Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Březen 29, 2024, 09:29:22 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Zacatky v Podtemnu  (Přečteno 10300 krát)
Fortes
Nováček

Příspěvků: 6


Zobrazit profil
kdy: Březen 11, 2014, 09:08:19 am

Zdravim vsechny hrace i DM Kandelabrie!
Zacinam tu uplne nanovo a mel jsem v umyslu jit  hrat do Podtemna a prepdokladam, ze by se ke me casem par znamych jeste mohlo pripojit. Zde na foru jsem vycetl ve starsich vlaknech, ze je Podtemno zmenene a nehodici se pro zacinajici postavy. Rad bych se zeptal nekoho, kdo to zkousel nebo opravdu vi, v cem problemy jsou, zda by mi to mohl popsat (a tim padem pripadne i rozmluvit...).

Prozatim mam zkusenosti velmi omezene, ale pochopil jsem hned ze startu, ze spatne pristupny mistr bude hacek. Cestou do mesta Yuethindrynn (ktere je po tvorbe nove postavy u Osudu doporucene pro novacky) se nechazi vzducholod, kde se za 1000gp muzu prepravit do jine lokace, kde se mistr nachazi. To mi efektivne zvedne cenu za kazdy level o litr. Coz pochopitelne neni cool Úsměv
V Yuethindrynnu samotnym mam pohyb velmi omezeny diky trem driderum, okupujicim zdejsi ulice. Pohodlne jsem se dostal pouze do banky a do hostince, mistra jsem ve meste nenasel.

Moje dotazy prozatim:
- jak dridery vyplisnit z Yuethindrynnu s postavou na 3. urovni?
- je nekde u Yuethindrynnu zasitej mistr? A pokud ne, mohl by byt pridan? Pripadne snizena cena za dopravu vzducholodi na miru unosnou pro novacka?
- je vubec mozne levelit postavu v podtemnu bez podpory uz vyexpenych jinych postav? (ale pozor - tezke neznamena nemozne... Pokud to jde, rad si dopreju vyzvu za prepdokladu, ze mi v procesu driv nezsedivi hlava, pokud mi rozumite. Mezi vyzvou a blaznovstvim je jen tenka lajna Úsměv ).
Zaznamenáno
spencer
Host
Odpověď #1 kdy: Březen 11, 2014, 12:23:36 pm

Stačí se stát součástí církve Lloth a s driderama nebudeš mít problémy. Mistr je v lokaci chrámová čtvrt, kousek před chrámem. Expit se tam dá, samozřejmě ve více lidech je do lehčí a lehčí.
Vzducholodí cestovat ani moc nemusíš, pěšky se taky dostaneš skoro všude.
Zaznamenáno
Fortes
Nováček

Příspěvků: 6


Zobrazit profil
Odpověď #2 kdy: Březen 11, 2014, 12:50:12 pm

Ah tak. Vyborne. Sice jsem puvodne sympatizoval se Shar, ale poklonit se Lloth bude zjevne nutnost Úsměv Alespon prozatim...

Rad bych se tedy jeste zeptal, zda jsou v podtemnu momentalne nejaci aktivni podtemnaci? Bylo mi receno, ze nekteri drowove udajne ziji na povrchu, ale ja bych si radeji setril svoje oci a zustal tam, kde je mi to prirozeny Úsměv
Zaznamenáno
Michal[SK]
Hrdina
***
Příspěvků: 255



Zobrazit profil
Odpověď #3 kdy: Březen 11, 2014, 01:00:28 pm

Shaaaar  Kroutím očima
Zaznamenáno

mrazivé peklo a spálený raj
Fortes
Nováček

Příspěvků: 6


Zobrazit profil
Odpověď #4 kdy: Březen 11, 2014, 01:29:13 pm

Shaaaar  Kroutím očima

Neco ohledne Shar, co bych mel vedet? Smích
Zaznamenáno
Michal[SK]
Hrdina
***
Příspěvků: 255



Zobrazit profil
Odpověď #5 kdy: Březen 11, 2014, 03:16:30 pm

*Nakloni se k nemu a tise posepta* "Smrdi!"  Kroutím očima Smích
Zaznamenáno

mrazivé peklo a spálený raj
Fortes
Nováček

Příspěvků: 6


Zobrazit profil
Odpověď #6 kdy: Březen 11, 2014, 03:41:52 pm

No tak dalsi problem... pry potrebuju potkat nekoho, kdo by me k Lloth mohl zasvetit. Fakt nevim koho mam pozadat a drideri se se mnou zrovna nevykecavaj Smích
Zaznamenáno
Rizzen
Mob
*
Příspěvků: 60



Zobrazit profil WWW
Odpověď #7 kdy: Březen 11, 2014, 03:49:16 pm

Ah tak. Vyborne. Sice jsem puvodne sympatizoval se Shar, ale poklonit se Lloth bude zjevne nutnost Úsměv Alespon prozatim...

Rad bych se tedy jeste zeptal, zda jsou v podtemnu momentalne nejaci aktivni podtemnaci? Bylo mi receno, ze nekteri drowove udajne ziji na povrchu, ale ja bych si radeji setril svoje oci a zustal tam, kde je mi to prirozeny Úsměv

Sympatizovat můžeš s kým chceš, v Yue prosazuji maximálně otevřenou hru. Druhá věc je co se stane až se to IC provalí  Úsměv

Bud logovat dnes v 8 večer tak můžeme všechno probrat.
Zaznamenáno

Fortes
Nováček

Příspěvků: 6


Zobrazit profil
Odpověď #8 kdy: Březen 11, 2014, 03:57:59 pm

Ah tak. Vyborne. Sice jsem puvodne sympatizoval se Shar, ale poklonit se Lloth bude zjevne nutnost Úsměv Alespon prozatim...

Rad bych se tedy jeste zeptal, zda jsou v podtemnu momentalne nejaci aktivni podtemnaci? Bylo mi receno, ze nekteri drowove udajne ziji na povrchu, ale ja bych si radeji setril svoje oci a zustal tam, kde je mi to prirozeny Úsměv

Sympatizovat můžeš s kým chceš, v Yue prosazuji maximálně otevřenou hru. Druhá věc je co se stane až se to IC provalí  Úsměv

Bud logovat dnes v 8 večer tak můžeme všechno probrat.

Sympatie byly spise OOC a vzhledem k tomu, ze mam doma v terarku tarantuli, tak je to neco, co se da rychle zmenit Úsměv K planovanemu zamereni me postavy se Lloth, da se rict, hodi mnohem vic, takze ve vysledku je to takova win/win situace Úsměv

Kazdopadne diky, ja se tu pokusim byt - zrejme ale az tak v 20:30 - 21:00 a to ne moc dlouho... Mel jsem puvodne na dnesni vecer jiny plan Úsměv
Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #9 kdy: Březen 11, 2014, 04:42:37 pm

jen k tomu trochu pripisu... Úsměv
doporucil bych radeji hrat na povrchu (nekde se to i oficialne psalo)
podtemno je nastaveny na "vetsi" obtiznost
nevim jestli DM jsou schopny se podtemnu venovat stejne jako povrchu
moc hracu v podtemnu nehraje, takze to vetsinou dopadne tak, ze se podtemnacky hraci nudi a stehuji se "otravovat" nekam na povrch

jestli chces hrat nejakyho zlouna, tak moznosti jsou i na povrchu
Zaznamenáno
Fortes
Nováček

Příspěvků: 6


Zobrazit profil
Odpověď #10 kdy: Březen 11, 2014, 05:08:25 pm

jen k tomu trochu pripisu... Úsměv
doporucil bych radeji hrat na povrchu (nekde se to i oficialne psalo)
podtemno je nastaveny na "vetsi" obtiznost
nevim jestli DM jsou schopny se podtemnu venovat stejne jako povrchu
moc hracu v podtemnu nehraje, takze to vetsinou dopadne tak, ze se podtemnacky hraci nudi a stehuji se "otravovat" nekam na povrch

jestli chces hrat nejakyho zlouna, tak moznosti jsou i na povrchu

On neni zloun jako podtemnak Úsměv Ja si jsem vedom toho, ze se tu moc lidi zatim v Podtemnu nevyskytuje, nicmene verim, ze nejvetsi zabava je ta, kteoru si hraci nejak vygeneruji sami svymi konflikty a byt podtemnak k temto moznostem vylozene svadi.
Taky si myslim, ze hra bez nepritele musi byt velmi jednotvarna, ackoliv nemam pochyb, ze se DM team v tomto ohledu snazi suplementovat Úsměv
Zaznamenáno
nomis_b
Nováček

Příspěvků: 9


Zobrazit profil
Odpověď #11 kdy: Březen 13, 2014, 02:52:00 pm

Ahoj

Taky jsem chtěl hrát v podtemnu, ale měl jsem stejné problémy, jak ty. Stručně: útoky NPC ve všech městech podtmena. Ani jedno není hratelné, pokdu tě někdo do církve Loth nepřipojí.
Začal jsem tedy bohužel po pár dnech na povrchu, ale rád to zase změním a půjdu dolů, pokud to tam bude hratelné.
Rád hraju sám, a nevadí mi, že ani nepujde skoro nic koupit, ani že skoro nikoho nepotkám.

Pokud se přece jen najde někdo, kdo mě k Loth zasvětí, aby to bylo alespoň nějak hratelné dole, budrád a budu dole hrát, i kdybych tam byl celou dobu sám.

Do té doby bohužel hraju na povrchu, nicméně jsem díky tomu chytřejší, jak tenhle svět funguje.

Pokud se nás ale najde vícero, věřím, že by podtemno šlo oživit. Určitě se neožíví samo příchodem hráčů, když tam ani hrát nejde.

PS: nejde mi o to hrát zlo, ale mám rád drowy, hraju je dlouho a vyhovuje mi jejich menší počet orpoti povrchu + většinou se jedná o hráče, kteří ví, co znamená RP.
Zaznamenáno
Michal[SK]
Hrdina
***
Příspěvků: 255



Zobrazit profil
Odpověď #12 kdy: Březen 13, 2014, 06:46:10 pm

Musis na Spencera nebo Rizzena, ja nemam prava, určite te prijmou až neco sehrajete a pak už to pujde.
Zaznamenáno

mrazivé peklo a spálený raj
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #13 kdy: Prosinec 29, 2018, 11:39:10 am

Vsimnul jsem si, ze jste zacali neco hrat v podtemnu.
Je tam cirkev Lloth. Nechteli by jste ji prenastavit tak aby odpovidala vic drowske spolecnosti?
Treba bych mohl nastavit hodnosti nejak takhle:
1) Valsharess - kralovna, matrona 1.rodu
2) Matrony - rada matron ovlada mesto
3) Ulath'tallar - arciknezka - ridi akademii knezek a knezky celeho mesta
4) Ul'velguk - velmistr vrahu - ridi vrahy a vrazedkyne:) mest
5) Ul'saruk - velmistr zbrani - ridi bojovniky mesta
6) Ul'faeruk - arcimag - ridi carodeje mesta
7) Yathrin - knezka - vsechny ostatni knezky... uz bych nerozlisoval Yath'tallar (nejvyzsi knezka rodu), Faerz'un'arr (vestkyne, uci knezky rodu), rozlisi se to jen ve hre
Valím oči! Super! drowove - vsichni ostatni drowove a drowky (adeptky na knezku, 1. vrahove/bojovnici/magove rodu, atd.)
9) otrok - vse co neni drow

Struktura spolecnosti je o moc slozitejsi, ale hracu stejne nebude moc.
V tom mem navrhu jsou hlavni funkce mesta, o ktere by mohly rody a postavy usilovat.
Mozna by slo udelat i jednu spolecnou hodnost pro velmistra vrahu, bojovniku a arcimaga. Stejne budou mit podobne prava.
Tim by se usetrily 2 hodnosti na neco dalsiho. Treba nejvyzsi knezku rodu a 1. vraha/bojovnika/maga rodu, kdyz by si to uvnitr rodu chteli taky nejak rozdelovat.

Pro hodnosti by sli udelat i odpovidajici (predavatelne) tituly. Takze postavy, ktere ty drowske funkce ziskaji, budou mit spravny titul u jmena.
napr. Valshares XY
Zaznamenáno
Firean
Šampión
**
Příspěvků: 108


Moudrost vždy , zvítězí.


Zobrazit profil
Odpověď #14 kdy: Prosinec 29, 2018, 03:48:03 pm

Ano to je dobrý nápad. Jen bych se chtěl zeptat k tomu, 9. bodu.

Chtěl bych se zeptat jestli svirfneblini a duergaři musí být otroci drowů, je to přeci rasa podtemna. A pokud jsem správně četl všechny tyto tři rasy mají mezi sebou nějaké vztahy.
Navíc je tam jen určitá rasa a to jsou otroci, takže vlastně ti jsou poddaní těhle tří ras, nebo se pletu ?
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS