Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 29, 2024, 12:48:27 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Anketa
Otázka: Proč už nehraju na Kandošce?  (Hlasování ukončeno: Květen 02, 2013, 01:12:31 pm)
Neni tam žádná zábava (chybí mi progres příběhu, akce, turnaje...) - 3 (12%)
Je tam málo lidí (kdyžtam vidim těch pár lidí, tak jdu raději dělat něco jinýho) - 4 (16%)
Je jaro, sluníčko svítí, ptáčkové zpívají a já netrpím alergiemi, chodím raději ven, nwn jsou sezónní záležitostí na zimu - 1 (4%)
Hraju něco jinýho (prostě mě teď baví jiná věc) - 2 (8%)
Nemám čas z jakýchsi objektivních důvodů nespojených s ničím z výše uvedeného (stěhuju se, rodim, sestrojuji nukleární hlavici, pracuju tvrději než Chuck Norris) - 8 (32%)
Jiný důvod (napiš do postu) - 7 (28%)
Celkem hlasů: 24

Stran: [1] 2 3 ... 7
  Tisk  
Autor Téma: Chcíplej pes  (Přečteno 36206 krát)
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
kdy: Duben 25, 2013, 01:12:31 pm

Čau děcka,
stav na serveru mi momentálně přijde docela tristní, ale zajímalo by mě, z jakého důvodu to je. Jsou samozřejmě situace, se kterými se nedá nic dělat (5), ale na druhou stranu jako u (1) či (2) se dá situace změnit.
Před pár měsíci se zvedla návštěvnost nade všechny meze. Co způsobilo odliv lidí?
Naházejte sem svoje názory, já jsem nějaké 'culprity' dal do ankety, protože by mě zajímalo, co za tím stojí, a zda se s tím dá něco dělat.

Vidím, že na forum chodí každý den 15 lidí, ale do hry jak se zdá nikdo. Takže otázka do pléna: Proč?
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Kinkin
K2-Oligarchove
Lord
****
Příspěvků: 813


Až uslyšíš můj řev...


Zobrazit profil
Odpověď #1 kdy: Duben 25, 2013, 02:03:07 pm

Je mi líto, ale NWn, potažmo K2, mně "neživý". Nakonec bydlím na vesnici a skončila zima. Dovedete si představit ten šrumec..../patrně/.

Klukům začala sezóna taky, hrají fotbálek a frolbálek. Samozřejmě je v tom budu podporovat. Ne sezení u PC. To dělali skoro celou zimu. Souvisí to s tréningem 2-3x týdenně.
V práci začala "sezónaˇtaky, nestíhám odkládat přesčasy. Do toho výměna PC. Nakonec jsem měnil xp win za 7 ultimate  a doinstal. po večerech minulý týden.
Když je v sobotu nebo neděli hezky, rožníme, je to samý známý a návštěvy,  nebo "vytáhneme" kola a "valíme" do Jesenických "kopců". Zatím oskárek peče, tak co by ne. Nevím, lesli to K2 pomůže, to vysvětlování, ale budiž.
Je toho víc, snažil jsem psát stručně.

K2 je můj druhý domov, takže logovat budu, ale spíš nepravidelně. Teď jsem měl počítám, tak měsíc a půl výpadek.  Nevím co si myslet/Nerozhodný  Když mám chvilku času v práci...pokračuji v příbězích v IC.



PS/: pšššt....moje půlka je taky nějak "žhavější"... "Nevím" čím to je, ale uznáte, že bych s tím měl něco dělat. Jaderná hlavice to sice není, ale...... Škleb
Poslední změna: Duben 25, 2013, 02:18:43 pm od Kinkin Zaznamenáno

To víš ...... že ..... JO !
1Rakosnicek1
K2-Oligarchove
Lord
****
Příspěvků: 565


Zobrazit profil
Odpověď #2 kdy: Duben 25, 2013, 03:13:28 pm

Těžko říct čím to, ale skoky to jsou pěkný 5-6 koncem minulého roku pak postupně neuvěřitelný nárůst kolem 40 a to se vůbec nedalo hrát a když se to zprovoznilo tak zase průměr kolem 5-6
Ted bych to viděl asi bod 3 přes týden se lidi moc nesejdou a víkendy raději dělají něco jiného
Zaznamenáno
Rizzen
Mob
*
Příspěvků: 60



Zobrazit profil WWW
Odpověď #3 kdy: Duben 25, 2013, 04:59:29 pm

Je to jednoduché, at Neus narekrutuje 8-10 kvalitních(!) DM co budou dělat questy, já chci hrát DnD pokud možno co nejblíže původního konceptu. Peristentní svět je fajn, jenže bez aktivní správy zchátrá. Včera kolem půlnoci bylo na demoně která je podle mě o několik řádů horší než K2 10 lidí online. Proč asi.
Zaznamenáno

Michal[SK]
Hrdina
***
Příspěvků: 255



Zobrazit profil
Odpověď #4 kdy: Duben 25, 2013, 05:01:22 pm

Chcíplej pes - zakopanej v podtemu  Mrknutí
Neni cas, neni chut, neni co, neni s kym.

Ale jinak nam je fajn  Úsměv
Zaznamenáno

mrazivé peklo a spálený raj
Laxus
GUILD-JEHO církev
Šampión
**
Příspěvků: 139



Zobrazit profil
Odpověď #5 kdy: Duben 25, 2013, 05:20:47 pm

Je to jednoduché, at Neus narekrutuje 8-10 kvalitních(!) DM co budou dělat questy, já chci hrát DnD pokud možno co nejblíže původního konceptu. Peristentní svět je fajn, jenže bez aktivní správy zchátrá. Včera kolem půlnoci bylo na demoně která je podle mě o několik řádů horší než K2 10 lidí online. Proč asi.

tak tak ...
+ vzali mi pocitac, nemam na com hrat
Zaznamenáno
wowyus
Nováček

Příspěvků: 36


Zobrazit profil
Odpověď #6 kdy: Duben 25, 2013, 05:35:07 pm

To jaro Cage, jaro je to, ale zvolil jsem poslední možnost, páč nemůžu ukázat jen na jednoho viníka.
Neb jaro přišlo, lidi šli ven, ty co tu zbyli, tem to bylo malo, ze ji jich je tu malo, tak sli delat neco jinyho. A delat questy pro malo lidi?
*těší se na zimu a jde si užívat ven slunka*
Zaznamenáno
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #7 kdy: Duben 25, 2013, 08:44:00 pm

No abyste pochopili, čeho tím chci docílit.
Jde o to, že první dvě možnosti, s těmi se dá něco dělat.
Jde o to zjistit, jestli tedy má smysl to nějak řešit, pokusit se obměnit DM team, udělat nějaké akce nebo turnaje, nebo prostě je to o tom, že i kdyby vás to bavilo, nebyl by čas.

Jestli má smysl to řešit (konstruktivně) nebo to neřešit vůbec.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Laxus
GUILD-JEHO církev
Šampión
**
Příspěvků: 139



Zobrazit profil
Odpověď #8 kdy: Duben 25, 2013, 09:58:24 pm

No porovnaj K2 so serverom kde tá návštevnosť je. V jednom DM sa server viesť nedá. Hráči nemajú motiváciu hrať ďalej. Po chvíli objavíš všetky možnosti a štatistika začne klesať smerom dole. Nieje tu žiadna výzva a na RPenie a príbeh tu miesto neni, keďže sa o to nemá kto starať a niekoho proste K2 nebaví z toho dôvodu, že 75 percent postáv na teba kašle a nevnímavo craftia alebo behajú kade tade.

Dungeony sa stávajú po čase nudné a v hre neni jediná vec kvôli ktorej musí hráč hrať dlhú dobu aby ju získal. Ostrov králov sa zmenil na grand prix. Keď vieš ako - prelootujes celý server z jedneho konca na druhý s prstom v nose bez toho aby ťa niečo zastavilo. Na lvl 40 už prestaneš behať aj po tých pokladoch a zúfalo hľadáš do čoho pichnúť prst. Questy od DM sa stali sviatočným javom a jediné, ktoré sa konali boli od Amy, ktorú už ale asi na desiatky hráčov nemá rado a radšej ... nič.... Atmosféra sa pomaličky a postupne stáva mrtvejšou a mŕtvejšou až na koniec umrie úplne, tak ako to bolo už neviem 3-4 krát? Srdcový hráči K2 sú vo väčšine prípadov hráči sviatoćný a preto to skončí tak, že sa nakoniec hrá v 2-6 hráčoch.

Zrátaj si všetky tieto faktory a dostaneš z veľkej časti odpoveď prečo sa tak deje. Na K2 už bolo veľa zmien a veľa vylepšení, ale žiadna očividne nepomohla. Možno to je tým, že žiadna zmena neviedla k nejakému ráznemu rozšíreniu DM teamu.

To je môj pohlad, môj názor. Na hru na k2 som sa opäť tešil, no dopadlo to ako vždy a teraz si 2x rozmyslím či lognem alebo budem venovať čas na niečo iné a užitočnejšie.
Zaznamenáno
Lubko
GUILD-JEHO církev
Hrdina
***
Příspěvků: 430


Zobrazit profil
Odpověď #9 kdy: Duben 26, 2013, 05:35:31 am

Nedavno se nam narodil prcek takze mam trosku jine starosti :-D
Zaznamenáno

Kdo seje vitr sklidi bouri.

Jednou přišla k trpaslikovi Smrt a chtěla si ho odnést s sebou, trpaslík se však pevně zapřel botama o skálu, na níž stál, vzpurně nakrabatil obočí a řekl ne.Tak Smrt zase odešla.

Acc; Lubizmi
Postavy:Ainur JEHO knez
               Herumor trpaslici kovar
trepik
Hrdina
***
Příspěvků: 350



Zobrazit profil
Odpověď #10 kdy: Duben 26, 2013, 06:02:37 am

Já dal možnost se stěhováním... Poslední týden se dostanu k počítači tak maximálně v práci a nebo večer, kdy si pouštíme večerníček Úsměv. Ale musim říct, že se těšim na to, až zase budu moct lognout.

Teď ale k důvodům, které podlě mě mohlo odliv způsobit. Pominu-li fakt, že venku je překrásně (a nemyslim tim jen sluníčko, přírodu a tak) tak bych hledal důvod v tom, jak už tu někdo psal, že chybí výzva. Každý si běhá kam chce bez jakéhokoliv strachu. Například ostrov králů. To by mělo být opravdu epická záležitost, mapy, jak se tam dostat, by měli podle mě padat mnohem míň častěji. Prostě by to mělo být za odměnu...
Zaznamenáno

Zabij to dřív, než to zabije tebe!

Belar'Dia

Milmar
Rilwen Pendragon



RIP - Rilwen La'Lyth Tulogail, Rilwen Pendragon
Twinkee
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1025


Nevím, která bije, ale dost to bolí.


Zobrazit profil
Odpověď #11 kdy: Duben 26, 2013, 07:32:18 am

Tohle nemá s DM týmem a ničím takovým nic společnýho. Upřímně.. kdo má lepšího kompa myslíte si že bude tvrdnout u zastaralého NWN? nebo si pustí radši Battlefield 3? anebo nějakou jinou hru. Že chybí výzva? Zkuste po serveru neběhat se 40lvl pbčkama a full equipem, pak pro vás bude výzva cokoliv.

Celý je to jen o hráčích,je tu pár lidí kteří si prostě všímají jen "svých" a ostatní jsou nikdo. Viděla jsem to.
A tak to dělá plno lidí, stěžujísi.. stojí uprostřed vesnice a když si jich někdo všimne odpálkují je. Nebo hůř když se je někdo snaží vtáhnout do příběhu, nezajímá je to anebo to ještě zkritizují.

To mi řekněte co vám chybí? Na k2 je spousta skvělých věcí, vymožeností jaké jiný server nemá.. a stejně tu nikdo pořádně nehraje? začínám si myslet že to bude právě tím. Na k1 tohle nebylo a kolik tam hrálo lidí? Ale zase ruku na srdce.. co to bylo za lidi  Mrknutí nikdo nikomu nebranil se k nim přidat, nikdo nikoho neodmítal a neignoroval. Ani se DM tým tak nestaral o questy.  Ale pokud chcete obměnit DM tým tak prosím, když si myslíte že to něčemu pomůže.. Dejte si tam někoho kdo vás bude konečně stíhat, ať vám luxuje inventáře za nepovolené supportování,obohacování se na nedostatkách hry.. Já osobně klidně post uvolním, mám malýho půlročního prcka, přítele a chceme kupovat byt. Na hru není čas a když si konečně večer sednu na zadek poslední co mě napadne je zapnout nb a lognout. Ale jsou tu taky DM kteří mají práci a školu..  už sem ale jednou psala, že tohle o DM týmu vůbec není.
Všechno to záleží na hráčích. DM's server vést nemají.

Když tu vidím jak si 3 lidi Rpí pro sebe v domě a ostatní jim jsou šumák, tak kam tohle vede?
Zaznamenáno

GeForce
Hrdina
***
Příspěvků: 344


S úsměvem je každý den hezčí!


Zobrazit profil
Odpověď #12 kdy: Duben 26, 2013, 07:48:22 am

Já za sebe dávám možnost č. 5 - Nemám momentálně čas, už ani forko nečtu každý den :/ Mno, ale to se časem spraví, ale zároven, i když se hodina najde, tak nějak není motivace dělat něco, když je to stejné téměř jako v singlu.

Toť asi za mě Mrknutí
Zaznamenáno

Geofery

"To je zase neusovina, to ti povim.." - OpOneill Škleb

Cagus je týpek Mrknutí
trepik
Hrdina
***
Příspěvků: 350



Zobrazit profil
Odpověď #13 kdy: Duben 26, 2013, 10:07:18 am

... Že chybí výzva? Zkuste po serveru neběhat se 40lvl pbčkama a full equipem, pak pro vás bude výzva cokoliv...

Já netrvdim, že by tu nebyla vůbec žádná výzva, to vůbec. Spíš mi vadí, že nějaký doungeony, který by měli být podle mě ultimátní (jako právě ten ostrov Králů), tak jsou pro většinu brnkačka. Pro mě určitě je výzev dost, snad i díky tomu, že jsem nižší level. Ale máš hlavní pravdu v tom, že o DM to neni. Když lidi potřebujou k tomu, aby se zabavili DM, tak je pak něco špatně. Nebo lépe řečeno, potřebujá DM, protože za všechno chtěj nějaký odměny. Protože, co brání lidem udělat stejnej quest sami sobě, jako by to udělalo DM? Jen nějaký efekty, možná to, že se jim nenaspawnujou hordy roztodivných nepřátel. A pak samozřejmě odměna. Ale to samé se dá udělat tím, že se sebere banda lidí a půjde prozkoumat nějakou část světa. Určitě se tu najdou tací, kteří budou tvrdit, že všude už byli a všechno viděli. Pak už je jen na nich, jak se k tomu postaví. Buď můžou remcat, že se nic neděje, nebo můžou začít něco dělat...
Zaznamenáno

Zabij to dřív, než to zabije tebe!

Belar'Dia

Milmar
Rilwen Pendragon



RIP - Rilwen La'Lyth Tulogail, Rilwen Pendragon
Laxus
GUILD-JEHO církev
Šampión
**
Příspěvků: 139



Zobrazit profil
Odpověď #14 kdy: Duben 26, 2013, 11:04:07 am

... Že chybí výzva? Zkuste po serveru neběhat se 40lvl pbčkama a full equipem, pak pro vás bude výzva cokoliv...

Každý kto dosiahne vyšší level si má založiť novú postavu aby to nemal tak ľahké a robiť to isté dookola stále so slabšou postavou ?

Tohle nemá s DM týmem a ničím takovým nic společnýho.

Máš pravdu, na K2 žiadny DM team neni.

Na k2 je spousta skvělých věcí, vymožeností jaké jiný server nemá..

Ale má a mnoho viac a to je práve jeden z problémov.

Všechno to záleží na hráčích. DM's server vést nemají.

Ak si toto myslí jedno z DM tak je jasné prečo tento stav nastal. Neviem ako hráč nedokážem naspawnovať akúkoľvek príšeru, ako hráč neviem premiestniť, oživiť alebo nejakým iným spôsobom manipulovať so stavom iného hráča. Ako hráč možem byť stále len hráč a nemôžem priniesť ľubovoľnú postavu do hry, ktorá by oživila príbeh. Ako hráč nemôžem zasiahnuť do IC príbehu cudzej postavy bez toho aby aj moja postava bola aktérom v danom dianí. Ako hráč môžem byť len v jednej lokácii a keď chcem prejsť do druhej musím nakráčať na prechod. Všetky tieto veci može urobiť len DM bez ohľadu na môj alebo tvoj názor.

Ako chceš viesť svet ako hráč? Keď si hráči OOC dohadujú do družiny ako viesť príbeh dáš im upozornenie a naštveš sa (Kylaroth, Jachyra, Yariel). Mám pocit, že práve prístup k hre aký tu prezentuješ ako DM je jedným z problémov.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 7
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS