Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 30, 2024, 10:39:39 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 2 [3]
  Tisk  
Autor Téma: Finanacování spolku  (Přečteno 15837 krát)
formator
Král
*****
Příspěvků: 1330



Zobrazit profil
Odpověď #30 kdy: Únor 18, 2010, 11:58:53 pm

Nechci Vám do toho kecat ,ale měl bych  poznámku ,která na první pohled nesouvisí .

Je to výpis postav na foru pod acc .Tady se pokřikujete o zvednutí nájmu a ztrátách baráků ,ale sami to majiteli neusnadníte .Jak má asi poslat PM postavě přikl.Novák z Kráteru ,když na foru nepozná kdo to je, a jaký další acc mu patří ,bez toho aby obtěžoval Neuse či někoho z teámu  o výpisy a pod .

Mám někde majetek ,tak bud vystoupím z anonymity a nebo nemovitost sám opustím ,či alespoň jednou týdně lognu a věc si překontroluji .Myslím ,že to není prvotní starost majitele města .

Netvrdím ,že to je zrovna tento případ Jachym , ale letmým pohledem po acc na foru ,je vidět ,že 2/3 lidí v podpisu  seznam ,svých aktualních postav, nemá .

Zaznamenáno

Solanne Thel
Darah Davis
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #31 kdy: Únor 19, 2010, 12:36:40 am

Já nevím, proč tohle pořád ještě řešíte. Když někdo má dům, tak by se k němu měl hlásit. Když se o něj nestará a neplatí nájem, tak se dá kdykoli zabrat majitelem města. Není třeba dělat fígle jako vycucávání účtu atp. Kromě toho ten bug snad už byl napraven.
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Jachym
Hrdina
***
Příspěvků: 321



Zobrazit profil
Odpověď #32 kdy: Únor 19, 2010, 03:40:24 pm

Ano Ludku k tomu se nemá už cenu dál vyjadřovat , je tu jiná věc která ukazala že - pokud budou bohatí bohatnout budou chudí ještě více chudnout.  Ono je to tak asi i v realu.
 Prostě se zmenší objem peněz v pokladech.
   Jen si říkám jak to že na jiných serverech ta ekonomika funguje a tady má stálé problemy.   Někde je chyba tu by jste měli zkusit najít.  Mě se zdá jako neštastný system pokladů a hlavně system přístupu k finančním prostředkům. TADY ne že hráč pomalinku přišetřuje - tady má strach aby o to málo co má nepřišel nájmem a nebo najmem henchmana, bez ktereho se ale neobejde, protože se sám nikam nedostane , díky systemu spolků s ním nikdo z nějakých RP předsudků ani nikam nepujde a on vlastně ani nikoho skoro nepotká protože jsou všichni nalezlý doma , protože rychlý system (jeden z nejrychlejších v ČR a SR)  expení díky časovým expům mu dovoluje zalezt s kamošem ze spolku do jedne místnosti a občas prohodit ptákovinu a tak expí že tolik expů neseženou byt by se bili o život.             
Místo razantní změny se udělali-udělají kosmetické úpravy , jak jsem upozornoval už pred Wipem a Cagus mi tvrdil že ne že je wipe nutný (ano byl nutný ale až po pořadných změnách a vydiskutování a ne zbrkle) .  Doufám že v dohledné době dojde ke změně a to OOC i IC.
 Každý server má své unikum a místo v linii serveru NWN , mám obavy že vakuum které vzniklo vedle a okolo  Kandošky , se brzo pokusí vyplnit jiný nebo nový rp server .
Zaznamenáno

Pik El Ashally
Nové: Nadar z udolí, Floor Jansen, Rudovous, Rotona.
Orbi
Host
Odpověď #33 kdy: Únor 19, 2010, 03:43:09 pm

Ako tak citam, tak vsetky problemy vyplivaju z jednej veci. Domceky.
Zaznamenáno
Snekoun
Host
Odpověď #34 kdy: Únor 19, 2010, 03:45:43 pm

To uz bylo ale jasne od zacatku. Problemy se porad opakuji. Staci si precist to co se psalo pri spusteni K2.
Zaznamenáno
MinoDL
GUILD-Tovaryšstvo
Lord
****
Příspěvků: 936


Zobrazit profil
Odpověď #35 kdy: Únor 19, 2010, 03:51:34 pm

Skor by som povedal ze system na K2 malo nuti hracol davat peniaze do obehu tak zostava velka cast ekomiky na hracov s coho vyplyva ze hraci minuja ked musia a hladaju si cestu ako co najviac usetrit

P.S.: Tie expy su v celku dobre. dokial nema hrac za tyzden 40lvl tak je to fajn. Mne osobne to trvalo z hruba 9 mesiacov na 40lvl
Zaznamenáno

Kler T - chlapik iba s jednym cielom
Mino DurLomion - potulny bojovnik
Padli hrdinove - Aldaron  Laiqua - elfi druid, Mino El Ashally, maristen tvroskala, nech im je zem lahka.
Cendaa
Lord
****
Příspěvků: 952


3w.0v0cna.cz


Zobrazit profil
Odpověď #36 kdy: Únor 19, 2010, 05:05:28 pm

Ne, problém nejsou domečky ani rychlost expení, ale peníze.
Zaznamenáno

K2 - LEGEN wait for it DARY
Jachym
Hrdina
***
Příspěvků: 321



Zobrazit profil
Odpověď #37 kdy: Únor 19, 2010, 05:55:25 pm

Co se týká expení , je to tak že 9měsíců na 40 lvl je pomalé expení -  Co??? Kroutím očima Nee to je velmi rychle expení takovouto rychlost dosahují max někteří hráči na Demoně a to jsou opravdu rychlí jedinci. Jinak Thalie a Equilibrie je někde uplně v jiných číslech.  Tuším že na Thalii není ještě nikdo 40 lvl ale to opravdu nevím pokud je, tak  to dokazal ještě pred zpomalovací upravou která ubírá časové expi v zavislosti na lvlu - čím vyšší tím meně.  Eq to je uplně jiná kapitola na 8 lvl 140 000 expů si to predstavte .

Poslal: Cendaa
Ne, problém nejsou domečky ani rychlost expení, ale peníze.
Ano Já s Cendou     Souhlasím (i když vše je relatinvní a vše souvisí se vším). Za vším hledej prachy , nějak to tu vázne peníze jsou totiž demotivující.  Dejme tomu na Thalii stojí dobrej  už opravdu dobrej štít kolem 140 000 až 150 000.  Amy vám může vysvetlit za jak dlouho tam asi ten hráč na asi 14-15 lvlu, tyto prachy naspoří. Zadlouho zadlouho - ale spoří a spoří až je přece jednou naspoří.  A to je ten problem tam naspoří a tady Co??? 
Na Kandošce je všechno moc orientováno na spolky ano spolky jeden čas byli tady nejúspěšnější v ČR, ALE zpátky na stromy , se spolky se to prehnalo a jednotlivec je take důležitý a z jednotlivců se skládají spolky .
 Dejme tomu že máte hráče  na 20 lvlu - nemuže do žádneho spolku , jeho náklady jsou např 1100 za den bez domu s domem asi +100%  a má chut si jen tak na chvíli zahrát - NO to nemůže , při lognutí zaplatí velké naklady a pak musí lítat a shánět - zoufale beznadějně- ty prachy aby nebyl ten den v mínusu.   
Jediná cesta JE - změnit systém nákladů vše zaplatit dopředu na přesný čas například:
Domy byty  - najem na 1 rok (asi dva měsíce ) dopředu pak dům padne majiteli z5. tedy mám 40 000 zl? zaplatím si na rok nájem, nemám musím šetřit pokud je z čeho.
Henchmani - pronájem do služby na 1 měsíc (asi 5 dní)  žoldák si bere vše s sebou nic mu nedokupuješ.
Tím zprůhledním a zjednoduším financování na výdajové stránce.
Příjem , ano bohužel musí se i změnit system přijímu peněz.  Větší množství peněz musí být všude po celé Kandošce rozhazené aby to nutilo ty hráče běhat a ne jen sedět a čekat až jich bude 5 a vyrazí na poklad.
 Je toho ale víc a je to na déle.
                 
Zaznamenáno

Pik El Ashally
Nové: Nadar z udolí, Floor Jansen, Rudovous, Rotona.
Tashara
Hrdina
***
Příspěvků: 391



Zobrazit profil
Odpověď #38 kdy: Únor 19, 2010, 06:35:45 pm

Nejsme Thalie ani Eq a nikdo je z toho serveru delat nechce... nesnasim takove prirovnani, kandoska vzdycky byla jina a proto mela svoje hrace... Nicmene  s penizi jsi to vystihl vcelku slusne, i kdyz nesouhlasim s tim ze placeni na  nejakou dobu dopredu neco zmeni...
Ale je fakt,ze system hrace vysava a nuti ho pronajimat si  doby, henchmany a pak z nich vysava penize... Coz neprimo nuti hrace k prehazovani veci, uz kvuli tomu aby usetrili... Silene opotebovani eq  je jedna z dalsich veci.

 Je tady spousta faktoru ktere  znehodnocuji  silu penez.  Financne a materialove narocny kraft, ktery nuti hrace delat spolky + system time expu... chcete vyhnat lidi ven zbaraku proc nezrusite kompletne time expy  ve vsech pronajimatelnych a neverejne pristupnych mistech. Ses v baraku? Nedostanes vubec nic a ne  dlasi vysavani lidi z penez ve zmene ktera  niceho nedosahne.  O uprave kraftu jsem se uz napsal tolik ze mne to uz ani nebavi, tak nic vic psat nebudu.
Samozrejmne  mirna kompenzace kraftenim by nebyla zla, ale neni nutnosti...
Zaznamenáno

Postava: Ragharr Obrobijec kovar a velecnik Moradinuv

The clash of honor calls to stand when others fall
Gods of war feel the power of my axe
Jachym
Hrdina
***
Příspěvků: 321



Zobrazit profil
Odpověď #39 kdy: Únor 19, 2010, 06:48:56 pm

    
 Re: Quo vadis, Kandelabrie
Odpověď #108 kdy: Únor 01, 2010, 09:45:12 pm
   Odpověď s citací
...
" Problem je třeba s najmem domu jak je to řešeno na jiných serverech?
Aquilibrie i Thalie pronajímají byty na rok se zaplacením ročního nájmu dopředu a mě se zdá že to je dobrý nápad.  "

Ty otázky okolo financí se motají stale dokola.  Vím že mnozí řeknou , Necpěte nám sem něco odjinud a nebo pokud se ti to líbí jdi tam.
 Tak to ale není tak to nefunguje. Vemte si auta - jejich vývoj - vývoj automobilů jaké měli roztodivné tvary jaká velká křídla nebo ploutve na blatnících?  A dnes ? Všechny tvary podobné - proč to je jasné ne, našel se ideální tvar a od toho se nikdo moc neodchýlí leda by chtěl zhoršit parametry stroje.

Zkuste mi prosím odpovědět alespon na tuto jedinou větu - jedinou věc co si myslíte o takové změně PLACENÍ NÁJMU ? A případně i Henchmana?

Ted jsem si prečetl letmo Tasharu - Ne nejsme Thalie a nepíšu první příspěvek na foru a tuším některé reakce ano to jsou reakce čechů - Japonci , Korejci ti se s tím nemazlí je to ověřené šup s tím do auta a už to vyrábí. Ne to je naše povaha Papež je nám málo papežský.   
Tasharo kdyby jsi viděla jak ja jsem sledoval jak ty servery klopýtali po kamenitých cestách a co všechno zkoušeli a jak na ústa dopadali a jak to znova a znova upravovali
---NE  vy to musíte zkusit také - jde o to že ten system je bugu vzdorný a poruchám a různým jiným potížím odolný. 
ALE velice jsi mne potěšila  s tím že vlastně v jádru se mnou souhlasíš a vidíš to reálně. Díky
Zaznamenáno

Pik El Ashally
Nové: Nadar z udolí, Floor Jansen, Rudovous, Rotona.
Cendaa
Lord
****
Příspěvků: 952


3w.0v0cna.cz


Zobrazit profil
Odpověď #40 kdy: Únor 19, 2010, 07:36:17 pm

Neznám Thalii, ale nevidím rozdíl mezi systémem nejdříve si naspořím/lootím a pak používám/koupím na určený čas.
Od systému K2, vydělám/nalootím, uložím na účet a pronajmu na určený čas. Výpočet kolik potřebuju je daný, u henchmena sice stoupá, ale není problém to zjistit, anebo mít rezervu třeba do 30lvl/1000zl/den.
No a ještě dotaz, ta hodně dobrá pavéza je co? Vyrábí se, nebo je dodaná systémem?
Zaznamenáno

K2 - LEGEN wait for it DARY
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #41 kdy: Únor 19, 2010, 11:04:54 pm

... jak jsem upozornoval už pred Wipem a Cagus mi tvrdil že ne že je wipe nutný (ano byl nutný ale až po pořadných změnách a vydiskutování a ne zbrkle) ... 

Jo to byla také věc, kterou jsem po wipu kritizoval, že se udělal zbrkle. Bylo jasné, že bude jen otázka času, než se to dostane zase tam, kde to bylo.

Na druhou stranu pádný protiargument byl, že se od momentu, kdy se o tom začalo debatovat muselo udělat rychle, aby lidé neztratili o k2 zájem. (to jsem já teda jako problém neviděl, bylo tu 5 lidí).

No každopádně tohle už je jedno, už je to dlouho pasé.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Stran: 1 2 [3]
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS