Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 01, 2024, 05:10:58 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 25
  Tisk  
Autor Téma: Řešení častého problému  (Přečteno 140225 krát)
Orbi
Host
Odpověď #225 kdy: Květen 18, 2011, 11:32:40 pm

Praveze je jedno ci hrac hra pravidelne alebo len obcas. Dosiahne rovnakeho vysledku len v rozlicnom case.

Ale prd, si to uvedom, hrac co hraje obcas nema skoro zadnou utratu, penize se mu sysli, a on jeste sbira dalsii, systemem je fixne dany pocet v obehu, takze cim vic obcasny hrac ma, tim min maji kazdodenne hrajici, protoze ty penize stale odvadeji dal do systemu (nakupy, urovne), ktery je rozdeluje zpet do pokladu, ktere ale vybiraji i ti obcasni hraci, takze ten rozdil se stale a stale zvetsuje.... v situaci jaka je tato, pokud neus nezasahne do systemu to povede do slepe ulicky.... od prekupinka nikdo nevykupuje, ceny budou jen mensi a mensi az nepude dat prodat nic efektivne (brzo bude za dvacku i ten kaktus, u arniky je to otazka casu nze se lidi trochu vic vyexpi), jediny prijem jsou totiz poklady ktere budou cim dal tim vic omezenejsi a omezenejsi. Chce to trochu ekonomicky mysleni na toto no, sice studuju prava a ne ekonomku, ale mit cas tak na tema jak debilne je to tady nastaveny bych ti zvladl napsat i esej xD

Nie. Mylite si pojmy s dojmami. Obcasny hrac nahra za 5 hodin tolko isto ako aktivny hrac hrajuci 5 hodin. Obaja odohraju 5 hodin. Je nerealne aby odohrali inak. To proste nejde. Ak sa obcasnemu hracovi uberie 1 bod durability z predmetu za kazdy 1 uder /priklad/, tak tak isto sa uberie i aktivnemu hracovi a neuberie sa mu napriklad 10 bodov durability.

Rozdiel je len, ze tych 5 hodin si obcasny hrac natiahne na jeden tyzden. Tym padom "toci" peniaze pomalsie, ale urcite to neznamena, ze ich ma viacej, ze si ich sysli a ze ich len odcerpava. Peniaze pozdrziava, ale vracia spet do systemu rovnako ako aktivny hrac.
Poslední změna: Květen 18, 2011, 11:43:26 pm od Orbi Zaznamenáno
Vlaakith
Nováček

Příspěvků: 33



Zobrazit profil
Odpověď #226 kdy: Květen 19, 2011, 06:17:33 am

Já bych řekla, že jeden mluví o hruškách a druhý o jabkách...

Zkusím to nějak prezentovat...

Každodenní hráč, dostává více zkušeností a proto musí častěji platit za úrovně a proto musí obíhat více/častěji pokladů, následně se mu na další úroveň shání peníze hůře.

Čas strávení ve hře sice oboum odpočítává stejně, ale zatím co příležitostný hráč má další možnosti kde poklad vybrat, každodenní hráč nikoliv  Mrknutí

Snad sem to napsala srozumitelně.
Zaznamenáno

Nain'a - Mladá, ale odhodlaná druidka. Členka budoucího Kandahárského Kruhu.
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #227 kdy: Květen 19, 2011, 07:22:04 am

snad i pro Orbiho, i když on to radči po kočičím :-))

Ne vážně, Vlaakith má pravdu - ostatně proto se hra daří Orbimu a Ludkovi - páč hrajou tak maximálně hodinu denně Úsměv
Mám nahoře elfku a taky si nemůžu stěžovat - právě proto že se lognu jednou za uherák, oběhnu poklady - a odlognu kousek od nich.
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #228 kdy: Květen 19, 2011, 08:16:15 am

Já bych řekla, že jeden mluví o hruškách a druhý o jabkách...

Zkusím to nějak prezentovat...

Každodenní hráč, dostává více zkušeností a proto musí častěji platit za úrovně a proto musí obíhat více/častěji pokladů, následně se mu na další úroveň shání peníze hůře.

Čas strávení ve hře sice oboum odpočítává stejně, ale zatím co příležitostný hráč má další možnosti kde poklad vybrat, každodenní hráč nikoliv  Mrknutí

Snad sem to napsala srozumitelně.
jak muze aktivnejsi hrac za svych 5 hod ve hre ziskat vic zkusenosti, nez neaktivni hrac za svych 5 hodin ve hre (ktere v realu trvaly delsi dobu ale to na stav hry nema vliv)?
Zaznamenáno
Amelor
Host
Odpověď #229 kdy: Květen 19, 2011, 08:36:22 am

Rešit aktivni vs priležitostny hrač je zbytečnost.

Tu jde o to že at hraju jak chci vždy se to zvrhne v obyhani X pokladu, protože v nich nic neni.

A pokud si chci nakliknout lvl jinou možnost nemam.

Vykup znamena ztratu času a vybavi a na lepši surovinu/cenu, stejne nedosahnu protože nenaliknu lvl abych se k ni mohl dostat.
(Nemluve o tom že je otazkou času než i ona pujde s cenou dolu)

Q je malo a vydelek nekdy opravdu smešny, navíc pokud sem sám mam bez lvlu spiš šanci umrit než ukol dokončit.
Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #230 kdy: Květen 19, 2011, 09:13:36 am

Rešit aktivni vs priležitostny hrač je zbytečnost.

Tu jde o to že at hraju jak chci vždy se to zvrhne v obyhani X pokladu, protože v nich nic neni.

A pokud si chci nakliknout lvl jinou možnost nemam.

Vykup znamena ztratu času a vybavi a na lepši surovinu/cenu, stejne nedosahnu protože nenaliknu lvl abych se k ni mohl dostat.
(Nemluve o tom že je otazkou času než i ona pujde s cenou dolu)

Q je malo a vydelek nekdy opravdu smešny, navíc pokud sem sám mam bez lvlu spiš šanci umrit než ukol dokončit.
jj, resit to nema cenu... vsem se za odehrany cas zmeni stejne veci

no obcas to na poklad chce vyrazit, alespone je to cesta nekam a za nejakym cilem... porad lepsi nez tupe expit na  1 potvore
jo muze se stat, ze v pokladu bude obmena neumerna vynalozene namaze, ale to se stava hlavne u pokladu, ktere navstevuje kazdy (snizuje se mu kvalita)
lepsi je zkusit najit nejaky "zapomenuty", kdyz se postesti muze to byt velka odmena za zadnou namahu

jo, taky se my obcas stane, ze xp utece velikosti penezenky, ale kdyz se penize shani prubezne a mene se expi, tak s tim neni problem

vykupni ceny, tezko rict jestli u kvalitnejsich a hure ziskatelnych materialu ceny pujdou uplne dolu
hur ziskatelne materialy prodava mene postav a urcite se najdou remeslnici co je koupi i za veci cenu, jen aby usetrily svuj cas
uz se mi parkrat stalo, ze jsem neco kupoval i za cenu 900zl/ks, jen abych nemusel hodinu nekam bezet a hodinu se vracet
(az se vratim a s kralem udelam nejake kontroly ve spolkovych domech a zrusim pripadne cerne skladiste, tak se ceny snad zacnou hybat rozumeji)

jj, na Q je lepsi jit s kamarady, meli by to byt ukoly priblizne na hrane moznosti postavy
Zaznamenáno
Amelor
Host
Odpověď #231 kdy: Květen 19, 2011, 09:30:50 am

Obcas? Když chci ten lvl tak me to nuti behat po všech, možnych i nemožnych pokladech a žadny zapomenuty poklad tak pro me neexistuje, leda tak mojim lvlem nedosažitelnej.
A jde pritom jen o lvl! Žadna 5tkova vybava nebo nadstandardni zboži od alch...

Když se človek jednou na tu surovinu dostane, už pro nej neni problem vytežit z toho co jde.
Na Q mužu vzit kamarada, odmenu však dostanu jenom ja, i proto by mela stat za to.
Zaznamenáno
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #232 kdy: Květen 19, 2011, 09:51:57 am

Teda opravdu nevím, kde je ten háček, pokud ne v přístupu.. Ale před cca měsícem jsem se ve hře nudil a nebavila mě, protože se nedařilo, měl naexpeno v kritických chvílích i tři lvly dopředu a nebyl schopný si zaplatit na další lvl. Podotýkám, že jsem moc neexpil, protože v jednom a bez vybavení to prostě nejde. Na poklad jsem se nedostal, cesta byla zavřená. To se mi nějak postupně povedlo srovnat, ale stejně jsem bojoval se zlatkou.
Včera jsem byl ve hře dlouho (8, možná 10 hodin), chvíli hrál postavu, chvíli plnil úkoly, chvíli dokonce expil, ale určitě jsem našel dost peněz na nakliknutí dvou ten den naexpených lvlů a ještě mi zbylo na 1 lvl dopředu + něco navíc. Chodili jsme ve dvou nebo třech postavách, já osobně splnil dva Q atd. a očividně to jde. Mrknutí

A ještě si neodpustím pár poznámek;
rozdíl aktivni vs odehraná je snad už vysvětlený

poklady přesně jak říká Neus, nemám co dodat

viz. to, co jsem psal na začátku příspěvku

na výkup taky kašlu, ovšem to, že ceny jsou tam, kde jsou, znamená podmínky pro řemesla úplně jak z říše snů => řemeslo je tu podporovaný jako hrom a prakticky všechno, co řemeslník prodá, se mu vrátí v v podobě čistého zisku.. jediné, co stojí nějaký peníz, jsou nástroje Úsměv

ano, Q je málo, je to bonus asi jako vetešník, nemá to být tak, že přijdeš k postavě dvakrát za den a dvakrát dostaneš úkol. A kamaráda na Q bereš proto, aby ti cestou pomohl, poexpili jste si a vybrali přitom pár "obyč" pokladů, ze kterých bude s trochou štěstí dost zl pro oba. Mrknutí
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Amelor
Host
Odpověď #233 kdy: Květen 19, 2011, 10:03:57 am

Podstatny je lvl postavy a to kolik toho vybrala, splnila.
Zaznamenáno
dira_v_bubnu
Nováček

Příspěvků: 27


Zobrazit profil
Odpověď #234 kdy: Květen 19, 2011, 10:08:19 am

Zdravim vsechny, hral jsem tu pred delsi dobou a musim konstatovat, ze soucasny stav, co se tyce pokladu a tak mi prijde vice nez tragicky. Proc se v pokladech objevuji prevazne jen nepouzitelne veci? Hodne lidi muze namitat, ze se daji nekomu prodat, ale to mi prijde smesny, nebot driv slo prodat vsechno a bez problemu temer jakymukoliv NPC. Neslo by to znovu? Treba označenim pokladove veci nejakou znackou, kterou by normalni kraftove mit nemohli?.

Driv jsem se na poklad tesil, ze tam najdu nejakou vec, co neznam, ale kdyz se k nemu dostanu nyni, tak muzu cekat jen, ze tam bude nejaka hulka, se kterou si muzu leda stourat v uchu, pripadne lektvar na kuri oka kdyz ma clovek opravdu stesti, tak tam najde par zlatek a obnoseny brneni. Nechci si stezovat, ale jen me to prekvapilo... Jak je videt, i tak se da zit a to dost dobre.

Co se tyce toho, ze poklady ztraceji na sve kvalite s navstevovanosti, tak proc to neudelat tak, ze OK, at ztraceji, ale at se to bere na jednotlive postavy zvlast. Asi to neni zrovna lehke toho dosahnout, ale byla by to parada. Vzdyt se vzijte do postavy, ktera to tu nezna a horko tezko najde nejaky poklad. A kdyz uz ho najde, tak misto zaslozene odmeny, najde jen prd, protoze na nej chodi hodne lidi. Ale jak ten dotycny o tom ma vedet???  Ano je tu vlastne hospodsky, ktery to vsechno vi... Ale stejne s tim nic neudela, protoze na jiny poklad se poradne nedostane Smutek...

Co se tyce vykupu, nevim, jak to funguje, ale libila se mi tu myslenka toho, ze by se poradal nejaky Kralovsky vykup. Proste sezoni zalezitost. Napr. To konce tydne (In game) potrebujeme sehnat 1000 jitrocelu. Cena je takovahle...

Dalsi napad, jak pomoct zacinajicim i hrajicim postavam by mohla byt NPC osubka, ktera by nabizela odmenu za uloveni nejakeho poctu potvor (lovec odmen - nekdo tu chtel delat primo takovy spolek a moc se mi to zalibilo). Zase by se to dalo omezit na nejaky casovy interval. Z potvor by mohlo vypadavat treba ucho nebo neco podobnyho, co by musel dotycny sbirat. Padalo by vsak jen, pokud by dotycny mel takovy ukol prirknuty. Neco podobny fungovalo u oligarsich questech, ne?

Uf, docela jsem se rozepsal, tak se nestydte a poradne do me  Škleb !
Poslední změna: Květen 19, 2011, 10:25:59 am od dira_v_bubnu Zaznamenáno
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #235 kdy: Květen 19, 2011, 11:03:50 am

Že by šlo prodat všechno a jakémukoliv NPC, to si už asi nepamatuju, co vím, že to naopak dlouho nešlo prodat vůbec a postava to musela využít, prodat jinému hráči nebo vyhodit.. Úsměv

Na druhou stranu je pravda, že dřív bylo v pokladech nějak víc přesmětů, teď je tam dost alchymistických věcí. Jako bojovník a navíc bez alchymisty v dosahu si příliš nestěžuju, jen je těžší z toho poskládat vybavení.

Pro tenhle případ tu funguje to, že na snadné (často navštěvované) poklady nemá smysl jít tuším od 14. lvlu včetně a výš, neboť taková postava tam už nic nenajde a snad by ji to ani nemělo započítat do návštěvnosti pokladu pro nováčky.

Královský výkup - parádní myšlenka, to už tu kdysi bylo (kdo pamatuje třeba melfy? Úsměv ), škoda, že to není zase.. A klidně udělat i to, že král se přepočítal, tak potom bude třeba 20 balíčků lékáren se sníženou cenou z důvodů nadzásoby Úsměv

Jo, to je otázka na Oligarchy, kam se poděli popř. proč takové úkoly nedělají... Ludekk tu kdysi psal něco o tom, že mu akorát mizí úkoly a nic se nevrací, ale i když to jen mizí, tak to někde zůstává a někdo se třeba snažil to vyřešit, jen se mu nedařilo.. Úsměv

PS: jen se rozepisuj, ať to tu nestojí Mrknutí
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Pan Wries
Nováček

Příspěvků: 39


Zobrazit profil
Odpověď #236 kdy: Květen 19, 2011, 11:06:29 am

No jako souhlasim s tim ze pocitat poklady ciste individualne by bylo rozumnejsi... a vlastne by to resilo vsechno

polozil bych proto zasadni otazku

Proc se zmenilo nastaveni z individualniho na kolektivni a zavedla se tzv "dynamika" pokladu?
Zaznamenáno
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #237 kdy: Květen 19, 2011, 11:07:41 am

Podstatny je lvl postavy a to kolik toho vybrala, splnila.
Splnila dva úkoly, které jsem sháněl týden určitě a vybrala nevím, to jsem nepočítal.. ale zhruba něco mezi pěti a deseti poklady. A lvl 15+ Mrknutí
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #238 kdy: Květen 19, 2011, 11:11:01 am

Nejsem autor, ale dynamika byla udělaná pro větší proměnlivost světa = zamezení toho, aby všechno bylo stejný.

A pokud tomu správně rozumím, dynamicky se počítá akorát kvalita pokladu (podle návštěvnosti) + fakt, jestli tam ten poklad tenhle restart vyjde nebo nevyjde, velikost se počítá individuálně pro každou postavu (v závislosti na kvalitě samozřejmě).
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Amelor
Host
Odpověď #239 kdy: Květen 19, 2011, 11:20:42 am

dira_v_bubnu

Poklad by se mel generovat zvlašt pro každou postavu, pred chvili to vysvetloval Orbi.
Jinak docela souhlas, pokud jdu na poklad, neni se na co tešit, jdu si tam jen pro malo z toho co potrebuju a okamžite spotrebuju.
Na nepoužitelne hulky ktere sou tam do počtu tu nadava opravdu každej, presto se zrejme zmena nechysta.

K tem napadum, ovšem že se mi to libi, to vše však nejde nascriptovat, tohle by mohli a meli pro hrače delat DMs.
Nedelaji.
Proč?
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 25
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS