Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Březen 28, 2024, 11:50:18 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Kompletní instalace NWN na Windows 10  (Přečteno 4529 krát)
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
kdy: Březen 27, 2017, 05:28:50 am

Ahoj všichni,

tohle není otázka, spíš odpověď pro budoucí otázky tohohle typu. Jelikož jsem právě strávil značnou část odpoledne hraním si s NWN, rozhodl jsem se sepsat seznam bodů pro všechny, kteří budou čelit stejné výzvě a nejsou si úplně jistí, nebo jen chtějí jednodušší život (zdravím své budoucí já). Mrknutí

Nebudu tu opakovat pokyny náležející jednotlivým krokům, veškeré pokyny a rady jsou vždy součástí daných balíčků.


A - Instalace hry

    1.  Nainstalovat NWN + oba datadisky (SoU, HotU).

    2.  Zálohovat soubor dialog.tlk.
         Pozn: Původní dialog.tlk je nutný předpoklad pro následující krok. Dá se v případě ztráty stáhnout, ale proč to komplikovat, že.

    3.  Stáhnout a nainstalovat NWN 1.69 HotU Critical rebuild.
         Pozn: Tenhle krok povinně udělat vždy. I v případě, kdy hra tvrdí, že už patch na verzi 1.69 má, většina verzí (ne-li všechny) neobsahuje ten patch kompletní.
         Pozn 2: V tuhle chvíli by hra měla být plně funkční. Pokud nejde spustit/hrát, vyzkoušet spuštění (tj. vlastnosti souboru nwmain.exe) s oprávněním Administrátora či režim kompatibility (dobrý začátek je verze XP SP3).
         Pozn 3: Pokud hra funguje, ale některé části nejsou na svých místech, je potřeba zvolit možnost "Zakázat změny velikosti zobrazení při vysokých hodnotách DPI" (opět vlastnosti souboru nwmain.exe).
         Pozn 4: Tenhle bod také slouží jako záchrana rozbité instalace, tj. pokud přestane něco fungovat a nejde to lehce opravit, je lepší zkusit Critical rebuild než se pouštět do kompletního přeinstalování.


B - Instalace K2

    1.  Stáhnout a nainstalovat soubory Kandelábrie 2 (viz. sekce Připojení do hry tady na fóru nebo na stránkách Kandelábrie).
         Pozn: U CEP 2.3 zvolit verzi cep_23_full_c.7z.
         Pozn 2: V tuhle chvíli by měla být hra připravena na připojení do světa K2.


C - Mody
Pozn: Tuhle sekci usnadňovala utilitka CaGUI, kterou kdysi pro ten účel vytvořil Cagus, ale dneska se mi ji nepodařilo na internetu najít. Vím, že ji mám někde schovanou, ale do léta se k ní nedostanu, tak jestli někdo máte odkaz nebo soubor nekde v počítači, určitě doplňte.

    1.  Stáhnout a nainstalovat Češtinu pro NWN.
         Pozn: Pro hraní na K2 nebo jiném českém serveru, který přidává vlastní texty, doporučuji kompletní instalaci češtiny včetně překladu, přestože je v něm několik vyloženě hloupých výrazů.
         Druhou variantou je instalace pouze českých fontů - v tom případě je potřeba zkontrolovat, že do složky override přijde všech 6 souborů.


    2.  Stáhnout a nainstalovat obarvené ikony.
         Jedna možnost je nainstalovat kompletní balík v odkazu, já je ale instaloval po jednom a vynechal část Transparent GUI, ani jedna z těch úprav mi nevyhovuje.

    3.  Stáhnout a nainstalovat vylepšené ruce.

    4.  Stáhnout a nainstalovat NDubyaConfig.
         Pozn: Hlavní doporučení je zakázání Intro movies, ostatní podle chuti.

Pozn: Následující kroky jsou o trošku složitější, nestačí pouze rozbalovat archivy.

    5.  Stáhnout a nainstalovat Client Extender.
         Pozn: Rozhodně doporučuji verzi používající NWNCX Loader a nikoliv patchování nwmain.exe. Jednak už na tom souboru provede jednu úpravu instalace rozšířené kamery, druhak mi patch kamery (jež je součástí NWNCX a jediným skutečným důvodem, proč volit verzi patche) způsoboval problémy s mizením částí GUI.
         Pozn 2: NWNCX Loader může pro správnou funkci vyžadovat oprávnění Administrátora.
         Pozn 3: Doporučené moduly jsou:

  • dmtest,
  • disablems,
  • serverlist,
  • tweaks.

    6.  Stáhnout a nainstalovat rozšířenou kameru.


Poslední doporučení je sehnat si balík portrétů neboť hodně hráčů má vlastní portréty. Za úvahu také stojí vytvoření ikonky, která se automaticky připojí k serveru. A to by snad bylo všechno, takhle mám nastavenou hru já (tedy skoro, ještě přidaná jedna utilitka vlastní výroby Úsměv).

Veselé hraní! Škleb
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Kinkin
K2-Oligarchove
Lord
****
Příspěvků: 813


Až uslyšíš můj řev...


Zobrazit profil
Odpověď #1 kdy: Březen 27, 2017, 07:55:17 pm

Nwn nelze ztratit. Ty si s sebou nosíme stále. Ve svých srdcích.
Cagus ... Červenec 25, 2013 ...


Cagui ...

http://docs.google.com/file/d/0B1X523J3IRi3dk5kZm1kenh2SkE/edit?usp=sharing

/připojení chvilku trvá trpělivost/

Poslední změna: Březen 27, 2017, 08:08:16 pm od Kinkin Zaznamenáno

To víš ...... že ..... JO !
Firean
Šampión
**
Příspěvků: 108


Moudrost vždy , zvítězí.


Zobrazit profil
Odpověď #2 kdy: Březen 27, 2017, 08:42:05 pm

Barevné ikonky ani nemusíš nikde hledat , stačí stáhnout Cagui , ten už to má v tom. Úsměv
Zaznamenáno
Snekoun
K2-Oligarchove
Hrdina
***
Příspěvků: 304


Tard O´brien


Zobrazit profil
Odpověď #3 kdy: Červen 07, 2023, 08:45:20 pm

Zdar, dá se držet tohoto posledního návodu?
Mám Win 10 /x64
Hak jsem si stáhnul. Mám všechny datadisky... je to nějaká edice Nwn Diamont, dneska s tím trochu bojuji, snad zítra lognu :-)
Zaznamenáno

Kráčím podle ní a šeptám: Tak Jarmilko, kdypak budeme mít svatbu? A ona odpovídá: Až pokvetou hovna!

Acount : Cili
Characters : Tard O´braien , Fren, Desur Tencklen
Snekoun
K2-Oligarchove
Hrdina
***
Příspěvků: 304


Tard O´brien


Zobrazit profil
Odpověď #4 kdy: Červen 08, 2023, 09:11:41 pm

Zdar. tak jsem vše uspešně nainstaloval ale nepustí mě to přes cdkey. Na webu lze opravit, ale nevím jak zjistím ten svůj aktuální veřejný cdkey? Neporadíte někdo?
Zaznamenáno

Kráčím podle ní a šeptám: Tak Jarmilko, kdypak budeme mít svatbu? A ona odpovídá: Až pokvetou hovna!

Acount : Cili
Characters : Tard O´braien , Fren, Desur Tencklen
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #5 kdy: Červen 14, 2023, 07:27:28 pm

ahoj, mam dojem, ze na webu K2, tam co si do registrace vyplnujes ven verejny klic je odkaz na programek co to umi... snad jeste ten odkaz funguje.
Zaznamenáno
Snekoun
K2-Oligarchove
Hrdina
***
Příspěvků: 304


Tard O´brien


Zobrazit profil
Odpověď #6 kdy: Červen 15, 2023, 10:26:53 pm

ahoj, mam dojem, ze na webu K2, tam co si do registrace vyplnujes ven verejny klic je odkaz na programek co to umi... snad jeste ten odkaz funguje.

Na odkazu už prográmek není. Ale našel jsem prográmek na zjištění veřejného klíče na webu Thalie. Když ho spustím, tak mi to vypíše CDkey asi o 24 znacích.
Na Web K2 lze uložit ale pouze 8 místný cdkey. Když tam dám prvních 8 znaků nevezme mi to :-(
Co teď?
Už mi chybí jen aktualizovat ten veřejný cdkey.....  Kroutím očima
Zaznamenáno

Kráčím podle ní a šeptám: Tak Jarmilko, kdypak budeme mít svatbu? A ona odpovídá: Až pokvetou hovna!

Acount : Cili
Characters : Tard O´braien , Fren, Desur Tencklen
Crusty88
Nováček

Příspěvků: 27


Zobrazit profil
Odpověď #7 kdy: Červen 19, 2023, 07:58:56 pm

Hele, co ti můžu poradit, tak si to zjistíš jednoduše na hlavní stránce K2 dáš "Registrace" a tam ten odkaz ještě funguje CDkey_info.exe.
Mělo by ti to šlapat, mně to jede taky  Smích
Zaznamenáno

Věřící v JEHO. *podepsán Tarney Kirk*
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #8 kdy: Červen 22, 2023, 02:05:04 am

[Na odkazu už prográmek není.....
aha, opravil jsem to
Zaznamenáno
Snekoun
K2-Oligarchove
Hrdina
***
Příspěvků: 304


Tard O´brien


Zobrazit profil
Odpověď #9 kdy: Červen 26, 2023, 08:59:55 pm

[Na odkazu už prográmek není.....
aha, opravil jsem to

Díky! Tak CDkey jsem zjistil, vyplnil a lognul ....
Bohuzel mi to napsalo, že muj CDkey uz nekolik kdo používá.
Existuje prosim nějaký generâtor jineho CDkey?
Vím, že něco takového bylo....
Zaznamenáno

Kráčím podle ní a šeptám: Tak Jarmilko, kdypak budeme mít svatbu? A ona odpovídá: Až pokvetou hovna!

Acount : Cili
Characters : Tard O´braien , Fren, Desur Tencklen
PaulVanDyke
Šampión
**
Příspěvků: 182



Zobrazit profil
Odpověď #10 kdy: Prosinec 21, 2023, 09:27:13 am

[Na odkazu už prográmek není.....
aha, opravil jsem to

Díky! Tak CDkey jsem zjistil, vyplnil a lognul ....
Bohuzel mi to napsalo, že muj CDkey uz nekolik kdo používá.
Existuje prosim nějaký generâtor jineho CDkey?
Vím, že něco takového bylo....

Tady je Key generator, snad to pomůže. Úsměv
https://mega.nz/file/yY4GnKYC#BRedbQkkg381StS5Bf9NnjWiQk4sdiOw_vkJg0oICeo
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS