kdy: Únor 02, 2010, 03:38:42 pm

ak je v meste, tak ho poznas  i ked ma x kuziel na sebe, staci meno nad hlavou ... ak je mimo mesta, tak ho nepoznas ... k takemu zaveru sa doslo pri chyteni Nemrtveho pana
Takže abych si z toho něco odnesl: Jméno nad hlavou je to nejdůležtější. Cokoliv udělám, třeba někomu nakecám, že se jmenuju Božena Němcová, on mi to však nesežere, protože mám nad hlavou napsáno Bára Panklová...

Takže, vim že se to tu už řešilo, ale nešlo by tedy, aby se dali měnit jména nad hlavou? Případně si ho úplně vypnout? Vim, že to jde vypnout u jednotlivých uživatelů, že to nevidí, ale jde to udělat nějak ze strany serveru? Třeba že se použije nějakej item, kterym si napíšu nad hlavu třeba medvěd v případě, že se jako druid přeměnim v medvěda?
Zaznamenáno

Zabij to dřív, než to zabije tebe!

Belar'Dia

Milmar
Rilwen Pendragon



RIP - Rilwen La'Lyth Tulogail, Rilwen Pendragon
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #3862 kdy: Únor 02, 2010, 03:44:53 pm

Takže, vim že se to tu už řešilo, ale nešlo by tedy, aby se dali měnit jména nad hlavou? Případně si ho úplně vypnout? Vim, že to jde vypnout u jednotlivých uživatelů, že to nevidí, ale jde to udělat nějak ze strany serveru? Třeba že se použije nějakej item, kterym si napíšu nad hlavu třeba medvěd v případě, že se jako druid přeměnim v medvěda?
ne
pouze silenym zasahem do nwn a pri pokusech se zjistilo ze hajzlik klient si jmena cachuje a pro ruzne ucely oddelene
takze potom se pri zmene jmena v ruznych castech hry ve stejny cas jmena 1 postavy lisi
Poslední změna: Únor 02, 2010, 03:48:50 pm od Neus Zaznamenáno
trepik
Hrdina
***
Příspěvků: 350



Zobrazit profil
Odpověď #3863 kdy: Únor 02, 2010, 03:54:08 pm

A jak to teda funguje u zvířat? Tam si jména měnit taky můžeš, ne? Do tohohle nevidim, veřim, že jste se na to koukali ze všech možných úhlů, ale fakt mě trápí, když narazim na někoho, kdo mi řekne někdo proměněný v medvěda:" proč jsi mě zabil, když jsi viděl, že nemám nad hlavou napsáno medvěd?" A neřikejte, že se to tu nestalo  Mrknutí
Zaznamenáno

Zabij to dřív, než to zabije tebe!

Belar'Dia

Milmar
Rilwen Pendragon



RIP - Rilwen La'Lyth Tulogail, Rilwen Pendragon
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #3864 kdy: Únor 02, 2010, 03:59:16 pm

medved je jiny objekt nez hrac, proste to nwn pocita jinak, pocita s tim ze je nazev muze zmenit a rozesle ho klientum
pri zmene jmena postavy (haknutim a prepsanim casti kodu nwn) s tim klenti a ani nwn nepocita a jmena si nepreposilaji Úsměv

musel by se prepsat podstatne veci cast nwn, to jsem vzdal, protoze tolik casu vam uz nevenuju... cekam az to udela jiny silenec (pak ks jich na svete je ... ne moc)
Zaznamenáno
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #3865 kdy: Únor 02, 2010, 04:01:36 pm

Hele, sice to s tímIC soudem máte hezky obhájené, ale realita je taková, že se setkáte s výsměchem a nadávkami. Bylo by sice hezké, kdyby to tak mohlo fungovat, ale hráči na to při prvním případě přistoupit chtít nebudou.
A je to navíc tím divným chováním NPC.

Sami jste uznali, že helma skryje totožnost. Teď to tedy tak není?

Pokud bude někdo hrát zlo a zabíjet prodavače, zabije jich 20-30, co je za to za trest?
Pokuta? Asi málo, ne?
Vězení? OOC týden je IC mesíc.. málo iC, ale až až OOC.
Smrt? Sami víte, jaké poprava přináší problémy, nemluvě o tom, že je to trestání hráče, ne postavy (XP).
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
trepik
Hrdina
***
Příspěvků: 350



Zobrazit profil
Odpověď #3866 kdy: Únor 02, 2010, 04:05:54 pm

... cekam az to udela jiny silenec (pak ks jich na svete je ... ne moc)
Tímto je vypsán konkurz na většího šílence.  Škleb
Jinak teda rád bych potvrzení: Vždy se řiď tím, co vidíš nad hlavou a tím jakou má postavička barvu. Modrý hodný, červený zlý.
Zaznamenáno

Zabij to dřív, než to zabije tebe!

Belar'Dia

Milmar
Rilwen Pendragon



RIP - Rilwen La'Lyth Tulogail, Rilwen Pendragon
Orbi
Host
Odpověď #3867 kdy: Únor 02, 2010, 04:39:20 pm

Riad sa cim chces, ale posledne slovo ma stale forum flame. Úsměv

ak je v meste, tak ho poznas  i ked ma x kuziel na sebe, staci meno nad hlavou ... ak je mimo mesta, tak ho nepoznas ... k takemu zaveru sa doslo pri chyteni Nemrtveho pana
Takže abych si z toho něco odnesl: Jméno nad hlavou je to nejdůležtější. Cokoliv udělám, třeba někomu nakecám, že se jmenuju Božena Němcová, on mi to však nesežere, protože mám nad hlavou napsáno Bára Panklová...

nie, to som napisal hlupost, pardon ... ale napriklad ak v meste niekoho zabijes a je to v zazname u spravcu, tak sa vie tvoje meno i identita ... cize majitel mesta moze kludne na nastenku napisat "hlada sa Bara Panklova" ... ostatni hraci vsak nevedia kto si
Zaznamenáno
maku
Hrdina
***
Příspěvků: 308


ilythiirin er'griff


Zobrazit profil
Odpověď #3868 kdy: Únor 02, 2010, 05:26:19 pm

Riad sa cim chces, ale posledne slovo ma stale forum flame. Úsměv

ak je v meste, tak ho poznas  i ked ma x kuziel na sebe, staci meno nad hlavou ... ak je mimo mesta, tak ho nepoznas ... k takemu zaveru sa doslo pri chyteni Nemrtveho pana
Takže abych si z toho něco odnesl: Jméno nad hlavou je to nejdůležtější. Cokoliv udělám, třeba někomu nakecám, že se jmenuju Božena Němcová, on mi to však nesežere, protože mám nad hlavou napsáno Bára Panklová...

nie, to som napisal hlupost, pardon ... ale napriklad ak v meste niekoho zabijes a je to v zazname u spravcu, tak sa vie tvoje meno i identita ... cize majitel mesta moze kludne na nastenku napisat "hlada sa Bara Panklova" ... ostatni hraci vsak nevedia kto si


Problém je ten, že jakmile to ví správce, tak se to dozví i spolek, který ovládá dané území a už to frčí :-) Takže nejen, že správce ví, že se hledá Bára ale ostatní hráči už tím pádem taky. Jen si vzpoměn, jak to lítalo s Uneladorem  Mrknutí

Pořád mi nějak uchází pointa toho, proč to tak je. Proč je správce uzemí takový king, že každého padoucha okamžitě pozná. Proč dá do hlášení, že padouch xy zabil n lidi. Proč by tam nemohlo být jen to, že ve městě/vesnici řádit vrah a zabil několik lidi. A bude záležet jen na PC správcích města a dalších hráčích, ať si s stím poradí. Místo toho NPC správce každého okamžitě pozná a strážím dá naprosto dokonalé info, takže ty po daném zločinci jdou. S tím se dost blbě hraje - vlastní zkušenost.

Další věc - NPC správce automaticky "předpokládá", že zločinec je někdo z PC povrchnanů a hned ho pozná. Když je dotyčný zamaskovaný, jak je možné, že např. v horské se takový zločin automaticky nepřisuzuje drowům, když to mají hned za rohem a je tedy pravděpodobné, že to byl někdo od nich? Nebo v kandlu např. nájemným vrahům od Acronů? Bohužel to tak není a PC zločinec má prostě smůlu.
Poslední změna: Únor 02, 2010, 05:37:26 pm od maku Zaznamenáno

unelador - zavražden
ilythiiri zhah l'er'griff ditronw dazzan jal phor l'tresk'ri !!!!!!
Tashara
Hrdina
***
Příspěvků: 391



Zobrazit profil
Odpověď #3869 kdy: Únor 02, 2010, 06:18:29 pm

Ten kdo se nechce nechat soudit,  holt musi zit s karmou ne? Je problem ze npc nemuzou hrat podle podle rp pravidel, nadruhou stranu se to tyka jen mest a tam je porad dost svedku aby popsali dotycnou postavu. Jasne prijde zase milion namitek bla bla bla. Je to udelane proto,aby hraci ve mestech byli chraneni... Proste to tak je a nikdo to nezmeni, nevim proc to resite... chcete hrat zlo? nebudte zli ve meste ale maskujte se tam i svym chovanim, na zabijeni mate  spooooooooustu jinych lokaci nez jsou mesta...
Zaznamenáno

Postava: Ragharr Obrobijec kovar a velecnik Moradinuv

The clash of honor calls to stand when others fall
Gods of war feel the power of my axe
Stran: 1 ... 256 257 [258] 259 260 ... 454
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS