Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 28, 2024, 09:03:20 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Qesty  (Přečteno 11365 krát)
Jachym
Hrdina
***
Příspěvků: 321



Zobrazit profil
kdy: Únor 02, 2014, 09:33:22 am

Ahoj. chtěl bych se tu nejdříve  poohlednout po qestech jako takových.   
 Na Kandošce jsem zažil už mnoho qestů několik a větších a myslím jeden světopříběh.
 - Nejdříve můj oblíbený nejlepší qest na Kandošce - pomoc trpasličí obléhané vesnici. Nejpovedenější qest  co jsem zažil. Zadaní jednoduché : Trpaslíci v oblehané vesnici požádali o pomoc proti strašným Orcům , kteří na ně připravují hlavní utok. Já co by Pik All Ashaly a Míno All Ashaly a naši dva henchmani jsme dostali za ukol držet jednu bránu .
 Bránu jsme udrželi.  DM na nas posílal takové skupiny že jsme je zvládali sice občas ze všech sil ale zvládali . Míno byl vzadu - střílel z luku velice dobře a já byl s Henchmany vpředu . Bylo to opravdu maso , odrazili jsme min 10 utoků malých skupin.               
- Nyní ty horší - třeba dobytí Elfí vesnice - katastrofa - kompletně přední linie mrtvý , DM se šíleně vyřádil a nějaké RP ho nebolelo, pokud ho asi šedostínka neseřvala že Elfí prostě musíme dobýt - tak byla dobyta non RP prej střelbou přesných lučištníků přez vodu.  (přední linie vesnici už totiž téměř celou dobili ale DM hodil za poslední barák takovou sílu acronských mágů a kleriků na max lvlu , že by nepomohla ani celá Thálie kdyby naběhla nám na pomoc) . 
 - Dobytí Chmelíkova jsem velel já . Nechal jsem vyrobit zátarasy , položiil je u mostu ke Chmelíkovu tak aby prošel jen jeden nepřítel  , DM ale acrony stahnul do vesnice , vesnici jsme obkličili a vysilali zvědy , opět jsem našel jen nemnoho vojáků a pár mágů . Plán byl neutočit jen je vlákat do pasti . Bohužel skoro  všichni hráči tam bezhlavě vběhli a bylo zameteno. DM přihodil 25 silných jednotek a bylo vymalováno.     
 - - -PROTO si dávám na qesty pozor a jsem nedůvěřivý. - - -
Včera : Družina dobrodruhů v předu s Lady nesoucí vlajku vyrazila do podtemna - ale potkali neviditelné dítě (já ho neviděl teda vůbec) Dítě někam odběhlo a všichni někam odběhli ho hledat. 
 - První malá chybička - rozutekla se Vám družina na 4-6 lokacích
 - Druhá - postavy vytahli mobili a normalně se seběhli - já mobil neměl tak jsem je poctivě RP hledal !
 - byli na pohřebišti - pak jsem jako uslyšel hlasy a boj a nakouknul tam - Ihned mne zabila Bansha , kterou samozrejmě DM neovládal .
 - když už všechny několikrate zabili tak jsme utekli - koonečně nikdo z lidí by tam ve skutečnosti nebyl ani minutu.
Pak se šlo do podtemna , tam už bylo vše v pořádku až na to že někteří naivní očekávali alespoň malý uspěch.
 - po té ale vyběhla zřejmně Drowka ven a jen tak jako by nic běhala ve dne (po 9 hod ranní) po povrchu a ničila věže - to už šel po mne RP infarkt.     
     Hezkou neděli Vám všem přeji.
Zaznamenáno

Pik El Ashally
Nové: Nadar z udolí, Floor Jansen, Rudovous, Rotona.
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #1 kdy: Únor 02, 2014, 10:44:44 am

Otázkou je, jestli má vůbec někdo zájem o velký světopříběhový qsty.
Osobně si myslím, že "casual" typů lidí je tady víc a těm prostě tyhle věci nesedí.
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Jachym
Hrdina
***
Příspěvků: 321



Zobrazit profil
Odpověď #2 kdy: Únor 02, 2014, 11:19:03 am

Mně se také líbí kratší svižnější qesty . Světopříběh má jednu obrovskou vadu - má začátek a konec a to konec někdy bývá katastrofální a po něm následuje malý kandošský kolaps.Světopříběh by musel být doopravdy hodně kvalitní a trvanlivý - o jednom takovém tématu světopříběhu jsem již psal, musel by se vybrat hlasováním lidí. Protože pak by do něj více šli když už si jej vybrali .
Zaznamenáno

Pik El Ashally
Nové: Nadar z udolí, Floor Jansen, Rudovous, Rotona.
Bhaall
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 1038


Killing equals Honor!!!


Zobrazit profil
Odpověď #3 kdy: Únor 02, 2014, 12:12:23 pm

Já zase krátkodobý questy nemám moc v oblibě...je to moc energie na málo času/zábavy, ale něco málo mám...

Jinak nechť si je každý vědom toho, že NIKOHO NIKDY nebudu nutit zůčastnit se mých questů. Nechce se Vám? No problém, prostě nechodte Úsměv a to ikdyž jste byli základem družiny, vnucovat zábava se nedá ;-)

Ad anketa...to je dobrej nápad Jachyme...hmm nebyl by jsi ochotnej udělat anketu, jak to lidi vidí? Nemyslím jen jestli chcou epic questy, ale vůbec jakou preferujou zábavu + malý vyjádření k tomu, pomůže to potom při tvoření Úsměv díky.
Zaznamenáno

Podporuji: http://Patreon.com/AndrewDark
Raghwarr Bloodspill  vykonavatel Zahredův - Slain by the vicious Cataclysm! Hněv
Jachym
Hrdina
***
Příspěvků: 321



Zobrazit profil
Odpověď #4 kdy: Únor 02, 2014, 12:45:59 pm

Anketu udělám ale dnes to už asi nestihnu.
Zaznamenáno

Pik El Ashally
Nové: Nadar z udolí, Floor Jansen, Rudovous, Rotona.
Bhaall
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 1038


Killing equals Honor!!!


Zobrazit profil
Odpověď #5 kdy: Únor 02, 2014, 12:55:04 pm

Vpohodě Smích
Zaznamenáno

Podporuji: http://Patreon.com/AndrewDark
Raghwarr Bloodspill  vykonavatel Zahredův - Slain by the vicious Cataclysm! Hněv
Rizzen
Mob
*
Příspěvků: 60



Zobrazit profil WWW
Odpověď #6 kdy: Únor 02, 2014, 09:06:46 pm

V první řadě je zapotřebí vědět že jakýkoliv questy jsou lepší než questy žádný.

Většina zdejších DM nemá, ačkoliv jsou například 6 hodin denně online (jako dnes)  nic lepšího na práci než hlídat kde kdo nenapsal lomítka, kde kdo proběhnul dvěřma, nebo kde kdo s kým šel na poklad, případně nevhodně intervenovat do guildovních válek hráčů. A questů se od nich nedočkáte.
Zaznamenáno

Sonofdark
K2-DM
Šampión
**
Příspěvků: 131


Zobrazit profil
Odpověď #7 kdy: Únor 02, 2014, 09:16:11 pm

len podotykam ze tu mame iste pravidla kebyze sa podla nich vsetci spravaju a nespravaju ako polobohovia tak nikto sa nemusi hrat na policajta
Zaznamenáno
Barbar321
Nováček

Příspěvků: 48


Zobrazit profil
Odpověď #8 kdy: Únor 03, 2014, 08:53:08 am

V první řadě je zapotřebí vědět že jakýkoliv questy jsou lepší než questy žádný.

Většina zdejších DM nemá, ačkoliv jsou například 6 hodin denně online (jako dnes)  nic lepšího na práci než hlídat kde kdo nenapsal lomítka, kde kdo proběhnul dvěřma, nebo kde kdo s kým šel na poklad, případně nevhodně intervenovat do guildovních válek hráčů. A questů se od nich nedočkáte.

Chtěl by jsi raději PLACOS? Pokud nevíš o co jde, je to systém hlídající naprosto vše. např.včera jsem se svou postavou potkal kus přes Větrovem nahou postavu v neviditelnosti. Placos by postavě udělal to, že by jednoduše chytla nemoc, což by vesměs odpovídalo reálu. Nebo. Nalovil jsi toho dost? Nu, máš prostě smůlu. Teď budeš dva reálné dny sedět v hospodě, aby sis užil RP.

Po takových informacích jen ať raději dohlížejí DMka, sem tam zpestří hru (tu rozhovorem s hráčem, který to ocení, tam zase přeihozením nějakých nepříjemnějších potvor do míst, kde se točí dobrodruzi, zase jinde nějakým malinkým questíkem)

Já jsem jednoznačně pro druhou variantu Mrknutí
Zaznamenáno
Barbar321
Nováček

Příspěvků: 48


Zobrazit profil
Odpověď #9 kdy: Únor 03, 2014, 09:12:33 am

...a co si myslím ohledně dlouhodobějších questů? Jsem pro, protože je to způsob jak ovlivnit dění na celém serveru (pokud je tak quest myšlen) a tudíž i ke změnám serveru, aby se zachovalo zdání, že se na serveru něco děje. Co by ale asi mělo být zachováno je nějaká rozumná délka. Čím delší je quest, tím je vyšší šance, že postavy, které se účastnili prvního sezení quest jednoduše nedotáhnou. To pak jistě zamrzí všechny ostatní zúčastněné a nejvíc pochopitelně tvůrce.
Co se obtížnosti týká. Napadají mě dvě možnosti. Buď se to pojme přímo od DMka, který určí, že na hlavní příběhovou linii jsou vhodné postavy 30+, pro postavy s nižším lvl pak připravit nějaké pomocné práce. Ohromnou výhodou pak může být právě to, že DM může nastavit a určit nějakou hladinu obtížnosti pro tu a tu skupinu postav. Druhou možností je, že nebude určen lvl a pak stejně jako v reálu je velké riziko pro méně zkušené postavy, že přijdou k úhoně (v reálu vám taky nikdo neřekne, jak obtížné či nebezpečné je udělat to a to).Druhá možnost je podle mě i velmi náročná pro DMka, protože to, co by event. udělali pro nižší lvl stejně schramstnou postavy zkušené a to co udělají pro zkušené ty méně zkušené zabíjí.
Zaznamenáno
Rizzen
Mob
*
Příspěvků: 60



Zobrazit profil WWW
Odpověď #10 kdy: Únor 03, 2014, 10:44:15 am

V první řadě je zapotřebí vědět že jakýkoliv questy jsou lepší než questy žádný.

Většina zdejších DM nemá, ačkoliv jsou například 6 hodin denně online (jako dnes)  nic lepšího na práci než hlídat kde kdo nenapsal lomítka, kde kdo proběhnul dvěřma, nebo kde kdo s kým šel na poklad, případně nevhodně intervenovat do guildovních válek hráčů. A questů se od nich nedočkáte.

Chtěl by jsi raději PLACOS? Pokud nevíš o co jde, je to systém hlídající naprosto vše. např.včera jsem se svou postavou potkal kus přes Větrovem nahou postavu v neviditelnosti. Placos by postavě udělal to, že by jednoduše chytla nemoc, což by vesměs odpovídalo reálu. Nebo. Nalovil jsi toho dost? Nu, máš prostě smůlu. Teď budeš dva reálné dny sedět v hospodě, aby sis užil RP.

Po takových informacích jen ať raději dohlížejí DMka, sem tam zpestří hru (tu rozhovorem s hráčem, který to ocení, tam zase přeihozením nějakých nepříjemnějších potvor do míst, kde se točí dobrodruzi, zase jinde nějakým malinkým questíkem)

Já jsem jednoznačně pro druhou variantu Mrknutí


Asi každý očekáváme jiný standard. Spawnout monstrum a udělat grafickej efekt umí každý debil. Proto tuhle hru určitě nehraju.

Prostě nepochopím jak někdo může sedět 6 hodin u obrazovky a čučet z DM klienta na ostatní. To mi hlava nebere.

Naštěstí se to začíná zlepšovat díky Bhaallovi, kterej má poměr počet questů/den  násobně větší než všichni ostatní dohromady.
Zaznamenáno

Jachym
Hrdina
***
Příspěvků: 321



Zobrazit profil
Odpověď #11 kdy: Únor 03, 2014, 12:25:08 pm

Nemohu s Vámi souhlasit proto , že 80-90% hráčů se logne do hry už s vědomým co budou ve hře asi dělat. Kopat rudu ., prohledávat bedny apod. málo kdo se logne a čeká jestli DM něco vymyslí. Znám servery a Barbar je zná také - kde se lidi - hráči - DM prostě bojí a zdrhají před ním.
              Vy tu píšete takzv. Přání ne zkušenosti  a to je veliký rozdíl.  Přání jsou zajimavá , ale zkušenosti jsou daleko cenější.
Zkušenost : Když jsem se sem koncem listopadu , začátkem prosince lognul hrálo tu jen opravdu pár lidí. Rakosníček občas , Yenef, Gocan a hotovo. Občas se objevil Míno a Pietus  jako DM. A jak se hrálo , svižně a v pohodě . Pak se začali přidávat další hráči a server žije. Základem je prostě v NWN - hráč.           
 Další zkušenost : když byla na Thalii krize DM (protože DM rozdavali kamošům unikátní zbraně a hromady expů) tak Rejty silně omezil pravomoce DM a bylo po problému a Thalie  to přežila.
       Takže akce DMka  nejsou samospasitelné ba dokonce někdy mohou hráče poškodit a znechutit a záleží hodně i na nás hráčích.
Zaznamenáno

Pik El Ashally
Nové: Nadar z udolí, Floor Jansen, Rudovous, Rotona.
Barbar321
Nováček

Příspěvků: 48


Zobrazit profil
Odpověď #12 kdy: Únor 03, 2014, 12:48:09 pm


Asi každý očekáváme jiný standard. Spawnout monstrum a udělat grafickej efekt umí každý debil. Proto tuhle hru určitě nehraju.

Prostě nepochopím jak někdo může sedět 6 hodin u obrazovky a čučet z DM klienta na ostatní. To mi hlava nebere.

Naštěstí se to začíná zlepšovat díky Bhaallovi, kterej má poměr počet questů/den  násobně větší než všichni ostatní dohromady.

Osobně jsem názoru, že DMko je taky jen člověk, který se chce bavit. Pokud ho baví 6 hodin koukat na jiné hrající hráče a vymýšlením zpestřením jejich hry, nemůžu proti tomu říct ani slovo výtky. Právě z tohoto důvodu se v takových hrách nesnažím vymýšlet cokoliv, co by vynucovalo současně hru i jiného hráče (DMka). Třeba na Thalii byli hráči, kteří pro svou hru neustále vyžadovali pozornost DM. Je to pak k něčemu, když pro zábavu jednoho musí trpět i jiný? 

Je velký problém vymýšlet něco smyslplného pro hráče, kteří jen kolečkují truhly. Pokud chce nějak do dění zasáhnout DM, nezbyde mu o moc víc možností, než mu sem tam šoupnout do cesty potvoru, která aspoň na chvilku změní monotonnost obíhání.

Co by jsi tedy očekával, že pro "tvou" zábavu má DMko udělat?
Zaznamenáno
Barbar321
Nováček

Příspěvků: 48


Zobrazit profil
Odpověď #13 kdy: Únor 03, 2014, 01:01:03 pm

Nemohu s Vámi souhlasit proto , že 80-90% hráčů se logne do hry už s vědomým co budou ve hře asi dělat. Kopat rudu ., prohledávat bedny apod. málo kdo se logne a čeká jestli DM něco vymyslí. Znám servery a Barbar je zná také - kde se lidi - hráči - DM prostě bojí a zdrhají před ním.
Ano, já také do hry loguju s přibližným cílem, co budu dělat. Pokud se mi naskytne jiná (časově omezená) možnost, proč jí nevyužít, že? Ta ruda mi opravdu neuteče
              Vy tu píšete takzv. Přání ne zkušenosti  a to je veliký rozdíl.  Přání jsou zajimavá , ale zkušenosti jsou daleko cenější.
Mé zkušenosti se zásahy DM do dění na K2 jsou veskrze kladné
Zkušenost : Když jsem se sem koncem listopadu , začátkem prosince lognul hrálo tu jen opravdu pár lidí. Rakosníček občas , Yenef, Gocan a hotovo. Občas se objevil Míno a Pietus  jako DM. A jak se hrálo , svižně a v pohodě . Pak se začali přidávat další hráči a server žije. Základem je prostě v NWN - hráč.           
U mě tu byl problém v tom, že spadl server. Měl jsem postavu na 26-té úrovni (což je pro někoho sice skoro nic, při mém způsobu hry na K2 to bylo dost obětovaného času), vcelku dost peněz na život v bance, slušně rozjetý craft a i nějaké ty receptíky na kvalitnější výstroj už byly. Když se tu objevil ten problém a přišel jsem o vše, co jsem za těch pár měsíců tu si vydobyl (vč. své existence na foru), zmocnila se mě taková neochota si to procházet opět od nuly. Je podstatný rozdíl rozjíždět a dohánět třeba ztrátu 10-ti lvl a nebo komplet úplně od nuly.
Další zkušenost : když byla na Thalii krize DM (protože DM rozdavali kamošům unikátní zbraně a hromady expů) tak Rejty silně omezil pravomoce DM a bylo po problému a Thalie  to přežila.
       Takže akce DMka  nejsou samospasitelné ba dokonce někdy mohou hráče poškodit a znechutit a záleží hodně i na nás hráčích.
Toto je právě už na uvážení DMka, aby dokázal odhadnout, co komu znechutí hru. Ale jak jsem psal, jak ovlivnit hru hráči, který se nevěnuje ničemu jinému, než obíhání truhel? Co pro něj může DMko udělat jiného než mu sem tam hodit nějakou potvoru navíc?
Zaznamenáno
trepik
Hrdina
***
Příspěvků: 350



Zobrazit profil
Odpověď #14 kdy: Únor 03, 2014, 02:42:03 pm

... U mě tu byl problém v tom, že spadl server. Měl jsem postavu na 26-té úrovni (což je pro někoho sice skoro nic, při mém způsobu hry na K2 to bylo dost obětovaného času), vcelku dost peněz na život v bance, slušně rozjetý craft a i nějaké ty receptíky na kvalitnější výstroj už byly. Když se tu objevil ten problém a přišel jsem o vše, co jsem za těch pár měsíců tu si vydobyl (vč. své existence na foru), zmocnila se mě taková neochota si to procházet opět od nuly. Je podstatný rozdíl rozjíždět a dohánět třeba ztrátu 10-ti lvl a nebo komplet úplně od nuly. ...

S tím naprosto souhlasím. V tu dobu jsem přišel o víc než 8 lvlů (spadl jsem zpět na 27 lvl) a to je při mé frekvenci logování setsakra hodně.  Někdo by to třeba měl zpátky za den dva... To u mě naprosto neplatí. Proto bych uvítal jakoukoliv interakci s DM (i když by z toho nekoukala žádná odměna).
Tenkrát jsem si říkal, že už na to kašlu a logovat prostě nebudu. Aspoň budu mít víc času na skutečný život, ale Kandoška je moje srdeční záležitost (hraju tu už 10 let) a nemůžu se jí jen tak vzdát Úsměv
Zaznamenáno

Zabij to dřív, než to zabije tebe!

Belar'Dia

Milmar
Rilwen Pendragon



RIP - Rilwen La'Lyth Tulogail, Rilwen Pendragon
Stran: [1] 2
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS