Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Březen 29, 2024, 12:37:52 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Denník Brola Wethina  (Přečteno 2430 krát)
Orbi
Host
kdy: Březen 18, 2011, 11:53:14 am

Ako zvyčajne som dnešnú noc strávil v prenajatej izbe miestneho hostinca. Sen, ktorý sa mi prisnil som však nečakal. Bola v ňom hrobka. Taká do akej pochovávajú bohatých ľudí, čo sa možno raz stane i mne. Ja som sa videl stáť na streche tejto hrobky. Videl som to aoby z povzďaleč, ale pritom som cítil všetko čo sa somnou deje. Okolo hrobky boli zástupy živých mŕtvych. Boli ich stovky, ak nie tisíce. Zhnité mäso im odpadávalo z kostí, no i napriek tomu sa stále bezcieľne pohybovali sem a tam. Celú atmosféru dotváral prenikavý zápach. Tak silný, že i teraz pri písaní sa mi žalúdok obracia naruby.
Po chvíli pozorovania som vytasil meč a statočne som zoskočil z hrobky. Sekal som hlava nehlava okolo seba. Mŕtvoly padali k zemi sťa by ich hrom uhodil. Niečo však bolo zle. Vôbec sa nebránili. Už už som išiel zaseknúť čepeľ do ďalšieho nešťastníka, ked tu sa zrazu z jeho úst vydral detský plač. Tak ma to zaskočilo a vystrašilo, že som sa náhle zobudil.

Nabudúce si vezmem inú izbu. Táto vo mne bude navždy vyvolávať nepríjemné pocity.
Zaznamenáno
Orbi
Host
Odpověď #1 kdy: Březen 21, 2011, 01:07:33 pm

Včerajší deň bol v Kandaháre rušný. Stráže vyzerali bledo. Inokedy sa opierali o steny domov a vyzivovali. Teraz stáli rovno, s prísnym pohľadom upreným pred seba. Netrvalo dlho kým som našieľ zdroj tohto ich správania sa.
Kráľ nechal pred západnou bránou povesiť kapitána stráži. Vedľa neho nechal osadiť ceduľu. Stojí na nej, že kapitán stráži zatajil nejaké informácie a že sa hľadá nový nástupca na tento post.
No ak mám za prácu prísť o hlavu... Som zvedavý, ktorý hlupák sa na to nechá nalákať. Určite nejaký namyslený paladin snažiaci sa spasiť svet.
Zaznamenáno
Orbi
Host
Odpověď #2 kdy: Březen 28, 2011, 01:43:10 pm

Dnešný deň bol v Kandahárskom kráľovstve veľmi dôležitý. Kráľ nechal pred seba predstúpiť ľud a dvoch záujemcov o post veliteľa stráži. Ten sa uvoľnil po nedávnej "tragickej" smrti vtedajšieho miestodržiteľa. Divím sa, že sa vôbec našiel niekto natoľko hlúpy aby takto riskoval svoj život. Najviac ma zarazilo žena ako jedna zo záujemcov. Oblečená v krásnych dlhých šatách. Žiadny muž by sa za ňu nemusel hanbiť a ani kráľ. Lenže tak predsa nemôže vyzerať niekto, kto má mať pod palcom hordu silných chlapov.
Druhý záujemca už od pohľadu vyzeral omnoho vhodnejšie na plnenie takejto úlohy. Vysoký, silný a statný muž, s hlasom ako zvon. Žiaľ rozumu sa mu už neušlo. Jeho historka o službe nejakému dávno zabudnutému severskému kráľovi vyznievala hocijako len nie vierohodne.

Kráľ mal tak na výber silného hlupáka alebo inteligentnú krásku. Rozhodnutie nebolo prekvapujúce, ale bolo múdre. Muž bol poverený velením stráži. Jeho sila a drsný vzhľad určite bude potrebný pre udržovanie poriadku a i morálky stráži. Na tomto poste nepotrebuje príliš premýšľať, stačí, že sa bude riadiť zákonmi. Naopak žena, ktorá oslnila nie len krásou ale i múdrosťou, získala post kráľovskej kňažky. Tu môže naplno uplatniť svoj šarm a dôvtip, a vďaka slepej viere niektorých poddaných získať oveľa večšiu moc ako kapitán stráži. Ktovie, možno i väčšiu ako samotný kráľ.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS