Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Říjen 30, 2020, 07:56:37 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Peekin a Deekin  (Přečteno 1446 krát)
Firean
Šampión
**
Příspěvků: 108


Moudrost vždy , zvítězí.


Zobrazit profil
kdy: Prosinec 31, 2015, 11:06:49 pm

Za dávných časů kdy ještě ani Elfí vesnice nebyla založena . Žili dva koboldí bratři první, se jmenoval Peekin a druhý Deekin . .Rádi hráli na loutny v hospodách.´´Hele Peekine co si někam my vyrazit někam do hlubokých lesíků Deekin chce prozkoumávat ¸¸ Deekin usrkl z piva . ´´No Peekin nevědět jestli tam být nějaké zrůdy ¸¸ a zadíval se do stolu . ´´Furt jen my sedět v hospůdce a jen drnkat na loutnu¸¸ řekl Deekin . ´´No jo ale to být bezpečnější . Peekin se bát velkých zrůd a duchů¸¸ řek Peekin trochu strašlivě ´´No a vždyť já umět kouzla která neumí většina dobrých mágů a noviců a ty jsi dobrý bojovník s kopím ¸¸ řekl Deekin . ´´No Peekin by možná šel , ale až se my trochu prospat jo ? ¸¸ . Deekin kývl a šli si objednat dva pokoje . Hospodský se na ně zamračeně díval a přitom utíral korbely hadříkem . ´´Co chcete vy dva tu¸¸ řekl hospodský , ´´Dva pokoje pro Peekina a Deekina , Deekin prosit¸¸ Deekin hodil měšec zlatých na bar . ´´Zbytek si nechat¸¸ řekl Deekin . Hospodský kývl ke dveřím , a koboldi šli . Když vešli do pokojů všimli si šatních skříní a knihoven . ´´Hele Peekin to u nás nebýt¸¸ ukázal na knihovny . ´´No jo u nás být jen sláma , špína a plíseň¸¸ zasmál se Peekin . ´´Tak jo ty mít pokoj tam¸¸ ukázal Deekin . Peekin kývl a šel si lehnout .
Ráno se probudili a sešli dolů hospodský už tam byl . ´´My děkovat za noclehárnu pan¸¸ poděkoval Deekin , hospodský kývl .
Když vyšli ven zazářil jim do očí sluneční svit . ´´My být konečně venku tam to smrdět¸¸ řekl Deekin
Dva koboldi vyrazili na sever . Šli přes krásné pusté nížiny , a přes Kandelábrijské hory . ´´Fuj tu být kosa ¸¸ řekl Peekin navlékl přes sebe menší novicovský oděv a natáhl si kapuci . Deekin udělal to samé . Potkali horské obry ´´Peekin ! stát ! ¸¸¸zařval tiše Deekin , Peekin se zastavil a šel zpět ´´Ty nevidět ty obry ?¸¸ řekl polekaně Deekin ´´No vidět však je vzládat ne ?¸¸ řekl hrdinsky Peekin . ´´Vždyť nás ušlapat , půjdem zkratkou¸¸ řekl Deekin , Peekin kývl a běžel za ním .Deekin na oba načaroval spěch takže rychle utíkali . Doběhli až k nějakým hradbám zastavili se . ´´Co to být ? ¸¸ řekl Peekin ´´Tady někdo žít asi ¸¸ namítl Deekin . ´´Tak to my jít omrknout ne ? ¸¸ , ´´Ano !¸¸ zařval vesele Peekin .
Poslední změna: Prosinec 31, 2015, 11:17:36 pm od Firean Zaznamenáno
Firean
Šampión
**
Příspěvků: 108


Moudrost vždy , zvítězí.


Zobrazit profil
Odpověď #1 kdy: Leden 14, 2016, 08:30:38 pm

Když vešli do neznámého města byli překvapeni , bylo to obrovské město s plným davem lidí na každém rohu , mětská stráž měla na zbroji znak Torma . ´´Deekin ? kde to jsme ¸¸ řekl překvapeně Pekin ´´To Deekin nevědět tohle město neznat , ale je to spousta člověků ´´ odpověděl Deekin .
Stráže odpověděl ´´Hej vy dva !?¸¸  ´´Anoo ? .¸¸řek Deekin  ´´Co tu vy dva děláte koboldi a jiné tvory sem nepouštíme¸¸ odpověděl strážný .
´´No my být bratři , Pekin a Deekin¸¸  . Stráž se zamyslí a náhle odpoví ´´Aha už vím co jste zač , píšou o vás v knichách a kronikách¸¸  ´´Ano , my být známý¸¸ řekl Pekin . ´´Inu dobrá pokračujte , ale žádné hlouposti a neomalenosti . ´´Ano pán¸¸ řekl Deekin .
´´Vidíš já ti říkat že my být slavní¸¸ řekl hrdě Deekin , ´´Protože chodit z dobrodruhy na válečné výpravy¸¸ odpověděl Pekin.
´´Hele co sehnat my nějaký úkol a splnit my ho¸¸namítl Pekin , ´´Skvělé ! aspoň nějaká práce¸¸jásal Deekin . Pekin se zarazil a hleděl na něj jako vajíčko na salám , ´´Já myslet že ty nerad práci¸¸  ´´Ale úkoly mám rád , myslet já jako práci fyzickou jak chlapi zvedat těžké klády¸¸ ušklíbl se Deekin . Pekin se jen usmál a šli se zeptat nějakého strážného jestli by neměl pro ty dva nějaký úkol . Najednou ve městě začali silně bimbat zvony , stráže řvali poplach . ´´Na Větrov útočí další kmen orků , prosíme všechny aktivní vojáky i dobré duše ať přiběhnou k severním hradbám Větrova ! ¸¸ ´´Deekin slyšíš to ?! ¸¸ ´´Jo slyšet konečně já vědět jak se tohle město jmenovat¸¸ zasmál se a běželi k severním hradbám Větrova . Orčí nájezdy se vyvalili s poza kopce . ´´Velitel rytířů zakřičel Vyhrajme nebo zemřeme !¸¸ Rytíři, Deekin i Pekin se rozběhli z bran a začala jedna z nekrvavějších bitev v Kandelabrii . Orčí nájezdy byli odraženy ale spousta mužů padlo v boji. Naštěstí dva čiperové to přežili . ´´Fuj Pekin to byla hrozná bitva¸¸ odpověděl unaveně Deekin ´´To jo¸¸  ... Zbylá armáda mířila k Větrovu. Větrované oslavovali vítězství . A tak každý voják který přežil dostal odměnu . Pekin z Deekinem dostali obrovskou sumu peněz a nějakou divnou knihu . Když ji otevřeli tak překvapeně koukali . V knize bylo napsáno o vyvolání svých démonů neboli svých mazlíčků . ´´Tak co Deekin vyvolat my si démony ?¸¸ Jo! zakřičel Deekin . A začal číst odříkávadlo . ´´Di rah go mai lo fa lo go rah lo fai lo so nei di roh !¸¸ četl Deekin . Nic se nedělo ´´Tak asi nic c...¸¸ zastavil se Pekin a najednou na Deekinově rameně se objevil tvor který vypadal jako malý dráček bez křídel . ´´Hele Pekin ! Dívat ! ¸¸  ´´To být úžasn鸸 jásal Pekin ´´Já chci taky.¸¸ Deekin podal knížku Pekinovi a Pekin začal čísti ´´Di rah go mai rio de za ne ro fa ji kop la ji¸¸ A za ním se objevil obrovský kamenný golem měl svalnatou kamennou postavu . Pekin se koukl dozadu ´´Týjo ! ¸¸ jásal Pekin a knížku zavřel . ´´Teď jsme s nimi možná neporazitelní¸¸ usmál se Pekin ´´No to jo¸¸ řekl Deekin .
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS