Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Březen 28, 2024, 06:09:11 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 [2] 3 4
  Tisk  
Autor Téma: Odkup věcí u Palivce  (Přečteno 20633 krát)
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #15 kdy: Říjen 25, 2011, 06:20:44 pm

No ja mam jinou zkusenost, setrim penize jen tak tak abych mel na postupy, a vetsinou mi to nevyjde, a nebyt vykupu u palivce tak ted mam tak 10 uroven a ne 21. Kupovani veci, moc rad bych si od pana Kinkina koupil 5+ set obleceni Úsměv penize na nej mam ale do dalsiho vykupu budu mit preexpeno minimalne 6 urovni Smích A nebyt Twinkee ktera me naucila nekolik urovni byl bych taky uplne nekde jinde. Co se pokladu tyce tak zisk s pokladu mi tak tak pokryje naklady na lekarnicy. A nebyt Nani tak nemam ani nic to vykupu takze bych byl uplne v pr*eli.
to bude tim, ze nikde jinde nez ve vykupu ted rozumne penize uz nesezenes... Smutek
ostatni zdroje zlikvidoval boj proti neprimerenemu mnozstvi penez

a system je nastaveny tak ze pomalu zacne skrtit penize az kdyz je ve hre 2x tolik penez nez vsechny hrajici postavy potrebuji na postup na dalsi lvl

edit:
tim skrtit nemyslim, ze ze dne na den jsou poklady prazdne, ale jejich velikosti se zacne pomalu snizovat
napr. aby meli 1/2 velikost, tak musi byt ve hre 4x vic penez nez potrebuji postavy na postup
takze si asi uz umite udelat predstavu kolik penizku se ted nekde toula hrou

pres tyden se to vzdy podari lehce srovnat k normalu, ale pak prijde vykup...
tim nerikam, ze to sedostinka dela spatne, byl to moc dobry napad, proto jsem neco takoveho pridal i do systemu
problem je jen v prehnane velikosti vykupu, protoze tyhle sumy postavy nestihaji za tyden spotrebovat

snad se nam brzy podari se nejak domluvit a nastavit udrzitelny stav Úsměv
nejake IC udalosti tomu snad i pomohou...
Poslední změna: Říjen 25, 2011, 06:31:02 pm od Neus Zaznamenáno
Nurdu
GUILD-Tovaryšstvo
Hrdina
***
Příspěvků: 327


Zobrazit profil
Odpověď #16 kdy: Říjen 25, 2011, 06:25:36 pm

No ja mam jinou zkusenost, setrim penize jen tak tak abych mel na postupy, a vetsinou mi to nevyjde, a nebyt vykupu u palivce tak ted mam tak 10 uroven a ne 21. Kupovani veci, moc rad bych si od pana Kinkina koupil 5+ set obleceni Úsměv penize na nej mam ale do dalsiho vykupu budu mit preexpeno minimalne 6 urovni Smích A nebyt Twinkee ktera me naucila nekolik urovni byl bych taky uplne nekde jinde. Co se pokladu tyce tak zisk s pokladu mi tak tak pokryje naklady na lekarnicy. A nebyt Nani tak nemam ani nic to vykupu takze bych byl uplne v pr*eli.
to bude tim, ze nikde jinde nez ve vykupu ted rozumne penize uz nesezenes... Smutek
ostatni zdroje zlikvidoval boj proti neprimerenemu mnozstvi penez

a system je nastaveny tak ze pomalu zacne skrtit penize az kdyz je ve hre 2x tolik penez nez vsechny hrajici postavy potrebuji na postup na dalsi lvl


Zase ale musim rict ze penize pro mne maji mnohem ale mnohem vetsi hodnotu nez pred wipe stara Twin, ta mela na ucte pres pul milionu Úsměv, celou uroven jsem este nekoupil, zatim jde expit normalne ale hodlam to praktikovat po aplikaci dabla a dosazeni tak 32 urovne.
Zaznamenáno
Kinkin
K2-Oligarchove
Lord
****
Příspěvků: 813


Až uslyšíš můj řev...


Zobrazit profil
Odpověď #17 kdy: Říjen 25, 2011, 06:39:30 pm

Pozitívní na věci je, že se to řeší a je hooodně názorů na výkup.
Pěkná věta od nejvyššího je cituji : za normalniho stavu je k ziskavani penez potreba aktivita - jen bych ji upravil
Ten stav je i ted. Kinkin chce obchůdek - dům musí zaplatit týdenně 7k zl + denní poplatek v cechu 500 zl. + výzkum 10 až 30k zl.
 + VÝPOMOC PC začínajícím nebo pokročilím ( viz. nemohl by si mi prosím Tě udělat 5 nožu a 5-6 jehel a 10 krumpáčů?) Co by ne, mohl. Tak to dělám už 3 měsíc. Sadarmo - neboli za Vatikanskou cenu - pánbůh zaplat. V rámci zkvalitnění hry. Ti PC mi zase na oplatku ušijou hadry a třeba zbraně šperky atd. Třeba problém je i ve výměnném obchodě.
Ta pomoc PC delala tydenne i 10-20k podle materialu.
Takže podtrženo -  z příjmu u Palivce třeba 10-100 k mi zbyde co? A ted MOTIVACE - když chci vydělat u Palivce víc musím vyzkoumat a vyrábět kvalitnější výrobky, což zase stojí chechtáky, neboli zlaťáčky A NE MALÉ. Takže jak sem už psal předtím, Twin a Rakosníček mají pravdu. Fakt těch penízku nezbyde moc a všechno vracím systému. Hihi a kde mam chechtáčky na kupovaní urovní? No ...ehmm tak může za to i moje hráčská vášen u ďábla.
PS: konečně víme ,že je tak nastaven system hihi  - škrtění - dobrý no  Valím oči! Super! - no ale ups takhle Kinkin nebude krpatej nechutně bohatej půlčík. Citace :Problem je jen v prehnane velikosti vykupu, protoze tyhle sumy postavy nestihaji za tyden spotrebovat NESOUHLASÍM
Myslím si,že řešení bude ne upravou výkupu, ale přístupem hrajících a nehrajících PC
Poslední změna: Říjen 25, 2011, 06:58:01 pm od Nani Zaznamenáno

To víš ...... že ..... JO !
Orbi
Host
Odpověď #18 kdy: Říjen 25, 2011, 06:48:26 pm

No potom sú tu, ale ešte postavy, ktoré niesu remeselníkmi. Také postavy majú skoro nulovú možnosť získať nejaké peniaze. Je pre nich luxus i prikryvka na prespanie.
Zaznamenáno
Kinkin
K2-Oligarchove
Lord
****
Příspěvků: 813


Až uslyšíš můj řev...


Zobrazit profil
Odpověď #19 kdy: Říjen 25, 2011, 06:54:29 pm

No potom sú tu, ale ešte postavy, ktoré niesu remeselníkmi. Také postavy majú skoro nulovú možnosť získať nejaké peniaze. Je pre nich luxus i prikryvka na prespanie.

Neni pravda - pozitívum tohoto světa je pomoc pokročilích ostatním nebo novým PC  Mrknutí . Bud sem chodíš málo, nebo jsi nepotkal správné lidi.
Zaznamenáno

To víš ...... že ..... JO !
Orbi
Host
Odpověď #20 kdy: Říjen 25, 2011, 07:00:54 pm

Nie všetky postavy sa musia mať rady. Problém je, že výkup zvýhodňoval remeselníkov a zároveň znevýhodňoval ostatných.
Poslední změna: Říjen 25, 2011, 07:11:07 pm od Orbi Zaznamenáno
Kinkin
K2-Oligarchove
Lord
****
Příspěvků: 813


Až uslyšíš můj řev...


Zobrazit profil
Odpověď #21 kdy: Říjen 25, 2011, 08:14:34 pm

Nie všetky postavy sa musia mať rady. Problém je, že výkup zvýhodňoval remeselníkov a zároveň znevýhodňoval ostatných.

Rady nerady - Kinkina ma myslím za ty hromady nástroju  - " za dík  - panbůh Ti to oplatí" za 3 měsíce rád asi skoro každý a taky začínal na jedne velke nule.
A výhody výkupu?  O main gott - nečtete pořádně forko, poněvač na tohle už odpovídal Rakosníček a ted Neus - hele
chceš NECO? - neco pro to udělej AKTIVITA - třeba začni s řemeslem a dávej výrobky k Palivcovi 
                                                                       - nebo vstup do cechu,budeš mít výhody aaale take budeš platit poplatky denne jako my ostatní
                                                                       - nebo dej výrobky do vitrín ve městě a čekej do aleluja , až Ti je system nebo nektere PC koupí
                                                                       - nebo řemeslo nedělej a jenom zbírej a těž a prodávej za nechutně nízke ceny výkupčímu v bance
                                                                          (..ehhmm i když ted, kdo by to řekl - DUBOVE klady za  1100 vykup v bance - Ti mizerní drowové nepustí do lesa snáď nikoho hehe....)
                                                                       - nebo běhej za pokladama a dělej "kolečkáře" jak tomu říkají na jinem serveru
  Anebo prostě ži s náma tady tenhle svět jakej je  Úsměv                         
Poslední změna: Říjen 25, 2011, 08:20:43 pm od Nani Zaznamenáno

To víš ...... že ..... JO !
Orbi
Host
Odpověď #22 kdy: Říjen 25, 2011, 08:28:26 pm

Asi sme sa nepochopili. Nejde len o mna. Úsměv Totiž keď si porovnáš dve skupiny hráčov, remeselníkov a neremeselníkov. Tak prvej skupine sa robia ústupky, výhody a podobne. Naopak druhej skupine sa tým život len sťažuje a sťažuje. Príde mi to dosť nefér a nevyrovnané. Jedna skupina pribuda a druha ubuda.

O mesiac tu z vás bude hrať len percento a zostane tu nevyvážený server.

Poslední změna: Říjen 25, 2011, 08:40:20 pm od Orbi Zaznamenáno
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #23 kdy: Říjen 25, 2011, 08:37:07 pm

Jen se mi nepohádejte kluci Úsměv

Pro informaci - maximální hodnota výkupu je 50.000 zl / týden. (ted je to vlivem IC událostí sníženo o dvacet procent)
Ceny jsou pevně stanovené na kruh a za pátý kruh / kus je 5000 zl.  = jeden řemeslník může prodat 10 ks, nyní jen osm ks.

Co se týká zvýhodňování - no vidím to jinak - tohle je pro řemeslníky, aby mohli platit nejen materiál, ale i ostatní sub-řemesla. Do teď - ač je tohle server zaměřený primárně na řemesla - (moc velká PVP tu není, CvC taky ne) byli řemeslníci nejvíc biti. Za historii serveru je tohle jediný reálný výdělek. Uvažuju nad tím, že aby se výkup trochu ztížil a někteří nemohli točit pořád jeden a stejný materiál, budou vyhlašovaný měsíční akce na materiál (Zlato, železo, stříbro atd)

Můj soukromý názor je, že právě řemeslníci byly do doby výkupu biti tzv kolečkáři, kteří vytáhli z pokladů všechny peníze a pak kazili systém Mrknutí

Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Nurdu
GUILD-Tovaryšstvo
Hrdina
***
Příspěvků: 327


Zobrazit profil
Odpověď #24 kdy: Říjen 25, 2011, 08:38:58 pm

To souhlasim, pred wipe jsem mel remeslo jen pro zabavu a hlavni prijem jsem mel s pokladu, ktere jsem stabilne behal s Hejkalem Smích
Ted je tomu prave naopak. Napad s material se mi libi zni to zajimave.
Zaznamenáno
Orbi
Host
Odpověď #25 kdy: Říjen 25, 2011, 08:42:36 pm

I mne sa napad s materialom paci. Mozno by som mal podotknut, ze mam len dve postavy. Jednu neremeselnicku a druhu remeselnicku.
Zaznamenáno
Kinkin
K2-Oligarchove
Lord
****
Příspěvků: 813


Až uslyšíš můj řev...


Zobrazit profil
Odpověď #26 kdy: Říjen 25, 2011, 09:07:31 pm

 Uvažuju nad tím, že aby se výkup trochu ztížil a někteří nemohli točit pořád jeden a stejný materiál   - eee ne ne.
 
Proto jsem psal - přístup hráčů. Když to ztížíš, už se to vlastně děje demotivuje to PC, kteří zkoumají intenzivně jak ja.
 A je nás asi 5. Třeba se to týká aj Nani, ponevač dáva do vitríny výkupu hůlek už 3 týden nektere stejne hůlky ALE
 
1. Zrušili ste vitrínu na lektvary - logicky, když dala asi 35k zl. na výzkum lektvarů (UZDRAV 5 třeba) nebude dávat dalších 30 k na výzkum hůlek ODKUĎ by na to vzala? Vidíte? A řeklo se tady, že prý se to NESTIHNE minout ty částky za týden  - uplně s přehledem.

 2. Čas - to by tady musela být 26 hodin denně

 3. Tady každý druhý posmrkáva kolem zlatáků - a proč by tam nakonec stejné hůlky nedala  - neni to schválně - víte kolik to stojí třeba výzkum a výroba hulky 4+? Jo víte to. No tak? a  nedají se rozebrat jako výrobky v jiném řemeslu. To je má dat na rok dva do alchym.cechu vitríny  - nebo hodit do koše?  Co???

 4. Věřte nebo ne, to je jedno  - zastaví nebo omezí se PODPORA řemeselníků (proto se výkup dělá) zpomalí se nebo uplně zastaví    výzkum. A právě při nedostatku finací se tam budou dávat stejné výrobky.

 5. A nakonec třeba Kinkin dostane zlaťáky jen na přežití,tak nechá obchod a stěhuje se za Nani do druidského hájku  Vyplazuji jazyk
Zaznamenáno

To víš ...... že ..... JO !
Mikes
Mob
*
Příspěvků: 53


Zobrazit profil
Odpověď #27 kdy: Říjen 25, 2011, 10:12:58 pm

Tady je problem malo peněz v systemu.Demona viz boss poklady se častka pohybuje 70 až nad 100 tisíc.Jde o nahodné vygenerování + nějaký item..velky krystal který se dá umístit do zbraně a pak třeba štít se 3 sloty (pro krystaly)..ve Stromořadu se dá pořídit na 2 sloty max.Navíc v zmíněném městě obchodník nakupuje další možné itemy.Tím chco poukazát,že atˇdám jakokoli částku do oběhu systemu,tak mužu i rožšířit možný sortiment itemu do vitrín.Tak třeba o itemy např válečné kladivo,které v součastných pokladech s malou částkou tak nenajdu.A to vidím i u hráču zde co na poklady chodí nebyl ani jeden případ zde zmiňovaneho itemu.Já bych snížil itemy v pokladech navýšil  částky ale na druhou stranu bych zas dal možnost zakoupení ve vitrínách.Ona stejně většina těchto itemu končí u překupníka za směšnou částku jaká je i skoro v těch pokladech.Pro mne jsou zde poklady nelákavé a nezáživné,pokud se nejedná o nějakou výpravu.Ale to i DM na Demoně při hojném počtu družiny dokáže hru zprijemnit nejen cestou na boss poklad,ale i obsah v truhlici.A i častější vyprava např. na Golemka je důvodem na další nákup určiteho itemu a nebo xp vyměnou u Dámy za esence a za ně jdou pořídit další ex věci(a těch je tam obrovská škála..na vylepšení imky na pohlcení atd atd.opravdu obrovská paleta).takže závěrem chci říct že tady je opravdu málo peněz v oběhu a když už za výkup něco je,tak to končí ve výzkumu..ale když si našetřím,tak není pomalu za co utratit max za lvl anebo knihu řemesla kouzla.A vygenerování a spád itemu v pokladu a doplńování a rožšiřování možností není na hráči
Poslední změna: Říjen 25, 2011, 10:18:39 pm od Mikes Zaznamenáno

Bardka a Boží bojovnice Misha
************************
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #28 kdy: Říjen 26, 2011, 12:09:52 am

no pozor... vykup je sice max. 50k zl za tyden, ale na 1 remeslnika, jestli to dobre chapu
kolik usily je treba vykonat aby se udelalo tech 10ks , hadam ani ne 5 min (vycvik nepocitam, u neho je hlavni motivace ziskat vybaveni a nebo prodat palivcovi)

jestli by chtela postava ziskat 50k zl jinak nez prodejem palivcovi, kolik casu by to stalo? hadam nekolik hodin v nekolika dnech
to je hodne velky nepomer

a vznikaji tak tyhle problemy:
1) jsou tu 2 skupinky postav pro ktere maji penize uuuuplne jinou hodnotu (a rozdil se stale zvetsuje)
2) neremeslnici se nemaji sanci uzivit, natoz udrzet krok s remeslniky (ne vsichni chteji delat remeslo, bavi je jina hra)
3) nove postavy nemaji sanci zacit... remeslo jeste neumi, nemaji penize na trenink a ani je nemaji sanci sehnat (jedine penize jsou z vykupu).. hadam ze moc novych hracu nezacne, po par prvnich pokusech o ziskani trochu penez na neco, to vzdaji (bez kamaradu)
4) hadam ze ani remeslnikum se nevyplati chodit na poklady nebo vyvijet jinou cinnost (jsou takovy co si tyden pockaji na vykup)

a proc by mel byt remeslnik zvyhodnovany pro to aby mohl rychleji trenovat?
on je hlavni cil mit co nejdriv nejlepsi remeslniky? to urcite ne, vyzkum se urcite nezastavi, protoze kazdy chce vybaveni a pokud mozno nejlepsi
kdyz budou pomalejsi, tak co se stane? lepsi vybaveni bude za trochu delsi cas, to vadi? ne, jen se na nej budete vic tesit a o to bude veci motivace si na to nekde sehnat prostredky, domluvit se a spolupracovat
oni jsou na vyzkum potreba penize? primo ne, jen kdyz se nedomluvite a nespolupracujete
neni material u prekupnika? a kdyz je tak je drahy? to bude tim, ze ho ten co ho umi vyrobit a nebo natezit neprodava a sulcuje si ho doma v truhle, proc to asi dela? hadam ze to bude proto, protoze nepotrebuje penize, radeji si usetri praci, protoze penize mu prijdou sami
Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #29 kdy: Říjen 26, 2011, 12:52:32 am

jeste me napadlo
jak moc se snazite sve vyrobky prodat? vim je malo lidi jde to ztuha

jestli hrajete remeslniky (postava co se IC remeslnem zivi a je dobrodruh jen okrajove), tak k roli remeslnika patri i prodej, tj. necekat pasivne na klienta ale byt otravny, doterny a vnutit se
u alchymistickych vyrobku to jde nejlepe, potrebuje je temer kazdy, par ks lahvicek muze byt relativne levnych (jen ukecavat kolemjdouci a mit zasobu na prodej)

jednou jsou hral cisteho obchodnika, nic nevyrabel, poklady casem uz ani nevybiral, ale jen obchodoval
otravoval remeslniky a zadal mnozstevni slevy, otravoval kolemjdouci a prodaval vsechno mozne, pripadne i slibil sehnat a dodat urcite veci, atd.
a musim rict ze se tim dalo hodne slusne vydelat, ta postava patrila k nejbohatsim a navic jeste "zivila" remeslniky (nebo oni ji)
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS