Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 29, 2024, 08:09:36 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Anketa
Otázka: Kdo ma byt budoucim vladcem povrchu?  (Hlasování ukončeno: Březen 19, 2010, 02:04:17 pm)
Mesicni elfove - 11 (40.7%)
"Acronsky" kral - 16 (59.3%)
Celkem hlasů: 25

Stran: 1 [2] 3 4 5
  Tisk  
Autor Téma: Smer vyvoje na povrchu  (Přečteno 26740 krát)
Erunamo
Hrdina
***
Příspěvků: 287


Zobrazit profil WWW
Odpověď #15 kdy: Březen 16, 2010, 06:02:05 pm

Z čeho je financován král .
Je to stejná osa, jako absolvovali měsíční ušouni (od nákupu jednotlivých úrovní spolku až po placení armády ) ??!!

PS: "Dobrá" volba hlasování ,chcete "Losnu nebo Mažnáka",další možnosti chybí  .... Jsem v rozpacích Jsem v rozpacích Jsem v rozpacích


Krále Neus vytvořil pro vytvoření "nového pořádku", když ten starej se stal nezajímavým. Nicméně Chmelínkov je v podstatě nevyužíván, nemusíš mít starost, že by šlo o funkční město jako Kandahár, Kráter a Horská. Neexistuje tam nic co by tvořilo ekonomiku jako  dílny, vitríny truhly na skladování, domy jsou nefunkční. Je to je pouze zázemí pro RP hru. Nicméně i tak je to asi stav, kterej by neměl trvat dlouho. 
Zaznamenáno

Fajr Pyromil: "hehe ohnííček"  -  gnóm, koumátor, šílenec...
Sára Bušidó: mladá acroňanka hledající příležitost v novém světě

http://daniel-r.blog.cz/

tvrdá skála a těžkej kov
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #16 kdy: Březen 16, 2010, 06:08:32 pm

Kral je vlastne "NPC", stejne jako valsharess v podtemnu.
Vytvorenej jen proto, aby organizoval a usmeroval hru. A byl "ozdobou" sve rise. Úsměv
Byl a asi jeste bude dotovanej z prostredku od DM... zalezi jak brzo zacne zdimat vlastni poddany.
Zaznamenáno
Erunamo
Hrdina
***
Příspěvků: 287


Zobrazit profil WWW
Odpověď #17 kdy: Březen 16, 2010, 06:51:21 pm

No, ještě jedna taková poznámka k tomu tvýmu odmítání otvírání nového území. Ono se může stát, že loajalisté nebudou mít možný přístup do všech funkčních měst, protože to jsou vlastně vazalský města melfů, pokud se tedy jedno z nich netrhne. Bez území to pak bude nehratelný.
Zaznamenáno

Fajr Pyromil: "hehe ohnííček"  -  gnóm, koumátor, šílenec...
Sára Bušidó: mladá acroňanka hledající příležitost v novém světě

http://daniel-r.blog.cz/

tvrdá skála a těžkej kov
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #18 kdy: Březen 16, 2010, 07:17:37 pm

Rozumím tomu, že Chmelínkov je RP uzemí, proč stejně tedy nemůžeme pojmout Elfí vesnici? Nebo se k tomu chystáme? Úsměv Nebo my jenom nejsme VIP ? Úsměv

Přenechám rýpání jiným a  půjdu rovnou k tématu

Co se mě osobně týká, pokud se stvoří JEN král a jeho koalice tak budeme tam kde jsme byli - kdo se mu postaví? Budeme do nekonečna vytvářet nové a nové NPC aby řešili to, že PC nemají pro svou hru prostor?

 Jsem pro, všemi deseti, aby Kandahár zůstal těm, kteří si jej z rukou Acrononů vzali.  Klidně jim zatopte, házejte IC klacky pod nohy (Možná jste si toho nevšimli, ale to od DM hráči chtějí už půl roku, tedy ty IC klacky, ne "upgrady" Úsměv ) prostě  něco, co  jim umožní HRÁT své příběhy, mít nějaký záměr a účel.

Co se týká neutrality, nedokážu si představit nikoho víc neutrálního (čti bez vlivu a bez názoru) než žumpáky, takže tohodle by jsem se taky moc nebál. KDo chce může jít do kráteru, kde to žumpa docela dobře vede. Časem bude trnem v oku možná oboum stranám a možná obě strany se budou snažit je získat na svou stranu.

Nevyrážejme klín klínem, pokud máme problém se světopříběhem, neberme si do ústa elfy a jejich neaktivitu, ale vypišme si 8Dčko, stanovme příčiny a nápravné opatření a zjistíme, že problém není na jejich straně, ale jen v chybějící aktivní opozici, globálním konfliktu (neexistujícím) a zápletce.

Hlasuji tedy pro Melfy, at se jim ouška špičkují!
 
(Snekoune, nenapadej "zlé postavy u melfů" a raději řekni - JAKÉ *HODNOTY* JSI TY OSOBNĚ PRO PŘÍBĚH TOHOTO SERVERU VYTVOŘIL Mrknutí Možná si pak u mě získáš i respekt, který momentálně u mě nemáš)
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Orbi
Host
Odpověď #19 kdy: Březen 16, 2010, 07:42:33 pm

Nove uzemie rozhodne nie. 1 mesto a max 1 dedina. Dedina s tym, ze tam nebudu ziadne stredne a velke domy a bude mat obmedzeny pocet strazi. Napr. polovicu z poctu v meste.
Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #20 kdy: Březen 16, 2010, 07:46:48 pm

Rozumím tomu, že Chmelínkov je RP uzemí, proč stejně tedy nemůžeme pojmout Elfí vesnici? Nebo se k tomu chystáme? Úsměv Nebo my jenom nejsme VIP ? Úsměv
jestli chcete mit elfi vesnici stejne jako ma kral chmelinkov, tak staci rict...
jen potom nenadavejte Úsměv

Co se mě osobně týká, pokud se stvoří JEN král a jeho koalice tak budeme tam kde jsme byli - kdo se mu postaví? Budeme do nekonečna vytvářet nové a nové NPC aby řešili to, že PC nemají pro svou hru prostor?
Kral v me navrhu je hlava kralovstvi, pod nim je slechta.
Slechta je zavazana kraly, ale mezi sebou bude mit spory a klidne i "valky". Jako v normalnim realnym stredovekym kralovstvi.
Vse je nastavene tak aby se i bezna prkotina mohla stat sporem 2 slechticu a bylo co hrat...
Vyhoda take je ze kdyz nekdo kdokoliv zacne tvorit zajimavou hru, ziska si lidi, tak ma realnou sanci se dostat mezi nejvyse postavene v kralovstvi, aniz by mu v tom nekdo vazneji branil a nebo se muselo rozsirovat obsazne uzemi... valky slechty se odehrajou klidne v 1 meste (nebo spis nekde za mestem).
Hra by nemela zamrznout na neaktvitu, protoze nehrajici a nebo slabsi kus muze byt snadno nahrazen novym.
Zaznamenáno
Erunamo
Hrdina
***
Příspěvků: 287


Zobrazit profil WWW
Odpověď #21 kdy: Březen 16, 2010, 07:57:51 pm

Nove uzemie rozhodne nie. 1 mesto a max 1 dedina. Dedina s tym, ze tam nebudu ziadne stredne a velke domy a bude mat obmedzeny pocet strazi. Napr. polovicu z poctu v meste.
Nj, Orbi, jenže to ty dědiny musí získat král IC cestou, nedokážu si představit, že by mělo dojít k nějakému znárodnění. To by se sem už nikdo nepřipojil.


Ps: Osobně jsem zatím nehlasoval, myslím, že tenhle stav je nyní herně zajímavej.
Poslední změna: Březen 16, 2010, 08:03:21 pm od Erunamo Zaznamenáno

Fajr Pyromil: "hehe ohnííček"  -  gnóm, koumátor, šílenec...
Sára Bušidó: mladá acroňanka hledající příležitost v novém světě

http://daniel-r.blog.cz/

tvrdá skála a těžkej kov
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #22 kdy: Březen 16, 2010, 08:15:37 pm

samozdrejme, ze kral nebo spis jeho lide musi uzemi ziskat IC cestou
Zaznamenáno
Twinkee
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1025


Nevím, která bije, ale dost to bolí.


Zobrazit profil
Odpověď #23 kdy: Březen 16, 2010, 08:47:55 pm

snazi se o to uz celou dobu Úsměv
Zaznamenáno

Jachym
Hrdina
***
Příspěvků: 321



Zobrazit profil
Odpověď #24 kdy: Březen 16, 2010, 10:53:39 pm

Označil jsem krále , tu druhou možnost, ačkoli mám k pojetí které prezentuje Neus nějaké výhrady, především je to ztížení hry pro obyčejné hráče s kterým nesouhlasím a pak je to ta představa že šlechtici budou hrát kousek od sebe a mají se bít jak koni a nebo že mají mít pře mezi sebou a podobně.                 
Naopak mne zaujala připomínka , okamžitá přirozená připomínka hrače Tashara - Kde budou neutrálové ??  Ano já si take hned odpočátku myslel že neutrálové budou právě (tak jak všude jinde)  pod Králem protože král bude vlastně NPC a jen občas veřejně vystoupí jinak budou na foru a ve městě na nastěnce jeho výroky a nařízení . Myšleno jako zakladní pravidla chování atd atd.  To však asi tak růžové nebude , ale pokud bude moci každý hráč hrát jako sám za sebe a držet se bokem sporů tak proč ne - vlastně bude neutrál., že.                 
 Zaráží mne že nestačila  týmu Kandelabrie jedna ukázka staré pravdy biologů o společném nažívání prostoru několika rasami kdy nezdržitelně dojde k likvidaci jedné té slabší.
  Já jsem si to představoval tak že , - Kandahar +HS+Elfí ves+Krater + Chmelíkov , budou právě pod Králem a uzemí jejich katastrů bude uzemí neutrální kde bude mít král absolutní moc ,  ostraha NPC na duležitych místech atd.atd.  a  v Timpanii a v ve Větrově by mohli být eventuelně vzájemně nepřátelské rody. které by byli ke Krali jako absolutní moci - neutrální.  Dálka je to celkem dost velká na to aby se do dvou měsíců nevyhubili.
 Píšete , myslím orbi - že zmena by měla být IC a pomalá atd . Já si myslím že změna měla být rychlá a provázená i OOC změnami. 
Zaznamenáno

Pik El Ashally
Nové: Nadar z udolí, Floor Jansen, Rudovous, Rotona.
formator
Král
*****
Příspěvků: 1330



Zobrazit profil
Odpověď #25 kdy: Březen 17, 2010, 12:04:54 am

Kral je vlastne "NPC", stejne jako valsharess v podtemnu.
Vytvorenej jen proto, aby organizoval a usmeroval hru. A byl "ozdobou" sve rise. Úsměv
Byl a asi jeste bude dotovanej z prostredku od DM... zalezi jak brzo zacne zdimat vlastni poddany.

Chápu ,že se snažíš ( te ) rozhýbat dění na serveru a je to jistě chvály hodné .

Na druhou stranu nerozumím přirovnání k Valsharess.
Drowi s ní ,na rozdíl od krále  započali ,od wipe ,či je dána historií drowů samotnou .
Melfové ,si svá uzemí vydobyli časem , hrou ,pílí a bojem a své privilegia zaplatili vydělanými penězi .

Pokud to celé nepojímáte jako qwest je uměle  vytvořený protipól, dotovaný z neomezeného DM fondu , podporovaný NPC  ,je divný .

PS : jako obyčejně je počet hlasu komickej ,vezmu li v úvahu počet hrajících PC průměru 10 ..
Zaznamenáno

Solanne Thel
Darah Davis
Cendaa
Lord
****
Příspěvků: 952


3w.0v0cna.cz


Zobrazit profil
Odpověď #26 kdy: Březen 17, 2010, 01:01:07 am

Já si myslím, že hraní acronů by mělo být výlučně v režii DM a měli by mít status pirátů. Bohatým brát a chudým taky. Jejich struktura může být císař-král-šlechtic-cechmistr-atd.... a podle toho by měli fungovat proti PC hráčům. DM cechmistr hraje na PC kraftera, DM šlechtic na PC správce města. Už z logiky věci, že acroni musí využívat informace běžnému hráči nepřístupné, nejde acrony doplnit PC hráčem s titulem a DM armádou za zadkem a pak je vypustit na ostatní hráče.
Zaznamenáno

K2 - LEGEN wait for it DARY
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #27 kdy: Březen 17, 2010, 07:40:58 am

Označil jsem krále , tu druhou možnost, ačkoli mám k pojetí které prezentuje Neus nějaké výhrady, především je to ztížení hry pro obyčejné hráče s kterým nesouhlasím a pak je to ta představa že šlechtici budou hrát kousek od sebe a mají se bít jak koni a nebo že mají mít pře mezi sebou a podobně.                 
stize ji hlavne v tom, ze se kral bude snazit hlidat "rovne" startovni podminky, tj. soupereni cechu a nemixovani jejich vyrobku, IC i OOC duvod je ze potrebuje vybirat dane, s tim zle souvysi i to, ze vyrobky snad budou snadneji ziskatelne a nebo bude jasne kam si jit hledat treba kovare

spory mezi slechtou nemuzi byt jen "vojencke", to uz je az krajni reseni, hlavne budou souperit v obycejnejsich vecech, snazit se jeden druhemu pretahovat vojaky (prizen krale se mimo jineho odviji ze sily jakou mu slechta poskytne do armady), upoutavat na sebe pozornost krale a potapet ostatni,
doufam ze slechta bude mit i jiny svetonazor na pristup k obyvatelstvu Úsměv, priklad kdyz by jeden slechtic byl melf a druhy treba drozd, drozd pujde asi bezohledne za svym a nejake problemy a majetek obyc lidi ho nebudou trapit, melf se bude urdzovat nejakou spravedlivost, poddani, ktery se chteji soudit s nekym vysoko postavenym (treba kdyz jim drozd neco provede) nemaji sanci bez zastani jineho slechtice, tak pobezi za melfem, aby jim vyjednal spravedlnost... a uz je tu "problem"

Naopak mne zaujala připomínka , okamžitá přirozená připomínka hrače Tashara - Kde budou neutrálové ??  Ano já si take hned odpočátku myslel že neutrálové budou právě (tak jak všude jinde)  pod Králem protože král bude vlastně NPC a jen občas veřejně vystoupí jinak budou na foru a ve městě na nastěnce jeho výroky a nařízení . Myšleno jako zakladní pravidla chování atd atd.  To však asi tak růžové nebude , ale pokud bude moci každý hráč hrát jako sám za sebe a držet se bokem sporů tak proč ne - vlastně bude neutrál., že.     

"neutralni" vlastne budou vsechny uzemi, ktere bude vlastnit kral, ale z duvodu mala hracu ve hre je neuvolni PC obyvatelum, na uzemich by melo byt i tak nejaka zakladni vybeveni, jen se tam nebude smet bydlet, straze bude minimalni a nebo zadne
nekdo kdo se bude otevrene proti krali se tam muze obcas vyskytnout...
i kdyz si myslim ze otevrene proti kraly moc PC nebude, kdyz nepocitam podtemnaky
jestli se nekde objevi moc nepratelstvi a nebo otevrene vyhlaseni neposlusnosti, tak na to musi kral reagovat
vsechny povstani sedlaku se vzdy potlazili...

           
 Zaráží mne že nestačila  týmu Kandelabrie jedna ukázka staré pravdy biologů o společném nažívání prostoru několika rasami kdy nezdržitelně dojde k likvidaci jedné té slabší.
  Já jsem si to představoval tak že , - Kandahar +HS+Elfí ves+Krater + Chmelíkov , budou právě pod Králem a uzemí jejich katastrů bude uzemí neutrální kde bude mít král absolutní moc ,  ostraha NPC na duležitych místech atd.atd.  a  v Timpanii a v ve Větrově by mohli být eventuelně vzájemně nepřátelské rody. které by byli ke Krali jako absolutní moci - neutrální.  Dálka je to celkem dost velká na to aby se do dvou měsíců nevyhubili.
kdyz bude hrat hodne hracu, tak klidne kral muze uzemi pridelovat podle toho jak ma "rad" slechtu a podle toho jak se mezi sebou snaseji, v zajmu zachovani klidu, treba drozda posle do horske a melfy necha v kandaharu, casem je muze pouplne jinam...
za soucasneho stavu a poctu lidi, to ale musi byt natlacene u sebe, lepsi je se potkavat nez rozdelovat
Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #28 kdy: Březen 17, 2010, 07:48:35 am

Kral je vlastne "NPC", stejne jako valsharess v podtemnu.
Vytvorenej jen proto, aby organizoval a usmeroval hru. A byl "ozdobou" sve rise. Úsměv
Byl a asi jeste bude dotovanej z prostredku od DM... zalezi jak brzo zacne zdimat vlastni poddany.

Chápu ,že se snažíš ( te ) rozhýbat dění na serveru a je to jistě chvály hodné .

Na druhou stranu nerozumím přirovnání k Valsharess.
Drowi s ní ,na rozdíl od krále  započali ,od wipe ,či je dána historií drowů samotnou .
Melfové ,si svá uzemí vydobyli časem , hrou ,pílí a bojem a své privilegia zaplatili vydělanými penězi .

Pokud to celé nepojímáte jako qwest je uměle  vytvořený protipól, dotovaný z neomezeného DM fondu , podporovaný NPC  ,je divný .

PS : jako obyčejně je počet hlasu komickej ,vezmu li v úvahu počet hrajících PC průměru 10 ..

vydim ze jsi znalez... valsharess, je na tom stejne jako kral
zalozena za ucelem rozfungovani podtemna a s podporou DM, celkem to i fungovalo
ale nakonec se to tam zase rozhadalo... ale to sem neptatri

PC kral tu byl uz pred vanoci, ale po slibu melfu, ze se pokusi zavest nejake oziveni (ktere se potom diky nedomluveni nepodarilo)
jsem ho dal k ledu, ted me dosla trpelivost a porusil jsem slib, ze se uz nebudu mychat do globalniho deje a nechal at se predvedou ostatni...
situalce neni ted nijak ruzova, tak jsem krale zadotoval, aby si mohl rychleji koupit prizen par prvnich poddanych
a zacal zase hrat...

kral ma za prdeli NPC armadu, to ano, ale nikde jsem ji nepouzil k ziskani neceho
i u boje o kandahar tam mela byt jen jako kulisa pro "paradu" (alespon to bylo moje prani)
vse dulezite musi oddrit PC

pred utokem se kraly podarilo ve hre vyjednat podporu postav priblizne 14 hracu... bohuzel ucast ve hre je dost slaba
Zaznamenáno
Erunamo
Hrdina
***
Příspěvků: 287


Zobrazit profil WWW
Odpověď #29 kdy: Březen 17, 2010, 11:37:30 am

Kral je vlastne "NPC", stejne jako valsharess v podtemnu.
Vytvorenej jen proto, aby organizoval a usmeroval hru. A byl "ozdobou" sve rise. Úsměv
Byl a asi jeste bude dotovanej z prostredku od DM... zalezi jak brzo zacne zdimat vlastni poddany.

Chápu ,že se snažíš ( te ) rozhýbat dění na serveru a je to jistě chvály hodné .

Na druhou stranu nerozumím přirovnání k Valsharess.
Drowi s ní ,na rozdíl od krále  započali ,od wipe ,či je dána historií drowů samotnou .
Melfové ,si svá uzemí vydobyli časem , hrou ,pílí a bojem a své privilegia zaplatili vydělanými penězi .

Pokud to celé nepojímáte jako qwest je uměle  vytvořený protipól, dotovaný z neomezeného DM fondu , podporovaný NPC  ,je divný .

PS : jako obyčejně je počet hlasu komickej ,vezmu li v úvahu počet hrajících PC průměru 10 ..
Jelikož v Kráteru sedíte jak blumy spokojený se svou vazalskou rolí, tak někdo ten protipól udělat musel. Děláš z komára velblouda.

PS : Vzhledem k tomu, že tě ve hře moc často nevidím, tak prosím nehlasuj, protože nepatříš do toho tvého průměru.
Zaznamenáno

Fajr Pyromil: "hehe ohnííček"  -  gnóm, koumátor, šílenec...
Sára Bušidó: mladá acroňanka hledající příležitost v novém světě

http://daniel-r.blog.cz/

tvrdá skála a těžkej kov
Stran: 1 [2] 3 4 5
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS