Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 25, 2024, 10:30:44 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Zdroje peněz na K2  (Přečteno 7718 krát)
Tropmor
GUILD-JEHO církev
Šampión
**
Příspěvků: 206


Zobrazit profil
kdy: Listopad 14, 2011, 01:22:39 pm

Napadlo mě pokusit se zde vypsat co nejvíc možnosti získávání financí na K2 a pomoci tak novým hráčům alespoň v začátcích. Napište i Vy, jak získáváte peníze, teda pokud to není supertajné… a ani bych se nedivil, kdyby bylo :-) Napište také své názory, co je podle vás použitelné a co nikoli.

Generované questy : za tyto questy dostáváte jak peníze, tak i expy, takže to je velmi dobrá kombinace. Questy jsou však omezeny četností a pak také různou obtížností (na stejné úrovni hráče). Někdy se nedají udělat solo a je třeba min 1 další člověk na jeho splnění. Tyto questy zadává kapitán v přístavu, knihovnice, bankéř a hospodská/ý.

Ručně tvořené questy: Solidní způsob obživy, jen těchto questů bývá většinou málo a jsou rychle „rozkradeny“. Tyto questy vytváří Majitel území, DM případně Oligarcha(V současnou dobu jsou tyto Quest nabízeny v hospodě - Elfí vesnice).

DM questy:
tak na tohle se spoléhat samozřejmě nedá, ale sem tam jeden dostane nějaký ten zlaťáček :-)

Questy od hráčů: tohle je obtížné, hlavně pro to, že peněz na zbyt moc není, ale snad se i takoví dobrodinci najdou :-)

Poklady: u pokladů to funguje tak, že jejich velikost (bohatství) je stanoveno podle úrovně pokladu (1-5), úrovně postavy a také dobou, která nás dělí od jeho poslední návštěvy. Navíc při velké četnosti výběru pokladu z něj peníze mizí a přesouvají se tam, kam zase naopak nikdo nechodí, asi vítr :-) V poslední době tento systém možná nefunguje úplně správně - často se stane, že v pokladech je cca 200zl pro dva a podobně (i v případě, že jsme tam poprvé).
(Na druhou stranu jsme s Twin jsme nedávno prošli tři poklady a vydělali každý tak 10-12 000zl. Konkrétně to byl poklad u mysu naděje (Škleb), mrtvolka na blatech (v jeskyni u chodících houbiček) a Epitheus (jen pohozený vak, ne poklad ve věži… evidentně tu dlouho nikdo nebyl:-)

DM Poklady: krátkodobé poklady položené DM v neobvyklých místech s cílem budto osvěžit světopříběh, či odměnit dobrodruha se zálibou v znovuobjevování zapadlých zákoutí kandelárie. Nevybírané poklady dokáží nabídnout až 4000 xp (každému poblíž) + odpovídající balík peněz + až (5) kvalitu výbavy.

Potulný vetešník: vykupuje pokladové věci (ne lektvary a hůlky).
(Včera mi vykoupil trojkovou zbroj za cca 750zl a dvojkovou zbraň za cca 500zl.)

Výkup výrobků od řemeslníků: nyní asi nejlepší způsob získávání peněz. V poslední době Palivec vykupuje jen 5 výrobků  za reálný týden (začalo se tuším na 10), což u mě například znamená 5*4000=20 000zl (no teoreticky 5*5000, ale protože Palivec vykupuje nyní náhodně vybrané výroby, je to s pětkovými výrobky docela velký problém). Z těch 20 000 musíme odečíst 7*750zl, co mě stojí pronájem v domě řemeslníků a náklady na materiál odhadem 500zl zlatých a pak cca 0-4000zl na výzkum nových receptů (viz. úprava výkupu). Zůstává mi 10250-14250 zlatých na reálný týden.
(Takže rada zní, zkuste si udělat alespoň základní craft, týdně by vám to mohlo přinést při (1) věcech 5000zl a pokud se nepřidáte k řemeslníkům a budete si pracovat v městských dílnách, neplatíte žádný nájem).
(Prozatím zrušeno, v případě zájmu bude zavedeno v Timpánii)

Prodej u překupníka : prodávat překupníkovi v bance můžete prakticky cokoliv, co nasbíráte pomocí sběru bylin, sekání dřeva a kopání rudy. Vydělávat se dá slušně na tom materiálu, kterého je málo (ne nadarmo je ho však málo:-)

Prodej mezi hráči: zde je třeba mít něco na prodej, což může být mimo předmětů i servisní služba (ochrana například).

Zabíjení NPC: zabíjení NPC pro peníze asi nepatří právě mezi ty nejrychlejší, ale teoreticky to možné je. Připojte k tomu cca 130zl za každou bandu lupičů a nějaký příjem z toho také může být.

Prodej pokladových, příběhových knih: v knihovně bývá obvykle organizován vlastníkem území výkup. Sety knih se pak dají prodat na Ostrově. (Výkup v knih v tuto chvíli probíhá ve shromaždišti Elfí vesnice)


Služba u vlastníka území: citace: „Všem, kteří vstoupí nebo už vstoupili do stráže a slíbí svojí oddanost, bude vyplacena odměna 5 měšců. Dále se zvedá žold vojáků na 200 zl / týdně (IC týden) a důstojníků na 350 zl / týdně.“
(Takže pokud vám to dovoluje přesvědčení, tak proč ne:-)

Obchodování se surovinami: Překupník, který obvykle vykupuje materiál jej také prodává. Je tedy možné, aby hráč nakoupil u jednoho překupníka (např. v Elfí) a u dalšího pak prodal ze ziskem (Např. v Timpanii nebo Větrově). Je třeba počítat s tím, že život obchodníka je nebezpečný a může být přepaden, přičemž jeho těžce vydělané zlatky mu mohou být ukradeny bandity. (Poplatek za výběr / uložení penez v Timpanii a Větrově je mnohonásobně vyšší než v Elfí vesnici)

Obchodování s pokladovým vybavením: Někteří hráči preferují místo prodeji vetešníkovi prodej prostřednictvím vitrín. V takových případech, pokud vybavení ve vitríně vydrží dostatečnou dobu, cena vyžadovaná prodejcem u vitríny klesá. Pokud hráč zná "správnou" hodnotu věcí u vetešníka, dobře načasovanýmnákupem si pak může přijít k snadným zlatkám.

Vykrádáním domů: V domech (timpanie, větrov, elfí) se nalézají suroviny, knihy a pokladové vybavení, která se dá následně prodat. Pozor v případě smrti vás nakradené "zboží" opustí.
Poslední změna: Únor 17, 2014, 06:12:41 am od A&N s.r.o. Zaznamenáno

Hayriye - "The reward for goodness is self-satisfaction, wherein also lies great danger."
Ephemere Tir´eivra - “Revenge may be wicked, but it’s natural.”
1Rakosnicek1
K2-Oligarchove
Lord
****
Příspěvků: 565


Zobrazit profil
Odpověď #1 kdy: Listopad 14, 2011, 04:12:35 pm

napsal si to moc dobře přesně tak to je a musím podotknout že u lupičů mi padávalo i 500 a víc ale ted nějak zmizeli Smích u společnosti je to ted nějak prázdné hlavně pro malé lvl by to chtělo něco a některé jsou zase až moc těžké a sám to většinou nejde zvládnout i npc někdy zadá ukol pro jednoho až moc těžký záleží teda kdo ho jde plnit jestli mág nebo barbar kupříkladu a taky kde se ten ukol nachází to je jasný,jinak sběr je na začátek asi nejlepší ještě jsem si vydělával tak že jsem nakoupil jelikož dělám zlatníka a mám brusiče surové kamení které bylo levné a prodával prach a broušené kameny které byly dražší při výkupu do té doby než se cena srovnala a pak jsem přestal než se to zase skoupilo chce to hlídat si cenu jinak zatím mě nic jiného nenapadá Mrknutí
Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #2 kdy: Listopad 16, 2011, 08:43:28 am

poklady se ted uz pomalu zacinaji zvetsovat...
neni tak velky prisun penez a hraje vic postav, neni to jeste zadna slava, ale katastrofa uz to neni

jestli jsou poklady porad takhle male, tak hadam chodis na stale stejne mista, pobliz mesta
uz mas "vetsi" lvl, tak to chce jit nekam dal za dobrodruzstvim

dobre je si nechat smer poradit treba od hospodskeho, mel by vybrat poklad +/- na tve obtiznosti a takovy ktery je malo proflaknuty
jasne nebude to vyprava na jistotu, ale treba bude zabava, napeti a mozna i odmena...
Zaznamenáno
Kinkin
K2-Oligarchove
Lord
****
Příspěvků: 813


Až uslyšíš můj řev...


Zobrazit profil
Odpověď #3 kdy: Listopad 16, 2011, 12:14:46 pm

 Úsměv dnes se povedlo Kinkinovi okrást lupiče hihi, čekal víc, ale lektvary važneho zranení a nejake zlatačky.
  Okrást a pak mne napada útočit - nemají se pak  čím lečit - eště nevím jak je nastaven sytem  Smích. Taky návod pro partu aspon s 1 zlodejem, ale jako psal Jachym nesmí vstoupit do lokace vetší lvl, jak je zlodeěj, No nic zkusím to i tak.
Zaznamenáno

To víš ...... že ..... JO !
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #4 kdy: Listopad 16, 2011, 01:19:34 pm

Jestli vas poslal banker na Q, tak odmena za to je u bankere.
ale muze se stat, ze poklad je totalne vybrany. Takze v nem "nic" krome predmetu pro bankere nebude.

chce se to pozeptat treba v hospode co je v okoli zajimaveho, par by jste meli dostat nejakou takovouhle informaci:
pred chvilkou tu byla skupinka dobrodruhu a chystala se do rudych dolu (podle lvl a stavu pokladu)
to znamena, ze v rudych dolech je neco co by mohlo postavu zajimat... jo je to trochu dal, ale zase tam nezajde kazdy a neco tam je

tak treba ty skretvedi jsou 2. nejvybranejsi poklad ze vsech 100+ pokladu na svete
chodi tam uplne kazdy a chudaci skretvedi nestihaji vydelavat... Úsměv

nechce to jit do "obchodaku" za rohem, ale vyrazit za dobrodruzstvim Úsměv
Zaznamenáno
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #5 kdy: Únor 17, 2014, 06:05:55 am

* aktualizovány možnosti výdělku.
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Jachym
Hrdina
***
Příspěvků: 321



Zobrazit profil
Odpověď #6 kdy: Říjen 04, 2016, 07:52:24 am

    
Re: co se děje v ELFÍ VESNICI
Odpověď #235 kdy: Včera v 08:27:33 pm
   Odpověď s citací
Podivný trpaslík v brnění nechal po Elfí vsi rozhlásit, že se chystá z horské přijet obchodník.
Tento obchodník bude prý vykupovat materiál zpracovaný ( vytevené ingoty, ulomky, kůže, provázky atp. ) a věci vyrobené.
Za materiál bude dávat stálou cenu 600 za balík a za vyrobené věci 1000 až 2000.  Počet materiálu na jednu osobu je 100 baliků  a vyrobených věcí na osobu 20.

//  Pátek 18:15 a Sobota 18:15 Budu kempit na střeše shromaždiště.   
                                 
Zdravím , bohužel tady nebudu a ani nemohu být kdybych sebevíce chtěl .  Stále si myslím , jak jsem to psal už dříve , že tyto trhy jsou nesystémové opatření ke zvýšení příjmu některých hráčů a v globále ničemu nepomohli a ani nepomohou.  Nevadí  , to mne tak ani netrápí.  Co mně naštvalo a urazilo je chování PaulVanDyka a jeho reakce na mojí otázku. Budu to muset nějak řešit.
Zaznamenáno

Pik El Ashally
Nové: Nadar z udolí, Floor Jansen, Rudovous, Rotona.
Jachym
Hrdina
***
Příspěvků: 321



Zobrazit profil
Odpověď #7 kdy: Říjen 04, 2016, 08:22:11 am

 Byl jsem chvilku ve hře abych se podíval na situaci.  Zjednodušeně - jen v Elfí vsi je 50-80 itemů v ceně 200-300 zl . Jestliže koupí někdo deset itemů po 300 zl dá za ně 3000 zl a jestliže pak tyto itemi následně prodá na trhu tak získá min 17 000 zl za 20 minut ,  ale oni ty částky budou  jistě vyšší.  Takže ti co mají milion na kontě budou mít za chvíli dva , ale server to nespasí.
Zaznamenáno

Pik El Ashally
Nové: Nadar z udolí, Floor Jansen, Rudovous, Rotona.
Isidur
K2-Testeři
Lord
****
Příspěvků: 975



Zobrazit profil
Odpověď #8 kdy: Říjen 04, 2016, 08:40:28 am

Zdravím , bohužel tady nebudu a ani nemohu být kdybych sebevíce chtěl .  Stále si myslím , jak jsem to psal už dříve , že tyto trhy jsou nesystémové opatření ke zvýšení příjmu některých hráčů a v globále ničemu nepomohli a ani nepomohou.
To taky neni systemové řešení, ale akce a pokud ti vadí že Elfí je defakto s řemeslníkama na štíru a prodejem u překupníka se momentálně nedá vydělat tvoje věc , kdyz se někdo rozhodne podpořit řemeslníky výkupem aby se to rozhýbalo tak pak už nevím co jiného ,Ty za tim vidíš zisk uplně někoho jiného než podporu remeslnikú .
Kdo bude chtít vydělat přijde na trh 100x600 zl. na osobu ti překupník nedá i kdyby si se zbláznil.
Zaznamenáno
PaulVanDyke
Šampión
**
Příspěvků: 182



Zobrazit profil
Odpověď #9 kdy: Říjen 04, 2016, 08:45:36 am

Když tu nebudeš a ani nemůžeš být, proč to řešíš ? Logneš jednou za měsíc aby ti nezchátral dům a hned toto. Smích
Nepomohli ? Kolik hráčů si vydělá díky tomu na to, aby si mohli zaplatit u mistra. Ceny u překupníka jsou dost nízké, takže zpracováním si nevydělají, těžbou tedy taky moc ne a umí jen slabé craft itemy ..
Když tě to netrápí tak to sem nepiš.
Takže tě naštvalo moje chování ? Škoda že jsem si nevyscreenoval co jsem psal .. Kdybych jen věděl že to někdo bude dávat na forko Smích
Náš krátký stručný rozhovor :
Já : Ahoj nemohl bys na střechu shromaždiště dát koš ?
Jáchym : odpadkový ?
Já : No koš na prádlo tu asi neni Vyplazuji jazyk Smích
Sorry, ale za to že nepochopíš sarkasmus nemůžu.
Citace - "ale server to nespasí" hlavně že ty ho spasíš tím, že ti nezchátrá domeček.

Hele pokud máš nějakej problém semnou, nebo s tím, co dělám pro ty převážně začínající hráče, tak mi to napiš ve hře a netahej to na forum zbytečně.
Ptáky si můžeme poměřit klidně v aréně, nebo jen tak na hulváta za vesnicí Vyplazuji jazyk

Zaznamenáno
ram
Šampión
**
Příspěvků: 237


Zobrazit profil
Odpověď #10 kdy: Říjen 04, 2016, 09:25:04 am

Ahoj.
Do vašich sporů se plést nebudu. Já vidím především práci Paul van Dyka, který byl ve hře, když tu nikdo jiný (kromě mě nebyl). Nenechal padnout Horskou ves a pomáhá mi, kde může a to i často zadarmo nebo za menší úplatu. Proč to, co nefunguje
v Elfí vsi, funguje v Horské, kde dělá správce on? Protože investoval svůj čas a peníze do postav, které umějí kraftit, vidím ho ve hře, jak neustále někde běhá za materiálem a pak doplňuje svými výrobky zboží v Horské. Sám sem si tam nedávno koupil vybavení za rozumné ceny v hodnotě 10k cca. Podle mých informací tam ještě doplnuje krejčovské výrobky Max.
Jak už sem psal, je třeba zaplnit Efí ves kvalitními výrobky (prsteny, oblečení apod. kvalitou od 1+ do 5+, lektvary a hůlkami - zejména proti nemocem apod.), z toho budou peníze.

Poslední změna: Říjen 04, 2016, 09:30:21 am od ram Zaznamenáno
Jachym
Hrdina
***
Příspěvků: 321



Zobrazit profil
Odpověď #11 kdy: Říjen 04, 2016, 02:31:57 pm

Když tu nebudeš a ani nemůžeš být, proč to řešíš ? Logneš jednou za měsíc aby ti nezchátral dům a hned toto. Smích
Nepomohli ? Kolik hráčů si vydělá díky tomu na to, aby si mohli zaplatit u mistra. Ceny u překupníka jsou dost nízké, takže zpracováním si nevydělají, těžbou tedy taky moc ne a umí jen slabé craft itemy ..
Když tě to netrápí tak to sem nepiš.
Takže tě naštvalo moje chování ? Škoda že jsem si nevyscreenoval co jsem psal .. Kdybych jen věděl že to někdo bude dávat na forko Smích
Náš krátký stručný rozhovor :
Já : Ahoj nemohl bys na střechu shromaždiště dát koš ?
Jáchym : odpadkový ?
Já : No koš na prádlo tu asi neni Vyplazuji jazyk Smích
Sorry, ale za to že nepochopíš sarkasmus nemůžu.
Citace - "ale server to nespasí" hlavně že ty ho spasíš tím, že ti nezchátrá domeček.                       

Hele pokud máš nějakej problém semnou, nebo s tím, co dělám pro ty převážně začínající hráče, tak mi to napiš ve hře a netahej to na forum zbytečně.
Ptáky si můžeme poměřit klidně v aréně, nebo jen tak na hulváta za vesnicí Vyplazuji jazyk


Tak toto opravdu nemusím ani komentovat.  Jiskru nemusím , ale měl také trochu pravdy . Samozřejmně je to Váš server .  Nebudu vám dělat schválnosti ani se poměřovat , nemám na to čas ani náladu hraji proto abych se zklidnil a odpočinul.  Už jen ta logika - nemají trpaslíci svou vlastní vesnici?   
Zaznamenáno

Pik El Ashally
Nové: Nadar z udolí, Floor Jansen, Rudovous, Rotona.
PaulVanDyke
Šampión
**
Příspěvků: 182



Zobrazit profil
Odpověď #12 kdy: Říjen 04, 2016, 02:48:54 pm

Komentovat to nemusíš .. Já osobně nevím co si myslíš .. že logneš, uvidíš něco co se ti nelíbí tka si dupneš a půjde to podle tebe ?
Trpaslíci mají vlastní vesnici .. a díky tomu nemůžou chodit do jiných vesnic ?
A jen takovej dodatek .. Náš server to neni, stále je Neuse Úsměv Ale chystám svrhnout toho diktátora ale pšt, at o tom neví. Smích

Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS