Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 29, 2024, 09:54:48 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 143 144 [145] 146 147 ... 454
  Tisk  
Autor Téma: Běžné dotazy  (Přečteno 2069049 krát)
Simon White
Šampión
**
Příspěvků: 102



Zobrazit profil
Odpověď #2160 kdy: Červen 10, 2009, 06:25:08 pm

Syenitove doly urcite nejtezsi...
Vsecko ostatni je pohoda...
Akolyti krity 100+ rozsah maj myslim 18-20 ale vypada jako by hazeli 1k5 a rozsah 15-20 xD Bo fakt krity litaj jeden za druhym...
Zaznamenáno

Nela White - Náladová ženská s velkou věcí v prackách, takže bacha na ni a nenasírat:P
Amy
Host
Odpověď #2161 kdy: Červen 10, 2009, 06:41:43 pm

Ad ekonomika.

Myslela jsem že, tu debatu máme za sebou. Ustáliili se nám ceny, takže dneska zhruba všechno má svou "trhem akceptovanou" hodnotu.
At jsou to lekvary, oděvy .. cokoliv.

Jediné co kolísá jsou nástroje a to si myslim ze je jenom tím, že jsme si je "nevyzkoušeli" před ostrým startem.
Ekonomika dle mě funguje líp než jinde, kde se o ni "starají" npc.
Zaznamenáno
GeorgeLD
Nováček

Příspěvků: 10


Zobrazit profil
Odpověď #2162 kdy: Červen 10, 2009, 09:00:23 pm

Ted jsem, sice trosku pozde, rozresil konecne otazku, ktera se vynorovala vzdy, kdyz NWN hral. Hraju to uz 5 mozna vice let, vzdy tak s rocnim odstupem. Ja jsem treba nikdy nechapal tohle: "sakra proc je ten craft umyslne udelany tak, aby zabral tak mnoho casu? Potrebuju vybavu abych si zahral, ale abych si vydelal nebo ji vyrobil sam potrebuju projit zdlouhavym a nudnym procesem crafteni." a odpovedi vzdycky byly: "no tak kdyz si chces udelat craft, tak snad musis pro to neco obetovat.". To me vzdycky zvedalo ze zidle. Ted jsem ale pochopil, o cem to je. Je to o postoji, ktery hrac k tomu NWN ma. Ja si NWN pustim, aby jsem si zahral. Kdezto jsem objevil, ze je hodne lidi, kteri nwn pusti, aby do nej slo zit. Samzrejme, ikdyz mi to prijde celkem zvracene, nemam nic proti tem lidem - ono to je trochu divne kdyz se to pomeri tradicnimi moralnimi meritky, jit zit do umeleho sveta.
Nedavno mi do hry napsal znamy a rozjela se diskuze. Trosku jsme probirali chyby modulu. Ja jsem prisel z Demony a tak vim, ze proste ty same veci se objevovaly i tam - takze kdyz jsem se nad tim pak zamyslel, v cem je ta chyba - opravdu vadny modul? Ne, to si nemyslim. Jsou to proste jen moduly, kde typ povahy hracske klientely jsem si tak dlouhou dobu neuvedomoval... tak jsme si psali a dosli jsme k nazoru, ze: "nekdy je to nuda jak pes, kdybych si pustil DOTU, tak se u toho bavim mnohem vice.". Pritom ale jsem pred rokem hral na modulu, kde to bylo celkem fajn, skutecne jsem si tam prisel zahrat. Byl to modul mystake.cz pro NWN 2. Eknomika tam fungovala dle meho nazoru uplne bezvadne: nekdo by mohl rict, ze to nemelo zadnou ekonomiku, penize se neuznavaly jako platidlo - bylo to vice postavene na filosofii NWN, nebyl tam pridany zadny vnejsi system ekonomiky, vyvijelo se to prirozene. Itemy se sbiraly z lootu, byl tam jak CRN tak NWN craft a jako platidlo se pouzivaly esence. Vybavu clovek nachazel kdyz craftil a pokud ji chtel vylepsit, zasel za nwn crafterem, dal mu esence a on mu hodil na veci ocarovani jaka chtel - a vsichni byli spokojeni. To byl prvni modul, ve kterem jsem pustil hru a proste se sel bavit, skoda ze museli ukoncit provoz.
Jednou jsem na Demone potkal hrace a to co mi rekl se mi dost vrylo do pameti. Stezoval si, jak chcou hraci porad chodit expit, ze nehcou delat nic jineho, nez expit. Tak rikal: "Vzdyt Demona je tak dobry modul s vyberem tak velkeho poctu krasnych lokaci, ja se klidne jdu kolikrat projit a proste se jen tak kocham okolim." Kdyby mi to ten clovek rekl v realu, asi by si vsiml, jak na neho cumim s vytrestenyma ocima. Proboha jsem clovek - mam jenom ja ten divny pocit, kdyz by nekdo, kdo je soucasti prirody, se sel divat na nedokonaly svet v nedokonale elektronicke krabici vytvoreny nedokonalym clovekem, aby se kochal jeho okolim? Vymodelovane hory, puda, stromy jezera... To me prijde dost zvracene, je pro mne zvlastni takovy zpusob mysleni, takze by me zajimalo, kolik lidi, kteri NWN hrajou, takto premysli.
Zaznamenáno
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #2163 kdy: Červen 10, 2009, 09:33:57 pm

Jednou jsem na Demone potkal hrace a to co mi rekl se mi dost vrylo do pameti. Stezoval si, jak chcou hraci porad chodit expit, ze nehcou delat nic jineho, nez expit. Tak rikal: "Vzdyt Demona je tak dobry modul s vyberem tak velkeho poctu krasnych lokaci, ja se klidne jdu kolikrat projit a proste se jen tak kocham okolim." Kdyby mi to ten clovek rekl v realu, asi by si vsiml, jak na neho cumim s vytrestenyma ocima. Proboha jsem clovek - mam jenom ja ten divny pocit, kdyz by nekdo, kdo je soucasti prirody, se sel divat na nedokonaly svet v nedokonale elektronicke krabici vytvoreny nedokonalym clovekem, aby se kochal jeho okolim? Vymodelovane hory, puda, stromy jezera... To me prijde dost zvracene, je pro mne zvlastni takovy zpusob mysleni, takze by me zajimalo, kolik lidi, kteri NWN hrajou, takto premysli.

No, bývaly doby, kdy bylo spousta lidí nadšených technickým řešením věci. Nicméně pro NWN už něco takového rozhodně neplatí (co si budeme povídat, v dnešních měřítkách je to hnus). Ale zamysli se třeba takhle. Kam můžeš jít od reálného světa a kochat se krajinou s hrady a hlubokými lesy? Všude jsou dráty VVN, silnice, auta, letadla na obloze... Někdo se prostě usadí ke kompu, zhasne světlo, nasadí sluchátka a nechá se unášet fantazií - třeba jako v knize. To že se ty na to díváš jako na hnusou změt pixelů třeba může z druhé strany vypadat tak, že nemáš fantazii a jsi tak z hlediska běžného hráče fantasy RPG někým zvráceným.
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Amy
Host
Odpověď #2164 kdy: Červen 11, 2009, 04:21:15 am

Děkuji. Ludkku Úsměv
Zaznamenáno
MinoDL
GUILD-Tovaryšstvo
Lord
****
Příspěvků: 936


Zobrazit profil
Odpověď #2165 kdy: Červen 11, 2009, 07:23:49 am

Suhlasim s Ludkkem. V dnesny dobe je uz len malo mist kde nezasahla moderna doba a dostat sa tam neco stoji.
K2 ma tu vyhodu ze hraci medzi semu viac komuniku ako na ostatnych serveroch. No stale tu postradam NPC, ktore by davali Q(tych par co tu je clovek zvladne za chvili ak su mesta oslobodene) roznej zlozitosti pri ktorych nie je potreba DM. Dlhodobe Q ako je porazenie Acronov je fajn ale to treba pritomnost DM.
Zaznamenáno

Kler T - chlapik iba s jednym cielom
Mino DurLomion - potulny bojovnik
Padli hrdinove - Aldaron  Laiqua - elfi druid, Mino El Ashally, maristen tvroskala, nech im je zem lahka.
Xico
Nováček

Příspěvků: 37



Zobrazit profil
Odpověď #2166 kdy: Červen 11, 2009, 08:41:00 am

dle mě nutno odlišovat nutné zlo od dobrovolného masochismu, s tim ze ona "nutnost" pro hrace je zalozena na tezko-rict-cim vynucenem zameru tvurcu zalozene na (ne)logicke uvaze s (ne)dostatkem zkusenosti s psychologi davu ;]

motivace je klíč Úsměv
vyhoda NWN prece spociva v tom, ze modul muze byt vice-mene pro vsechny druhy hracu
jenze jestli se nekdo XXX hodin za necim zene, tak se zda, ze xce, aby ostatnim to trvalo stejne dlouho ;-(
ja jen, ze slycham desive historky o hrani Lineage II. na sidlisti Lhotka, fakt HC klikani do hajl-he-hujaaaa

osobne protoze nemam s NWN zase tak moc zkusenosti, ted zkomam Thalii, jako opacny extrem pristupu k tvorbe persistentniho sveta.
K2 je super, jen takova nedotazena a jestli bude dal skriptovat jen Neus, tak to nema moc smyslu...  a DMka maj rek bych malo zkusenosti s vypravenim pribehu

ARASH by byl bej Pan Brlohu ;]
Zaznamenáno

Le Cho-Cho

(Xicohtencatl, penizionovaný rituální obřadník III. stupně, bytem ve Větrově)

ACC: donarek
Xico
Nováček

Příspěvků: 37



Zobrazit profil
Odpověď #2167 kdy: Červen 11, 2009, 09:59:24 am

BTW - nedavno se mi splnil maly sen z detstvi - zahrat si v RL lese ve VR lese (od ohniste u upiru smerem do bazin Mrknutí, vrele doporucuju - nasobi to atmosferu ;]

tam kde sem byl, by slo dat jeste RL-hrbitov+VR-hrbitov i s kryptou v obou svetech, mmm ;] teda kdyby signal dovolil ;]
Zaznamenáno

Le Cho-Cho

(Xicohtencatl, penizionovaný rituální obřadník III. stupně, bytem ve Větrově)

ACC: donarek
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #2168 kdy: Červen 11, 2009, 11:34:42 am

sídliště Lhotka? Úsměv
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Armin
Mob
*
Příspěvků: 70



Zobrazit profil
Odpověď #2169 kdy: Červen 11, 2009, 11:47:07 am

Ahoj,
jsem tu nový a možná píšu trochu offtopic. Jen bych chtěl poprosit DM o větší důslednost a úklid po "akcích". Po bitvě o kráter se všcihni odpojili a v kráteru nás zůstali ale čtyři slabší postavy (do toho se ješte "vyrodili" dva úplní nováčci) a byl docela boj ubránít kráter ( a nové) proti snad zapomenuté části démoních hord v temném lese. Zvlášt přes zátarasy přes které jsme se k protiútoku vlastně ani nedostali a byli tam jak na jatkach Smutek Ještě když po nutném zničení jedoho zátarasu při ústupu u vodopádu jednu bránící postavu (tuším snad Zeuse) následně automaticky zatkli stráže...   Nevím co si myslet/Nerozhodný 
Poslední změna: Červen 11, 2009, 11:50:54 am od Armin Zaznamenáno

Nwn DE, 1.69 x86 linux client on Ubuntu 13.04 64bit on ASUS M2N-E, AMD X4 840 3.2GHz, 2MB L2, 8GB DDR2 800, Nvidia 8800GTS-512(G92), 320 GB + 500 GB HDD, SB X-Fi Xtreme Music, Fortron BlueStrorm II FSP500-60GLN ₊ Windows 7 32bit on Acer AOD 257, iAtom N570 1.67 GHz, 1MB L2, 2GB DDR3, 128GB SSD
Xico
Nováček

Příspěvků: 37



Zobrazit profil
Odpověď #2170 kdy: Červen 11, 2009, 11:58:34 am

...  úklid po "akcích"... proti snad zapomenuté části démoních hord v temném lese. Zvlášt přes zátarasy přes které jsme se ....

Bylo by nejlip kdyby se neuklizelo vubec a v lokacich prave zbytky predchozich cinnosti/obyvatel byly ;]

I kdyz tim padem mozna maji hraci vetsi sanci dlouhodobe ovlivnit vzhled sveta nez DMka.
Zaznamenáno

Le Cho-Cho

(Xicohtencatl, penizionovaný rituální obřadník III. stupně, bytem ve Větrově)

ACC: donarek
Snekoun
Host
Odpověď #2171 kdy: Červen 11, 2009, 12:41:53 pm

Ahoj,
jsem tu nový a možná píšu trochu offtopic. Jen bych chtěl poprosit DM o větší důslednost a úklid po "akcích". Po bitvě o kráter se všcihni odpojili a v kráteru nás zůstali ale čtyři slabší postavy (do toho se ješte "vyrodili" dva úplní nováčci) a byl docela boj ubránít kráter ( a nové) proti snad zapomenuté části démoních hord v temném lese. Zvlášt přes zátarasy přes které jsme se k protiútoku vlastně ani nedostali a byli tam jak na jatkach Smutek Ještě když po nutném zničení jedoho zátarasu při ústupu u vodopádu jednu bránící postavu (tuším snad Zeuse) následně automaticky zatkli stráže...   Nevím co si myslet/Nerozhodný 

Sakra kde ? Cele dopoledne jsem byl v krateru a ani jednoho demona jsem nepotkal ? Neni krasne kdyz potkas priseru kde ji necekas ? Jako v zivote. To ze vis ze se ti bestie spawnujou jen na urcitych mistech musi byt prece stereotyp. Bud rad ze se neco deje.
Zaznamenáno
Armin
Mob
*
Příspěvků: 70



Zobrazit profil
Odpověď #2172 kdy: Červen 11, 2009, 12:51:39 pm

Bylo to ihned po boji o kráter předevčírem... ne dnes. Nevadí mi když zůstávají po činech následky, jež se promítají do světa (zpustošený tábor apod.) to patří k věci a větší přesvědčivosti světa. A také mám samozřejmě rád když se něco děje(objeví se nějaká ta nečekaná temnota v lese, quest apod.).

Šlo mi jen o to že se po "vyhrané a ukončené" bitvě najednou z třiceti hráčů všichni odpojili (a asi i s DM) a zůstali před branami zbytky hord, neřízených a nikdo kdo by bránil. Také to mohlo dopadnout tak, že byste se po slavné bitvě přilogovali do zpustošeného kráteru. O to mi šlo...   Co???
Poslední změna: Červen 11, 2009, 01:00:53 pm od Armin Zaznamenáno

Nwn DE, 1.69 x86 linux client on Ubuntu 13.04 64bit on ASUS M2N-E, AMD X4 840 3.2GHz, 2MB L2, 8GB DDR2 800, Nvidia 8800GTS-512(G92), 320 GB + 500 GB HDD, SB X-Fi Xtreme Music, Fortron BlueStrorm II FSP500-60GLN ₊ Windows 7 32bit on Acer AOD 257, iAtom N570 1.67 GHz, 1MB L2, 2GB DDR3, 128GB SSD
Snekoun
Host
Odpověď #2173 kdy: Červen 11, 2009, 01:32:48 pm

sídliště Lhotka? Úsměv

To skoro vypadá na sraz hráčů P-4  Škleb
Do Modřan to je už kousek  Kroutím očima
Zaznamenáno
GeorgeLD
Nováček

Příspěvků: 10


Zobrazit profil
Odpověď #2174 kdy: Červen 11, 2009, 02:00:32 pm

Tak to bych pak rekl, ze z pohledu "nasadim si sluchatka, zatahnu zaluzie a jdu se ponorit do rise fantazie RPG svete": ekonomika je v poradku, system exp je v poradku, craft je v poradku, neodklizene obludy jsou v poradku, proste cely system tak jak je je v poradku, akorat vice hracu se "sluchatkama na hlave" by to uvnitr chtelo mit a mene "kazicu hry". Takze to me privadi k otazce: opravdu RP modul NWN je o tomhle? Ja jsem si vzdycky myslel, ze RP v modulu je proto, aby se zajistila zabava, aby to nebylo jen bezduche mlaceni a ze hraci hrajou RP kvuli toho, aby se bavili a zprijemnili si hrani a ne kvuli RP samotnemu. Takze o cem je vlastne RP modul a co ma hraci poskytnout? Ma mu poskytnout alternativni fantasy svet ve kterem muze zit, kohokoliv chce, tedy neco, co nemuze najit v realnem svete? Nebo ma poskytnout zazemi hracum, kteri se jdou pobavit? Co z toho ma zprostredkovat kandelabrie?
Pamatuju si, ze na Demone doslo za jeji historii k urcitym zmenam, napriklad z pohledu me, hrace: kdyz byl Quest od DMka, byla uplne zretelna jedna vec: mnoho hracu neslo na quest kvuli tomu, aby se pobavili jeho pribehem - slo se tam proto, ze za quest byla odmena ve forme xp nebo zlata - slo jen o to, ten quest "protrpet a at uz je konec, daj mi ty expy, zlato a muzu jit"... taky sly videt ruzne snahy hracu hrat RP ne proto, aby se bavili, ale kvuli tomu, ze byla moznost ze obdrzi xp za RP. Vim ze se to na foru resilo, ne konkretne tohle, ale tak celkova situace a nemohli prijit na to, o co jde a proc je situace takova jaka je a hraci odchazi pryc. Svalovala se vina na vsechny strany, napriklad na DM, kteri jsou neschopni, nedelaj uz tolik questu atd. Takze si myslim, ze tahle diskuze na to odpovida: je mnoho hracu, kteri jdou hrat kvuli necemu jinemu, nez je ponorit se do rise fantazie. Kdyz jim modul neposkytne zazemi, pujdou pryc. Na jedne strane jsou hraci co chteji system podobny realnemu svetu, na druhe strane hraci, co chteji svet, ktery jim zprostredkuje hru, zabavu, treba na hodinu, nebo dve za den, nebo za tyden (a tyhle dve skupiny se navzajem budou povazovat za nekoho, kdo zvym jednanim kazi hru) - a to jsou prave ti hraci, kterym vadi ruzne veci, napriklad cas straveny craftem - nemuzou to pochopit, proc ma ten craft zabirat tolik casu, "ja uz chci jit hrat, ale nemam ani penize, ani vybavu", budu to muset protrpet - a tak crafti, crafti a az cise pretce, vybodne se na to a necha to byt. Nebo si bude chtit rychle rozjet svoji pripravenou postavicku - a tak expi, expi a nakonec je z toho znechuceny a prestane ho to bavit.
Takze si myslim, ze modul by mel takovou vec brat vice v uvahu, rict ktery typ hracu bude zvyhodnovat. Taky si myslim, ze modul jde udelat i tak, aby na nem mohly spokojene hrat obe skupiny, jen je treba si uvedomit, ze existujou a co chteji.
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 143 144 [145] 146 147 ... 454
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS