Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 26, 2024, 02:57:37 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Anketa
Otázka: Bereme značku výrobce, která je na každém výrobku, jako OOC informaci?  (Hlasování ukončeno: Srpen 03, 2009, 08:47:49 am)
Ano - 8 (25%)
Ne - 21 (65.6%)
Nevím. - 3 (9.4%)
Celkem hlasů: 27

Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: ZNAČKA výrobce jako OOC informace či nikoliv?  (Přečteno 12056 krát)
Amy
Host
kdy: Červenec 29, 2009, 08:47:49 am

Tak jak to vidíte? Bylo by fajn si to ujasnit dříve, než dotyčný půjde sedět Úsměv
 Smích
Zaznamenáno
Amelor
Host
Odpověď #1 kdy: Červenec 29, 2009, 08:59:41 am

Ja dal ano, zatim sam  Smích
Sam bych to bral jako ooc, a IC to využil jen se souhlasem druhe strany.
Zaznamenáno
Amras
Šampión
**
Příspěvků: 171


Zobrazit profil
Odpověď #2 kdy: Červenec 29, 2009, 09:04:31 am

Dal jsem ne a bylo by myslím správné to okomentovat. Většina významných řemeslníků dávných i součastných něco podobného používá. Byl to a je to pro ně jakýsi druh neplacené prezentace "reklamy". Zároveň to sloužilo i k identifikaci zda vadný kus jež mi přišel zákazník "reklamovat" jsem opravdu dělal já. Nu a pokud by se tímto systémově chtěl zabývat někdo z WB teamu pak bych si se vší pokorou dovolil navrhnout předmět po jehož použití by bylo možno značku "přívlastek" z věci odstranit nebo na svůj výrobek naopak přidat. Práce nelehká, proto to presentuji jen jako skromný návrh. Umožnilo by to pak lakomému mistru kovářství vyrábět kvalitní čepele pro ehm černý trh s okupanty aniž by se přespříliš vystavoval nebezpečí, že bude odhalen ve chvíli kdy první hrdina zabije okupanta a donese do vsi jako důkaz zrady označkovaný meč daného mistra kováře.
Takže shrnuto podtrženo, značku výrobce beru jako IC záležitost a je možno dále přemýšlet nad tím jak by se případně podle značky na výrobku dohledával příslušný řemeslník.
Zaznamenáno

Fidelgar Tvůrce run, Tagnus Perlík, Noirdin Zlatovlas - odešli a už se nevrátí, budu vzpomínat
Marwin Doin - strážce a nájemný meč, následovník ledové královny
Kerolus - lovec černokněžníků, nemrtvých a jiné havěti, strážce, ochránce a případný kat mladého elfího čaroděje Caldora
Amelor
Host
Odpověď #3 kdy: Červenec 29, 2009, 09:14:02 am

Většina významných řemeslníků dávných i součastných něco podobného používá. Byl to a je to pro ně jakýsi druh neplacené prezentace "reklamy".
Jo ale timhle nemužeš argumentovat, nemužeš moji postavu donutit aby značkovala každy svuj vyrobek, když to nechce delat...a nedela  Mrknutí

Treba Danny se tim nijak profesialne nezabýba a nema potrebu davat nekomu takovymhle spusobem najevo že tohle a tamto vyrobil on.
Jemu vyhovuje a stači že pozna svoji praci jen on sam.

Ješte by se šlo domluvit na poznani jinym človekem z oboru, na zaklade porovnavani a podobne, ale to je spiš o individualnych pripadech.
Zaznamenáno
Bhaall
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 1038


Killing equals Honor!!!


Zobrazit profil
Odpověď #4 kdy: Červenec 29, 2009, 09:16:46 am

Dal jsem ano, protože jak říkal Amras řemeslníci si na svoji kvalitní práci dělali značky, řekl bych, že je to libovolný. Kdo chce svůj majstrštik ocejchovat tak může ne?
Zaznamenáno

Podporuji: http://Patreon.com/AndrewDark
Raghwarr Bloodspill  vykonavatel Zahredův - Slain by the vicious Cataclysm! Hněv
cyco
Šampión
**
Příspěvků: 127



Zobrazit profil
Odpověď #5 kdy: Červenec 29, 2009, 09:29:48 am

Ano.

Krasny priklad byl Andrej a jeho †. Kdy jasne chtel dat najevo, ze tyto vyrobky koval on.
Zaznamenáno
MinoDL
GUILD-Tovaryšstvo
Lord
****
Příspěvků: 936


Zobrazit profil
Odpověď #6 kdy: Červenec 29, 2009, 09:55:27 am

Nevim
Da sa to povaz aj aj to zalezi na danom vyrobcovi ako to bere.
Zaznamenáno

Kler T - chlapik iba s jednym cielom
Mino DurLomion - potulny bojovnik
Padli hrdinove - Aldaron  Laiqua - elfi druid, Mino El Ashally, maristen tvroskala, nech im je zem lahka.
Orbi
Host
Odpověď #7 kdy: Červenec 29, 2009, 10:52:28 am

Dal som nie, avsak myslel som to trochu inak. Úsměv Totiz znacku brat len ako identifikator pre daneho vyrobcu, ci sa jedna o jeho vyrobok. Napriklad pride si k nemu niekto nieco opravit, a ten vyrobca vie, ci sa jedna o jeho tovar ci nie.

Avsak na druhu stranu, ked kupujete casto u jedneho remeselnika, tak takisto casom budete vediet rozlisovat, ktore vyrobky vyrobil on a ktore nie. Tak ako maliari, tak i kazdy remeselnik ma/mal v tej "dobe" svoje jedinecne postupy a metody vyroby, ktore zarucovali lahku identifikaciu povodu predmetu. /napr. brusenie cepele/
Zaznamenáno
Mad
Hrdina
***
Příspěvků: 290



Zobrazit profil
Odpověď #8 kdy: Červenec 29, 2009, 11:32:00 am

jediné co mi vadí je možnost odstranění značky, co si kdo vyrobí ať si taky sní  Škleb
Zaznamenáno
Erunamo
Hrdina
***
Příspěvků: 287


Zobrazit profil WWW
Odpověď #9 kdy: Červenec 29, 2009, 11:34:55 am

Jelikož si řemeslník nemůže zvolit možnost nevytvoření značky na výrobku, tak bych to bral jako OOC. Třeba opět ztracený Andrej Drozd používal velice elegantně vlastní označení výrobku křížkem v názvu. Každý hned ve vitríně věděl, že je to od něj.
Poslední změna: Červenec 29, 2009, 11:38:12 am od Erunamo Zaznamenáno

Fajr Pyromil: "hehe ohnííček"  -  gnóm, koumátor, šílenec...
Sára Bušidó: mladá acroňanka hledající příležitost v novém světě

http://daniel-r.blog.cz/

tvrdá skála a těžkej kov
Mad
Hrdina
***
Příspěvků: 290



Zobrazit profil
Odpověď #10 kdy: Červenec 29, 2009, 11:41:02 am

Jelikož si řemeslník nemůže zvolit možnost nevytvoření značky na výrobku, tak bych to bral jako OOC. Třeba opět ztracený Andrej Drozd používal velice elegantně vlastní označení výrobku křížkem v názvu. Každý hned ve vitríně věděl, že je to od něj.

jasný a ten název je na tom oblečení napsanej kde není to podle tebe taky ooc  Mrknutí
jidiný nápis na oblečení co jsem viděl bylo kopni mě na plášti  Škleb
Zaznamenáno
Erunamo
Hrdina
***
Příspěvků: 287


Zobrazit profil WWW
Odpověď #11 kdy: Červenec 29, 2009, 11:41:24 am

jediné co mi vadí je možnost odstranění značky, co si kdo vyrobí ať si taky sní  Škleb
Ono je možné ji odstranit? Jetli ano, tak jsem pro opak toho co jsem napsal Úsměv.
Zaznamenáno

Fajr Pyromil: "hehe ohnííček"  -  gnóm, koumátor, šílenec...
Sára Bušidó: mladá acroňanka hledající příležitost v novém světě

http://daniel-r.blog.cz/

tvrdá skála a těžkej kov
Erunamo
Hrdina
***
Příspěvků: 287


Zobrazit profil WWW
Odpověď #12 kdy: Červenec 29, 2009, 11:44:12 am

Jelikož si řemeslník nemůže zvolit možnost nevytvoření značky na výrobku, tak bych to bral jako OOC. Třeba opět ztracený Andrej Drozd používal velice elegantně vlastní označení výrobku křížkem v názvu. Každý hned ve vitríně věděl, že je to od něj.

jasný a ten název je na tom oblečení napsanej kde není to podle tebe taky ooc  Mrknutí
jidiný nápis na oblečení co jsem viděl bylo kopni mě na plášti  Škleb
Když to ale hráč napíše do popisu tak je vidět, že si přeje, aby každý věděl že jej vyrobila jeho postava. Ufff, na tohle nemám sílu...
Zaznamenáno

Fajr Pyromil: "hehe ohnííček"  -  gnóm, koumátor, šílenec...
Sára Bušidó: mladá acroňanka hledající příležitost v novém světě

http://daniel-r.blog.cz/

tvrdá skála a těžkej kov
Zax19
Šampión
**
Příspěvků: 105


Zobrazit profil
Odpověď #13 kdy: Červenec 29, 2009, 11:56:55 am

Neni tohle spíš otázka na DMs a WBs? U podpisů je potřeba odlišovat jejich technický smysl a RP smysl. Jestli na tom chce člověk založit třeba vyšetřování vraždy, ve vězení sedí neznámý vrahoun, tak se poptáme lidí, od kterých má výbavu....
Z pohledu řemeslníka a jeho označení výrobku je to otázka chuti (někdo chce, někdo ne), pak to je ale taky otázka reálií - jaký je rozdíl mezi zbraně bez značky a se značkou?
Je ta značková hodnotnější nebo je neznačková hodnotnější, protože nelze vystopovat řemeslníka a proto je dražší, pohybuje se po černém trhu?
Jak se k tomu staví autority? Co nařizují?

Co potřebujete je postoj autorit, ten by měl vycházet z diskuze, ale počítal bych s tim, že jakmile bude napsáno pravidlo, lidé se budou hádat, jestli případ číslo xy to pravidlo respektuje, nebo ne. Trochu jako PK - ano/ne?

Proč to říkám? Protože v tuhle chvíli asi všechny výrobky mají značku, ikdyž hráč říká, že ji nevyrábí. Omlouvam se, Orbi říká, že to jde změnit, tak doufám, že myslí jméno jako takové. To, co vám vypíše lupa, to snad změnit nejde ne? Pokud se pletu, tak se omlouvám, jen s tím tak nějak počítám  Úsměv.
Jak poznám, čí to je? Stačí mi říct, že jsem byl jednou v jeho/jejím obchodě, někdo mi řekl, jak značka konkrétní osoby vypadá... To je v podstatě věc, která se dá RP obhájit a nedá RP vyvrátit, protože značky jsou...

Takže další práce pro DMs  Úsměv.
Poslední změna: Červenec 29, 2009, 12:05:27 pm od Zax19 Zaznamenáno

Brun Derg - zhrzený bard a armádní bubeník, navrácený z pole, v tuto chvíli pravděpodobně zaneprázdněn praním plín u pramenů Brundibáry
Vip
Hrdina
***
Příspěvků: 280


Zobrazit profil
Odpověď #14 kdy: Červenec 29, 2009, 11:59:48 am

Dle mne je to OOC, jine by to bylo ve dvou pripadech

verejne znama znacka kterou si tam tvurce dela sam a umyslne.

seznam znacek vsech vyrobcu .. kteri se tam ale dobrovolne nahlasi.

rozhodne myslim ze pokud dotycny tvurce vyrobek nijak specielne neoznaci, tak pouze on sam pozna svou praci, ostatni jen zdali je to ta ci ta vec, zdali je jejich vyroby. Ale aby se nekdo tim ze pouzije lupu pak ohanel tim ze tohle vyrobil nekdo tamhle otamtud a tim jsi vinen ze to nosis nebo tak neco povazuji za OOC naprosto jasne.
Zaznamenáno

s uctou
Vip
Stran: [1] 2 3
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS