Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 01, 2024, 02:46:36 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Anketa
Otázka: Jak byste volili upravit postihy?  (Hlasování ukončeno: Listopad 21, 2009, 09:41:18 pm)
Zavedená úprava - 16 (55.2%)
Návrh číslo 2 - 7 (24.1%)
Žádné postihy - 6 (20.7%)
Celkem hlasů: 25

Stran: 1 2 [3] 4
  Tisk  
Autor Téma: Anketa ohledně postihů za originalitu  (Přečteno 21845 krát)
Snekoun
Host
Odpověď #30 kdy: Listopad 19, 2009, 02:04:57 pm

Jinak celé tohle hlasování je na prd. Je spousty hráčů co mají na fóru několik acc a proto mohou hlasovat vícekrát.
Je tu spousty nováčků, kteří nováčci nejsou. Jen změnili acc jak na foru tak ve hře. Nevim co tim sledují, ale je to bohužel tak  Škleb
Zaznamenáno
unknown
Lord
****
Příspěvků: 573



Zobrazit profil
Odpověď #31 kdy: Listopad 19, 2009, 02:05:40 pm

drow... paradni rasa ktera z 23 povolání nemůže mět 10(43%)(Arcane archer, Druid, Dwarven defender, Harper scout, Paladin, Pale master, Purple dragon knight, Red dragon disciple, Shifter, Sorcerer, Wizard); pochybuju ze nekdo bude dobrovolne hrat s postihem, uz tak je to nuda... zbytek me nevadi(mam pulorka)
Myslim, ze se to jinde uz nekolikrat psalo a i nekolikrat odpovidalo.. nektere z nich, co jsi vypsal, jsou zakazane, ovsem zbytek pouze nedoporuceny, takze s postihem.. coz znamena ne, ze nemuze, ale muze..
Zaznamenáno

Lépe žít den jako lev, než sto let jako ovce...
---------------------------------------------------------------------
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #32 kdy: Listopad 19, 2009, 02:15:59 pm

drow... paradni rasa ktera z 23 povolání nemůže mět 10(43%)(Arcane archer, Druid, Dwarven defender, Harper scout, Paladin, Pale master, Purple dragon knight, Red dragon disciple, Shifter, Sorcerer, Wizard); pochybuju ze nekdo bude dobrovolne hrat s postihem, uz tak je to nuda... zbytek me nevadi(mam pulorka)
Myslim, ze se to jinde uz nekolikrat psalo a i nekolikrat odpovidalo.. nektere z nich, co jsi vypsal, jsou zakazane, ovsem zbytek pouze nedoporuceny, takze s postihem.. coz znamena ne, ze nemuze, ale muze..
No nedoporučený má znamenat že se pouze nedoporučuje, ale nic se neděje, pokud se doporučením nebudeš řídit.
Tady je to spíše něžádoucí, penalizovaný, znesnadněný.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Kai.
Šampión
**
Příspěvků: 191



Zobrazit profil
Odpověď #33 kdy: Listopad 19, 2009, 02:44:17 pm

Ja jsem pro to jak to je, ale at se udělá ta věc, že DM bude moct přidávat (i ubírat) x% k expům (ale ne moc od 1 do max 5) postavě za RP hru. A když má postava -30% postih, tak by z toho mohla časem udělat  i 105% nebo 110% (to už by bylo, zase na zavedení horní hranice) ale aby to bylo takhle a DM tu byli a mohli hodnotit hráče a dohlížet na hru. Ale je u pro tohle eště jedna podmínka a to oběktivní DM, ne zaujaté, které by k tomu přidávalo emoce a strhávalo neoblíbeným.

PS: Jinak nic bych nezakazoval za kombinace, je to podle mě zbytečné... Ale třeba u těch extrému Drow druid, klidně postih 50%, a to by pak byla opravdu vyjímečnost Úsměv
Zaznamenáno




Orathe
trepik
Hrdina
***
Příspěvků: 350



Zobrazit profil
Odpověď #34 kdy: Listopad 19, 2009, 02:48:21 pm

Ja jsem pro to jak to je, ale at se udělá ta věc, že DM bude moct přidávat (i ubírat) x% k expům (ale ne moc od 1 do max 5) postavě za RP hru. A když má postava -30% postih, tak by z toho mohla časem udělat  i 105% nebo 110% (to už by bylo, zase na zavedení horní hranice) ale aby to bylo takhle a DM tu byli a mohli hodnotit hráče a dohlížet na hru. Ale je u pro tohle eště jedna podmínka a to oběktivní DM, ne zaujaté, které by k tomu přidávalo emoce a strhávalo neoblíbeným.

PS: Jinak nic bych nezakazoval za kombinace, je to podle mě zbytečné... Ale třeba u těch extrému Drow druid, klidně postih 50%, a to by pak byla opravdu vyjímečnost Úsměv

To se mi taky líbí...
Zaznamenáno

Zabij to dřív, než to zabije tebe!

Belar'Dia

Milmar
Rilwen Pendragon



RIP - Rilwen La'Lyth Tulogail, Rilwen Pendragon
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #35 kdy: Listopad 19, 2009, 02:50:21 pm

Chybí mi možnost - je mi to jedno
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
ElkBucket
Lord
****
Příspěvků: 703



Zobrazit profil
Odpověď #36 kdy: Listopad 19, 2009, 03:05:50 pm

Toto téma bych ukončila a případně přesunula do tématu 'Brečím, brečíš, brečíme, aneb Bylo mi ublíženo, dělejte s tim něco'.

Aneb jak by to řekl Cagus  Smích
Zaznamenáno

Niklaus - chodící stín
Falbert - každý dobrý skutek je po zásluze potrestán
Blödhgarm - kdysi sebevědomý zaklínač a léčitel
Kal-El - kdysi nejvyšší představitel rodu El
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #37 kdy: Listopad 19, 2009, 03:16:41 pm

Jsem pro úpravu č. 1. Když chce někdo být "originální", tak ať pro to něco obětuje. Být exot prostě není jednoduché. Nějakých 20% či dokonce 30% není problém, pokud to ten dotyčný myslí vážně. Pokud má podivné kombinace jen kvůli tomu, aby rychle naexpil a byl velkým borcem, tak řve. Dobrá práce Neusi. Pokud jde o takové věci, jako "chci mít AA a tak si vezmu jen jeden level wizarda" - to už je váš problém. Nemáte si brát zparchantělé nesmyslné povolání, co potřebuje nemožné kombinace.
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Amras
Šampión
**
Příspěvků: 171


Zobrazit profil
Odpověď #38 kdy: Listopad 19, 2009, 03:50:42 pm

Jsem pro úpravu č. 1. Když chce někdo být "originální", tak ať pro to něco obětuje. Být exot prostě není jednoduché. Nějakých 20% či dokonce 30% není problém, pokud to ten dotyčný myslí vážně. Pokud má podivné kombinace jen kvůli tomu, aby rychle naexpil a byl velkým borcem, tak řve. Dobrá práce Neusi. Pokud jde o takové věci, jako "chci mít AA a tak si vezmu jen jeden level wizarda" - to už je váš problém. Nemáte si brát zparchantělé nesmyslné povolání, co potřebuje nemožné kombinace.

S tím AA si dovolím nesouhlasit, požadavek na tento prestižní class je už od začátku (singlu) nesmyslný. Nutnost kouzel od barda, čaroděje nebo zaklínače v kombinaci s rasou elf a půlelf je samo o sobě zvláštní a k úpravám drowů hodně limitující. Což je škoda, protože kdo jiný by měl být smrtícím střelcem než právě drowové a elfové. To že je třeba již od počátku kombinovat a to pouze ze třemi povoláními považuji já osobně za nedostek NWN jako takových.
Zaznamenáno

Fidelgar Tvůrce run, Tagnus Perlík, Noirdin Zlatovlas - odešli a už se nevrátí, budu vzpomínat
Marwin Doin - strážce a nájemný meč, následovník ledové královny
Kerolus - lovec černokněžníků, nemrtvých a jiné havěti, strážce, ochránce a případný kat mladého elfího čaroděje Caldora
Orbi
Host
Odpověď #39 kdy: Listopad 19, 2009, 03:53:43 pm

no oni AA skor zamyslal asi ako "magicky" dotknute povolanie ... nieco ako battle mage s lukom

ono chyba je skor v zlom vypocte zranenia pre postavy pouzivajuce luk
Zaznamenáno
Arash
Hrdina
***
Příspěvků: 415


Zobrazit profil
Odpověď #40 kdy: Listopad 19, 2009, 03:56:30 pm

No nevím jak má ty postihy Neus řešené ale myslím že je to neštastné.
Myslím si že změny jsou dělány v rámci RP ané v rámci omezení buildování.

Pokud to tak je, tak bych navrhl změnu - aby postih -x% byl jen když povolání které je zakázané je hlavní u dualclassu, nebo hlavní a druhé hlavní u multiclassu. Prostě aby se to třetí povolání s nejměnší úrovní do tohohle hodnocení nepočítalo.
Zaznamenáno

Sbohem přátelé...
Snekoun
Host
Odpověď #41 kdy: Listopad 19, 2009, 03:56:39 pm

Co pořád šílíte. Drow může být klidně Arcane Archer bez postihu. Stačí si jen vzít drowa (muže) a několik levelů čaroděje. To všichni musíte hrát ženský ?

Nějak nechápu o čem se pořád hádáte.
Zaznamenáno
trepik
Hrdina
***
Příspěvků: 350



Zobrazit profil
Odpověď #42 kdy: Listopad 19, 2009, 04:10:34 pm

Dobrá, ale proč má postih zlý elf? ten se postihu taky nevyhne... A jestli proto, že je těžký pro něj, že kolem něj jsou jen hodní elfové, tak proč se nedaly tyhle postihy i Měsíčním elfům? těch je tu opravdu jen hrstka  Co???
Zaznamenáno

Zabij to dřív, než to zabije tebe!

Belar'Dia

Milmar
Rilwen Pendragon



RIP - Rilwen La'Lyth Tulogail, Rilwen Pendragon
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #43 kdy: Listopad 19, 2009, 04:12:59 pm

S tím AA si dovolím nesouhlasit, požadavek na tento prestižní class je už od začátku (singlu) nesmyslný. Nutnost kouzel od barda, čaroděje nebo zaklínače v kombinaci s rasou elf a půlelf je samo o sobě zvláštní a k úpravám drowů hodně limitující. Což je škoda, protože kdo jiný by měl být smrtícím střelcem než právě drowové a elfové. To že je třeba již od počátku kombinovat a to pouze ze třemi povoláními považuji já osobně za nedostek NWN jako takových.

Já jsem taky nemyslel, že by AA bylo zparchantělé povolání na K2. Je to zparchantělé obecně. Takže není s čím nesouhlasit  Mrknutí

Jen tak mimochodem, NWN má spoustu takových podivností, s kterýma jakožto konzervativní "fantasyovec" nesouhlasím. Právě proto jsem pro Neusovu úpravu a pro její smysl. Pokud to správně chápu, je to jakási snaha normalizovat svět. Protože většina lidí tu fantasy nějak zná. A když se do toho začnou nacpávat podivnosti, nesmyslné buildy, non-RP motivované výběry povolání a extrémní chování které se stává spíš pravidlem než výjimkou, ztrácíme tím tu "starou dobrou" fantasy atmosféru známou z AD&D, FR nebo dokonce třeba z Tolkiena nebo DrD, kvůi které tu (doufám) jsme. Stává se z toho pak další přiblblá japonská hovadina ve stylu Pokémona, kde každý nosí v kapse potenciální atomovou bombu a všichni mají svoji stránku na Wikipedii, protože jsou svinsky výjimeční.

Příklad přitažený za vlasy: Drowský vrah se plíží ve stínu, aby odrovnal půlčíka, který urazil patriarchu (sic!). Změní se v medvěda a s mohutným řevem se vrhne na půlčíka. Půlčík zakouzlí time stop, vytasí obouruční sekeru a utne medvědovi hlavu. Vše ze sítnu pozoruje chaotický trpaslík, který po celé akci vyběhne, ostříhá si vousy a s jejich pomocí zapálí drowovu mrtvolu, přičemž se šíleně řehtá. Pak vytáhne čutoru s vodou(!), aby se napil. Prohlásí, jak je krásné být abstinentem, nasedne na válečného oře a odjede do dáli.
 
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Snekoun
Host
Odpověď #44 kdy: Listopad 19, 2009, 04:14:31 pm

Dobrá, ale proč má postih zlý elf? ten se postihu taky nevyhne... A jestli proto, že je těžký pro něj, že kolem něj jsou jen hodní elfové, tak proč se nedaly tyhle postihy i Měsíčním elfům? těch je tu opravdu jen hrstka  Co???

Protože ve všech fanatasy se moc zlý elfové nevyskytují. Nesouhlasí to moc s jejich životní filosofii.
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS