Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 01, 2024, 05:18:26 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 25
  Tisk  
Autor Téma: Řešení častého problému  (Přečteno 140229 krát)
GeForce
Hrdina
***
Příspěvků: 344


S úsměvem je každý den hezčí!


Zobrazit profil
Odpověď #150 kdy: Květen 16, 2011, 09:41:34 pm

Zatial co na povrchu sa da predat ruda stribra za nieco cez 20 zl dolu je to skoro 200 zl.

Dolu, zda sa tento kratkodoby "zdroj" využiju lepšie,
(Nevyčitam, nezavidim.  Úsměv)


Vem si dole jsou ceny hezčí, ale na druhou stranu nahože jste měli taky ceny stejný a i lepší, tzn měli jste být chytří jako my dole a nevyplácat překupníka hned jak to jde Mrknutí (i když musím uznat že u nás se také exempláře našli co ho využívali co mohli... třeba ehm nechci jmenovat A*y, ktera ziskala syenit hned ceny byly na 400 z 1000 a tam je pěkná řádka prodeje... buh vi kdo si ještě dole a nahoře mastil kapsu když byly ceny 1000 za balík železa Smích a proto bych udělal kupce vyváženějšího aby i postavy co neměli šanci chytit nejvyšší ceny aby si mohli "užít" Úsměv )

A ještě souhlasim s Ludkkem ktery tu hezky nastinil situaci a je pravda že nikdy neni nic idealni a vždycky se da bojovat (a když si to vybojujete tak si těch postav vic vážíte)... ja sem prvně taky brečel jak se bez itemu neda hrat (a dole se nadaji sehnat ani nove itemy i kdybych měl peněz do aleluja, tak vubec rod nějak usnul) a tak sem zkusil bez nich a taky se da i když huř ale když neběham "holej" sam jde to Mrknutí
Poslední změna: Květen 16, 2011, 09:56:04 pm od GeForce Zaznamenáno

Geofery

"To je zase neusovina, to ti povim.." - OpOneill Škleb

Cagus je týpek Mrknutí
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #151 kdy: Květen 16, 2011, 10:21:21 pm

Koukám, že dva jedinci se chytli a překroutili, co jsem napsal...

Moje nejbohatší postava (v poměru level/prachy) je právě ta nejaktivnější. Tajemnství netkví v tom neutrácet... To je blbost. Tajemství tkví v uchopení příležitosti. Mnoho lidí tu příležitost zjevně vidí v kvílení na fóru, doufajíce, že se Neus ustrne. Ti, co jsou v balíku, se jen tiše smějí jejich hloupému zoufalství.
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Pan Wries
Nováček

Příspěvků: 39


Zobrazit profil
Odpověď #152 kdy: Květen 16, 2011, 10:32:50 pm

Koukám, že dva jedinci se chytli a překroutili, co jsem napsal...

Moje nejbohatší postava (v poměru level/prachy) je právě ta nejaktivnější. Tajemnství netkví v tom neutrácet... To je blbost. Tajemství tkví v uchopení příležitosti. Mnoho lidí tu příležitost zjevně vidí v kvílení na fóru, doufajíce, že se Neus ustrne. Ti, co jsou v balíku, se jen tiše smějí jejich hloupému zoufalství.

fajn, ted zapoj mozek, koukni se na ceny prekupnika a vzij se do nove postavy, ktera nema lvl, vybavu, penize ani vypracovany tezici skill a do vetsiny lokaci se nemuze dostat, poklady prazdne, jak by sis videlal chytroline za teto situace?
Zaznamenáno
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #153 kdy: Květen 16, 2011, 10:52:53 pm

Koukám, že dva jedinci se chytli a překroutili, co jsem napsal...

Moje nejbohatší postava (v poměru level/prachy) je právě ta nejaktivnější. Tajemství netkví v tom neutrácet... To je blbost. Tajemství tkví v uchopení příležitosti. Mnoho lidí tu příležitost zjevně vidí v kvílení na fóru, doufajíce, že se Neus ustrne. Ti, co jsou v balíku, se jen tiše smějí jejich hloupému zoufalství.

fajn, ted zapoj mozek, koukni se na ceny prekupnika a vzij se do nove postavy, ktera nema lvl, vybavu, penize ani vypracovany tezici skill a do vetsiny lokaci se nemuze dostat, poklady prazdne, jak by sis videlal chytroline za teto situace?

Návod tu psát nebudu. Ale ta postava je přesně to, co píšeš. Začal jsem s ní, když už nebylo moc možností výkupu (kdybys četl, co jsem napsal, docvaklo by ti to). Nic netěží, ani necraftí. Ale to je jedno, co přesně dělá. Pro každého je ta příležitost jiná. Jen nechápu, proč si všichni myslí, že to je (nebo že by to mělo být) snadné.
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Orbi
Host
Odpověď #154 kdy: Květen 16, 2011, 10:53:25 pm

No zalozil som si novu postavu. Cisteho bojovnika. Momentalne ma lvl 2, na ucte 5000 a zakladnu vybavu. Uvidime ako sa mu podari neskor.
Zaznamenáno
ElkBucket
Lord
****
Příspěvků: 703



Zobrazit profil
Odpověď #155 kdy: Květen 16, 2011, 11:02:08 pm

Koukám, že dva jedinci se chytli a překroutili, co jsem napsal...

Moje nejbohatší postava (v poměru level/prachy) je právě ta nejaktivnější. Tajemnství netkví v tom neutrácet... To je blbost. Tajemství tkví v uchopení příležitosti. Mnoho lidí tu příležitost zjevně vidí v kvílení na fóru, doufajíce, že se Neus ustrne. Ti, co jsou v balíku, se jen tiše smějí jejich hloupému zoufalství.

A o tom to je *zatleská odvážněmu proslovu*
Zaznamenáno

Niklaus - chodící stín
Falbert - každý dobrý skutek je po zásluze potrestán
Blödhgarm - kdysi sebevědomý zaklínač a léčitel
Kal-El - kdysi nejvyšší představitel rodu El
Patejl
Nováček

Příspěvků: 33



Zobrazit profil
Odpověď #156 kdy: Květen 17, 2011, 06:42:50 am

Ludekk + Orbi:

Rád o vašich postavách slyším *mne si ruce v předtuše PRVNÍCH dvou zákazníků, kteří mají na zaplacení zboží".
Zaznamenáno
Pan Wries
Nováček

Příspěvků: 39


Zobrazit profil
Odpověď #157 kdy: Květen 17, 2011, 07:04:44 am

Aha, tak uz mi nejak dochazeji souvislosti Úsměv

Wolrd builder (neus) neprimo tvrdi ze je v poradku ze jsou vsichni chudi, krome tech, kteri maji (a hodlaji si ho samozrejme udrzet) monopol na informace (k2 tester, oligarcha) a k2-dm dokresli obrazek tim ze ma radost z toho ze mu vydelaji penize... zavani to tu peknym klientelismem

tak nam to reknete rovnou ze tu nove hrace nechcete Mrknutí ze vam soucasny stav nastaveni neni jen ukradeny, ale ze vam i skvele vyhovuje
Zaznamenáno
Pan Wries
Nováček

Příspěvků: 39


Zobrazit profil
Odpověď #158 kdy: Květen 17, 2011, 07:41:04 am

Aha, tak uz mi nejak dochazeji souvislosti Úsměv

Wolrd builder (neus) neprimo tvrdi ze je v poradku ze jsou vsichni chudi, krome tech, kteri maji (a hodlaji si ho samozrejme udrzet) monopol na informace (k2 tester, oligarcha) a k2-dm dokresli obrazek tim z toho ma radost... zavani to tu peknym klientelismem

tak nam to reknete rovnou ze tu nove hrace nechcete Mrknutí ze vam soucasny stav nastaveni neni jen ukradeny, ale ze vam i skvele vyhovuje

p.s. omlouvam se za rani zmateni Úsměv
Zaznamenáno
Amras
Šampión
**
Příspěvků: 171


Zobrazit profil
Odpověď #159 kdy: Květen 17, 2011, 07:41:56 am

Aha, tak uz mi nejak dochazeji souvislosti Úsměv

Wolrd builder (neus) neprimo tvrdi ze je v poradku ze jsou vsichni chudi, krome tech, kteri maji (a hodlaji si ho samozrejme udrzet) monopol na informace (k2 tester, oligarcha) a k2-dm dokresli obrazek tim ze ma radost z toho ze mu vydelaji penize... zavani to tu peknym klientelismem

tak nam to reknete rovnou ze tu nove hrace nechcete Mrknutí ze vam soucasny stav nastaveni neni jen ukradeny, ale ze vam i skvele vyhovuje

Tak tedy, s postavou na 7 lvl jsem během 90 min. našel okolo 7 000zl. (šli jsme dva -> tedy bezmála 14 000zl.), po čestě jsme byli napadeni 3x bandity včetně jejich lukostřelce to bylo další skoro 1 000 zl. a za prodané věci překupníkovi to byly další skoro 3 000zl.. Suma sumárum za 90 min. hraní a 45 min. čekání na překupníka je to 9 000zl.. Jasně žádná sláva, ale teď to vezmeme z druhé strany, jak dlouho by vám trvalo vyexpit si postavu z 8lvl na 9 lvl, mě to stylem mého hraní trvá už 3 den. Nainvestoval jsem spoustu peněz do craftu a nevím zda se mi někdy vrátí, to je chyba kterou jsem udělal a proto jsem teď zase skoro na nule, ale je to důvod k stížnostem v tomto vlákně? Mám také 3 postavy Kerolus (17lvl) si nakřečkoval na těžbě rud kovových i drahokamových, zaplatil si lvl, koupil si průměrné vybavení (2+) několikrát ho opravil a teď má na účtě cca 15k, peníze vrací do systému nákupem desek, prken, střepů, ingotů a provázků a teď se podržte, ty prachy co stojí ingoty a střepy blbého magnetitu .... proč ho tam někdo neprodáváte, vždyť já za 300 střepů dal skoro 3 000 zl.. Včera jsem si dal večer práci a doplnil nástroje co chyběli od (1) - (3), prodával jsem je za cenu 150zl., 250 zl., 350zl.. Takže mi prosím netvrďte, že se peníze nedají sehnat, dalí.
Pro mě je tedy jediná důležitá otázka a to ta co položil Amealor - je to tak správně, má to být o pachtění za zlatem, není to v tuto chvíli v kolizi s "RP" hrou, která je teď z důvodu pachtění se za pár zlatkami na druhé koleji?

Tak tedy, z návrhů zde uvedených se přimlouvám za:
1) Možnost odprodeje hůlek a lektvarů z pokladu překupníkovi - to se mi hodně líbí, protože některé z těch věcí jsou prakticky nepoužitelné a končí v koši nebo překáží.
2) Navýšení odměny za NPC Q při zachování stávajícího systému četnosti.
3) A vzhledem k finanční náročnosti by se mi líbilo zpomalení opotřebovávání věcí, když už si někdo na něco uškudlí, ať mu to chvíli vydrží.

P.S. U Plíživé dýky, Skředvědů, Medvědů aj. profláknutých pokladů nic nebude, ale po světě jsme našli několik mrtvol, odložených toren, balíčků a světe div se, jsou tam a čekají.

Vím nepotěšil jsem, ale takhle se to chová ke mě, když mám zájem a snažím se.  Nevím co si myslet/Nerozhodný
Zaznamenáno

Fidelgar Tvůrce run, Tagnus Perlík, Noirdin Zlatovlas - odešli a už se nevrátí, budu vzpomínat
Marwin Doin - strážce a nájemný meč, následovník ledové královny
Kerolus - lovec černokněžníků, nemrtvých a jiné havěti, strážce, ochránce a případný kat mladého elfího čaroděje Caldora
miking
Nováček

Příspěvků: 8


Zobrazit profil
Odpověď #160 kdy: Květen 17, 2011, 07:45:50 am

Já být tím panem neusem tak celé toto vlákno smažu. Máte sem psát chvály a děkovné ódy že se o vás tak pěkně stará.
Tvoží nové lokace nové systémy a drží celej server. To co tu píšete o určitě strašně motivuje k další práci. Vemte rozum do hrsti a zamyslete se díky komu tu mužete hrát.

Jak muže nekdo napsat zavolewjte , najděte nějaké DMko, ale přitom sam sebe nanabídne, DMko není žádná věc co se dá sehnat v tescu.
To musí někdo chtít dělat, někdo, kdo snese neustalou kritiku, ponižovani na foru a žádnej vděk. A přeste stále znova a znova zakládá nové Qvesty a takových lidí je málo. Ono se taky muže stát, že si ten pan Neus řekne, že mu to za ty starosti nestojí a vypne to a co budete psát potom?
Já když sem hrál na povrchu tak se mi snad ani jednou nestalo, že by mě někdo oslovil. Postava kolem mě proběhne jako bych tam nebyl, žádná interakce, každej někam pospíchál. Najít si společníky na výpravu je v tomto prostředí fakt skoro nemožné.  Mě by zajímalo v kolika lidech na ty poklady chodíte. Protože mám ověřený, že když dou dva nebo tři tak z mrtvol padají celkem velké peníze a dá se nasbírat pomalo víc než je v pokladu. Ale když jde postava sama nepada z nich nic.

Další věc jsou naprosto nesmyslně nízké ceny za věci. Jak může nekdo prodávat věci +4 jen za 3tisíce, když ví že si to ta postava koupí jen jednou a pak už si to hlídá jako oko v hlavě. mělo by to stát pětinásobek. Ja sem taky tak své lektvary prodával, sice je nikdo nekupoval, ale to je tím že nikdo nemá penize. A prodávat to pod cenou, to bych stejně nic nevidělal. Na druhou stranu si myslím, že ta nízká cena je určena tím, že postava si nepotřebuje kupovat kraftové věci, když spoustu věcí a hlavně lepších najde v pokladech.

Ted hraju v podtemnu. Nejsem vyučenej ničím a mám už 15 level. To znamená že jsem překupníkovy neprodal ani kus masa.
Hraje se mi tu o moc líp. Každá postava, kterou potkám se se mnou zastaví prohodí pár slov. V začátcích to bylo fakt těžké, neznal jsem ani lokace kolem města. Až do levlu deset jsem měl pořád xp navíc. Myslím že jsem měl pořád tři levely navíc. Ale prostě sem penize šetřil zlatku ke zlatce. Od toho desatyho levlu, už se expení hodně zpomalí a postava má víc času na sehnání penez a už to jde samo. peníze se mi dařilo sehnat jen v partě. Seznámil jsem se s mágem a dal se s ním dokupy. Úkázal mi lokace a v neviditelnosti jsme vybírali poklady které jsou určeny pro velké levely. (15-20 lvl)

Ted už mám, dost penez, dost expů, ale chybí mi zase spoluhráči. Podtemno vymírá.....
Tak se přestante honit za expama, za zlatkama a hrejte dokud máte s kým a dokud máte kde.

doporučeni pro WB:
1) zrušení postavě neviditelnost pokud otevře poklad.
2) implementovat podepisování věcí. Postava nemůže nasadit věc, kterou si předem nepodepsala. Tím se zamezí půjčování věcí.
3) zrušit nalezení vecí v pokladu větších jak (1)
ty prvni dvě pravidla jsou téměř na všech servrech, nechápu proč to tady není.

doporučení pro hráče:
1) Hrejte RP, reagujte na spoluhráče. Když nekoho potkáte aspon pozdravte a chvilku u nej počkejte než stačí taky pozdravit Úsměv
2) Pište příbehy na forum
3) Hledejte a tvořte partu

doporučení pro sebe:
1) Nepsat na forum
2) Nepsat na forum
3) Nepsat na forum
Zaznamenáno

El'Dare - Adeptka na kněžku
Hiearchie drowské společnosti  - http://kandelabrie.dyndns.org/chat/index.php?topic=6180.0
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #161 kdy: Květen 17, 2011, 07:51:32 am

Nejsem doma, tak nemam vsechny data. Tak napisu jen to hlavni.

Nejbohatsi postava je povrchnan. *nebo alespon pred tydnem byla)
Do statistiky nepocitam nehrajici postavy. (zapocitany jsou jen ty co se za poslednich cca 7 dni objevili ve hre)

Jak ziskat penize? To nejde napsat presne. Kazda postava je trochu jina a kazdeho hrace bavi neco jineho.

1) z pokladu
zajit za hospodskym (mozna i knihovnik a jini) a zeptat se co je tady zajinaveho, klidne i opakovane a vybrat si nejaky zajimavy cil
sebrat kamarady (v lepsim pripade) a vyrazit prohledat doporucene misto
kdyz koukam do logu, tak takove postavy (povrchnani) jsou a i na celkem malem lvl vybiraji slusnejsi poklady
to same zvladnou i vysoke lvl, jen musi jit trochu dal a hur sezenou kamarada

2) z remesla
ted to jde hur, protoze je malo zakazniku, ale i jako prispevek je to dobry
remeslnik jen musi zapojit hlavu a nenabizet "dokonale" +4 veci, ale musi vypusit neco obycejnejsiho a za rozumnou cenu, aby mel sanci najit zakaznika
taky musi neco risknout... proste investovat nejake zdroje na nejakou dobu, bez rizika to nejde

3) dyn Q
tady to je podobne jako s poklady, slozitejsi je to v tom, ze vas muzou poslat do mist, ktere vam nevyhovuji
ale zase je sance ze najdete normalni poklad + dostanene odmenu

--

musim beet, nekdy priste pokracuju... mozna
Zaznamenáno
Amras
Šampión
**
Příspěvků: 171


Zobrazit profil
Odpověď #162 kdy: Květen 17, 2011, 07:53:35 am

Tady je durbalita na předmětech není třeba podepisovat, (+2) věc po 3 opravách má skoro poloviční durbalitu a cena za opravy převyšuje cenu nové věci, kupuje se nová a tím se točí věci. Podepisování věcí ala Demona je podle mě nebetyčná kravina a krom Demony není na žádném světě kde by hrálo více než 10 hráčů. Krom toho i Demona má opravný systém kde NPC vykoupí za alespoň zlomkovou hodnotu nadřevo podepsanou věc a ještě je to součáwst craftu obchdníka, jak víš o hodně lépe než já. Jinak vcelku souhlas.
Zaznamenáno

Fidelgar Tvůrce run, Tagnus Perlík, Noirdin Zlatovlas - odešli a už se nevrátí, budu vzpomínat
Marwin Doin - strážce a nájemný meč, následovník ledové královny
Kerolus - lovec černokněžníků, nemrtvých a jiné havěti, strážce, ochránce a případný kat mladého elfího čaroděje Caldora
Pan Wries
Nováček

Příspěvků: 39


Zobrazit profil
Odpověď #163 kdy: Květen 17, 2011, 08:16:44 am

je to tak správně, má to být o pachtění za zlatem, není to v tuto chvíli v kolizi s "RP" hrou, která je teď z důvodu pachtění se za pár zlatkami na druhé koleji?


No my si celkem zahrajem s druidama, takze to, ze nikoho nepotkas a kdyz jo tak te ani nepozdravi, neni problem. Ale vsichni maji problem sehnat penize na level co mi rikali, natoz na vybavu. Strepy z magnetitu neprodam ani kdyz bych se posral, protoze je nenatezim, muzes mit jen jedno tezici remeslo. A abych tezil arniku tak bych musel mit lvl 20 abych prezil mezi mrazivymi obry- zacarovany kruh. Pliziva dyka ani nevim co je, medved a skretvedi jsou prazdny to me neudivuje, ale znam krome toho i 5 dalsich pokladu, kam bych rekl skoro nikdo nechodi, ale za dva dny tam je 800-1000 max, bandity nezabijim z pochopitelneho duvodu, nejsem proste dost silnej na to abych zabil tri najednou, mam hranicare, ten je na vybave trosku zavislej.

Myslis ze me bavi bejt chudej? Pil jsem jednu invisku za druhou a probehaval nekolik hodin pro me nezname lokace a hledal tela, takze za x hodin sem si vydelal v te dobe z levelu 6 na lvl 7.

Hospodsky kdykoliv s nim rekne pouze banda dobrodruhu sla do techto mist. Bohuzel jako logicky uvazujici bytost me nenapadlo ze tam se budou valet haldy zlata. (A fakt se tam vali o.O?)

Do remesla se nejdriv musi investovat, na to nemam penize Úsměv

Na dynamicky quest jsem jeste nenarazil, narazil jsem krom lupicu na cestach na nejake bojovniky a carodeje, ale ti se mnou mluvit nechteli.

No ocividne tu ale moznosti jsou, precejen tato diskuze je prinosna a nekam to smeruje. Dalsi vyvoj se asi bude ubirat smerem:

Jak ma neznaly hrac ziskat informace o tom kde penize ziskat, kdyz ani probihani svetem nestaci?
Zaznamenáno
Vlaakith
Nováček

Příspěvků: 33



Zobrazit profil
Odpověď #164 kdy: Květen 17, 2011, 08:24:44 am

Peníze sehnat jdou v tom není problém, horší je že za 2-3 hodinový shánění peněz je okamžitě utratím za úrověn a můžu jít znovu. A ikdyž se chci vyhýbat utrácení a expení, tak stejně expím protože hraju RP s druidama Úsměv
Zaznamenáno

Nain'a - Mladá, ale odhodlaná druidka. Členka budoucího Kandahárského Kruhu.
Stran: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 25
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS