Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 18, 2024, 02:02:08 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 2 [3] 4 5
  Tisk  
Autor Téma: Radikalni zmena K2  (Přečteno 24544 krát)
DARKPIKI
Nováček

Příspěvků: 27


Zobrazit profil
Odpověď #30 kdy: Duben 15, 2010, 06:53:44 pm

řeknu to takhle zkráceně v bodech

1.na serveru zustali jen hrači kteří maj okolo 20 lvl nebo min
2.vy říkate že nemusim zabijet ale když se lognu tak mi jeden hráč pošle partu a co vidim? celý server je v jedný partě a celá parta expí u orku nebo tak . úplně zaniklo RP hraní
3.otázka celkem dobrá. Jak mužu s nima kecat ic když jsou u orku kam se normálně 1 lvl nedostane? a už sem viděl že celá parta jde zabijet pak se vrátí jen se vyhealovat a vyspat se kvuli kouzlum a jdou na to misto znova a furt dokola.

já jen narážim na to že noví hráči se tu neuchytí . Já mam štěstí že aspon nějakýho hráče znam a třeba s nim du hrát ale kdyby tu byl někdo uplně nový jak si poradí?
A doopravdy to RP zmizelo a to na K2 bylo před nedávnem hodně slušný.

Takže já říkám že tato změna byla jen další krůček odrazení nových hráčů.
Udrží se tu jen hráči s vysokým lvl .
A mě osobně by se víc líbylo mít menší lvl a lepší RP než mít vysoký lvl , všechny monstra zabiju ale po 1 dnu mě to omrzí protože se to furt bude opakovat.
Zaznamenáno

Tim Smíšek - Vysmátý hobit, který se bojí jen upírů Smích:D
Tashara
Hrdina
***
Příspěvků: 391



Zobrazit profil
Odpověď #31 kdy: Duben 15, 2010, 07:02:57 pm

Mno Ludekk treba rika uplne pravy opak
Zaznamenáno

Postava: Ragharr Obrobijec kovar a velecnik Moradinuv

The clash of honor calls to stand when others fall
Gods of war feel the power of my axe
deion
Hrdina
***
Příspěvků: 412


Zobrazit profil
Odpověď #32 kdy: Duben 15, 2010, 07:17:01 pm

u chronickych expicu jako byli na K1 dojde k castemu vytvareni novych a novych postav tak bych se nebal ze postavy na lvl 1 nebudou mit s kym a kde

kdo chce a snazi se tak se vzdy zaridi kdo nechce bude 1 lvl na veky veku
Zaznamenáno

Tamba Englen - ochrance sirotku
Viola - sirotek
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #33 kdy: Duben 15, 2010, 07:32:52 pm

Mno Ludekk treba rika uplne pravy opak


Jo, potvrzeno zkušeností z posledních tří, čtyř dnů. Já jsem si tedy RP zahrál i před tím, ale to vždycky byla taková omezenější parta lidí a málokdo "cizí" se se mnou výbec kdy bavil. Teď se mi několikrát prostě stalo, že se do řeči dali i lidi, co jsem normálně moc vykecávat neviděl. Jenže zase na druhou stranu jsou tu ti, co je potkáš někde v lokaci u obrů nebo tak a oni se ani nezastaví kvůli pozdravu. A takovou zkušenost mám nejen já. Je možné, že ti na nízkém levelu prostě moc vykecávat nechtějí. Já mám všechny "multiplayer" postavy 18-27 a expení mě prostě nebaví. Je možné, že ta skupinka těch ignorantů jsou právě ti, co o nich psal PIKI (kdo ví, jestli není jedním z nich  Úsměv ). Možná je to taky tím, že loguje před den, kdy hrají jen ti největší pošuci co jen expí (to je samozřejmě jen dohad).
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Tashara
Hrdina
***
Příspěvků: 391



Zobrazit profil
Odpověď #34 kdy: Duben 15, 2010, 07:59:41 pm

Mozne to je, mne osobne expeni taky nebavi, vetsinou chodim jen kdyz neni co delat. Nebo chodime v parte a tlachame u toho... orkove maji porad o cem he he
Ale prave z toho duvodu ze je  co delat kdyz tu nokdo neni je to podle me prinos, jen expy by asi chteli trosku dolu.
Zaznamenáno

Postava: Ragharr Obrobijec kovar a velecnik Moradinuv

The clash of honor calls to stand when others fall
Gods of war feel the power of my axe
Erunamo
Hrdina
***
Příspěvků: 287


Zobrazit profil WWW
Odpověď #35 kdy: Duben 15, 2010, 08:49:37 pm


No já nevím, teď je na serveru právě spousty nízkých lvl.
Zaznamenáno

Fajr Pyromil: "hehe ohnííček"  -  gnóm, koumátor, šílenec...
Sára Bušidó: mladá acroňanka hledající příležitost v novém světě

http://daniel-r.blog.cz/

tvrdá skála a těžkej kov
Oneill
K2-Testeři
Hrdina
***
Příspěvků: 421


DM...Kráterský kat


Zobrazit profil
Odpověď #36 kdy: Duben 16, 2010, 09:17:59 am

Tak ať si někoho najdou a trochu se zapojí do dění. Přidat se ke králi, pracovat pro někoho...Bez práce prostě nejsou koláče. Přispívej svou hrou k zábavě i ostatních a k dění serveru a budeš mít odměny, pokud chceš jen běhat a s nikým nehrát budeš to mít prostě těžší...I uplnej nováček si hned někoho najde a bude se ho držet aby zjistil jak to tu chodí, tak mi neříkejte že to někdo kdo navíc zná nwn nedokáže...Blbost, prostě jen nechce, potom ať nepočítá s výhodou jako je time XP.
Zaznamenáno

Víno, ženy, zpěv .....ou jééé
.....člen skupiny scénického historického šermu Romantika

Andrej Drozd - Největší všivák pod sluncem

Plzeň rulezzz
Amelor
Host
Odpověď #37 kdy: Duben 16, 2010, 03:03:01 pm

Ja myslim že K2 od zacatku stavela na hracich, ktery hru za:

1.Tvori
2.Ji  doslova ridi/organizuji, znamena,  čeka se od nich že premyšlet nejak globalne a aktivne se snaži do sve hry zapajet každeho.

1- je schopen snad každy, každy ma nejakou predstavu a tu si realizuje,co je vlastne čast problemu.
2- nebyl schopen nik.

Čast lidi o to nema zajem, prichazi se bavit, odpočinout a je jim jedno co od nich server očekava (se neda nikomu vyčitat).
Čast lidi se o to pokoušela, nekdo to možno delal špatne, jini zas možna celkem slušne, konec koncu se to však ukazuje jako nadlidsky ukol. Či se nam to libi nebo ne hraci toho v tomhle stavu proste schopni nejsou. Maji na veci odlišne nazory, priority, spusoby...  vznika chaus ktery nikam nevede, protože v te baječne svobode se z tech lidi neda vytvorit nejaky celek ktery by rozumne fungoval a v takovem stavu je tady i 40 lidi malo, protože lidi podlehaji tendenci prioritne jet si každy to sve, co me bavi, co chci delat (opet težko vyčitat).

A to je problem, že takovyhle koncept sveta, čeka na hrače ktery premyšli jinak, skratka na uplne jine hrače kteri tu nejsou a proto spouste veci nik neda smer.
V tehle chvili se o to co od lidi čekal, pokouši Neus, dela to z pozice hrače a myslim že se pere se stejnymi problemi.

Tolik k tomu jak to z meho pohledu asi melo fungovat a proč to tak nefunguje, snad jsem to pochopil spravne.
A ted se trochu rozbasnim:

Co bych zkusil... Povolit uzdu tam kde to prospeje a utahnout ji tam kde je treba, vzdat se te krasne svobody ktera neni až tak k prospechu. Jsem  za silnou DM podporu, ta podle me dokaže hrače pritahnout a zabavit.

Určite vyrazny, aktivny DM support, ktery zaroven motivuje ostatni, pro ty kteri si ho zaslouži. Proč ne?
Dal, co by myslim neco vyrešilo, co se ale zrejme dost liši od puvodni myšlenky, začit až skoro bezohledne ridit hru z pozice DM, určit, naznačit smer a prenechat pravomoc, ustupovat hrači až tehdy když na to ma, když dokaže že na to ma a uspokojive to zvladne.

Jen jeden takovy “priklad“.
Mesto ridici DM, ktery muže vytvaret i NPC spolky... remeselnicke/ kouzelnicke/žoldacke/zlodejske cechy, rady rozdilnych kneži a spousty dalšich kteri maji sve aktivity.

Do takoveho spolku se muže dostat hrač, ktery se tam podle svych predstav vypracuje na nejakou pozici nebo se proste stane nejakym radovym členem. Když se uzna že hrač je aktivni, ma snahu a schopnosti, muže se mu zverit moc a respektovana vlada nad spolkem.

Takhle by šlo i zredukovat počet domku, protože by v nich sidlili NPC spolky a kdo neni členem, nerespektuje charakter skupiny, sve povinnosti, misto, pak ma problem.

Dejme tomu že v meste je 10 DM spolku, prijde skupina hraču, ma dobry napad, jsou sehrany, da se jim šance, urči si spusob jakym se pokusy sesadit DM či jiny spolek a po uspechu se jim dovoli vybudovat si svuj prostor.

Ale co je duležite, aby to bylo atraktivni, i bez hraču se musi neco dit, dejme tomu že žoldaci, z nejakeho duvodu, vyhlasi valku zlodejum a daji si na namesti do držky. Dvaj DM pusti na foru info a sehraji ve meste divadelko s NPC, hrač se muže prijit podivat nebo podle uvaženi treba i zapojit a nest pak duskedky ktere mužou byt pozitivne i negativne  Škleb. Jeden ze spolku pak muže i zaniknout, pokud je to žadouci, treba ten co se ukaže jako neatraktivny nebo zbytečny a muže uvolnit misto dalšimu, ktery je žadany nebo ten svet aspon osveži nečim novym.
I hračske spolky mužou čelit utokum dokonce i NPC, když treba udelaji chybny krok a po prehre prijit o sve misto na vyslni, jsou nucene vymyslet neco nove.

Nad mestem by pak musel zrejme vladnout kral s moci ktera by možna mela zustat vyhradne v rukou DM.

No a nakonec s timhle se už tahne určite deni, pribeh a život toho sveta ktery se s tim a popritom rozviji.
A to byl jen jeden priklad, takoveho žijiciho mesta.
Poslední změna: Duben 16, 2010, 03:26:42 pm od Amelor Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #38 kdy: Duben 16, 2010, 04:24:08 pm

no neco takoveho chci zkusit s kralem...
neni "DM", ale jde o to kdo ma moc nad hraci a ne heslo ke klientovi
nechci nic naridit jen tak zniceho nic, tak ze se nekde najednou OOC objevi DM a rekne co bude
chci aby ta moc byla ziskana hrou a podporou alespon veci casi hracu

to co tu popisujes o tech spolcich je vlastne to co by zacal prosazovat kral
podpori a da vyhody jen velmi omezenemu mnozstvi "vecich" spolku, ktere delaji to co se jemu a jeho kralovstvi (serveru) hodi
male spolky, budou "zivorit" nekde v ustrani, vypracovat se mezi tech par "vecich" spolku sice budou moct, ale bude to pravdepodobne zamenat zniceni nebo vytlaceni jineho "velkeho" spolku (pocet hracu omezuje pocet velkych spolku)
velke spolky ale budou pristupem krale motivovani nabirat i "cizi" postavy, takze ten kdo nebude mit na to udelat svuj "velkej" spolek, by (doufam) nemel mit problem se k nekomu pridat

jak uz jsem (par dalsich) nekde psal, muze to byt zajimave, zprehledni to hru, ALE bude to vyvazeny "ztratou" svobody
proste postavy nebudou mit hned na co si vzpomenou, ale vsechno si budou muset zaslouzit
Zaznamenáno
Amelor
Host
Odpověď #39 kdy: Duben 16, 2010, 04:33:06 pm

Lidi jsou lini a pohodlni a tohle chce hodne lidi kteri chteji neco delat, kdyby si do toho zapojil DM kteri to pomužou rozbehnout, udelaji te skupince lidi protipol ktery se pozdeji taky nahradi hračem, bylo by to snadnejši.
Poslední změna: Duben 16, 2010, 04:41:22 pm od Amelor Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #40 kdy: Duben 16, 2010, 04:57:59 pm

no protipol muze byt podtemno organizovane podle svych pravidel pod nejakou "DM" (treba) kralovanou (pokus byl, ale casem narazil na neprizpusobivost a rozhadani se) a nebo mostra...
mostra by sli resit tak, ze kazde DM vyfasuje 1 svoji tlupu mostrer, za ktery bude "hrat", tak aby meli nejaky plan a promysleny postup
treba 1 DM ma orky, 2. DM ma nemrtve, atd.

vsechno uz je vymysleny, napadu mam spousty, ale co nemam je cas
a lidi co to realizujou Smutek ... ja vsechno sam nezaridim

spis se obavam, ze to havaruje na neochote se prizpusobit a ztratit nejakou volnost
co jsem vypozoroval, tak vecina hracu hraje tak, ze:
- chteji mit hned vsechno a radeji se potom budou nudit a nadavat, ze neni co delat
- kdyz nemaji vsechno a hned, tak nadavaji ze musi neco delat

takze porad nekdo nadava a sikovnej "nadavac rozvracec" muze rozhadat a zlikvidovat spoustu hracu
Zaznamenáno
Amelor
Host
Odpověď #41 kdy: Duben 16, 2010, 05:21:27 pm

Protipol, ja nim myslel dalši skupinky, perouci se o misto a moc.
Abych nebyl za nadavace rozvracece  Mrknutí tak toho necham.

Ale ješte jedno jsem chtel, tlupy monster, podtemno a dalši, me se to libi, jen bych tam uvital nejakou motivaci.
Zaznamenáno
Lubko
GUILD-JEHO církev
Hrdina
***
Příspěvků: 430


Zobrazit profil
Odpověď #42 kdy: Duben 16, 2010, 06:29:25 pm

to s tim ze by kazde DM ovladalo nejake monstra je podle me moc dobry napad...
Zaznamenáno

Kdo seje vitr sklidi bouri.

Jednou přišla k trpaslikovi Smrt a chtěla si ho odnést s sebou, trpaslík se však pevně zapřel botama o skálu, na níž stál, vzpurně nakrabatil obočí a řekl ne.Tak Smrt zase odešla.

Acc; Lubizmi
Postavy:Ainur JEHO knez
               Herumor trpaslici kovar
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #43 kdy: Duben 16, 2010, 07:13:08 pm

Protipol, ja nim myslel dalši skupinky, perouci se o misto a moc.
vzdyt jo,
velky nepritel celyho kralovstvi (kdyz bude) budou mostra a doufejme ze podtemno
uvnitr kralovstvi se to muze rezat taky, co ja vim

napr.
paladinsky rad vedeny hodnym slechticem se bude snazit pomahat beznym lidem a zavest "spravedlive" posuzovani zakonu, treba uz jen tim ze je bude zastupovat u soudnich sporu s nejakou vyse postavenou postavou (viz. zakony: sedlak se nemuze soudit primo se slechticem)
zly slechtic obklopeny svoji verbezi bude na bezne lidi kaslat a bude chtit kdo vi co
a budou se mezi sebou rvat jak vojensky, tak diplomaticky tim, ze toho druheho budou chtit nejak schodit u krale

krali to je celkem jedno, jestli se rvou, kdyz z toho nebude mit problem on a zem... staci ze ma jejich poslusnost, plati se dane a kdyz je potreba ma jejich vojenskou podporu
jako ve stredoveku, slechta se mezi sebou rvala temer nepretrzite o nejake hlouposti, jen si to nesmela rozhazet u krale
Zaznamenáno
Tashara
Hrdina
***
Příspěvků: 391



Zobrazit profil
Odpověď #44 kdy: Duben 16, 2010, 07:39:29 pm

No podtemno bylo vic problemu, jednim byly hadky mezi hraci kvuli odlisnemu nazoru na to jak hrat rasu. Proto jsme my cojsme  Drowy hrali na k2 uz driv  od toho upustili a rozjeli orky aby byl konec hadkam  a zustalo jadro drowu, kteri na to maji zhruba stejny nazor. Proc se drowove pak rozpadli uz netusim.

Druha vec byla, ze spousta hracu neakceptovala samotnou kralovnu.

Treti vec je, ze je obtizne hrat podtemno s nekolika rasama pod jednim veleni, protoze jsou to povetsinou znepratelene rasy. Ale Neus hral v nasi rodine, tak vi jake byly problemy. Pokud by existoval nejaky ''Kral podtemna'' musela by to byt nejspis nejaka vyzsi moc, ktera by se prevtelovala do jednotlivych bohu, ale sam si to nejak nedovedu predstavit. V opacnem pripade by kral ci kralovna nebyla nestrana vuci rase a nemohla by rozdelovat svou prizen  podle zasluh.
Zaznamenáno

Postava: Ragharr Obrobijec kovar a velecnik Moradinuv

The clash of honor calls to stand when others fall
Gods of war feel the power of my axe
Stran: 1 2 [3] 4 5
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS