Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 19, 2024, 03:27:24 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Master grey  (Přečteno 2580 krát)
Vip
Hrdina
***
Příspěvků: 280


Zobrazit profil
kdy: Květen 21, 2009, 08:26:59 am

Byl jsem mlád v době kdy si mě koupila rodina greyů. Byl jsem vychováván bych jejich potomstvo vedl ke znalostem a bystré mysli. Ti z nichž jež jevili zájem a nadání v magii byly obeznámeni mnou s jejímy základy.
Rodina greyů byla zámožná a množství jim sloužících nebylo malé. Proto když přijeli nájezdníci z povrchu jsem měl dost času schovat se, bych ušel hlavnímu útoku. Když jsem viděl jak kravavá lázeň a běsnění lidských nájezdníků z povrchu nezná mezí a nedělá rozdíly mezi mužem, ženou či dítětem, nemohl jsem déle nečině přihlížet. Propletl jsem se domem, udržujíce na sobě kouzlo neviditelnosti, až do dětského pokoje kde jsem takřka těsně pod rukama nájezdníků sebral nejmenší děti, rychle je přikryl kouzlem a jal se prchat z domu ven, pryč od tohoto místa.

Cestou jsem potkal pár dalších uprchlíků kteří byli masakru ušetřeni. Po cestách nás různě opouštěli a přidávali se jiní. Nakonec jsem s chlapci došel do jakéhosi uprchlického tábořiště které se stalo naším dočasným domovem. Skrovná chýše stačí na přespání a schování se před nepřízní  počasí. Jak šel čas, hoši rostli a ostatní z osady začli k nám vzhlížet a chtěli se sami stát našimi sluhy. Chápu je, přeci jen příslib každý den teplého jídla a bezpečí střechy nad hlavou je v těchto dobách luxus který si jen tak někdo dovolit nemůže. Začali jsme se vydávat na větší a vetší vzdálenost od našeho domova, ve snaze prozkoumat jak dopadl svět po těch divokých nájezdech. Zjistil jsem, že ne všichni se dobře orientují v přírodě a vůbec v okoli. Řekl jsem si že udělám mapu okolí a celého nového světa jak jej najdeme. Jsem však již stár a přílišné běhání po kopcích mě již znavuje více než dříve. Proto nechávám vetšinu průzkumu na chlapcích, jež jsem adoptoval za své a oni mě uznávají jako bych byl jejich pravý otec. Snažím se vychovávat je v úctě a větší toleranci k ostatním rasám ale to je jako chtít pohnout horou. Občas mám ale pocit, že má výchova přeci jen nějaky výsledek měla.

Doufáme že se nám podaří při procházení krajinou najít pěkné místo kde bychom mohli začít budovat slušné sídlo, jež by poskytlo útěchu pocestným i dalo vydělat obchodníkům.
Zaznamenáno

s uctou
Vip
Vip
Hrdina
***
Příspěvků: 280


Zobrazit profil
Odpověď #1 kdy: Červen 21, 2009, 06:50:45 pm

Dnes po delší době vyhlédl jsem z knihovny kde travím vetšinu svého času a nestačil jsem se divit. Musel jsem chlapcům vyčinit. Dům byl plný krys .. zřejmě hoši zapoměli dbát na pořádek a neuklízeli po sobe. To se pak ta chamraď krysí stahne ze všech koutů.

Přijali to s pokorou a zdálo se že je to vskutku rmoutí.  Jsem rád že v nich kus dobrého vychování zůstalo. Pak jsem si s chlapci sedl a oni mi vyprávěli o nových poznatcích z jejich toulek krajem.

poznali již mnohé kraje a potkali dokonce i lidské tvory se světlou pokožkou, povrchňany. Vetšina z nich prý byla přátelská a hoši nezapoměli dobrých mravů a též uctivě vedli , jak mi sami řekli, rozhovor v duchu přátelském, by vyzvedšli vice o světě o němž slýchali jen z vypravění.

věřím, že se jim podaří vyvrátit onu hroznou pomluvu o tom že všichni obyvatelé našeho krasného podzemního světa jsou zlý a chtěji někomu ublížit.
Zaznamenáno

s uctou
Vip
Stran: [1]
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS