Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 25, 2019, 02:52:49 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: meditace  (Přečteno 1446 krát)
Barbar321
Nováček

Příspěvků: 48


Zobrazit profil
kdy: Leden 28, 2014, 01:53:37 pm

Chtěl bych dát k diskusi jeden návrh, který se sice ze začátku může jevit jako radikální změna, ale podle mě má opodstatnění

Jsem názoru, že zavedením změny by došlo k vyváženosti některých povolání a rozšíření spektra použitelných povolání na Kandelábrii.

A o co se jedná? O meditaci. V současné době je k tomu využíváno spánku v místech, kde se dá tábořit. To samo o sobě má velké omezení a to nejen z hlediska herního, tak i systémového. Herní hledisko se dá sice nějak regulovat (holt jen hráč musí mít pořád v podvědomí, kde se dá spát), systémové je horší (restarty, případné pády serveru a neočekávané situace). Není nic horšího, než když uprostřed dungu přijde návštěva a je nutné prakticky ihned odlognout. Po novém nalogování je problém, že veškeré kouzla a podpora je pryč. Jak pak z dungu ven? Očistec?

Proto bych si dovolil navrhnout, aby meditace byla spíše časového rázu (třeba i v kombinaci se spánkem, ale osobně bych volil spíš výměnu). Nástřel návrhu by byl minimální potřebný odstup od další meditace 2 minuty za každý lvl postavy (tj. postava na 20-tém levelu může meditovat jednou za 40 minut reál). Mohl by třeba být i nastavený strop. Třeba 60 minut.

Co by změna přinesla? Lépe by se dala koordinovat činnost a schopnosti postavy. Ztratila by se nutnost soustředit se na konkrétní místa, kde lze spát, mohlo by dojít k většímu rozvoji postav, které se nesoustředí pouze na mlácení potvor mečem. Zkompenzované by byly i neočekávané události v reálném životě. Dobré vylepšení by v tomto mohli vidět i ti, co se stále napájejí lektvary (údajně je zde zavedeno omezení počtu lektvarů, které lze mezi meditací vypít - nevím, nikdy jsem s postavou nepocítil nutnost jich tolik vypít)

Prosím jen konstruktivní kritiku k návrhu.
Zaznamenáno
Tropmor
GUILD-JEHO církev
Šampión
**
Příspěvků: 206


Zobrazit profil
Odpověď #1 kdy: Leden 29, 2014, 09:46:46 am

Konstruktivní kritiku, jo? :-) No mně se ten nápad docela líbí - vím, jaký byly někdy problémy se smrtí kleriků při výpravách (kdy ztratili božskou přízeň a bylo po kouzlení) a tohle by to mohlo elegantně vyřešit. Navíc by to skrze lektvary vylepšilo i pozici nekouzlících povolání (a možná i alchymistů:-) a přes to časové omezení by se zabránilo přílišnému používání. Na druhou stranu je třeba počítat i s tím, že kdyby třeba klerik po meditaci zjistil, že nameditoval špatné kouzlo (které je na výpravu zcela nezbytné), tak by pak musel třeba hodinu čekat, než by to mohl napravit. Takže pokud by nějaká taková změna přišla, viděl bych to asi spíš na kombinaci...
Zaznamenáno

Hayriye - "The reward for goodness is self-satisfaction, wherein also lies great danger."
Ephemere Tir´eivra - “Revenge may be wicked, but it’s natural.”
Stran: [1]
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS