Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Březen 28, 2024, 06:23:43 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 [2]
  Tisk  
Autor Téma: Výkřik do tmy  (Přečteno 10400 krát)
Isidur
K2-Testeři
Lord
****
Příspěvků: 975



Zobrazit profil
Odpověď #15 kdy: Červen 17, 2018, 05:00:23 am


S tim se dá jen souhlasit , očekával jsem update modulu na NWN1 Community Patch 1.71 https://neverwintervault.org/patch/nwn1/community-patch-171-final který je kompatibilní s 1.69 a dokonce s českou lokalizací ,řeší dost bugů , a přínáší řadu nových RP prvků ... ale informace zda k tomu dojde je nedostupná  Mrknutí ...
Pokud by servr měl přitáhnout hráče bylo by nutné některé proměnné přenastavit , nelze řidit komunitu 10 hráčů v prostředí ekonomiky pro 100  Škleb takovej systém bude spíš stagnovat jak pružně reagovat ...
Zaznamenáno
Sideric
Lord
****
Příspěvků: 687


Zobrazit profil
Odpověď #16 kdy: Červen 27, 2018, 01:32:16 pm

Ahoj ve spolek vsem co mame-meli jsme radi Kandelabrii.Kazdy svet se musi vyvijet ze strany wb jinak se omrzi.Kand uz dloubo spi.Neus se nevyjadril a ostatni se jen rozesli v nazoru a tema se odvedlo.Bud nekdo prinde se svym svetem - napadem,nebo nekdo dalsi predela   
K1.Neus dal do K2 opravdu hodne a ma plne pravo ji nechat vyhasnout. Preji vsem krasne a pobodove letni dni.
Zaznamenáno

Sid
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #17 kdy: Červenec 06, 2018, 10:05:38 pm

Mate pravdu, ze K2 se ze strany WB uz dlouho meni jen minimalne.
Ale je tu hromada moznosti, ktere hracum a nebo DM umozni svet k nepoznani zmenit i bez zasahu WB a to celkem bez vetsi namahy (v porovnani s praci WB).
Bohuzel to nikdo nechce delat. Tedy jsou nejake "vykriky do tmy", ale vzdy to vydrzi par dnu ci tydnu a to je k udrzeni chodu zatracene malo.

Vse fungovalo, kdyz jsem ja a nebo nekdo schopny, venoval rozvoji sveta a jeho deje nekolik hodin kazdy den.
Mozna se vam to nezda, ale v tech nekolika obdobich, kdy K2 mela hodne hracu, byla uvnitr z pohledu WB uplne stejna... jen byla hraci a DM jinak nastavena.

Mozna (hodne) zhruba shrnu jak to s K2 bylo:
- nekdy v roce 2005-2006, presne uz nevim, byl sjezd DB a WB z K1 a bylo domluveno, ze zacneme spolecne pripravovat K2
- pak jsem v tom zustal sam a cca 2 roky pripravoval jadro noveho sveta, minimum spanku, zadny volny cas
- k zaveru, kdyz uz jsem mlel z posledniho mi preci jen nekolik dobrodincu pomohlo s pripravou casti neoskriptovanych lokaci, je to uz dlouho, ale co si pamatuji tak pomohl Arian, Ramon a urcite par dalsich
- rok 2008 (to je 10let!) byl start sveta
- nasledovalo nekolik let velmi aktivniho hrani v rozumnych hodinach a v nocnich nerozumnych hodinach ladeni chyb... zase zadny spanek a zadny volny cas
- vysledkem je vice nez 10MB "cisteho textu" skriptu (nekolikrat prepsanych), celkem hodne lokaci, webove stranky, linuxove skripty a nekolik hacknuti linuxoveho nwn serveru
- v letech 2012-2015 uz toho na me zacalo byt moc (7-8 let bez spani...) a zacal jsem hledat nastupce, kteri by urcovali dej sveta misto me
- bylo par pokusu, kdy jsem rozjel nejaky pribeh, navedl svet do nejake zapletky, ktera se mohla dlouho rozvyjet...
- napr. veledruid Neus odchazi do ustrani a prenechava organizaci druidu mladsimu nastupci... behem par tydnu se druidska organizace rozpada, nikdo nepostrkuje ostatni hlavni spolky a svet se zastavuje
- napr. atentat a trvala smrt "predstaveneho" skoly magie (jmeno uz nevim), clena asi 3 clene vladnouci rady Vetrova, nechal jsem tomu volny prubeh a nenastal zadny vyvoj zajimave situace (napr. vysetrovani zlocinu), za cas se rada Vetrova rozpada a svet zase ztraci dej
- atd. atd. pokusu jsem mel do dneska hodne, vetsinou ani nikdo nevedel, ze jsem v tom byl zapojeny. Vzdy to znamenalo narust poctu hracu a po mem stahnuti pokazde nastal konec...

Takze K2 nepotrebuje WB. Ale hlavne potrebuje hrace (nebo vic hracu), kteri zacnou ridit dej sveta, vymyslet pribehy, zapletky, konflikty.
Ja uz to nebudu. Jediny cas, ktery K2 jeste venuju, je kdyz si hraju se svymi detmi. Oceni co pro ne vytvorim.

Jestli si myslite, ze kdyz prenecham svet nekomu jinemu, ze se to zlepsi, tak nevite o cem mluvite.
Takovy clovicek by tomu musel na nekolik let venovat vsechen volny cas. Pravdepodobne cvok, ktery pro komunutu, ktera uz neexituje, obetuje vsechno...
Bude muset slusne zvladat linux, C++ (na hacknuti nwn), skriptovani, web, nwn skriptovani, orientace v hore ciziho nabastlenyho Úsměv kodu, mit hrosi kuzi na ukoky hracu, server, platit eletriku, cas na administraci, udrzba domeny, pristupy, zapomenuty hesla, fantazii na tvorbu hry, atd., atd... a hlavne cas, cas, cas.
Zaznamenáno
Isidur
K2-Testeři
Lord
****
Příspěvků: 975



Zobrazit profil
Odpověď #18 kdy: Srpen 01, 2018, 08:24:40 am

Díky Neusi za slušný nárys průběhu ... ano vše stojí na čase a díky že jsi se tomu tolik věnoval , v tom máš naprostou pravdu , byly i výměny DM na postu aktivní - neaktivní , taky jsem byl svědkem jak nové neotrkané  Mrknutí DM hráči bez rozmyslu a pochopení odsoudili ... on každý začátek je těžký a nikdy se nelze zavděčit všem ... co jsem vypozoroval jak se mentalita hráčů mění a strašně leniví , za nic chtějí pomník .... jak se řiká jaksi zapomněli hrát ... hrát postavu ... a vše souvisí se vším ... jde o zábavu a bavit se musí obě strany nejenom jedna.
Máš nějaký nápad co s tím ? Má start modul Kandelábrie 2 DM klienta ?
Zaznamenáno
ram
Šampión
**
Příspěvků: 237


Zobrazit profil
Odpověď #19 kdy: Srpen 18, 2018, 06:51:03 pm

Mě odradila bytost z pekla tzv. Šedostínka, jejíž arogance typu ,,já jsem DM,, kdo je víc, připravila onehdy Elfí ves
o velitele stráží. A mohl bych dále pokračovat. Když jsem si stěžoval tak jste se jí zastávali (už nevim přesně kdo).
Když jsem předpovídal před lety úpadek, tak jste se mi smáli nebo to zlehčovali. Ha ha ha. Máte, co jste chtěli zmrdi (vy víte komu to patří).
Bez vůdce (vedení) nikdy nic nemůže fungovat. Přeji hezký den.
Zaznamenáno
Sideric
Lord
****
Příspěvků: 687


Zobrazit profil
Odpověď #20 kdy: Prosinec 23, 2020, 06:35:18 pm

Toto bude snad dobré vlákno....  Přeji všem příznivcům K2 i NWN krásné svátky. Hlavně maximum zdraví a optimismu.
Zaznamenáno

Sid
Stran: 1 [2]
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS