Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 01, 2024, 02:13:11 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Anketa
Otázka: Jak byste volili upravit postihy?  (Hlasování ukončeno: Listopad 21, 2009, 09:41:18 pm)
Zavedená úprava - 16 (55.2%)
Návrh číslo 2 - 7 (24.1%)
Žádné postihy - 6 (20.7%)
Celkem hlasů: 25

Stran: 1 2 3 [4]
  Tisk  
Autor Téma: Anketa ohledně postihů za originalitu  (Přečteno 21844 krát)
trepik
Hrdina
***
Příspěvků: 350



Zobrazit profil
Odpověď #45 kdy: Listopad 19, 2009, 04:18:39 pm

Dobrá, ale proč má postih zlý elf? ten se postihu taky nevyhne... A jestli proto, že je těžký pro něj, že kolem něj jsou jen hodní elfové, tak proč se nedaly tyhle postihy i Měsíčním elfům? těch je tu opravdu jen hrstka  Co???

Protože ve všech fanatasy se moc zlý elfové nevyskytují. Nesouhlasí to moc s jejich životní filosofii.
Mno jo, ale měsíčních elfů taky ne, jestli se nepletu Mrknutí...
Zaznamenáno

Zabij to dřív, než to zabije tebe!

Belar'Dia

Milmar
Rilwen Pendragon



RIP - Rilwen La'Lyth Tulogail, Rilwen Pendragon
Amras
Šampión
**
Příspěvků: 171


Zobrazit profil
Odpověď #46 kdy: Listopad 19, 2009, 04:19:12 pm


Příklad přitažený za vlasy: Drowský vrah se plíží ve stínu, aby odrovnal půlčíka, který urazil patriarchu (sic!). Změní se v medvěda a s mohutným řevem se vrhne na půlčíka. Půlčík zakouzlí time stop, vytasí obouruční sekeru a utne medvědovi hlavu. Vše ze sítnu pozoruje chaotický trpaslík, který po celé akci vyběhne, ostříhá si vousy a s jejich pomocí zapálí drowovu mrtvolu, přičemž se šíleně řehtá. Pak vytáhne čutoru s vodou(!), aby se napil. Prohlásí, jak je krásné být abstinentem, nasedne na válečného oře a odjede do dáli.
 

Uaaa ... dlužíš mi klávesnici, tudle má poprskanou od kafe.  Škleb
Zaznamenáno

Fidelgar Tvůrce run, Tagnus Perlík, Noirdin Zlatovlas - odešli a už se nevrátí, budu vzpomínat
Marwin Doin - strážce a nájemný meč, následovník ledové královny
Kerolus - lovec černokněžníků, nemrtvých a jiné havěti, strážce, ochránce a případný kat mladého elfího čaroděje Caldora
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #47 kdy: Listopad 19, 2009, 04:23:56 pm

Uaaa ... dlužíš mi klávesnici, tudle má poprskanou od kafe.  Škleb

He, spíš Tě někdy pozvu v Brně na pivo.

Teď se nicméně zdržím dalších komentářů, protože mi dochází baterka a pak budu další dva dny bez netu. Takže přeji všem příjemné hádky na téma "originalita" a poroučím se. Pápá  Škleb
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #48 kdy: Listopad 19, 2009, 04:43:16 pm

Jako ve všem , i tady záleží jak se to lidem podá a vysvětlí.
Ludekk to udělal dobře, hezky, tleskám a děkuji.  Úsměv
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #49 kdy: Listopad 19, 2009, 05:00:38 pm

No upřímně řečeno, ještě mi nikdo nebyl schopen vysvětlit, v čem tahle úprava přinese zlepšení pro server.
Říkáte, že být originální něco stojí. Chápu to tak, že prase si toho trpaslíka udělá Lawfull, ale hrát ho bude Chaoticky. Proč ne? DMka tu nejsou, nikdo to nekontroluje, a pokud mě zmerčí, tak mi určitě hned nevezme 20%, takže na tom stále vydělám.
Naproti tomu hráč, který prostě chce zahrát elfkého zloducha, i kdyby to nejzajímavější RP hráč celého serveru, musí prostě počítat s tim, že jeho hra bude odměněna postihem 20%, což ne neuvěřtelně demotivující.
A když to sečtu, tak tím netrpí ten hráč, který hraje špatně, ale vlastně jen ten hráč, který je ochotný to RP hrát.
Jako sorry, ale prostě tohle poškozuje úplně jinou skupinu hráčů, než by mělo.

To nemluvim o tom, že stále nikdo nevysvětlil, proč by svirneblin nebo otrok nemohli být druidi.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #50 kdy: Listopad 19, 2009, 05:02:39 pm

Ja jsem pro to jak to je, ale at se udělá ta věc, že DM bude moct přidávat (i ubírat) x% k expům (ale ne moc od 1 do max 5) postavě za RP hru. A když má postava -30% postih, tak by z toho mohla časem udělat  i 105% nebo 110% (to už by bylo, zase na zavedení horní hranice) ale aby to bylo takhle a DM tu byli a mohli hodnotit hráče a dohlížet na hru. Ale je u pro tohle eště jedna podmínka a to oběktivní DM, ne zaujaté, které by k tomu přidávalo emoce a strhávalo neoblíbeným.

PS: Jinak nic bych nezakazoval za kombinace, je to podle mě zbytečné... Ale třeba u těch extrému Drow druid, klidně postih 50%, a to by pak byla opravdu vyjímečnost Úsměv

To se mi taky líbí...
To je volba 2, proto se původně přišlo s postihy.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #51 kdy: Listopad 19, 2009, 05:16:23 pm

Dobrá, ale proč má postih zlý elf? ten se postihu taky nevyhne... A jestli proto, že je těžký pro něj, že kolem něj jsou jen hodní elfové, tak proč se nedaly tyhle postihy i Měsíčním elfům? těch je tu opravdu jen hrstka  Co???

Protože ve všech fanatasy se moc zlý elfové nevyskytují. Nesouhlasí to moc s jejich životní filosofii.
Tohle vůbec neni pravda, třebas Sapkowskiho svět, kde jsou vyloženě zlí.
Jinak většinou bývají popisováni dost sebestředně a nealtruisticky vůči ostatním rasám.

A když se podívam na wiki
http://en.wikipedia.org/wiki/Elf_%28Dungeons_%26_Dragons%29
tak je tam, že alignment je any (přesvědčení jakékoliv)
http://www.dandwiki.com/wiki/SRD:Elf
že wood elfové jsou běžně neutral (nejrozšířenější na K2 by asi byli ti wood)
a tady http://dnd.wikia.com/wiki/Elf
je napsáno že jsou more often dobří než zlí (jako more often fakt nepůsobí nějakým velkým rozdílem třebas 60-70%

A upřímně řečeno, pokud k nějakému přesvědčení inklinují, tak je to spíš chaotic než good.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #52 kdy: Listopad 19, 2009, 05:19:31 pm

Dobrá, ale proč má postih zlý elf? ten se postihu taky nevyhne... A jestli proto, že je těžký pro něj, že kolem něj jsou jen hodní elfové, tak proč se nedaly tyhle postihy i Měsíčním elfům? těch je tu opravdu jen hrstka  Co???

Protože ve všech fanatasy se moc zlý elfové nevyskytují. Nesouhlasí to moc s jejich životní filosofii.
Mno jo, ale měsíčních elfů taky ne, jestli se nepletu Mrknutí...

To je fakt, tos napsal dobře.
Proč jsme nedostali žádný postih za to, že hrajeme atypické elfy?
Tak co, kolik procent OOC penalizace dostaneme?
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #53 kdy: Listopad 19, 2009, 05:19:57 pm

Zanech si aspon trochu sebeucty Cagusi a už toho nechej. Pojd si  založit drowa a je to.
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
xxxMajkyxxx
Šampión
**
Příspěvků: 230



Zobrazit profil
Odpověď #54 kdy: Listopad 19, 2009, 05:21:44 pm

Dobrá, ale proč má postih zlý elf? ten se postihu taky nevyhne... A jestli proto, že je těžký pro něj, že kolem něj jsou jen hodní elfové, tak proč se nedaly tyhle postihy i Měsíčním elfům? těch je tu opravdu jen hrstka  Co???

Protože ve všech fanatasy se moc zlý elfové nevyskytují. Nesouhlasí to moc s jejich životní filosofii.
Tohle vůbec neni pravda, třebas Sapkowskiho svět, kde jsou vyloženě zlí.
Jinak většinou bývají popisováni dost sebestředně a nealtruisticky vůči ostatním rasám.

A když se podívam na wiki
http://en.wikipedia.org/wiki/Elf_%28Dungeons_%26_Dragons%29
tak je tam, že alignment je any (přesvědčení jakékoliv)
http://www.dandwiki.com/wiki/SRD:Elf
že wood elfové jsou běžně neutral (nejrozšířenější na K2 by asi byli ti wood)
a tady http://dnd.wikia.com/wiki/Elf
je napsáno že jsou more often dobří než zlí (jako more often fakt nepůsobí nějakým velkým rozdílem třebas 60-70%

A upřímně řečeno, pokud k nějakému přesvědčení inklinují, tak je to spíš chaotic než good.
Konecne nejaky rozumny clovek
Zaznamenáno

Neptejte se mě co mám za build, jaké má AB a AC, mne také nezajímá velikost vašeho penisu.

Sinae
Alyriia
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #55 kdy: Listopad 19, 2009, 05:30:29 pm

Zanech si aspon trochu sebeucty Cagusi a už toho nechej. Pojd si  založit drowa a je to.


Sebeúctu mam, zatím mi ještě na moje otázky nikdo nedal odpověď.
Ale koukam, že většina si vybrala. No tak jo no.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Stran: 1 2 3 [4]
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS